מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ניקיון חניון

ניקיון חניון הוא קצת כמו ניקיון של מקרר; לא עושים אותו כל יום שישי, אבל כשהמצב מגיע לשפל חדש חייבים להפשיל שרוולים ופשוט לעשות את זה, במיוחד כשמדובר בניקיון שהוא לא רק אסתטי, אלא גם בטיחותי. השלבים של ניקיון חניון, מה הוא דורש מכם, מה המחיר וכמובן גם חברות ניקיון מומלצות - ממש כאן


ניקיון חניון

חניונים ציבוריים של מפעלים, מבנים ממשלתיים, משרדים, מוסדות ציבוריים, קניונים ובנייני מגורים זקוקים לניקיון מדי פעם בפעם. מטבע הדברים, החניון הוא מקום שמצטברים בו לכלוך, אבק ופיח ונוצרים בו כתמי נוזלים של שמן, מים - וכן, גם של קפה. 

בנוסף לאי הנעימות שבשהייה במקום מלוכלך, ניקיון החניון חשוב גם מבחינה בטיחותית. כתמי שמן על הרצפה עלולים לגרום לרכב להחליק ולפגוע ברכב אחר, או להולך רגל להחליק ולהיפגע, כך שלא משנה אם החניון שלכם פתוח, סגור או תת קרקעי - חשוב, נעים וגם בטיחותי שיהיה כמה שיותר נקי.

 

כתם שמן לפני ניקיון חניון

 


ניקיון החניון: החלק שלהם

כדי להבטיח שהחניון שלכם יהיה מצוחצח בסוף תהליך הניקוי, חברות הניקיון מחלקות לשלבים את תהליך הניקיון. שוב נציין שסוג החניון והמצב שלו משפיעים על התהליך כמובן, אבל בגדול זה הולך ככה: 

כוכבים הכנת החניון: בעלי המקצוע מכינים את החניון לניקיון. השלב הזה כולל בעיקר איסוף אשפה (סיגריות, כוסות, בקבוקים וכדו') ופסולת גדולה על מנת לאפשר למכונות הניקוי לעבוד באין מפריע. (אם המנקה של הבניין שלכם בכל מקרה מנקה גם את החניון, חברת הניקיון תעבור לשלב הבא).

 

חניון לפני ניקיון

 

כוכבים  ניקיון ראשוני: טאטוא ידני של החניון או טאטוא בעזרת מכונה רכובה על ידי בעל מקצוע. 

כוכבים  ניקיון במים: ניקוי בלחץ מים גבוה (עם גרניק) של כל המקומות אליהם מכונת השטיפה לא תוכל להגיע: קירות, עמודים, פינות, מדרכות ומדרגות (אם יש). 

כוכבים  ניקיון בגובה: ניקוי הספרינקלרים והצנרת שבגובה על ידי מכונת שטיפה בלחץ מים ומברשות מיוחדות לניקוי צינורות. שימו לב: חברת הניקיון תנקה את הצנרת הגבוהה רק אם תבקשו. הדבר מצריך משנה זהירות על מנת שלא לפגוע בחשמל ובקווי תקשורת וגם מלכלך את הקירות ואת הרצפה - כלומר, יוצר עוד עבודה. 

 

ניקיון חניון בלחץ מים

 

כוכבים שאיבת המים המלוכלכים: שאיבת המים שניקוו על רצפת החניון ולא התנקזו היטב על ידי משאבת מים (אם בחניון שלכם לא מותקנת משאבה, וודאו עם בעל המקצוע שיש לו משאבה משלו). 

כוכבים ניקיון סופי ואחרון: שטיפת הרצפה על ידי מכונת שטיפה ייעודית ורכובה ושימוש בחומרים ממיסי שומן. אם הסימונים שעל רצפת החניון דורשים ניקיון באופן מיוחד, בעל המקצוע ירסס אותם בסבון מרוכז שיפרק את הפיח והלכלוך ולאחר מכן יעבור עליהם עם מכונת השטיפה הממונעת. 


עבור עבודות גדולות במיוחד (כמו חניוני קניונים ורחובות) חברת הניקיון תגיע עם ציוד קצת אחר. עבור חניונים סגורים חברת הניקיון תגיע עם מכונות רכובות לקרצוף הרצפה עם חומרי ניקוי מיוחדים ועם מסירי שומנים או עם מכונות פוליש, ואילו עבור ניקוי רחובות החברה תשמש ברכב ניקוי מקצועי הדומה לזה של העירייה.


ניקיון החניון: החלק שלכם

בחניונים השונים יש כל מיני אלמנטים שמשפיעים על מורכבות ניקיון החניון: סוג הריצוף (בטון מוחלק, אפוקסי, אפוקסי מגורען, אבנים משתלבות, אספלט, גרנוליט), הימצאותם של עמודים, קירות, מדרכות, רמפות, שלטים, סימוני חניה, דלתות, צנרת, תעלות חשמל… כל חניון והשיגעון שלו. איך כל זה קשור אליכם? בתור לקוחות, יש לכם תפקיד מפתח בהבנת הצרכים של החניון שלכם.

הנה הדגשים: 

נקודה הודיעו מראש לכל בעלי הרכבים על מועד הניקוי שקבעתם על מנת שיוכלו להשאיר את החניון פנוי. 

נקודה המים שישמשו את חברת הניקיון בעת שתנקה את החניון שלכם, יסיימו בסוף התהליך בתעלות הניקוז של החניון: וודאו שהן תקינות ולא סתומות. (במקרה שכן, חברת הניקיון תוכל לפתוח לכם אותן, כמובן בתוספת תשלום. וודאו את זה מראש עם בעל המקצוע.)

נקודה במקרה של חניון סגור/תת קרקעי או שעת עבודה מאוחרת וודאו שתאורת החניון פועלת. היא תשמש את בעלי המקצוע בעת עבודתם. וודאו גם שמערכת האוורור פועלת לאורך תהליך הניקיון כדי שהחניון יתייבש כמה שיותר מהר. 

נקודה באחריותכם לעדכן את חברת הניקיון בכל איזור בעייתי שעלול להינזק מניקוי במים שנמצא בחניון, כגון: ארונות חשמל, קירות גבס, שקעים חשמליים, חיישנים ועוד. 

נקודה שמרו על קשר: מומלץ מאוד שיהיה איש קשר מהבניין שיוכל לעזור במקרה של תקלה במערכת החשמל או המים של הבניין בזמן ניקיון החניון. 


זמן ניקיון חניון

פעמים רבות לקוחות מתקשרים אל חברות הניקיון בתחילת החורף, כשהם צופים הצפות בחניונים שלהם. מומלץ לא להיזכר ברגע האחרון, ובכלל, לשמור על היגיינת החניון שלכם ולנקות אותו כל 3-6 חודשים.

 

שעות הניקיון

חברת הניקיון תוכל להגיע אליכם גם לאחר שעות הפעילות של החניון (לאחר שהעובדים חזרו לבתיהם, אם מדובר בבניין משרדים לדוגמה), אך חלק מהחברות ידרשו תשלום נוסף עבור השירות. אצל חלק מבעלי המקצוע התעריף יכול להגיע ל-20-30% תוספת, כך שמומלץ מאוד לבדוק את פרטי המחיר מראש.

 

ניקיון חניון בלילה

ניקיון חניון - מחיר

נתחיל בשורה התחתונה: 

מחיר ניקיון של חניון סגור קטן (15-20 רכבים) ינוע בטווח של 700-1,000 ש"ח. 

מחיר ניקיון של חניון סגור גדול (2,000 מטר) ינוע בטווח של 16,000-20,000 ש"ח. 

מחיר ניקיון של חניון פתוח קטן (100 מטר) ינוע בין 600-1,200 ש"ח, תלוי בריצוף (אם הרצפה חלקה הניקוי קל יותר, ואם מחוספסת מורכב יותר).

מחיר ניקיון של חניון פתוח גדול (6,000 מטר) יגיע ל-100,000 ש"ח.

 

כפי שהבנתם, ניקיון של חניון מורכב מכל מיני משתנים. כדי שיהיה מותאם אליכם בדיוק, כדאי שתדעו לציין בפני חברת הניקיון את הפרטים החשובים בשיחה הראשונית: האם החניון שלכם פתוח או סגור? באיזה גודל הוא? באיזו שעה תרצו שיתבצע הניקיון בחניון? האם הניקיון יכלול צנרת גבוהה או לא? האם דרוש ניקיון גם של תעלות הניקוז? כדאי לסכם הכל מראש כדי למנוע אי נעימויות.


חברות ניקיון מומלצות לניקיון חניונים

עכשיו שאתם יודעים מה ניקיון החניון שלכם יכלול ומה התפקיד שלכם בכל התהליך, הגעתם לחלק הקל: בחירת חברת ניקיון ופוליש. למה קל? כי כבר ערכנו עבורכם רשימה של חברות ניקיון ופוליש מומלצות על ידי לקוחות קודמים. כל שנשאר הוא להתקשר מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

האם ניקיון חניון הוא אסתטי בלבד?

לא, ניקיון של חניון הוא גם בטיחותי. בנוסף לכך שהחניון שלכם יהיה נקי ונעים, ניקיון החניון גם תורם במניעת החלקה של רכבים ושל הולכי רגל על כתמי שמן וכדו'.

מה המחיר של ניקיון חניון?

מחיר של ניקיון חניון נקבע לפי גודלו ולפי המורכבות של הניקיון, אבל בגדול: מחיר של ניקיון חניון סגור מתחיל ב-700 ש"ח ויכול להגיע אף ל-20,000 ש"ח. מחירים של ניקיון חניון פתוח ינועו בין 600-1,200 ש"ח ובעבודות גדולות במיוחד יכולים להגיע גם ל-100,000 ש"ח.

האם אפשר להזמין ניקיון של חניון גם בשעות הלילה?

חברת הניקיון תוכל להגיע אליכם גם בשעות היום וגם בשעות הלילה, אבל חלק מהחברות ידרשו תשלום נוסף עבור עבודה בשעות הלילה. אצל חלק מבעלי המקצוע מחיר העבודה בשעות הלילה יכול להגיע ל-20-30% תוספת למחיר, כך שמומלץ לבדוק את הפרטים עם בעל המקצוע מראש.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק