מוקד מידרג: 1-700-707-233

נגרים - טיפים

לפני שפונים לנגר לבניית מטבח, חדר-שינה, ארון או כל דבר אחר מומלץ מאוד להכיר את המידע הבסיסי בתחום בכדי שתדעו מה לדרוש ומה אתם מקבלים.

  class

חומרי גלם בשימוש נגרים

בכל עבודת עץ, אחד הנושאים החשובים ביותר הוא סוג העץ בו נעשה שימוש. ניתן לעשות שימוש בעץ מלא או בפלטות המיוצרות מעץ ורכיבי עץ. הפלטות הנפוצות לבניית מטבחים, ארונות וכו' עשויות מסנדוויץ, סיבית או MDF:

עיגול עץ עץ מלא – עץ טבעי, לא גרוס, טחון, או מודבק. כל מה שמלא בעץ הריהו עץ מלא. דוגמאות לעצים בשימוש בישראל: אורן, מייפל (אדר), בוק, אלון, דובדבן, טיק בורמזי, אגוז מהגוני ועוד. עץ מלא מתאים לבניית מטבחים, ארונות וכו' אך אין הצדקה לבנות את החלקים הפנימיים בעץ מלא, אפשר להסתפק בעץ מלא עבור הדלתות.

עיגול עץ פלטת סיבית – לוחות עשויים מנסורת עץ מעורבת בדבק, הכבושה בלחץ ובחום.

יתרונות: חומר זול אשר ביחס למחירו הוא "מספק את הסחורה". כלומר, אם ברצונכם ארון זול ואין בכוונתכם לפרק ולהרכיב את הארון בעתיד, אזי סיבית יכולה להיות פתרון טוב. חסרונות: הלוחות אינם עמידים בלחות ולכן מומלץ לא לשלבם בריהוט חדרי אמבטיה. הברגת ברגים שוחקת את החומר ולכן לא מומלץ לפרקם ולהרכיבם מחדש. (למרות שיש ברגים מיוחדים שמאפשרים פירוק והרכבה שאינם נפוצים בישראל)

עיגול עץ פלטת MDF – תערובת של אבק עץ דחוס, המודבק בלחץ בתוספת חומרים ודבקים. מתאימה לשימוש בדלתות של ארונות. היתרונות: שומר על עובי אחיד לכל עוביו. חזק ועמיד יותר ביחס לסיבית. נוח מאוד לצביעה. החסרונות: יותר פגיע למים לעומת סנדוויץ. מתפוצץ כאשר מבריגים בורג קרוב לקצה.

עיגול עץ פלטת סנדוויץ – לוח העשוי שכבות עץ המודבקות זו לזו ובכל שכבה כיוון הסיבים ניצב לשכבה שלפניה ואחריה (שתי וערב). מגיע בפלטות בעובי 4-21 מ"מ. פלטות סנדוויץ מתאימות לגוף ארונות מטבח, ארונות בגדים ועוד מגוון שימושים. פלטות אלו מצטיינות בחוזק רב ועמידות בלחות. בשוק קיימים מס' סוגים של פלטות מאיכויות שונות. להלן סוגי פלטות סנדוויץ:

  1.  סנדוויץ' אדום - סנדוויץ' אדום עשוי מעץ גבון (Gaboon) והוא בעל גוון אדמדם. החומר זול יחסית לעץ מלא אך בעל חוזק גבוה. מומלץ לבניית מטבחים, ארונות אמבטיה וכדומה. פלטות אלו הנם בשימוש רב. כדאי לדעת כי גם בסנדוויץ אדום יש איכויות שונות וההבדלים בניהם מהותיים הן במחיר והן באיכות. יש סנדוויץ אדום אשר מיובא מסין בעלות ובאיכות נמוכים ויש כזה אשר מיוצר בארץ באיכות ובמחיר גבוהים. הפערים עשויים להגיע לעשרות אחוזים!
  2. סנדוויץ' Twin - הפלטה עשויה מעץ גבון בשכבות החיצוניות ומעץ זול בשכבות הפנימיות. הפלטה היא ברמה בינונית פלוס ויש נגרים רבים שמשתמשים בה.
  3. סנדוויץ' צפצפה - עשויה מעץ צפצפה בעל גוון בהיר אשר דומה לעץ המייפל בשל הגוון וצורת הציור. הפלטה איננה איכותית - החומר קל אך חלש וניתן לשריטה בנקל, ולכן גם מחירה נמוך. בד"כ לא עובדים אתו בארץ.
  4. סנדוויץ' ליבנה (נקרא גם בירץ') - עשוי מעץ ליבנה שמקורו מארצות צפוניות. חזק יותר מהגבון ובעל דופן יפה המורכב משכבות של פסים בהירים וכהים. השכבות שלו מאוד דקות ביחס לסנדוויץ רגיל - מה שמקנה לו את החוזק. מחיר הבירץ' גבוה, בדומה לעץ מלא. משמש גם הוא לבניית מטבחים, ארונות אמבטיה ולרהיטי עץ בעלי קנטים גלויים. לא כל כך שימושי בגלל מחירו היקר.

גלריית לקוחות: עבודות נגרות

בניית ארון לנישה בכניסה לדירה.
צילום: אלון ריכטר, הרצליה.
פירוק אי והתקנת ארון מטבח מעץ אלון בהתאמה לשיש.
צילום: ש. א. תל אביב.
בניית ארון בגדים סנדוויץ' שכלל גם תכנון הארון.
צילום: א. מ. גבעת שמואל.
בניית ארון נעליים.
צילום: אסתי וייב, רמת גן.
בניית ארון לנישה בחדר וארון נוסף לנישה מתחת ...
צילום: נ. ה. תל אביב.
בניית ארון בחדר אמבטיה.
צילום: מיכאל קריימרמן, פתח תקווה.
בניית ארון למסדרון ומגירת תבלינים למטבח בבית.
צילום: אולג אנטוני, גדרה.
הכנת ארון קיר גדול.
צילום: יוסף חנין, הוד השרון.
בניית יחידת מגירות לארון.
צילום: יונתן לוין, רמת גן.
בנייה של חדר ארונות ואי למטבח.
צילום: א. ק. פתח תקווה.

הבדלים באיכות פלטות עץ

שנם הבדלים מהותיים בין פלטה איכותית ובין פלטה שאיננה איכותית. ההבדלים יראו בדברים הבאים:

חץ עץ ישר/ לא ישר: פלטות איכותיות שומרות על מבנה ישר לכל אורכם בניגוד לאילו שאינן איכותיות. ניתן לבדוק האם הפלטה ישרה באמצעות מבט לאורך הקנט (העובי). אחת התוצאות האפשריות של עבודה עם פלטות שאינן ישרות תהיה למשל דלתות אשר אינן נסגרות היטב.

חץ עץ פטריות: בפלטות שאינן איכותיות עלולות להתגלות פטריות בתוך מס' שנים ואפילו לאחר מס' חודשים!

חץ עץ הברגה: אם הפלטה מתפוררת (במקרה של סיבית) כאשר אתם מבריגים בורג או שהשכבות נפרדות אחת מהשנייה (במקרה של סנדוויץ גרוע) הרי שמדובר בפלטות מאיכות ירודה.

חץ עץ עמידות בלחות: תוכנה זו חשובה במיוחד במטבח ובחדר האמבטיה בהן, בדרך הטבע, יש לחות ורטיבות. פלטות איכותיות יתמודדו עם הלחות ואילו כאלו שאינן איכותיות עלולות להתנפח ואף להתפקע.

חץ עץ חוזק ועמידות: פלטה מאיכות גרועה תיסדק, תישבר או תישרט בקלות לעומת פלטה איכותית.

חץ עץ אחידות העובי: בפלטה איכותית קיימת אחידות בעובי לכל אורך הפלטה. בפלטת שאינן איכותיות נגלה שהעובי אינו אחיד, כלומר, ייתכן ובתחילת הפלטה עובייה יהיה 17 מ"מ ובסופה - 19 מ"מ.

 

נגר מסביר כל מה שצריך לדעת על ארונות אמבטיה:


סוגי ציפויים בעבודת נגרות

אין דבר כזה "עץ פורניר" או "עץ מלמין". תאמינו או לא, כבר נשמעו נגרים המשמיעים ביטויים שגויים אלו. פורניר ומלמין הנם ציפויים בלבד. לדוגמא: פלטת סדנוויץ מצופה פורניר. הבעייתיות העיקרית בציפויים היא שלא ניתן לחדש אותם באמצעות שיוף. למשל, כאשר הציפוי נפגם כתוצאה משריטה עמוקה, לא ניתן לשייף אותו. זאת בניגוד לעץ מלא שניתן לשייפו וכך לחדש את מראהו. להלן ציפויים נפוצים:

מעוין עץ מלמין: ציפוי פלסטיק יצוק בגוונים שונים. אם נגר אומר לכם בגאווה: "אצלנו משתמשים לבניית מטבחים רק במלמין יצוק על שבבית דחוסה…" אז כדי שתדעו שכל מלמין הוא יצוק וכל שבבית (סיבית) היא דחוסה. מחיר ממוצע לדלת מטבח מלמין - 200 שקלים.

מעוין עץ פורמייקה: נייר מיוחד בכבישה פלסטית, עליו מדפיסים דוגמאות וצבעים. מחיר ממוצע לדלת מטבח פורמייקה 280 שקלים.

מעוין עץ פורניר: קילוף של עץ טבעי המשמש לציפוי. פורנירים מקובלים: מייפל, בוק, אלון, דובדבן, וונגה, אגוז ועוד… כל אדם יכול לבחור לפי טעמו.

מעוין עץ פולימר: מעין טפט בעל מראה עץ. מחיר ממוצע לדלת מטבח פולימר – 400 שקלים.

מעוין עץ צבע: גימור באמצעות צביעה בהתזה, בדרך כלל על גבי MDF.

התייעצנו עם נגרים בשאלה מה עדיף, ציפוי פורמייקה או פולימר ורובם ענו שציפוי פורמייקה הוא הכדאי יותר מבינהם. אבל חשוב להוסיף, שחלק גדול מהם גם ציינו שזה לא ממש משנה אם בוחרים בפורמייקה או בפולימר לארונות המטבח.

חידוש מטבח- סוגי ציפויים ומחירים:


פרזול בשימוש נגרים

חומרי הפרזול הנם הידיות, המסילות, הצירים, הסלסלות וכל מה שאינו חלק מהמבנה של הארון. עלות פרזול איכותי היא גבוהה ומומלץ לא להתפשר בנושא זה כי אין דבר יותר מרגיז ממגירה שיוצאת מהמסילה בכל פעם שפותחים או סוגרים אותה.

ישנן יצרניות רבות של חומרי פרזול, הידועות שבהן הן: בלום, הטיש וגראס. אך כשם שיש פיז'ו מדגם 205 ויש פיז'ו מדגם 405, כך גם לחברות הטובות ישנן דגמים שונים ורמות שונות. מחיר מסילה למגירת מטבח נע בין 10 שקלים ועד 250 שקלים. אל תסתפקו בכך שבעל-המקצוע אומר לכם: "זה מסילה של בלום…", כי יש בלום ברמה גבוהה ויש בלום ברמה מאוד בסיסית. ההבדל לא תמיד ייראה ביום הראשון אלא לאחר מס' חודשים או אפילו שנים. לכל החברות הטובות קמו חיקויים רבים במזרח, חלקם טובים וחלקם גרועים.

נגר מדגים כיצד נראה פרזול איכותי:


נגרים חאפרים

ישנם בשוק נגרים חאפרים רבים אשר מושגים כמו איכות או אמינות אינם מוכרים להם. להלן מס' דוגמאות לשיטות עבודה של חאפרים.

איקס שימוש בחומר גלם נחות: החאפר ישתמש בחומרי גלם נחותים וידווח לכם על שימוש בחומרים איכותיים. החאפר ישלב חומר איכותי עם חומר נחות ויציג בפניכם רק את החומר האיכותי.

איקס חיסכון בעץ על חשבון חוזק: למשל, הרכבה של מדף דק עם לייסט רחב בחזיתו. הנגר יטען שהלייסט הרחב נותן חוזק לכל המדף. השאלה שכולם שואלים את הנגר היא: "כמה זה עולה למטר רץ?" שאלה זו איננה מספיקה כי מה שיותר חשוב זה מה שמים בכל מטר ומטר.

איקס גביית מחיר מופקע: נגרים חאפרים עשויים לנצל את חוסר ידיעתכם במחירי חומרים ולדרוש עבורם מחיר מופקע. למשל: לדרוש מאות שקלים עבור ידיות אותם הם רוכשים בעשרות שקלים. (יש באמת ידיות שעולות מאות שקלים אך לא בזה מדובר).

איקס אחריות ללא כיסוי: החאפר ייתן לכם אחריות ללא כיסוי אמיתי. חוסר הכיסוי יכול לבוא לידי ביטוי בשני אופנים: האופן הראשון הוא סעיפים אשר מגבילים את האחריות באופן כזה שבעל המקצוע נשאר בעצם ללא אחריות ממשית. האופן השני הוא פשוט לא להגיע או לא להתייחס אליכם, כאשר תידרשו לממש את האחריות.

איקס התקנה לא מקצועית: החאפר עלול לנסות לחסוך בעלויות התקנה ולהביא עובדים שאינם מקצועיים להתקין את הרהיט בבית. התקנה לא מקצועית תגרום לכך שהרהיט יהיה לא חזק, לא ישר, בעל דלתות/מגירות שלא נסגרות היטב, הרהיט עלול לספוג פגיעות במהלך ההרכבה ועוד… ישנם בעלי מקצוע אשר משתמשים בקבלני משנה לצורך ההרכבה. אין בכך כל פסול כל עוד הם עושים את עבודתם נאמנה. אך מטבע הדברים, קבלן המשנה מקבל תשלום פר הרכבה ולכן הוא ממהר לסיים את העבודה לעיתים קרובות על-חשבון האיכות.

 עבודת אמנות בנגרות

שאלות שכדאי לשאול נגרים

ריכזנו עבורכם דוגמאות לשאלות שמומלץ לשאול נגרים בתהליך ההתקשרות עמם ובמהלך העבודה. שאלות אלו יתנו לבעל-המקצוע תחושה כי הנכם מבינים בתחום (ולכן לא כדאי לנסות לעבוד עליכם). בנוסף, התשובות לשאלות אלו ילמדו אתכם רבות:

סימן שאלה חומרים

באיזה סוג סנדוויץ אתה משתמש? אם זה סנדוויץ אדום, אז איזה תוצרת?

האם הגימור בצד הארון זהה לגימור בחזית? (למשל: שלא ישימו לכם בחזית פורניר וצד פורמייקה.)

באיזה סוג לכה משתמשים? (עבור עץ טבעי או פורניר) האם זה לכה ניטרו? (הכי זול…) האם זו לכה פוליאוריתנית? האם זו לכה אקרילית?

 

סימן שאלה איכות העבודה

מי מבצע את ההתקנה?

האם מחברים את הארגזים (הדפנות) רק באמצעות סיכות או גם עם ברגים?

 

סימן שאלה מחירים

כמה עולה כל אחד מחלקי הפרזול?

האם אתם יכולים לרכוש בעצמכם את חומרי הפרזול ולהביא לו אותם להרכבה?

האם יש דרך להוזיל את המחיר באמצעות שימוש בחומרי גלם אחרים?

 

סימן שאלה אחריות

מה כוללת האחריות ומה היא איננה כוללת?

כמה זמן אחריות יש על הצירים, המסילות ובכלל על הפרזול?


נגרים מומלצים

כולם יודעים להגיד לנו שכדאי לקחת רק נגרים עם המלצות ולא ליפול על חאפרים. להגיד זה נורא קל. הבעיה היא שלא קל למצוא לקוחות שמוכנים להמליץ בחום על הנגר שלהם. לרוב הלקוחות יש דווקא סיפורים לא נעימים על הנגר שברח באמצע העבודה (עם הכסף כמובן...) על הנגר שעד היום עוד לא סיים את העבודה שלו ועוד... לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על נגרים אמינים, לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שכבר עשו עבודה עם הנגר שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

היכן ניתן למצוא נגר מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של נגרים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל עבודת נגרות, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת הנגרים המלאה באזורכם.

מה הם הגורמים המשפיעים על מחירי מטבחים?

כאן תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ על מטבחים ומחירי מטבחים.

איזה עץ מומלץ למטבח? צירפנו תשובה בווידאו!

יש פלטות עץ שונות ורבות, ולכל אחת יתרונות וחסרונות כמשטח למטבח. לא כל עץ יתאים לכל מטבח, והתחזוקה שלהם שונה. בטיפ הבא נגר מסביר על סוגי העץ השונים: 
 

 

איך לעצב מטבח קטן? צירפנו תשובה בווידאו!

עיצוב נכון של מטבח קטן יכול להשפיע רבות על הפונקציונליות שלו, לאפשר מקומות אחסון רבים ואפילו לגרום לו להראות גדול יותר. בטיפ הבא נגר מסביר איך לעצב מטבח קטן: 

 

למה חשוב לשים לב בשיפוץ מטבח? התשובה בפנים!

שיפוץ מטבח הוא תהליך מורכב, ודורש תשומת לב לפרטים הקטנים. קבלן שיפוצים מסביר על כל הדגשים החשובים בשיפוץ מטבח: 
 

 

מה זה פלטת mdf?

פלטה המשמשת נגרים בבניית מטבחים. פלטת mdf היא תערובת של אבק עץ דחוס, המודבק בלחץ בתוספת חומרים ודבקים. מתאימה לשימוש בדלתות של ארונות. 

היתרונות של הפלטה הם שהיא שומרת על עובי אחיד לכל עוביו. החזקה ועמידה יותר ביחס לסיבית, ונוחה מאוד לצביעה. חסרונות: יותר פגיעה למים לעומת סנדוויץ, ויכולה להתפוצץ כאשר מבריגים בורג קרוב לקצה.

מה זה פלטת סנדוויץ'?

פלטת סנדוויץ הוא אחד מסוגי העצים שמשמשים את הנגרים בבניית המטבח. זהו לוח העשוי שכבות עץ המודבקות זו לזו ובכל שכבה כיוון הסיבים ניצב לשכבה שלפניה ואחריה (שתי וערב). 

זה מגיע בפלטות בעובי 4-21 מ"מ. פלטות סנדוויץ מתאימות לגוף ארונות מטבח, ארונות בגדים ועוד מגוון שימושים. פלטות אלו מצטיינות בחוזק רב ועמידות בלחות. 

בשוק קיימים מס' סוגים של פלטות מאיכויות שונות.

מה זה מלמין?

המלמין הוא ציפוי פלסטיק לארון, יצוק בגוונים שונים. מחיר ממוצע לדלת מטבח מלמין - 200 שקלים.

כמה עולה ציפוי פורמייקה לארון מטבח?

פורמייקה הוא נייר מיוחד בכבישה פלסטית, עליו מדפיסים דוגמאות וצבעים. מחיר ממוצע לדלת מטבח פורמייקה הוא 280 שקלים.

כמה עולה ציפוי מלמין לארון מטבח?

מחיר ממוצע לדלת מטבח מלמין - 200 שקלים.

כמה עולה ארון מטבח פולימר?

מחיר ממוצע לדלת מטבח פולימר – 400 שקלים.

מה זה פרזול למטבח?

חומרי הפרזול הנם הידיות, המסילות, הצירים, הסלסלות וכל מה שאינו חלק מהמבנה של הארון.

כמה עולה פרזול למטבח?

חומרי הפרזול הנם הידיות, המסילות, הצירים, הסלסלות וכל מה שאינו חלק מהמבנה של הארון. 

מחיר הפרזול נעים בין 10 שקלים ועד 250 שקלים, תלוי באיכות, בחברה ובעיצוב.

איזה פרזול הכי טוב למטבח?

ישנן יצרניות רבות של חומרי פרזול, הידועות שבהן הן: בלום, הטיש וגראס, אך גם לחברות הטובות ישנן דגמים שונים ורמות שונות. 

חשוב לציין שלכל החברות הטובות קמו חיקויים רבים במזרח- חלקם טובים וחלקם גרועים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק