מוקד טלפוני: 1-700-707-233

קרצוף רצפה

קרצוף רצפה אמיתי זה לא כמו עוד יום שישי של ניקיונות – מדובר במכונת קרצוף מקצועית, שיחד עם מסיר שומנים וחומרים מיוחדים תעלים כתמים קשים ושאר לכלוכים, ותחזיר לרצפה את הצבע המקורי שלה. מתי כדאי לעשות קרצוף רצפה (רמז, אחרי שיפוץ), האם היא מתאימה לכל סוגי הריצוף (ספויילר, כן!) ומה המחיר של קרצוף רצפה? כל התשובות ממש כאן למטה.

קרצוף רצפה עם מכונה

קרצוף רצפה

קרצוף רצפה – כמו שאפשר לנחש, הוא תהליך בו מנקים את הרצפה כהוגן ובצורה יסודית, מכל השומנים והלכלוכים שהצטברו עליה ושינו את צבעה המקורי. מה שאומר שקרצוף רצפה ינקה את המרצפות מלכלוך קשה שהצטבר עם השנים, ובנוסף, מומלץ לבצע קרצוף רצפה לאחר "טראומות" שונות שעברו על הרצפה. למשל, במהלך שיפוץ אשר במהלכו נשפכו עליה לא מעט חומרים כמו דבק, צבע ועוד ירקות, שיישארו עליה עד שנסיר אותם בצורה יסודית.

רגע לפני שנצלול לכל הפרטים, הנה סרטון קצר של בעל חברת ניקיון מסביר על קרצוף רצפה:
 

למי מתאים קרצוף רצפה

ובכן, לכולם. גם אם הרצפה שלכן עשויה מקרמיקה ופורצלן, הנחשבים בעייתיים בכל מה שקשור להברקה הנעשית על ידי פוליש לרצפה, כשמדובר על קרצוף רצפה כל סוגי הריצוף מתקבלים בברכה, כאשר השוני יתבטא רק בחומרים בהם תשתמש חברת הניקיון בזמן תהליך הקרצוף. 


ההבדל בין קרצוף רצפה לפוליש

קרצוף רצפה עשוי להישמע לחלקנו כמו שם נרדף לפוליש (פוליש ווקס או פוליש קריסטל), אבל מדובר על משהו מורכב הרבה יותר. סתם, ממש לא, אבל כן יש כמה הבדלים בין השניים:  

נקודה קרצוף לעומת הברקה  - הקרצוף אחראי על הניקיון היסודי של הרצפה בעזרת סבונים ומסירי שומנים מיוחדים, בעוד הפוליש אחראי על ההברקה. אז הנה משהו שאולי ישמע מפתיע - קרצוף יתבצע תמיד במסגרת טיפול פוליש, שכן הניקיון הוא שלב הכרחי לפני הברקת הרצפה, אך ניתן גם לוותר על הפוליש ולעשות רק קרצוף. זה קורה בעיקר כאשר מדובר על סוגי רצפות שפוליש עשוי לפגוע בהן, והן נאלצות להסתפק רק בקרצוף יסודי.

נקודה סקוץ' לעומת מברשת - המכונה המשמשת לקרצוף רצפה ולפוליש לרצפה היא אותה מכונה, רק שבשלב הקרצוף נרכיב עליה סקוץ' ניקיון מיוחד, בעוד שבשלב הפוליש נרכיב עליה מברשת מבריקה. 

לב טיפ קטן מאיתנו - אם סוג הרצפה שלכם מתאים גם לפוליש, כדאי לכם ללכת כבר על הטיפול המלא ולכלול גם פוליש לאחר הקרצוף, גם כי הוא משלים את הקרצוף ומעניק לרצפה אפקט מבריק ומלוטש, וגם עד שחברת הניקיון כבר כאן, לא חבל? 

 
השוואה בין קרצוף רצפה לפוליש

תהליך קרצוף רצפה

תהליך קרצוף רצפה הוא פשוט יחסית, וכולל את השלבים הבאים:

אחד בשלב הראשון חברת הניקיון תשפוך מים, סבון וחומרי ניקוי מיוחדים על המרצפות, בהתאם לסוג הריצוף (קרמיקה וגרניט, למשל, זקוקים לסבונים ומסירי שומנים מיוחדים).

מספר שתיים  לאחר מכן חברת הניקיון תעבור על המרצפות בעזרת מכונת קרצוף ועליה מברשת סקוץ', אשר תקרצף את הרצפה ותנקה אותה ביסודיות.

שלוש בשלב האחרון, אחרי שקרצפו טוב טוב, שוטפים עם מים את כל הסבון מהרצפה, מנגבים ומייבשים. 

כוכבית לרוב קרצוף רצפה בגודל מאה מ"ר ייקח בין שעתיים לחצי יום, ותלוי במצב הלכלוך והאם צריך להזיז רהיטים או דברים נוספים (פאנלים למשל). 

 


קרצוף רצפה - מחיר

מחיר קרצוף רצפה נע בין 7-15 ₪ למטר מרובע, כאשר מדובר על קרצוף של פחות ממאה מטר המחיר למ"ר עשוי לעלות ל-20 ₪ או שיגבה מחיר כללי שינוע סביב 1,500 ₪ (אחרת לחברת הניקיון לא משתלם להגיע ולהפעיל את הציוד).

אם אתם מחפשים דרך להוזיל קרצוף רצפה, כדאי לדעת שבהפוך על הפוך – ככל ששטח ריצוף הרצפה גדול יותר, כך המחיר שתשלמו עבור מ"ר יהיה נמוך יותר.  ההמלצה שלנו? אם אתם כבר עושים קרצוף רצפה, עדיף לעשות לכל רצפת הבית ולא רק לחדר אחד, שכן זה יצא הרבה יותר משתלם.

 

מחירים של קרצוף רצפה

הנה כמה דוגמאות אמיתיות מהשטח למחירים שלקוחות מידרג שילמו עבור עבודת קרצוף רצפה:

כסף מחיר ניקוי יסודי וקרצוף רצפה בדירה חדשה בראשל"צ היה 1,000 ₪

כסף מחיר קרצוף רצפה, ניקוי פאנלים והברקה בתל אביב היה 2,400 ₪

כסף מחיר קרצוף רצפת גרניט פורצלן בתל אביב היה היה 1,200 ₪


קרצוף רצפה לבד

אתם תמיד יכולים לקחת דלי, חומר לניקוי רצפות, מטאטא ולקרצף היטב את הרצפה, אבל קחו בחשבון שזה לא ממש קרצוף רצפה מקצועי, שכן בשבילו צריך את מכונת הפוליש המוכרת עם סקוץ' הקרצוף. אבל אנחנו מאמינים בכם, ואם גם אתם מאמינים בשיטת עשה זאת בעצמך, הנה כמה טיפים של חברות ניקיון ופוליש אמיתיות שיעזרו לכם בניקיון: 

1.  איזה חומר ניקוי מומלץ לגרניט פורצלן - רוב התשובות נעו בין חומר הניקוי T464 Buzil Bucasan לחומר סאג 800/806.

2. איך לנקות רצפה אחרי שיפוץ - חומר חומצי בוקסן T464 של buzi או מסיר רובה ומלט של HG.

3. איך מנקים חלודה מהרצפה - מסיר חלודה WD-40 או, תאמינו או לא - שפשוף עם סודה לשתייה. 

 

קרצוף רצפה לבד עם מטאטא

חברות ניקיון ופוליש לקרצוף רצפה

אם אין לכם ראש לקרצף רצפה לבד או שבא לכם להשקיע בניקיון יסודי, ריכזנו בשבילכם המלצות על חברות ניקיון ופוליש לקרצוף רצפה, המדורגות על ידי לקוחות קודמים. המלצה קטנה נוספת מאיתנו – כדאי לכם לעבור קודם על הגלריות והתמונות של חברות הניקיון, וככה תוכלו להתרשם מעבודות קודמות שחברות הניקיון עשו.


שאלות נפוצות לדף זה

איך עושים קרצוף רצפה?

בשלב הראשון שופכים על הריצוף מים, סבון וחומרים מיוחדים בהתאם לסוג הריצופים (קרמיקה וגרניט למשל זקוקים לסבונים ומסירי שומנים מיוחדים). לאחר מכן מפעילים את המכונה, אשר עוברת בעזרת מברשת הסקוץ' על גבי הריצוף ומקרצפת את הרצפה.

מה המחיר של קרצוף רצפה?

מחיר קרצוף רצפה נע בין 7-15 ₪ למטר מרובע, כאשר מדובר על קרצוף של פחות ממאה מטר המחיר למ"ר עשוי לעלות ל-20 ₪ או שיגבה מחיר כללי שינוע סביב 1,500 ₪.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק