מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת מנעול רב בריח

לשונית תקועה או מפתח לא מסתובב? כשהתקלות במנעול רב בריח צצות אין המון אופציות ולרוב יש לבצע החלפה של המנעול. איך תוכלו לזהות מתי צריך להחליף מנעול רב בריח, איך עובדת ההתקנה וכמה עולה החלפת מנעול רב בריח? אל דאגה, לא נבריח שום מידע, כי כל המידע על החלפת מנעול רב בריח ממש כאן!


מה זה מנעול רב בריח?

רב בריח הוא מנגנון שמותקן בדלתות פלדלת שבו יש מספר רב של זרועות (בריחים), ומכאן שמו – רב בריח. שלא כמו מנעול סטנדרטי שמגיע עם ארבעה בריחים קדמיים שיוצאים לצד הדלת, במנעול רב בריח יש שלושה בריחים נוספים: בריח שיוצא לחלק העליון של הדלת, בריח נגדי שיוצא לחלק האחורי של הדלת ובריח שיוצא לחלק התחתון של הדלת. מהסיבה הזאת הרב בריח נחשב מנעול אמין במיוחד שיאפשר לכם לישון בראש שקט.

חשוב לדעת שמנעול רב בריח מיועד להתקנה בדלתות פלדלת בלבד, ולא מתאים לדלתות עץ או ברזל פשוטות. גם לדלתות שריונית חסם (סוג נפוץ אחר של דלתות כניסה מפלדה) יש מנעול רב בריח, אם כי הוא בעל מבנה שונה מעט, מה שמתבטא בין היתר במחירו ובאופן התיקון שלו (אל חשש, ניגע בזה בהמשך).

 

מנעול רב בריח

 

צילינדר, מנעול ומה שביניהם: למרות שזה אולי מבלבל, צילינדר ומנעול הם שני דברים שונים. הצילינדר הוא חלק שיושב בתוך מנעול הדלת ואחראי על פתיחה ונעילה של הדלת באמצעות גלגלי שיניים. מאחר שמדובר בשני חלקים נפרדים, גם אם יש לכם תקלה בצילינדר זה לא אומר בהכרח שתצטרכו להחליף את המנעול בדלת ולהפך. 

 


מתי צריך להחליף מנעול רב בריח?

גוף המנגנון של רב בריח סגור בצורה הרמטית. המשמעות היא שגם אם יש בעיה נקודתית בקפיצים נניח, לא ניתן לפתוח את המנגנון כדי לתקן את הרכיב ויש להחליף את כל המנעול. הנה כמה סימנים שיכולים לאותת לנו שהמנעול עשה את שלו:

מפתח רב בריח לשונית תקועה: אם לאחרונה אתם מוצאים את עצמכם נאבקים בדלת, ייתכן שלשונית הדלת היא האשמה הבלעדית. לשונית דלת תפוסה או תקועה נגרמת לא פעם בשל חילופי עונות; בחורף המנגנונים נוטים להתכווץ ובקיץ להתנפח, מה שמקשה על הלשונית לצאת ולהיכנס לתוך המשקוף. לפני שאתם קוראים למנעולן תוכלו לנסות לשמן את הדלת. ניסיתם אבל הבעיה לא נפתרה? אין מנוס מלהחליף את כל המנגנון.

מפתח רב בריח מפתח לא מסתובב: לפעמים המפתח לא מסתובב בדלת בגלל בעיה בצילינדר ולפעמים בגלל בעיה במנעול עצמו, איך מבדילים? אם המפתח לא מסתובב רק בצד אחד (מבפנים או מבחוץ) הבעיה קשורה בצילינדר. לעומת זאת, אם המפתח לא מסתובב במנעול בשני הצדדים (גם מבפנים וגם מבחוץ) הבעיה קשורה במנעול. כמו במקרה של מנעול, גם כאשר יש תקלה בצילינדר רב בריח, מומלץ להחליף את הצילינדר ולא לנסות לתקן אותו, מכיוון שתקלות בצילינדר לרוב מרמזות על תחילתו של הסוף.

מפתח רב בריח ידית דלת נפולה: תקלות בידית הדלת יכולות להצביע על אחד מהשניים: בעיה בידית עצמה או תקלה במנעול. אם בכל פעם כשאתם פותחים את הדלת הידית יוצאת מהמקום ונשארת אצלכם ביד, ככל הנראה הבעיה היא בידית. במקרה הזה תוכלו לנסות את מזלכם ולחזק אותה תחילה באמצעות מברג אלן, אם גם המברג לא סייע, לא תוכלו להתחמק מהחלפת הידית.

 בתרחיש אחר בו ידית הדלת שלכם נטולת שמחת חיים, מעדיפה להישאר בבית מאשר לצאת בשישי או בקיצור, נפולה, כנראה שהבעיה קשורה למנעול עצמו, ובמקרה הזה כמו שניחשתם יש להחליף את כל המנגנון.

 


החלפת מנעול רב בריח

גם אם אתם הראשונים להתקין כוננית איקאה 1001 חלקים בבית, כדאי לדעת שהחלפת מנעול רב בריח היא עבודה מורכבת שדורשת התעסקות עם חלקים רבים ועדינים במנגנון הדלת, לכן היינו ממליצים להשאיר את העבודה לבעל מקצוע שגם יבטיח לכם אחריות לשנה על ההתקנה מחייך

אז איך מחליפים מנעול בריח? תחילה המנעולן יסיר את פרזול הדלת - הידיות, הפלטות, הצילינדר והרוזטה (כיסוי הצילינדר). לאחר מכן, יקבע את בריחי המנגנון שנועלים את הדלת. לבסוף המנעולן ישלוף את המנגנון הישן, יכניס את המנגנון החדש ויחזיר את הפרזול למקומו. שימו לב שאם יש לכם מנעול רב בריח לא סטנדרטי (כמו למשל של שריונית חוסם) ההחלפה תהיה מורכבת יותר.במקרה כזה, המנעולן יצטרך להוציא את הדלת ממקומה ולהשכיב אותה על הרצפה כדי להוציא את המנגנון, וזה כבר יעלה לכם יותר.

 

החלפת מנעול רב בריח

 

 


מחיר החלפת מנעול רב בריח

אז אחרי שפתחנו את כל המידע על החלפת מנעול רב בריח, הגיע הזמן לגשת לתכל'ס ולהבין כמה זה בדיוק הולך לעלות לנו:

כסף מחיר החלפת מנעול רב בריח סטנדרטי הוא כ-600-800 ₪

כסף מחיר החלפת מנעול רב בריח מיוחד כמו שריונית חוסם הוא כ-1,000 ₪ ומעלה.

כוכבית המחיר כולל את עלות המנעול והחלקים ואת העבודה.


כך תשמרו על המנעול שלכם

אנחנו יודעים, הגעתם לכאן כי אתם חושדים שהגיע הזמן להחליף את המנעול שלכם, כך שטיפים עכשיו לא ממש יעזרו. החדשות הטובות שאחרי שכבר החלפתם את הרב בריח שלכם, תהנו ממנעול איכותי שלא מתקלקל בקלות, ואם תצמדו לכמה כללי אצבע תוכלו גם ליהנות ממנו למשך שנים רבות:

אחדהישמרו מחול: אם חזרתם מהים או מטיול טרקטורונים מלא אבק מומלץ לשטוף את המפתח לפני שאתם מכניסים אותו לצילינדר. אל חשש, המפתח עשוי מפלדת אל-חלד, כך שמים לא יפגעו בו.

שתייםניקיון מוסף המון: בדלתות רב בריח ישנות יש בריח שנכנס לתוך שקע ברצפה. בשל מיקומו המפוקפק, השקע נוטה לצבור לכלוך ואבק מה שגורם לא פעם לדלת לא להינעל. אם יש לכם דלת כזאת, מומלץ לנקות את השקע באמצעות שואב אבק לפני שאתם קוראים למנעולן - יש סיכוי גדול שזה יפתור את התקלה.

שלוששימון זה עצם העניין: מומלץ לשמן אחת לחצי שנה את לשונית הדלת, הצירים, הידיות והבריחים באמצעות ספריי WD40. את הצילינדר מומלץ לשמן רק כאשר אתם מרגישים שיש קושי בהכנסה ובהוצאת המפתח מאחר שהשימון עלול לגרום להצטברות של חלקיקי אבק ולכלוך בצילינדר.

 
שימון דלת באמצעות WD40

מנעולנים מומלצים להחלפת מנעול רב בריח

אם הדלת שלכם החליטה לשחק איתכם ברוגז, יכול להיות שהגיע הזמן להחליף מנעול רב בריח. כדי שלא תיפלו על מנעולן שיבריח לכם את מצב הרוח, צירפנו לכם רשימה של מנעולנים מומלצים מנעולנים מומלצים להחלפת מנעול רב בריח, לפי המלצות של לקוחות קודמים. שיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של החלפת מנעול רב בריח?

מחיר החלפת מנעול רב בריח נע בין 600-800 ₪. אם יש לכם מנעול רב בריחי מיוחד כמו שריונית חוסם המחיר שתשלמו יהיה כ-1,000 ₪ ולעיתים אף גבוה מזה.

מה המחיר של החלפת צילינדר רב בריח?

מחיר החלפת צילינדר מורכב מעלות הצילינדר ומעלות הקריאה למנעולן. בהנחה שבחרתם צילינדר פשוט, תשלמו כ-250-450 ₪ עבור ההחלפה והצילינדר. שימו לב שסוג הדלת לא משפיע על מחיר החלפת צילינדר, אז בין אם אתם זקוקים להחלפת צילינדר בדלת רב בריח או בדלת עץ, המחיר שתשלמו יהיה זהה. 

 

האם אפשר להחליף מנעול רב בריח לבד?

באופן עקרוני, כן. אם ניחנתם בזוג ידיים מיומנות וחוש טכני תוכלו להחליף מנעול רב בריח לבד. יש לקחת בחשבון שמדובר בעבודה מורכבת שכולתת התעסקות עם חלקים קטנים ועדינים במנגנון הדלת, כך שאם אתם לא בקיאים במבנה המנעול יש סכנה ממשית לפגיעה בדלת. במקרה כזה, מומלץ  להשאיר את העבודה לבעל מקצוע, שגם יבטיח לכם אחריות לשנה על המנעול וההתקנה. 

 

דלת רב בריח לא ננעלת, מה הסיבה?

שאלנו 44 מנעולנים מומלצים באתר מידרג מה הסיבה הנפוצה ביותר לכך שדלת בריח לא ננעלת. לפי 65% מהמנעולנים, הסיבה הנפוצה ביותר לתקלה היא חוסר כיוון של הדלת. את התשובות המלאות של המנעולנים תוכלו לקרוא בקישור הבא.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק