מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ניקיון לפני כניסה לדירה

אין הרגשה טובה יותר מלהיכנס לדירה נקייה שמריחה טוב. בין אם אתם חולי ניקיון, ובין אם המחשבה על מפגש עם הסמרטוט עושה אתכם חולים – לא רצוי לוותר על ההזדמנות לנקות את הדירה לפני הכניסה, כשהיא ריקה מרהיטים. איפה יש הכי הרבה חיידקים, אילו חלקים תוכלו לנקות לבד ואיפה כדאי להיעזר בחברת ניקיון מקצועית? כדי שהכניסה לדירה תהיה חלקה (וגם הרצפה) רכזנו עבורכם בטיפ הבא את כל מה שצריך לדעת על ניקיון לפני כניסה לדירה


מתי כדאי להיעזר בחברת ניקיון לפני כניסה לדירה

כשעוברים לדירה שאינה יד ראשונה, אתם מקבלים את הדירה יחד עם כל הלכלוך והחיידקים שהצטברו בה במשך השנים. בנוסף, פעמים רבות הדירה מוזנחת ולא נוקתה כראוי עוד בזמן שהותם של הדיירים הקודמים. כך שההמלצה היא להיעזר בחברת ניקיון באחד משני מקרים : אם הבית נראה לכם מוזנח ומלוכלך במיוחד ואם אתם פשוט לא מעוניינים להוסיף לרשימת המטלות שלכם את ניקיון הדירה.

איך תדעו למה לשים לב בדירה מבחינת לכלוך? כצפוי, הכיורים והאסלות הם המקומות בהם הצטברות החיידקים היא הגדולה ביותר בבית. איפה עוד הם נמצאים בכמויות? מתגים וידיות, רצפת האמבטיה, המטבח והשירותים. במידה ואתם שמים לב שהמקומות האלו מלוכלכים באופן חריג, כדאי להיעזר בחברת נקיון או להפשיל שרוולים ולגייס חברים למלאכת ניקיון יסודית. 

 ניקיון דירה לפני כניסה

שימוש בחומרים פעילים בניקיון דירות

האתגר הגדול באמת איתו צריך להתמודד בזמן ניקיון לפני כניסה לדירה הוא הסרת כתמי עובש קשים וחיטוי הבית מחיידקים. בכדי לעשות זאת, חברות המתמחות בניקיון דירות לפני כניסה משתמשות בחומרים פעילים. חומרים אלה יעילים מאוד נגד חיידקים, אבל בריכוז גבוה מידי הם מסוכנים ולכן חשוב להקפיד על עבודה עם חומר בריכוז נכון. למשל, חומצת מלח אמנם תסייע בהשמדת החיידקים ותשאיר מראה נקי מיד עם סיום הניקיון, אך בטווח הארוך היא פוגעת ברצפה ובכלים הסניטריים ולכן עדיף להימנע משימוש בה. חברות ניקיון מומלצות נוהגות להשתמש בתחליפי חומצה, למשל החומרים של חברת SAG.

אתגר נוסף בעת ניקיון דירה לפני כניסה הוא התאמת חומר הניקוי למשטח אותו מנקים. למשל, שימוש במסיר שומנים על רצפת פרקט יגרום לבועות ונזק בלתי הפיך לרצפה. במדידה ויש לכם פרקט עץ ושאלתם את עצמכם יש לנקות רצפת פרקט בעזרת שואב מיוחד וחומרי ניקוי המיועדים לפרקט. רוב האנשים שאינם עוסקים באופן מקצועי בתחום הניקיון אינם יודעים להתאים את סוג החומר לסוג המשטח, ולכן בכדי למנוע נזקים כדאי להיעזר בחברה לניקיון דירות לפני כניסה.


מה כולל ניקיון לפני כניסה לדירה

אם בחרתם ללכת על ניקיון דירה מלא, הניקיון יכלול ניקוי חלונות (תריסים, מסגרות, רשתות ומסילות), פנלים, דלתות, משקופים, ארונות מטבח (מבפנים ומבחוץ), חדרי רחצה, אמבטיות, שירותים (כולל אריחים וחרסינות) ניקוי כלים סניטריים, מראות וקרצוף הרצפה עם מכונת פוליש. מה לא נכלל במחיר? הדברה, ניקוי ארונות קיר, ניקוי ספות וריפודים, ניקוי מוצרי חשמל ופוליש לרצפה. אם תרצו להוסיף את אחד מהשירותים האלו, תצטרכו לשלם אקסטרה עבורם.

ניקיון לפני כניסה לדירה צריך לכלול את האיזורים הבאים:

 • ניקיון חדרי אמבטיה ושירותים - בחדרי האמבטיה והשירותים הדגש יהיה על חיטוי, הסרת אבנית, הסרת עובש וניקוי שומנים.

ניקיון דירה לפני כניסהאבנית - האבנית נוצרת מטיפות מים שפוגעות בזכוכית וגורמות לזגוגית להראות ישנה ובלויה. לפני שאתם רצים לקנות זכוכיות חדשות, דעו שניקיון יסודי של האבנית יכול לגרום לדלתות להראות ממש חדשות.

ניקיון דירה לפני כניסהשומן - הסבונים ושאר תכשירי הרחצה משאירים כתמי שומן (שלא תמיד נראים לעין) על האריחים, ולכן יש גם צורך להשתמש בחומר מסיר שומנים.

ניקיון דירה לפני כניסהעובש - עם הזמן נוצר עובש ברובה שבין האריחים. אם העובש נמצא רק בשכבה העליונה, חברת ניקיון בתים טובה תסיר אותו האמצעות חומרים מיוחדים. במידה והעובש חדר אל תוך הרובה – אין מנוס מלקלף את הרובה, לנקות ולמרוח רובה חדש. במקרה הזה חברת הניקיון לא תוכל לסייע לכם, ותצטרכו להזמין שיפוצניק.

על השאלה איך לנקות אסלה? ענו רוב חברות הניקיון ששאלנו שכדאי לשאוב את המים ולהשתמש בחומצת מלח 32%.
 

 • ניקיון מטבחים – ההתמקדות במטבח יהיה על הארונות. ארונות המטבח הם אחד המקומות הכי מלוכלכים ברוב הבתים, גם אם הלכלוך לא בולט לעין. הארונות צוברים עם הזמן שכבות של שומן אשר מושך לכלוך וחיידקים. חשוב להיזהר לא לנקות את הארונות באמצעות זרם מים חזק מכיוון שהוא יגרום לניפוח הארון ולחלודה על הצירים. יש לנקות בסבלנות בעזרת מסיר שומנים וחומרי חיטוי כמו "סנו פרופשונל" ו"בוזיל". לשאלה איך מנקים ארונות מטבח צבע בתנור. אין תשובה חד משמעית. אולם, רוב חברות הניקיון ששאלנו המליצו לנקות ארונות מטבח שנצבעו בתנור בעזרת מטלית מיקרו פייבר או מסיר שומנים.
   ניקיון לפני כניסה לדירה | ניקוי ארונות מטבח

   

 • ניקיון רצפה – חברת ניקיון אמינה ומומלצת תגיע עם מכונת פוליש מקצועית. ניקיון הדירה אינו כולל פוליש קריסטל או פוליש ווקס, אבל בהחלט כולל את ניקיון הרצפה בעזרת המכונה. המכונה תסייע בהוצאת הלכלוך שבין חריצי הרצפות ובניקוי הלכלוך שנתקע בקבוביות הרצפה (כן כן , גם לרצפה יש נקבוביות). חשוב לשים לב שאם יש לכם רצפת פרקט תהליך הניקוי שלה יהיה שונה, שכן מים גורמים להתנפחות הפרקט. חברת ניקיון יסודית תגיע עם שואב תעשייתי מיוחד לרצפת פרקט ועם חומר ניקוי מתאים.
 • ניקוי חלונות – ניקוי חלונות  יכלול ניקוי של החלון, התריס, המסילה והמסגרת. גם כאן חשוב להתאים את סוג חומר הניקוי לסוג החומר ממנו עשוי החלון. חברת הניקיון תפרק את החלון, תנקה אותו ותחזיר אותו למקומו.
  אולי תופתעו לשמוע, אבל חברות ניקיון ששאלנו איך לנקות חלונות? המליצו ברובן על שימוש במים וסבון כדרך הטובה ביותר לניקוי החלון. אחרי שניקיתם את החלון הגיע הזמן לייבש אותו כך שלא יישארו סימנים. אז עם מה כדאי לנגב חלונות? במקרה הזה תשובתם של חברות הניקיון לא הייתה חד משמעית אך רובן המליצו לנגב את החלון במטלית מיקרו פייבר חדשה.
   ניקיון לפני כניסה לדירה | ניקוי חלונות

מחיר ניקיון בתים לפני כניסה

מחיר ניקיון לפני כניסה לדירה תלוי במספר גורמים, ביניהם גודל הדירה, מספר חדרי השירותים, סוג הרצפה ומצב הדירה. רצפת פרקט למשל, תייקר את עלות הניקיון בכ-200 ש"ח מפני שהיא דורשת עבודה איטית וזהירה יותר. לדוגמא, עבודת ניקיון לדירת ארבעה חדרים ממוצעת (80-100 מ"ר) תדרוש שניים-שלושה אנשי ניקיון ותעלה בין 1,400 – 1,800 ₪, אם יש רצפת פרקט המחיר צפוי לנוע בין 1,600-1,800 ₪. ניקיון מקיף (לפי הפרמטרים שציינו קודם) לדירת חמישה חדרים בגודל 120 מ"ר יעלה בין 1,700-2,300 ₪. 


כך תחסכו בעלות ניקיון לפני כניסה לדירה

ניקוי חלונות מקצועיהדרך הפשוטה ביותר לחסוך היא להפשיל שרוולים ולנקות מה שאפשר לבד. את האזורים הבעייתיים ביותר (שירותים, אמבטיה, ארונות מטבח, רצפה וחלונות) כדאי להשאיר לחברת הניקיון, ואת שאר החלקים (למשל רהיטים) לגמרי תוכלו לנקות בעצמכם. אם לא מתאים לכם לקרצף בעצמכם תוכלו להשאיר את העבודות הקטנות לעוזרת בית, כנראה שהיא תגבה עבורן מחיר זול יותר מחברות הניקיון. הרבה אנשים נוטים לחשוב שאם כבר חברת הניקיון הוזמנה עדיף לרכז בידה כמה שיותר מטלות, אך בפועל זה לא כך. כשאתם מזמינים חברת ניקיון לצורך ניקיון לפני כניסה לדירה אתם משלמים בעיקר על מקצועיות העובדים ועל חומרי ומכשירי הניקוי המיוחדים, כך שגם אם המטלה פשוטה חברת ניקיון תגבה עבורה תשלום גבוה יותר.

ניקוי חלונות מקצועילצד זאת, אם אתם מעוניינים בהברקת הרצפות  או בניקוי ספות דווקא כן כדאי לבחור בחברת ניקיון שמתמחה גם בשירותים האלה ולשלבם יחד עם ניקיון הדירה. במקרים האלה רוב העלות נובעת מעצם הגעת בעלי המקצוע לביתכם עם המכשור הדרוש, ולכן אם תשלבו אותם יחד עם ניקיון הדירה תוכלו לקבל הנחה משמעותית של מאות שקלים עבור שירותים אלו.

ניקוי חלונות מקצועירצוי מאוד להזמין את חברת ניקיון הבתים לפני הכניסה לדירה, כאשר הוא ריק מרהיטים וציוד. כשהבית מלא ציוד עבודת הניקיון קשה וארוכה יותר, ובהתאם גם יקרה יותר.


טיפים נוספים בנוגע לניקיון לפני כניסה לדירה או לאחר שיפוץ תוכלו למצוא בסרטון הבא:
 

 


כיצד לבחור חברת ניקיון לניקוי בתים

ניקיון דירה לפני כניסהשאלו מראש עם איזה חומרי ניקוי יגיעו אנשי הניקיון מטעם חברת ניקיון הבתים. אם ברשימה יש חומצות – ותרו.

ניקיון דירה לפני כניסהאל תתפתו לקחת את ההצעה הזולה ביותר. בתחום הניקיונות, מה שנראה בהתחלה נוצץ – יכול להתגלות בהמשך כמלוכלך. המחיר עבור פועלי הניקיון נע בין 300 ל-550 ₪ ליום עבודה. לעלות זו מצטרפות עלויות חומרי הניקוי, הביטוח ורווח של בעל המקצוע, כך שאם מבטיחים לכם שלושה פועלים ומבקשים עבור העבודה כולה 900 ₪ - משהו פה מסריח, וזה לא העובש על הקיר...

ניקיון דירה לפני כניסהוודאו שחברת הניקיון מגיעה עם מכונת פוליש לקרצוף הרצפה, אחרת אין באמת הבדל משמעותי בין שטיפה שלהם לשלכם

ניקיון דירה לפני כניסהעדיף לבחור בחברת ניקיון שמתמחה בניקיון בתים, ולא אחת שמתמחה בניקיון משרדים. אמנם יש דמיון בית בית למשרד, אך אופן הניקיון שונה.

ניקיון דירה לפני כניסהוודאו שלחברה יש ביטוח תקף עבור כל העובדים שמגיעים

 


תיאום ציפיות עם חברת הניקיון

תחום הניקיון עשוי להיות לעיתים די מלוכלך. הדרך הטובה ביותר להימנע ממצבים לא נעימים היא לוודא מראש שחברת ניקיון הבית מבינה היטב עם מה היא צריכה להתמודד בדירה, ואין טוב ממראה עיניים. חברת ניקיון דירות אמינה תגיע לראות את הדירה ורק אז תיתן הצעת מחיר כתובה. חשוב שהצעת המחיר תהיה כתובה ותכלול פירוט של כל החלקים אותם התחייבה החברה לנקות כדי שיהיה כמה שפחות מקום לאי הבנות. אם בכל זאת אתם מתעקשים לקבל הצעת מחיר בטלפון, שימו לב שחברה אמינה תשאל לגבי גודל הדירה, סוג הרצפה, סוג האריחים ומספר חדרי האמבטיות והשירותים.

כדי שתוכלו להיכנס לדירה החדשה עם חיוך, רכזנו עבורכם כאן באתר מידרג רשימה של חברות מומלצות לניקיון דירות לפני כניסה. לאחר שלקוח הזמין ניקיון לפני כניסה לדירה וחברת הניקיון ביצעה את העבודה, נציגה ממידרג  מתקשרת ומבקשת מהלקוח לדרג את חברת הניקיון בפרמטרים שונים, כך שבאתר נמצאים רק בעלי המקצוע האמינים והאיכותיים ביותר.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של ניקיון לפני כניסה לדירה

טווח המחירים עבור ניקיון דירה לפני הכניסה נרחב, ותלוי בפרמטרים שונים כמו גודל הדירה ומצבה. לדוגמא, עבור דירת 100 מ"ר המחיר טווח המחירים נע בין 1,400-1,800 ש"ח. 

איך מוצאים חברת ניקיון מומלצת

כאן במידרג תוכלו למצוא רשימה של חברות ניקיון מומלצות לצורך ביצוע ניקיון לפני כניסה לדירה. לאחר מתן הישרות, נציגה מטעם מידרג מתקשרת ללקוח ואוספת ממנו חוות דעת על בעל המקצוע כך שחוות הדעת באתר תמיד מעודכנות.

מה כולל ניקיון לפני כניסה לדירה?

ניקיון דירה לפני כניסה כולל ניקוי חלונות, אמבטיות, שירותים, ארונות מטבח, דלתות, משקופים, פנלים, כלים סניטריים ושטיפת הרצפה בעזרת מכונת פוליש. 

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק