מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ניקוי גרנוליט

מכירים את זה שאתם מנקים את הגרנוליט שבחצר שלכם כל יום שישי? זה בסדר, אף אחד לא. ניקוי גרנוליט זה לא משהו שעושים בתדירות גבוה, אבל כן כדאי לנקות אותו אחת למספר שנים בעקבות הצטברות אבק, שומן ולכלוכים שונים. לפני שאתם פותחים את הצינור שבחצר ושוטפים את הגרנוליט, הנה קצת מידע על ניקוי גרנוליט, כולל טווח מחירים וטיפים איך לשמור עליו ולנקות אותו לבד

 

ניקוי גרנוליט בקיטור

ניקוי גרנוליט

למי שחדש בתחום הגרנוליט או שסתם שכח, נספר שגרנוליט הוא צורת ריצוף המורכבת מחתיכות קטנות של אבנים המהודקות יחד. לרוב, נמצא ריצוף גרנוליט מחוץ לבית, בדמות שבילים, מדרכות, ריצוף בכניסה לבית, בחצר ועוד בסגנון.

 

למה כדאי לנקות גרנוליט

אוקיי, גרנוליט זה יפה ונחמד, אבל אנחנו כאן לשאלה אחרת – אם מדובר על ריצוף שנמצא בחוץ, למה יש צורך לנקות אותו? הרי ריצוף שמיועד לחוץ לא אמור להיות נקי במיוחד, ולמרות שהחורף לא ארוך, מי הגשם ישטפו את הגרנוליט ויעשו עבורנו את העבודה. אז זהו, שלא ממש. לא עבודה יסודית בכל אופן. בגלל צורת הריצוף המורכבת מאבנים רבות המודבקות יחד, עדיין קיימים מרווחים קטנטנים אשר צוברים במהלך השנים אבק, שומן ולכלוכים שונים, אשר נמצאים כדי להישאר ומשחירים את הגרנוליט כהוגן.  

 

גרנוליט אחרי ניקוי

איך מנקים גרנוליט

אתם יכולים לפתוח את הצינור שבחצר שלכם ולנסות לנקות את הגרנוליט, אבל יש לנו תחושה שכבר בטח ניסיתם את זה וגילתם שזה לא ממש עבד. ניקוי גרנוליט יסודי ידרוש שיטת ניקוי מקצועית, כאשר בתחום זה קיימות שתי שיטות ניקוי עיקריות:

מכונת ניקוי גרנוליט בחומת מלח  ניקוי גרנוליט על ידי חומצת מלח: נשפוך על רחבי משטח הגרנוליט חומצת מלח במינון נמוך (מינון גבוה יפגע בגרנוליט). בשלב הבא נרכיב על גבי מכונת פוליש (כן זאת לא טעות ואתם לא בטיפ על פוליש לרצפה) את מברשת הקורבון, העשויה משערות פלסטיק. לאחר הרכבת הקורבון, נעבור באמצעות המכונה על משטח הגרנוליט, אשר תסיר את הלכלוך בצורה יסודית וגם תשייף את הריצוף.

מכונת ניקוי גרנוליט בקיטור  ניקוי גרנוליט על ידי מכונת קיטור: בקיצור, מדובר במכונה אשר מחממת את המים באמצעות קיטור ומתיזה אותם בלחץ גבוה על פני הריצוף. שיטה זאת נחשבת לפחות יסודית מחומצת המלח, שכן היא תוריד רק את השכבה הראשונית של הלכלוך וגם לא משייפת את הגרנוליט, כמו מכונת הפוליש.

 

ניקוי גרנוליט בחומצת מלח לעומת קיטור

מחיר ניקוי גרנוליט

מחיר ניקוי גרנוליט נע בין 15-40 ₪  למטר מרובע. שימו לב כי סוג הניקוי לא אמור להשפיע על המחיר, אבל יש שני גורמים עיקריים שדווקא כן עשויים להשפיע:  

מחיר כמות הלכלוך – לכלוך רב וקשה יצריך מאמץ רב יותר וגם זמן עבודה נוסף, אשר יתומחר בהתאם.

מחיר  גודל השטח – לרוב בעלי המקצוע לא ישתלם להגיע אליכם לעבודה אם מדובר על ניקוי גרנוליט בשטח קטן כמו 30-40 מטר, ובמידה והם כן יסכימו להגיע, התמחור עשוי לעלות ולהתחיל מ-35 ₪ למ"ר.


ניקוי גרנוליט - עשה זאת בעצמך

ניקוי גרנוליט מקצועי כמו של חברות הניקיון זה לא משהו שתוכלו לבצע לגמרי לבד, בעיקר בגלל שתצטרכו לקנות את כל המכונות והציוד, וזה לא ממש משתלם... מה שכן, תוכלו לנקות לבד את הגרנוליט בדרך הבאה – קנו בחנויות הניקיון המקצועיות חומר על בסיס חומצתי, אותו תשפשפו על משטח הגרנוליט באמצעות מטאטא כביש, ולאחר מכן שטפו את שאריות החומר במים. רק עשו טובה ושימו לב שאתם נזהרים עם החומצה מחייך.

אגב, תוכלו לבצע את התהליך הזה גם אחרי שבוצעה אצלכם עבודת ניקוי גרנוליט מקצועית, וכך תתחזקו את ניקיון הגרנוליט לאורך זמן.

ניקוי גרנוליט לבד

טיפים לניקוי גרנוליט

נקודה ניקוי גרנוליט אחת לשלוש שנים – על טעם וריח אין להתווכח, אבל מי שרוצה ללכת לפי הכללים, שירשום לעצמו שניקוי גרנוליט מבצעים בדרך כלל אחת לשלוש שנים.  

נקודה הרחיקו ממנו שמן – ריצוף הגרנוליט סוחף אליו המון לכלוך ובמיוחד שמן. אם ניקיתם את הגרנוליט ובא לכם לשמור עליו כמו חדש, נסו שלא יבוא במגע עם שמן ככל הניתן. אז כנראה שלפתוח דוכן צ'יפס על רצפת הגרנוליט לא יהיה הרעיון הכי מוצלח 😉


המלצות על חברות ניקיון ופוליש

אם בא לכם לפנק את החצר שלכם ולהזמין ניקוי גרנוליט מקצועי, כדאי שתלכו לפי המלצה. בדיוק בשביל זה צירפנו רשימת המלצות על חברות ניקיון ופוליש המתמחות בניקוי גרנוליט, ומדורגות על ידי חוות דעת של לקוחות קודמים. ממליצים לכם לקרוא את חוות הדעת ולהחליט בהתאם במי להיעזר.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של ניקוי גרנוליט?

מחיר ניקוי גרנוליט נע בין 15-40 ₪ ₪ למטר מרובע, כאשר כמות הלכלוך וגודל המשטח עשויים להשפיע על המחיר. 

אפשר לנקות גרנוליט לבד?

כן. ניתן לקנות בחנויות הניקיון המקצועיות חומר על בסיס חומצתי, אותו תשפשפו על משטח הגרנוליט באמצעות מטאטא כביש, ולאחר מכן שטפו את שאריות החומר במים, תוך הקפדה על זהירות שכן החומצה היא חומר מסוכן. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק