מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שיפוץ מטבח

שיפוץ מטבח זה עסק לא זול ודי מורכב. במדריך זה נפרט על כל השלבים של שיפוץ מטבח, מה עלול להשפיע על מחיר שיפוץ מטבח, וגם מאיזה טעויות נפוצות כדאי להימנע בשיפוץ מטבח.

 מטבח משופץ

 


לפני שיפוץ מטבח - תכנון נכון של שיפוץ מטבח

אז החלטנו שאנחנו רוצים לשפץ את המטבח, אבל מאיפה מתחילים? השלב הראשון והחשוב ביותר בשיפוץ מטבח הוא התכנון.

קודם כל, נחליט מה נרצה לשפץ - בשיפוץ מטבח נכללים ארונות ודלתות המטבח, השיש, נקודות חשמל ואינסטלציה, חיפוי קירות המטבח והחלפת כיור וברזים. כמובן שאפשר לעשות רק חלק מהדברים או את כולם – הכול תלוי בתקציב וברצונות שלנו.

אחרי שהחלטנו מה לשפץ, כדאי לתכנן סקיצה של המטבח החדש. חשוב שניקח בחשבון את מיקומם של מכשירי חשמל כמו מדיח כלים, מקרר ותנור אפייה. יש לתכנן את נקודות המים לכיורים ולמדיח, נקודות החשמל, ונקודות הגז שנרצה להזיז או להתקין. כדאי בשלב זה לתכנן נקודות ספייר – נקודות שאולי בעתיד נרצה להשתמש בהם – נקודה אפשרית לבר מים, שקעי חשמל נוספים למכשירים שאולי יתווספו למטבח בהמשך ועוד.

מקרה לדוגמא שממחיש את חשיבות תכנון המיקום של נקודות הגז והחשמל, הוא של משפחה שערכה שיפוץ מטבח, ומיקמה את הכיריים החדשות מתחת לארונות החדשים. התוצאה: ארונות מטבח מתקלפים ומוכתמים. חשוב למקם את הכיריים בקרבת חלון או קולט אדים בכדי לאוורר את ניחוחות הבישול שלנו, ולא מתחת לארונות המטבח ששילמנו עליהם ממיטב כספנו.

שיפוצניק מסביר על תכנון נכון של שיפוץ מטבח


לאיזה בעלי מקצוע נפנה לשיפוץ מטבח?

יש מספר דרכים לשפץ מטבח קיים, ולכל אחת היתרונות והחסרונות שלה. בשיפוץ מטבח יש תיאום בין מספר בעלי מקצוע: חשמלאי לנקודות החשמל, אינסטלטור לנקודות הצנרת, איש שיש, נגר עבור ארונות המטבח ושיפוצניק עבור הריצוף והקרמיקה.

אפשרות אחת היא שיפוץ מטבח עם מספר בעלי מקצוע. אם יש לנו סבלנות ואורך רוח, אנחנו יכולים לתאם עם כל בעל מקצוע בנפרד לגבי חלקו בעבודה. היתרון הוא שאנו בוחרים את מי שהולך לעבוד אצלנו במטבח. החיסרון הוא כמובן כאב הראש הגדול שעלול להיגרם כתוצאה מחוסר תיאום בין בעלי המקצוע או אי הבנה. בעיה שחוזרת על עצמה בשיפוץ מטבח באופן הזה, היא שכל בעל מקצוע מפיל את האשמה על בעלי המקצוע האחרים שעוסקים בשיפוץ המטבח, ואנחנו נשארים חסרי אונים.

למרות שרבים חושבים ש"להרכיב את הפאזל" לבד יחסוך להם כסף – זה לא בהכרח נכון. הרבה פעמים דווקא האפשרות השנייה לשיפוץ מטבח- קבלן שמאגד את כל בעלי המקצוע – היא החסכונית יותר. קודם כל עבודה מול קבלן נוחה יותר וקלה יותר מאשר להתרוצץ בין חמישה בעלי מקצוע. שנית, קבלן השיפוצים בעל קשרים עם בעלי המקצוע והם מספקים לו את השירות במחיר זול יותר. מעבר לנוחות יש את עניין האחריות - יש כתובת אחת לכל בעיה ומי שאחראי לפתור אותה.

האופציה השלישית והמועדפת היא שילוב ביניהם – לעבוד מול שני בעלי מקצוע: שיפוצניק שאחראי על נקודות החשמל, הגז, המים, הקרמיקה והשיש, ונגר שאחראי על בניית ארונות המטבח. כך נקבל את המקצועיות של הנגר לגבי המטבח, ואת יכולת הארגון והאחריות של השיפוצניק לגבי כל שאר שיפוץ המטבח.

 

מטבח שעבר שיפוץ

שיפוץ מטבח – שלבים מרכזיים

אחרי שבחרנו מה לשפץ ועם מי לשפץ, אלו השלבים שעומדים לפנינו:

 1. פירוק ופינוי המטבח הקיים - בדרך כלל כולל פירוק ארונות המטבח, השיש, הכיור, הריצוף וכל מה שהחלטנו להחליף.

 2. הקמת נקודות חשמל, גז ואינסטלציה - לפי התכנון שעשינו.

 3. הרכבת ארונות מטבח חדשים על ידי הנגר.

 4. הזמנת השיש למטבח והרכבתו.

 5. התקנת אביזרי אינסטלציה – כיור למטבח וברזים.

 6. בישול ארוחה משפחתית ראשונהמחייך


כמה עולה שיפוץ מטבח?

מחיר שיפוץ מטבח תלוי במה החלטנו לשפץ – שיפוץ בסיסי וקוסמטי למטבח קטן (2.5 מ' *2.5 מ') מתחיל סביב 10,000 ₪ ויכול להגיע גם ל- 100,000 ₪ אם אתם מחליטים "להשקיע במטבח". הגורמים המרכזיים שיכולים להשפיע על מחיר שיפוץ המטבח הם: בחירת ארונות המטבח, השיש, ואביזרי האינסטלציה למטבח. בחלק הבא נפרט על כל אחד מהם

סוגי ארונות מטבח

בהנחה שהחלטנו לעבוד עם נגר כאן תוכלו לקרוא מדריך מפורט על מטבחים, מחירי מטבחים ונגרים מומלצים.

בבחירת ארונות מטבח עומדות לפנינו שתי בחירות – חומר הארון הפנימי, והחומר שמצפה את הארונות. כאן תוכלו לקרוא בהרחבה על סוגי העצים והחומרים השונים למטבח, מחירים ויתרונות וחסרונות של כל אחד. או פשוט לצפות בקליפים הבאים מחייך.

נגר מסביר על סוגי העצים השונים לארון המטבח הפנימי

נגר מסביר על האפשרויות השונות לחיפוי מטבח

סוגי שיש למטבח

בחירת משטח העבודה חשובה במיוחד. לצידו נבלה את רב זמננו במטבח, ויש לו השפעה גדולה על מחיר שיפוץ המטבח. יש משטחי עבודה מעץ או מתכת, אך הבחירה הנפוצה היא משטח שיש למטבח.

 • אבן קיסר - השיש הנפוץ בישראל. אבן קיסר מגיע במגוון דגמים, עמיד לכתמים, חזק, ונוח לעיבוד, אך לא עמיד לחום. הדגמים הפשוטים ביותר מתחילים במחיר של 400 – 500 ₪ למטר ומגיעים לאלפי שקלים.

 • שיש חברון - שיש טבעי וזול יחסית, אך חזק. מחירו מתחיל בכ – 270 ₪ למ"ר. החיסרון המרכזי שלו שהוא סופג כתמים – מה שהופך כל כוס קפה לסכנה מחייך.

 • שיש גרניט - נחשב לשיש החזק ביותר, הוא עמיד בפני שריטות וחום ולא דורש תחזוקה מיוחדת. החיסרון של שלו הוא המחיר היקר, אשר מתחיל מכ- 750 ₪ למ"ר.

בשנים האחרונות נפוץ חיפוי שיש למטבח עצמו ולא רק כמשטח עבודה. היתרון בחיפוי שיש, שהוא '"משלים" את מראה המטבח, קל לניקיון, וחזק יותר מקרמיקה.

כיור מטבח וברזים

בחירת אביזרי האינסטלציה למטבח יכולה להשפיע על מחיר שיפוץ המטבח. מצד שני, אחרי שהוצאנו כל כך הרבה כסף, לא כדאי להתחיל לחסוך דווקא בכיור ובברזים. מומלץ לרכוש כיור ברמה גבוהה ותקן ישראלי, עמיד באקונומיה ושריטות.

:: כיור נירוסטה – קל לניקוי ולא מרעיש, אבל עלול להישרט בקלות. מחיר כיור נירוסטה נע בין 500 ₪ - 5000 ₪ - ותלוי בגורמים כמו המותג, עובי הכיור, גודלו, צורת ההתקנה ועוד.

:: כיור אקרילי – עשוי מתערובות של אבן וחומרים אקריליים, וממשיך את משטח העבודה. הכיור קל לניקוי והמראה מאוד מרשים, אבל המחיר בהתאם. מחיר כיור אקרילי תלוי בסוג האבן, הגדול, העובי, הגימור ועוד, ונע בין 750 ₪ - 5,500 ₪.

בכל הנוגע לברזים, כאן תוכלו לקרוא מדריך על מבחר הברזים, מחירים וחוות דעת.

מחשבון המטבחים

כדי שתוכלו להעריך כמה יעלה שיפוץ המטבח יצרנו את מחשבון המטבחים. תוכלו להכניס למחשבון נתונים ספציפיים של המטבח שאתם רוצים כמו כמות המגירות, האם תרצו אי ואיזה סוג שיש בחרתם, ולקבל טווח מחירים מותאם לנתונים שבחרתם.


טעויות נפוצות בשיפוץ מטבח

 • משולש המטבח - המרחק בין שלוש הנקודות המרכזיות במטבח – המקרר, הכיור והתנור. שלושת הנקודות האלו יוצרות 'משולש' שמהווה את עיקר התנועה שלנו במטבח. בשיפוץ המטבח שלנו, אם ניצור מרחק גדול ביניהם, זה אולי יעזור לכושר הגופני שלנו, כשנתרוצץ במטבח – אבל יגרום לבלגן ותסכול בטווח הארוך. בכדי ליצור מטבח יעיל, כדאי לדאוג בתכנון שיפוץ המטבח, שהמרחק בין קודקודי 'המשולש' לא יעלה על שני צעדים.

 • פתח לנקודת ביקורת - חלק חשוב בשיפוץ המטבח, הוא השארת פתח לנקודת הביקורת בתחתית ארונות המטבח. בכל מטבח יש נקודת ביקורת שמטרתה לאפשר לאינסטלטור גישה לצנרת במקרה של תקלה. במקרה שקרה לדוגמא, הנגר לא ניסר פתח עבור נקודות הביקורת, ובעת סתימה נאלץ האינסטלטור לקדוח חורים במטבח העץ היקר בכדי להגיע לנקודות הביקורת, לא חבל על השיפוץ?

 • לא מתחילים את ייצור השיש עד שארונות המטבח נמצאים במקומם - שינוי של סנטימטר בתוכנית, יכול להרוס חתיכת שיש יקרה שהוכנה במיוחד עבורנו ולהרוס את שיפוץ המטבח. במקרה לדוגמא, משפחה שנחפזה לסיים את שיפוץ המטבח במהרה, הזמינה את השיש לפני התקנת המטבח – כשהשיש הגיע, התברר כי בהתקנה השתנו המידות, והשיש כבר לא מתאים. הם נאלצו להזמין שיש חדש וכל תהליך שיפוץ המטבח התארך עוד יותר. לסיכום, הסבלנות משתלמת במקרה הזה.

 • מגירות חשמליות - מגירות מטבח שנפתחות או נסגרות בלחיצה קלה אולי נשמע לנו כמו פסגת הטכנולוגיה המודרנית, אבל בפועל- ההתקנה מורכבת, המנגנון רגיש לתקלות וגם צריכת החשמל עולה. בינינו, כמה קשה זה לסגור מגירה? מחייך

נגר מסביר על סוגי משטחי עץ למטבח


אחריות על שיפוץ מטבח

כמו בכל שיפוץ, גם בשיפוץ מטבח כדאי לנו לחתום על הסכם עבודה עם קבלן השיפוצים בכדי שכל שלבי השיפוץ יעברו בשלום. הסכם העבודה יכלול הצעת מחיר, חומרים, לוח זמנים, אחראי מטעם קבלן השיפוצים, נהלי בטיחות, ביטוח ועוד. שיפוצניק שנמנע מחתימה על הסכם עבודה – ימנע גם מלקיחת אחריות על תקלות אפשריות בדרך, ולכן כדאי להתרחק ממנו. תעדיפו שיפוצניק מקצועי ומומלץ שיכול לעמוד מאחורי הבטחותיו.

משך האחריות נע בין שיפוצניק אחד למשנהו ותלוי בסוג העבודה שנעשית. קבלן שיפוצים מקצועי ומנוסה יכול להבטיח אחריות גם ל- 5 שנים על המטבח החדש.

 

מטבח משופץ

שיפוץ מטבח - תמונות מלקוחות מידרג

שיפוץ שכלל התקנת קרמיקה במטבח.
צילום: דן שור, מודיעין.
הדבקת קרמיקה במטבח ושיפוצים קלים בבית.
צילום: שרון פ. כפר סבא.
שיפוץ מטבח שכלל פירוק מטבח ישן, הזזת נקודות ...
צילום: ניר שמיר, חולון.
שיפוץ במטבח שכלל הורדת קיר עבודות חשמל, ריצוף ...
צילום: כריאל פרדו, ירושלים.
שיפוץ במטבח שכלל פירוק ושבירת מטבח ישן, הכנות ...
צילום: שי פרץ, כפר סבא.
שיפוץ שירותים ומקלחת כולל עבודות אינסטלציה ...
צילום: שלומי ספיר, תל אביב.
שיפוץ מטבח שכלל שבירת שני קירות והחלפת ריצוף. ...
צילום: רותם כרמל, פתח תקווה.
שיפוץ מטבח שכלל ריצוף, אינסטלציה, יישור בטון ...
צילום: מ. ב. ראשון לציון.
שיפוץ מטבח שכלל החלפת כיור, קרמיקה ועבודת אינסטלציה. ...
צילום: בת חן וורקו, בת ים.
שיפוץ שכלל פירוק מטבח ותיקון עבור קירות.
צילום: אלכס אוסטרובסקי, פתח תקווה.

המלצות על שיפוצניקים המתמחים בשיפוץ מטבח

בשיפוץ מטבח, כבר הבנו שמדובר בהשקעה כספית לא קטנה. כדי ליהנות מהמטבח החדש שלנו שנים רבות, כדאי לפנות לקבלן שיפוצים אמין שיבצע את שיפוץ המטבח, ולנגר מקצועי להכנת המטבח עצמו. ריכזנו עבורכם רשימה שלשיפוצניקים מומלצים לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. ההמלצות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים אשר ביצעו שיפוץ עם קבלן השיפוצים שברשימה.


רוצים לדעת כמה יעלה השיפוץ שלכם? נסו את מחירון השיפוצים של מידרג


שאלות נפוצות לדף זה

איפה אפשר למצוא שיפוצניקים מומלצים באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של שיפוצניקים מומלצים, שעשו שיפוץ מטבח. לאחר כל שיפוץ, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימה המלאה של קבלני השיפוצים המומלצים באזורכם.

איפה אפשר למצוא נגרים מומלצים לבניית מטבח באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של נגריות מומלצות, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל עבודת נגרות, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של הנגר. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת הנגריות המומלצות באזורכם.

איך לחדש את ארונות המטבח? צירפנו תשובה בווידאו!

החלפת ארונות וחזיתות מטבח במקום קניית מטבח חדש, יכולים לחסוך לנו כסף רב ולשוות למטבח מראה מודרני או כפרי, שיחזיר למטבח את הניצוץ הראשוני.


 

איך לעצב מטבח קטן? צירפנו תשובה בווידאו!

איך מכניסים תנור, מקרר ומדיח כלים למטבח קטן? הכל תלוי בתכנון ועיצוב נכון של המטבח. נגר מקצועי מסביר כיצד מעצבים מטבח קטן ויעיל.


 

מה האופציות בחיפוי קירות? צירפנו תשובה בוידאו!

את קירות המטבח אפשר לחפות במגוון דרכים, בסרטון, קבלן שיפוצים מסביר על חיפוי קירות, ולמה חשוב לשים לב בחיפוי קיר באריחי קרמיקה!


 

מה זה מחשבון המטבחים?

מחשבון המטבחים הוא כלי שנועד לעזור לכם להעריך את מחיר שיפוץ המטבח. תוכלו להכניס למחשבון את נתוני המטבח שאתם רוצים ולקבל טווח מחירים בהתאם לנתונים שהזנתם. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק