מוקד מידרג: 1-700-707-233

מטבחים ומחירי מטבחים

מטבח חדש זה לא סיפור זול. כדי שלא תעשו טעויות שיהיה להם מחיר, ריכזנו את עשרת השלבים בהקמת מטבח חדש, כזה שיתאים לכם אישית. כתבנו את הגורמים העיקריים המשפיעים על מחירי מטבחים, הטעויות הנפוצות בתכנון מטבח וגם קצת מושגי יסוד. קדימה, זהו המדריך המלא על מטבחים, אז אנחנו מקווים שהגעתם רעבים סמיילי

התאמה אישית לארונות מטבח

מטבח – עשרת השלבים מרעיון לביצוע

ישנם עשרה שלבים שצריך לעבור משלב הרעיון לעשות מטבח חדש ועד שיהיה אפשר לבשל את הארוחה הראשונה.

1. היכרות עם מגוון האפשרויות – לכל משפחה יש את הצרכים האישים שלה, כדי שתוכלו להיות מרוצים מהמטבח ולבחור את האחד שהכי מתאים לכם, מומלץ להכיר את אפשרויות הבחירה העומדות לרשותינו. לכן, בשלב זה נעבור בין יצרני מטבחים, נשמע מחירים, נפגוש נגרים פרטיים ונקרא קטלוגים. נבקש ללמוד על הפרזולים הקיימים בשוק, על הבדלי מחירים בין פרזולים מאיכויות שונות ועל החזיתות האפשריות של ארונות המטבח. הפרזול כולל את המסילות של המגירות, את צירי הדלתות, את הידיות ועוד. כיום יש למשל דלתות שנפתחות כלפי מעלה במקום הצידה. ישנן מגירות ללא ידיות ועוד ועוד. בכדי שנוכל לקבל החלטה מושכלת בשלב הבא כדאי קודם כל להכיר את המגוון. למשל, החלטה חשובה שנצטרך לקבל היא בחירת סוג העץ, שישמש לגוף המטבח. בסרטון הבא, נגר מדבר על ההבדל בין שני סוגי עצים למטבח - עץ סנדביץ' ומלמין - וגם מסביר מה עדיף:

2. תכנון התקציב – שאלת התקציב האפשרי להשקעה במטבח היא שאלה אישית שרק אתם תדעו לענות עליה. כדי להתאים את המטבח לתקציב שלכם, כדאי להתחיל בתכנון. בשלב זה נחליט מה התקציב הכולל שאנו מוכנים להוציא עבור המטבח. בתקציב יש להביא בחשבון לא רק את מחירי ארונות המטבח והפרזולים אלא גם את מחיר השיש, הקרמיקה, פירוק המטבח הישן, שינויי תשתית – נקודות חשמל אינסטלציה וטלפון והחלפת ריצוף במטבח – במידה ורוצים... מניסיון, רוב האנשים חורגים מהתקציב הההתחלתי המתוכנן, באופן משמעותי! החריגה מהתקציב נובעת מכך שלא לוקחים בחשבון את ההוצאות הנלוות למטבח עצמו. דוגמא קלאסית היא רכישת מכשירי חשמל חדשים שלא בהכרח מתאימים לצרכים שלכם ביום יום (נו.. אם כבר יש לנו מטבח חדש...).

3. תכנון המטבח – התכנון כולל שלושה חלקים עיקריים. בחלק הראשון נגדיר את הבסיס: נמדוד את גודל המטבח, נחליט על מיקום 'המשולש' הידוע – כיריים, כיור ומקרר, נתכנן את מיקום הארונות ואביזרי החשמל הנוספים ונחליט לגבי גובה השיש. בחלק השני של תכנון המטבח נתייחס לאופן האחסון בתוך הארונות ולפרזול – מיקום ומספר המגירות, מדפים נשלפים, מתקני רשת, נחליט האם התנור יהיה בילט-אין או לא האם המדיח יהיה גלוי או מוסתר וכן הלאה. בחלקו השלישי של תכנון המטבח נחליט לגבי העיצוב החיצוני. העיצוב מתייחס לחזיתות של הארונות – עץ טבעי? פרומייקה? שלייף-לק? ואולי ציפוי אלומיניום? הכל בהתאם לסגנון ולתקציב שלנו. בנוסף, העיצוב החיצוני מתייחס לאמצעי התאורה במטבח, הקרמיקה, סוג השיש ועוד. יצרני המטבחים והנגרים הפרטיים ישמח לייעץ לנו, ללא תשלום, בשלב זה.

4. קבלת הצעות מחיר –לאחר שאנו יודעים פחות או יותר מה אנו רוצים מהמטבח שלנו, הגיע הזמן לקבל הצעות מחיר שמתאימה למטבח שאתם רוצים. המלצה אישית - שמעו לפחות 3 הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים.

5. החלטה - אנחנו לא יודעים מה איתכם, לנו אישית זה השלב הקשה ביותר. כאן אתם צריכים לבחור מתוך מגוון האפשרויות ולהחליט 'על מה ועם מי הולכים'. כמובן, שבהמשך עוד יהיה ניתן לשנות את דעתנו לגבי אלמנטים מסויימים במטבח.

הרכבת מטבח

 

6. הכנת התשתית בבית – אם אתם לקראת החלפת המטבח ישן, אל תשכחו שמישהו צריך לפרק אותו, כמובן. גם כאשר אין מטבח ישן יש צורך בהתאמת נקודות האינסטלציה והחשמל לתוכנית של המטבח החדש. למשל: עבור מדיח הכלים יש צורך בכניסה ויציאה של מים. אם אין נקודת חשמל עבור מכשיר חשמלי כלשהו צריך להיכן עבורו נקודה כזאת וכן הלאה. במידה והחלטתם לרצף את המטבח מחדש – זה השלב לעשות זאת. עבודות אלו יכולות להיעשות על ידי שלושה בעלי מקצוע שונים – אינסטלטור, חשמלאי ורצף או על-ידי שיפוצניק אחד שינהל עבורכם את העבודה של בעלי המקצוע. עבור עבודות אלו עליכם לקבל הצעות מחיר מפורטות אשר מציינות את העלות לכל נקודת אינסטלציה וכל נקודת חשמל. כאשר תרצו לשנות ולהוסיף עוד נקודה תדעו מראש מה העלות לכך.

7. מדידות סופיות וייצור המטבח – מומלץ לקחת את המידות הסופיות והמדוייקות לצורך ייצור המטבח רק לאחר הכנת התשתיות. זאת מכיוון שבשלב הכנת התשתית עשויים להיות שינויים המשפיעים על המדידות. למשל: קיר גבס שהוזז ממקומו, גובה רצפה שמשתנה בעקבות החלטה על ריצוף על-גבי ריצוף קיים ועוד.

8. הרכבת המטבח – שלב זה דורש דיוק ומקצועיות לא פחות מהשלב הקודם. ישנם יצרני מטבחים אשר מעבירים את ההרכבה לקבלני משנה. קבלני המשנה, באופן טבעי, רוצים לגמור את העבודה מהר וללכת ולעיתים מבצעים את ההרכבה באופן לקוי.

9. שיש וקרמיקה -ההרכבה של הארונות, השיש ימוקם במקומו ואריחי הקרמיקה יודבקו.

10. חיבור תשתיות ואביזרים – בשלב זה אביזרי התאורה יקובעו במקומם, המדיח יחובר לצנרת, הברזים יותקנו וכו'.

במידה ונחליט לבצע שיפוץ של חדר המטבח כולו, נצטרך לערב בעלי מקצוע נוספים, מלבד חברת המטבחים או הנגריה. כשמשתתפים כל כך הרבה בעלי מקצוע -במקרה הזה אנחנו מדברים על שיפוצניק, נגר, קבלן שיש ולפעמים גם מעצב פנים- זה בדרך כלל מקור לצרות. צירפנו כאן סרטון של שיפוצניק שמסביר, איך אפשר לבצע שיפוץ כללי של מטבח עם מינימום עצבים:

דגשים לשיפוץ מטבח


הגורמים העיקריים המשפיעים על מחירי מטבחים

מחירי מטבחים מתחילים מ- 20 אלף ש"ח ועשויים להגיע אף ל- 100 אלף ויותר. מחיר מטבח סטנדרטי נע בין 30-40 אלף ש"ח. הגורמים הבסיסיים המשפיעים על מחיר מטבח הם כמובן הגודל של המטבח והמורכבות לביצוע התוכנית. תכננתם מטבח מורכב ולא סטנדרטי? צפו לשלם בהתאם. אך מעבר לשני גורמים בסיסיים אלו ישנם בכל מטבח ארבעה מרכיבים אשר משפיעים על המחיר:

  1. סוג הדלתות

  2. ציפוי הדלתות

  3. הפרזול

  4. סוג השיש

למרבה הפלא, מחיר מטבח סטנדרטי מושפע פחות מהארונות המטבח ויותר מושפע ממחירי הפרזול והדלתות. אומנם הארונות תופסים נפח רב אך במחיר אינם. הפרזול, לעומת זאת, צורך חלק גדול מהתקציב ובפרט אם משתמשים בפרזול איכותי (בלום, הטיש, גראס ועוד...). המרכיב המשמעותי ביותר במחירי מטבחים הוא הדלתות או, ליתר דיוק, החזיתות. אם תחליטו על דלתות עם ציפוי פורמייקה תוכלו להוזיל משמעותית את מחירן, דלתות מעץ מלא הן כבר סיפור יקר יותר. בין לבין תוכלו להסתפק במראה עץ מלא באמצעות ציפוי פורניר או לבחור באפשרות של צביעה בשיטת שלייף-לק.

מה משפיע על מחירי מטבחים

לדרוג נגרים המתמחים בבניית מטבחים - לחץ כאן


מטבח בהתאמה אישית

בסופו של דבר, המטבח הוא אחד מהחדרים בבית שאני מבלים בהם לא מעט זמן. אחד מהייתרונות הבולטים של הזמנת מטבח מנגר הוא בתכנון המטבח כך שיתאים אישית לצרכים שלכם. איך תעשו את זה נכון? אנחנו מציעים להביט לרגע על שלוש סוגיות:

אחדהרגלי הבישול שלכם - אתם מבשלים במטבח מידי יום? לפעמים יוצא לכם לבשל כמה אנשים במטבח במקביל? יכול להיות שכדאי לחשוב על כמה משטחי עבודה שונים, כדי לאפשר נוחות ומרחב אישי גם כשיש כמה בני משפחה שמבשלים יחד. 

שתייםהרגלי האיחסון שלכם - משתמשים בסירים גדולים ביום יום, או רק לפני סעודות משפחתיות גדולות? שאלה זו תעזור לכם לחשוב על תכנון נכון של ארונות המטבח. לסירים גדולים בשימוש יום יומי, נעדיף ארונות גדולים ונגישים, או מגירות נשלפות. לעומת סירים שפוגשים רק אחת לשנה, אותם אפשר לאחסן בארון גבוה או נמוך יותר. עוד דבר שכדאי לקחת בחשבון היא שאלת הגבוה שלכם, וגם, סליחה על השאלה האישית, אבל האם נוח לכם להתכופף? קחו בחשבון שמטבח איכותי יכול להחזיק מעמד לשנים ארוכות, ולהגיע יחד איתכם לשיבה טובה. לכן כשמתכננים מטבח בהזמנה אישית, חשוב להתאים אותו לא רק לנוחות שלכם ברגע הזה, אלא גם לחשוב עוד כמה שנים קדימה. כיום אפשר למצוא פתרונות להנגשת הארונות הנמוכים ככה שיוכלו להיות נוחים לשימוש, מציעים לשאול על כך את הנגר. 

שלושהרגלי הארוחה שלכם - אם אתם אוהבים לשבת לארוחה קלה במטבח, כדאי לחשוב על יצירת פינה אישית בעזרת דלפק או אי במטבח. שילוב של פינת ישיבה במטבח לא מתאימה לכל סוג מטבח, ולכל סוגי האנשים, וזו לגמרי החלטה אישית שלכם. 


טעויות נפוצות

אחת הטעיות הנפוצות ביותר היא השוואת הצעות מחיר שאינן ברות השוואה. כאשר יש הבדל של עשרות אחוזים בין הצעה אחת לאחרת ניתן להניח די בוודאות שאין מדובר בחומרים זהים. ההבדל בחומרים עשוי להיות בחומר המשמש לבניית הארונות, בחומר ממנו עשויות הדלתות, בסוג הפרזול ובפרט במסילות. הבדל נוסף בהצעות מחיר עשוי לנבוע ממספר המגרות.

טעות נוספת של לקוחות רבים היא להיתפס לפנטזיות עיצוביות שעלולות להכפיל את המחיר. עליכם לשאול את הנגר איזה שינוי בתוכנית עליכם לעשות בכדי להוזיל את מחיר המטבח.

תפיסה מוטעית נוספת היא הציפייה שדלתות המטבח יהיו עשויות מסנדוויץ. כדאי לדעת, אין סיבה וגם לא נכון לעשות את הדלתות מסנדוויץ. פלטות הסנדוויץ לא אחידות בעוביין ופחות נוחות לעבודה עם שכבת הציפוי. MDF, לעומת זאת, מדוייק מאוד בעוביו ומאפשר הדבקה חזקה ונוחה לשכבת הציפוי – בין אם היא פורמייקה, פורניר או צבע. התפיסה המוטעית נובעת מכך שנגרים רבים ממליצים על סנדוויץ כחומר המתאים לארונות.

הכנת ארונות מבטח בנגריה

קצת מושגי יסוד

סנדוויץ אדום -

סנדוויץ אדום עשוי מעץ גבון (Gaboon) והוא בעל גוון אדמדם. החומר זול בהשוואה לעץ מלא אך חזק למדי. מומלץ לבניית הארונות המטבח. כדאי לדעת כי גם בסנדוויץ אדום יש איכויות שונות וההבדלים בניהם מהותיים הן במחיר והן באיכות. יש סנדוויץ אדום אשר מיובא מסין בעלות ובאיכות נמוכים ויש כזה אשר מיוצר בארץ באיכות ובמחיר גבוהים. הפערים עשויים להגיע לעשרות אחוזים!

 

פורניר-

קילוף של עץ טבעי המשמש לציפוי. פורנירים מקובלים: מייפל, בוק, אלון, דובדבן, וונגה, אגוז ועוד… כל אדם יכול לבחור לפי טעמו. חשוב להדגיש: אין דבר כזה "עץ פורניר". פרוניר משמש כציפוי בלבד.

על פורניר ושאר סוגי ארונות למטבח, תוכלו לקרוא בהרחבה.

 

פרזול -

חומרי הפרזול הנם הידיות, המסילות, הצירים, הסלסלות וכל מה שאינו חלק מהמבנה של הארון. עלות פרזול איכותי היא גבוהה ומומלץ לא להתפשר בנושא זה כי אין דבר יותר מרגיז ממגירה שיוצאת מהמסילה בכל פעם שפותחים או סוגרים אותה. ישנן יצרניות רבות של חומרי פרזול, הידועות שבהן הן: בלום, הטיש וגראס, אך כשם שיש פיז'ו מדגם 206 ויש פיז'ו מדגם 407, כך גם לחברות הטובות ישנן דגמים שונים ורמות שונות. מחיר מסילה למגרת מטבח נע בין 10 שקלים ועד 250 שקלים. אל תסתפקו בכך שבעל-המקצוע אומר לכם: "זה מסילה של בלום…" כי יש בלום ברמה גבוהה ויש בלום ברמה מאוד בסיסית. ההבדל לא תמיד ייראה ביום הראשון אלא לאחר מספר חודשים או שנים. בנוסף, לכל החברות הטובות קמו חיקויים רבים במזרח חלקם טובים וחלקם גרועים.

ואם סוגיית הפרזול השאירה בכם טעם לעוד, תוכלו לקרוא על כך בהרחבה.

צוקל-

אתם אתם מתכננים מטבח ורוצים להיות בטוחים שאתם שולטים בז'רגון המטבחי, צוקל הא המילה שאתם מחפשים. זהו שם מתוק לתיאור הפס שמגשר בין ארונות המטבח אל הריצפה. 
עוד על יתרונותיו של הצוקל, סוגים ומחירים, תוכלו לקרוא בעיון רב, או סתם בריפרוף - איך שבא לכם.

 

משולש המטבח -

בתכנון המטבח יש חשיבות גדולה למרחק ולמרחב העבודה בין שלושת הנקודות הבאות: המקרר, הכיור והכיריים. המיקום של הנ"ל יוצר מעין משולש. העיקרון של המשלוש הנ"ל אינו מקודש אלא עוזר לנו בתכנון המטבח. בבתים מסויימים ייתכן ומשתמשים במיקרוגל יותר מאשר בכיריים ואז צריך לתכנן את המשולש בהתאם. העיקרון המנחה הוא לתכנן מראש את המטבח בהתאם להרגלי העבודה והאכילה שלכם – כדי שלא תצטרכו לעשות ג'וגינג בתוך המטבח.

מטבח בהתאמה אישית

המלצות על נגריות למטבחים

כולם יודעים להגיד לנו שכדאי לקחת רק נגרים עם המלצות ולא ליפול על חאפרים. להגיד זה נורא קל. הבעיה היא שלא קל למצוא לקוחות שמוכנים להמליץ בחום על הנגר שלהם. לרוב הלקוחות יש דווקא סיפורים לא נעימים על דלתות של ארונות מטבח שמתפרקות, על נגרים שהבטיחו סנדוויץ אבל בפועל זה משהו אחר ועוד... לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על נגרים אמינים לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שכבר עשו מטבח עם הנגר שברשימה.


מטבחים - תמונות מלקוחות מידרג

התקנת 2 קלאפות למטבח.
צילום: ענת קוסיגרו, פתח תקווה.
התקנת ארונות מטבח.
צילום: אנדלאו סיום, פתח תקווה.
בניית והתקנת ארונית במטבח.
צילום: אופיר טורנסול, תל אביב.
חידוש חזיתות של מטבח בסדר גודל של 7 מטרים כולל ...
צילום: אסף כץ, יבנה.
החלפת דלתות במטבח והוספת קלאפות.
צילום: דן נויבואר, ראשון לציון.
חידוש מטבח, דלפק, מזווה ומדפים.
צילום: רמת השרון.
התקנת דלת אינטגרלית למדיח במטבח קיים.
צילום: דוד אלכסנדרוביץ, רמת גן.
התקנת ארון ומזווה במטבח.
צילום: ששי עידן, ראשון לציון.
התקנת מטבח פורמייקה קומפלט.
צילום: עוז ששון, חדרה.
בניית, עיצוב והתקת מטבח שכלל קלפה גדולה, מגירות ...
צילום: גלית אסייג, כפר סבא.

חישוב מחיר בניית מטבח

כדי לקבל טווח מחירים מותאם אישית למטבח שאתם רוצים, נסו את מחשבון המטבחים.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא נגריה מומלצת להרכבת מטבח באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של נגריות מומלצות, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל עבודת נגרות, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת הנגריות המומלצות באזורכם.

איך לעצב מטבח קטן? צירפנו תשובה גם בוידאו!

באמצעות תכנון ועיצוב נכון של מטבח קטן, נוכל להפיק גם ממטבח קטן את המקסימום ולא נצטרך להתפשר על מוצרי חשמל שנרצה במטבח. בסרטון נגר מסביר כיצד מעצבים מטבח קטן ויעיל.


 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק