מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ליטוש שיש

אם יש לכם רצפת שיש בבית, אתם בטח יודעים שכמעט ואין תחרות למראה שמעניק ריצוף השיש. אבל מה קורה אם עברו כבר כמה שנים מאז שריצפתם את הבית, ובינתיים נוצרו שקעים ופגמים בין המרצפות? או שסתם יש כתם מעצבן על הרצפה, שפשוט מסרב לרדת? אל תרימו ידיים ואל תחשבו על החלפת ריצוף...  יכול מאוד להיות שליטוש שיש יפתור לכם את הבעיה.  אז איך עושים ליטוש שיש וכמה זה הולך לעלות? כל התשובות בהמשך

 ליטוש שיש

 


מה זה ליטוש שיש ומתי לעשות?

ליטוש שיש הוא תהליך שמטרתו להחליק את המרצפות ולהעניק להן מראה אחיד ומבריק. בדרך כלל ליטוש שיש יתבצע כאשר המרצפות פגומות או מלוכלכות במיוחד, אבל ניתן לבצע ליטוש שיש גם כשמרצפים את הבית – כדי ליצור משטח מושלם כבר מהיום הראשון בבית. הליטוש בעצם מוריד את השכבה העליונה של מרצפות השיש וחושף את מראה השיש הראשוני, ככה שאם יש לכם כתמים על המרצפות הם פשוט ירדו יחד עם החלק העליון. 

טיפ קטן מאיתנו: אם אתם חולמים על רצפה מבריקה, כזאת שכמעט יכולה להחליף את המראה שלכם – יכול להיות שליטוש שיש הוא לא הפתרון עבורכם, מכיוון שליטוש לא יבריק את הרצפה אלא רק מחליק אותה. פוליש קריסטל, בעלות נמוכה בהרבה, יבריק את הרצפה וייתן לה בדיוק את המראה שאתם רוצים. ואם אתם רוצים ליהנות משני העולמות – לגמרי אפשר. תוכלו לבקש מבעל המקצוע לבצע ליטוש שיש רגיל, ולאחר מכן לעשות גם פוליש קריסטל. ככה הרצפה תהיה גם חלקה ואחידה, וגם מבריקה. חשוב שתדעו שרובם המוחלט של חברות הניקיון ששאלנו האם אפשר לעשות פוליש קריסטל על גרניט פורצלן ענו שלא ניתן לעשות פוליש קריסטל על רצפה של גרניט פורצלן.

רגע לפני שאנחנו צוללים לכל הפרטים, כאן תוכלו לראות בעל חברת ניקיון מסביר על ליטוש שיש:
 

 


ליטוש שיש וליטוש אבן

יכול להיות ששמעתם את המושגים "ליטוש שיש" ו-"ליטוש אבן", ותהיתם מה ההבדל ביניהם. אז האמת היא, שאין ממש הבדל. גם אם יש לכם רצפת אבן בבית, ניתן לבצע ליטוש לרצפה ולהבריק אותה, ותהליך ומחיר העבודה יהיו בדיוק כמו במקרה של ליטוש שיש.

 ליטוש אבן

 


אפשר לעשות ליטוש לכל סוגי השיש?

קודם כל, נרגיע ונגיד שניתן  לבצע ליטוש שיש לכל אחד מסוגי השיש. אבל, סוג השיש כן ישפיע על תהליך הליטוש עצמו ועל מחיר העבודה. הסיבה לכך היא שישנם סוגי שיש רכים וקשים, וכל אחד מהם דורש עבודה אחרת.

שיש רך במיוחד, כמו שיש אבן ליימנסטון או שיש אבן קיסר, עלול להיהרס ולהתפורר בתהליך הליטוש. כדי למנוע את המצב הלא נעים הזה, לפני תחילת הליטוש בעל המקצוע צריך למרוח שכבה של חומר דמוי דבק שמחזק את השיש. תהליך זה מוסיף לא מעט עבודה ולכן ייקר את מחיר ליטוש השיש ב40-60 ש"ח למ"ר.

ואם חשבתם שליטוש שיש רך זה יקר, אז בטח לא תשמחו לגלות שליטוש שיש קשה יעלה הרבה יותר. ליטוש שיש קשיח במיוחד, כמו שיש גרניט, ידרוש מבעל המקצוע להשתמש בכלים מיוחדים שיצליחו להתמודד עם ליטוש הגרניט הקשה, ולכן מחיר הליטוש יכול לעלות פי שלוש כמעט מהמחיר המקורי.

 


ליטוש שיש - תהליך העבודה

תהליך ליטוש השיש קצת ארוך ומייגע, וכולל מספר שלבים. אבל היי, לפחות אנחנו כאן כדי להדריך אתכם שלב אחרי שלב מחייך.

קודם כל, העבודה שלכם מתחילה לפני שבעל המקצוע מגיע אליכם הביתה. תהליך ליטוש השיש גורם להרבה מאוד בלאגן ולכלוך בבית, ולכן היינו ממליצים לכם להגן על כל מה שנמצא בטווח הסכנה – ארוניות ספרים, וילונות וכדומה. סיימתם עם זה? עכשיו מתחילה העבודה של חברת הניקיון עצמה.

בשלב הראשון, בעל המקצוע ירחיב את המרווחים בין כל אחת מהמרצפות וימלא אותם בסוג מיוחד של דבק, בצבע שתואם לצבע השיש. שלב זה נועד כדי ליצור אחידות בין כל המרצפות, אבל חשוב לדעת שלא תמיד צריך לבצע אותו, וזה כבר תלוי במצב המרצפות ובהחלטת חברת הפוליש.

ועכשיו מגיע השלב העיקרי בתהליך: בשלב זה יתבצע ליטוש של השיש באמצעות מכונה ייעודית שמורידה את שכבת השיש מהחלק העליון של המרצפות. שלב זה מתבצע מספר פעמים, כל פעם בדרגת ליטוש גבוהה יותר. מתחילים מליטוש בדרגה 1, שהיא הגסה ביותר, מלטשים את כל המשטח ולאחר מכן ממשיכים עד דרגה 5 או 7, שהן הרמות העדינות ביותר (וזה כבר תלוי בכמה חלקה אתם רוצים שהרצפה תהיה).

 שיש אחרי ליטוש

בשלב האחרון הרצפה כבר מבריקה וחלקה, וכל מה שנותר לעשות הוא למרוח עליה שכבה של סילר, שמגן על  עבודת הליטוש ועל השיש עצמו מפני פגמים פוטנציאליים. ואם בחרתם לעשות גם פוליש קריסטל בנוסף לליטוש, זה השלב שבו הוא נעשה.


ליטוש שיש - מחירים

ליטוש שיש מתומחר לפי מטר רבוע של רצפה, ותלוי בסוג השיש: 

מחיר מחיר ליטוש שיש רך יהיה 60-100 ₪ למ"ר.

מחיר מחיר ליטוש שיש קשה יהיה 300 - 140 ₪ למ"ר.

מחיר תוספת פוליש קריסטל תעלה את המחיר ב-15-25 ₪ למ"ר.


תחזוקה של ליטוש שיש

לכמה זמן צפוי הליטוש להחזיק מעמד? ליטוש שיש איכותי אמור להחזיק ל-10-15 שנים לפחות, אבל אם לא מתחזקים אותו כראוי, תיאלצו לחדש את הליטוש לאחר כחמש שנים בלבד. כדי לא להגיע למצב הזה, חשוב מאוד לא לשטוף את הרצפה בחומרים שעלולים לפגוע בשיש, כמו חומצות או חומרים כימיים אחרים. לעומת זאת, מה שכן כדאי לעשות זה לשטוף את הרצפה בעזרת חומר ייעודי לשימור קריסטל, כמו למשל x-4 של חברת caselli.


חברות ניקיון מומלצות לביצוע ליטוש שיש

אין ספק שליטוש שיש יכול לשדרג משמעותית את מראה הבית שלכם ולחדש את מראה הרצפות. אבל איך מוצאים חברת ניקיון, שתעשה את העבודה בצורה מקצועית ואיכותית? אז ממש כאן תוכלו למצוא רשימה של חברות ניקיון מומלצות לליטוש שיש, עם חוות דעת וציונים מלקוחות קודמים על עבודות קודמות שביצעו. כל מה שנשאר לכם לעשות הוא להתקשר מחייך. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה ליטוש שיש?

ליטוש שיש הוא, ובכן, תהליך שמלטש את השיש :)

בתהליך הליטוש חברת הניקיון מורידה את השכבה העליונה של השיש, ובעצם מורידה את הלכלוך שלא יורד בשטיפה רגילה. בנוסף, הליטוש מחליק את השכבה העליונה של השיש ומשאיר את המרצפות חלקות ואחידות לחלוטין.

פוליש או ליטוש שיש?

התשובה לשאלה הזאת תלויה במצב המרצפות שלכם, ובתוצאה שאתם רוצים להשיג.

אם ברצפה שלכם יש שקעים וחוסר אחידות בגובה, או פשוט לכלולים שלא יורדים בשום דרך אחרת - ליטוש שיש הוא הפתרון האולטימטיבי, שכן הוא יותיר את הרצפה נקייה ובגובה אחיד לחלוטין.

לעומת זאת, אם אתם רוצים להבריק את הרצפה לא מומלץ לעשות ליטוש שיש, שכן הוא יקר משמעותית מפוליש. פוליש קריסטל או פוליש ווקס יכול להבריק את הרצפה ולתת לכם את התוצאה הרצויה.

 

איך מורידים כתם יין משיש?

כמעט מחצית מבעלי המקצוע ששאלנו-איך מורידים כתם יין משיש? המליצו לבצע ליטוש מקצועי לצורך משימה זו.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק