מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פוליש ווקס לרצפה

פוליש ווקס מנקה ומבריק את הרצפה, מתאים לרוב סוגי הרצפות ומגיע במחיר משתלם. אבל, ויש אבל, פוליש ווקס לרצפה נחשב ללא איכותי במיוחד, הוא עשוי לגרום לכם להחליק וגם יש סיכוי שיעלם תוך מספר חודשים. אז רגע לפני שאתם קובעים טיפול יופי לרצפה שלכם, קראו את הטיפ הבא על פוליש ווקס לרצפה ותבדקו אם זה בכלל מתאים לה. אה, לכם

 

רצפה אחרי פוליש ווקס

 


פוליש ווקס לרצפה

פוליש ווקס לרצפה הוא שיטה שנועדה גם לנקות את הרצפות, גם להבריק אותן וגם להעניק להן הגנה. בניגוד לאחיו, פוליש קריסטל, המבוסס על הברקה באמצעות צמר פלדה ומכונת פוליש (הבנויה מגלגל הברקה), פוליש ווקס מבוסס על מריחת ווקס (כלומר שעווה) על הריצוף, ולאחר מכן עוברים מעליו עם מכונת הפוליש ומבריקים את הרצפה. בנוסף, תשמחו לשמוע (או שלא) שפוליש ווקס מתאים לרוב לסוגי הריצוף הטבעי כמו שיש, טסו ופרלטו, אבל לא מתאים לקרמיקה ופורצלן. 

אם אתם סקרנים לדעת איך הקסם עובד, אלו הם שלבי תהליך פוליש ווקס לרצפה:

אחד תחילה, חברת הניקיון תשטוף את הבית בצורה טובה ויסודית.

מספר שתיים  לאחר שהרצפה התייבשה, חברת הניקיון תמרח מעליה את הווקס (שהוא חומר נוזלי דמוי חלב) באמצעות מטלית לחה, ונחכה שיתייבש.

שלוש  כעת תוכל חברת הניקיון להרכיב מעל מכונת הפוליש חתיכה של לבד לבן להברקה, אשר באמצעותה היא תעבור על הריצוף. כשהמכונה פועלת היא מסובבת את הלבד, נעה מעל שכבת הווקס ומקרצפת אותו, מה שיוצר את אפקט הניקיון וההברקה.

 

תהליך פוליש ווקס לרצפה

יתרונות וחסרונות של פוליש ווקס לרצפה

לפוליש ווקס יש יתרונות וחסרונות, שחשוב לקחת בחשבון לפני שמבצעים את הפעולה:

 

יתרונות

וי מחיר משתלם – מבין כל סוגי הפוליש הקיימים, מחיר פוליש ווקס לרצפה הוא הנמוך ביותר.

וי מתאים לריצוף ישן – הממליצים על פוליש קריסטל יגידו לכם שמדובר בפוליש האיכותי ביותר, אבל אנחנו נגיד לכם שהאיכות של פוליש קריסטל לא נראית תמיד על ריצוף ישן. ככה שאם בכל זאת בא לכם לחדש רצפות ישנות במיוחד, כדאי אולי ללכת על פוליש ווקס, שכן מדובר בהשקעה כספית קטנה יותר.

 

חסרונות

איקס  פחות איכותי – פוליש ווקס לנחשב לפוליש הכי פחות עמיד במשפחת הפוליש לרצפה, ועשוי לדעוך ולהיעלם תוך מספר חודשים. בנוסף, פוליש ווקס פחות יסודי מפוליש הקריסטל ולרוב אינו מוריד כתמים קשים.  

איקס מסוכן להחלקה – לא צריך להכביר במילים, אבל רק נוסיף שפוליש ווקס מחליק מאוד את הרצפה, ולכן אנחנו ממליצים לכם להצטייד בגרביים מונעות החלקה.

איקס משאיר סימנים – שכבת הווקס על הרצפות אמנם מעניקה מראה מבריק, אך גם רגישה יחסית ולא עמידה בפני גרירת רהיטים אשר עלולים לגרום לסימנים ושריטות.

 

רצפה שעברה פוליש ווקס

 


האם כדאי לעשות פוליש ווקס

נכון, יש יתרונות וחסרונות לפוליש ווקס לרצפה. אז איך תדעו האם מתאים לכם לבחור בפוליש ווקס או פוליש קריסטל דווקא? הנה כמה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון לפני שאתם מקבלים את ההחלטה:

אירוע  אירוע בבית - אם למשל יש לכם אירוע בקרוב בבית או סתם בא לכם ניקיון משודרג לפני פסח, והשיקול העיקרי שלכם הוא המחיר, לכו על פוליש ווקס לרצפה. אבל, אם אתם כבר השקעתם מאמץ ואתם רוצים פוליש שיחזיק מעמד זמן רב יותר, כדאי לבחור בפוליש קריסטל, שלטווח הארוך יעלה פחות מתחזוקה כל שנה של פוליש ווקס (שכן פוליש ווקס לרצפה דורש חידוש כל שנה, תכף נגיע לזה).

משפחה מי גר בבית - אם אתם רק מבוגרים בבית, ללא ילדים משתוללים גוררי רהיטים, שרצים ועשויים להחליק - פוליש ווקס לרצפה בהחלט יכול להתאים לכם. אבל, אם המצב הוא הפוך, כנראה פוליש קריסטל בטיחותי יותר.

מחשב במשרד  סוג החדר - הבחירה בפוליש ווקס לרצפה או בפוליש אחר תלוי לא מעט בסוג החדר שאתם רוצים להבריק. אם אתם רוצים לעשות פוליש בחדר עבודה למשל, עם כסאות מתגלגלים ותנועה רבה של רהיטים - כנראה שפוליש ווקס לרצפה לא יתאים כאן, שכן הוא יישרט בקלות והזזת הרהיטים עלולה לשחוק את הווקס וללכלך אותו. אבל, אם אתם שוקלים לעשות פוליש בחדר אורחים למשל, או כל חדר אחר שבו אין ורסטיליות רבה ברהיטים, יכול להיות שפוליש ווקס לרצפה תהיה הבחירה המשתלמת.

בית | עורך דין לקניית דירה ריצוף ישן - אם אתם עוברים לדירה חדשה ובא לכם להתפנק, אבל הריצוף שלה יחסית ישן, עדיף שלא להשקיע בפוליש קריסטל כי התוצאות לא יראו עליהן בצורה ניכרת, ואפשר לבחור בפוליש ווקס.

 


מחיר פוליש ווקס

פוליש ווקס לרצפה מתומחר לפי מטר מרובע, כאשר המחיר לטיפול, הכולל את ההכנה הראשונית של הרצפה וההברקה, נע בין 10-20 ₪ למ"ר, לא כולל מע"מ.

בנוסף יש לקחת בחשבון שהמחיר עשוי לקפוץ בעוד כמה שקלים למ"ר אם הריצוף מלוכלך באופן קיצוני ודורש עבודה יסודית יותר, אם יש צורך בהזזת פאנלים, רהיטים וכל דבר נוסף שיעלה את מספר שעות העבודה המושקעות בתהליך. לרוב מחיר פוליש ווקס לרצפה לא יעלה פחות מ- 1,500 ₪, כאשר המחיר כולל גם את עלות העבודה וגם את עלות החומרים.


תחזוקת פוליש ווקס לרצפה

בשביל לשמור כמה שניתן על איכות פוליש ווקס לרצפה, יש שני דברים חשובים שכדאי שתעשו:

דלי לפוליש ווקס שטפו עם חומר מיוחד – בשביל לשמור על הטיפול, כדאי לשטוף את הרצפה עם חומר מיוחד לווקס או חומר משמר קריסטל, אשר יחדש את הווקס וישמור על מראה הברק.

פוליש לרצפה חידוש כל שנה – ניתן לבצע חידוש לפוליש ווקס פעם בשנה, או אפילו לאחר כמה חודשים אם רואים שהקסם נעלם והפוליש דעך. קחו בחשבון שאם ביצעתם פוליש ווקס לרצפה ואחרי כמה זמן החלטתם לעשות פוליש קריסטל, המחיר יהיה גבוה יותר כי חברת הפוליש תצטרך להסיר את שאריות הווקס מהרצפה, מה שיצריך עבודה רבה יותר.

ספה אל תגררו רהיטים – בגלל שפוליש ווקס לרצפה כולל מריחת שעווה, כל גרירת שולחן, כיסא או שריטה עשויה להשאיר סימן ולהראות באופן בולט. אז חבר'ה, להימנע מלגרור, וככה גם לא תעשו רעש לשכנים. 😉

 

תחזוקת פוליש ווקס לרצפה

מתי לעשות פוליש ווקס לרצפה

אם החלטתם ללכת על פוליש ווקס לרצפה, הנה כמה טיפים שיכולים להועיל לכם, ואפילו לעזור לכם לחסוך קצת כסף:  

וי  מומלץ לפני מעבר דירה – מחיר פוליש ווקס לדירה ריקה מרהיטים יהיה נמוך יותר מדירה מרוהטת בגלל שידרוש הרבה פחות עבודות הזזה למיניהן.

איקס  לא כדאי בחגים – ראש השנה ופסח הם תקופות השיא של תחום הניקיון והפוליש, ככה שאם אתם מתכננים סביב התאריכים האלו לעשות טיפול פוליש ווקס לרצפה, כדאי לקבוע כמה שיותר מוקדם. או לחילופין, אם אתם לא לחוצים על התאריך, תקבעו לחודש אחר. ככה גם יהיו יותר בעלי מקצוע זמינים וגם יש סיכוי שתקבלו מחיר שווה.


המלצות על חברות ניקיון ופוליש

עד כאן להיום בכל מה שקשור לפוליש ווקס לרצפה. אם תרצו להמשיך להתעדכן הירשמו לניוזלטר הפוליש שלנו ו... סתם. אנחנו לא פה להציק, רק לעזור. אם אתם מחפשים בעל מקצוע בתחום, הנה רשימת המלצות על חברות ניקיון ופוליש, המתמחות בפוליש ווקס לרצפה, ודורגו על ידי לקוחות קודמים. בהצלחה 😊


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה פוליש ווקס לרצפה?

פוליש ווקס לרצפה עולה בין 10-20 ₪ למ"ר, לא כולל מע"מ.

איך עושים פוליש ווקס לרצפה?

תחילה, חברת הניקיון תשטוף את הבית בצורה טובה ויסודית. לאחר שהרצפה התייבשה, חברת הניקיון תמרח מעליה את הווקס (שהוא חומר נוזלי דמוי חלב) באמצעות מטלית לחה, ונחכה שיתייבש.

 בשלב הבא, נרכיב מעל מכונת הפוליש חתיכת לבד לבן להברקה, אשר באמצעותה נעבור מעל הריצוף. כשהמכונה פועלת היא מסובבת את הלבד ונעה מעל שכבת הווקס, מה שיוצר את תהליך הניקיון וההברקה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק