מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ליטוש מרצפות - מחיר
מחיר ליטוש המרצפות הוא די סטנדרטי והוא מחושב לפי מטר מרובע. אבל זה לא כזה פשוט, גם כי יש סוגי מרצפות שמחיר הליטוש שלהם יקר יותר. למזלכם, בדיוק בשביל זה אנחנו פה – במאמר הבא נספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על מחיר ליטוש המרצפות, ונוסיף גם הצעות מחיר אמיתיות כדי שתראו איך זה נראה בשטח. מוכנים ללטוש עיניים במאמר ולא להוריד אותן עד שתדעו בדיוק כמה יעלה ליטוש המרצפות אצלכם בבית? מצוין, בואו נתחיל.


ליטוש מרצפות – מחיר בסיסי

מחיר ליטוש מרצפות נע בין 100 ל-130 ש"ח בממוצע למטר מרובע. אבל רגע לפני שאתם מתקשרים בשמחה לבעל המקצוע, דעו שלא כל המרצפות יכולות לעבור ליטוש – רק מרצפות משיש או טרצו מתאימות לתהליך. מבחינת מחיר, אין הבדל ביניהן, הליטוש הוא אותו ליטוש והמחיר לא משתנה בין ליטוש מרצפות טרצו לליטוש שיש.

אחרי שאמרנו את זה חשוב לדעת,  יש כמה דברים שעלולים לייקר את ליטוש המרצפות מעבר למחיר הבסיסי ואותם נפרט אותם בהמשך. אבל קודם, נסביר מה כולל מחיר ליטוש המרצפות הבסיסי, ואחר כך נמשיך לאקסטרות.

 מטבח אחרי ליטוש מרצפות

מה כולל מחיר ליטוש מרצפות

מחיר ליטוש המרצפות כולל את כל שלבי הליטוש, ויש הרבה כאלהמחייך שימו לב שבעל המקצוע עובר שלב שלב ולא מדלג על אף אחד מהם, אחרת הליטוש הוא יותר עבודה בעיניים מאשר עבודה מקצועית:

אייקון מבריקחריצת הפוגות– בשלב הראשוני, בעל המקצוע יחרוץ את הפוגות, הרווחים שבין המרצפות, וימלא בהן דבק נוזלי מיוחד בצבע שתואם לצבע המרצפות שלכם. שימו לב! זה שלב שמלכלכך מאוד את הבית. אחד מבעלי המקצוע אמר שחריצת הפוגות עושה "ענן סמיך של אבק ברמה שאני לא רואה בן אדם ממטר".

אם הבית כבר מרוהט ולא בא לכם על הלכלכוך, אפשר לוותר על זה, אבל זה לוותר על שילוב הפוגות עם המרצפות, מה שיגרע מהמראה האחיד שהליטוש מעניק לרצפה. בלי חריצת פוגות מחיר ליטוש המרצפות הבסיסי יורד ל-80 -110 ₪ למטר מרובע בממוצע.

אם יש לכם חורים במרצפות ותרצו לסתום אותם, זה בדיוק השלב שבעל המקצוע ימלא לכם דבק נוזלי בחורים. אם ברצפה שלכם יש כמות נכבדת של חורים, ייתכן שזה ייקר לכם את מחיר ליטוש המרצפות. נדבר על כך בהמשך. כך או כך, אתם לא חייבים לסתום אותם אם בעיניכם זה יפה כמו שזה.

אייקון מבריקמעבר עם מכונת הליטוש – אחרי שטיפל בפוגות ובחורים, בעל המקצוע יעבור עם מכונה מיוחדת שבקצה שלה יהלום שנועד להשחיז את המרצפות ולהוריד מהן שכבה דקה כדי להפוך אותן לישרות, אחידות, מבריקות וחלקות.

ליהלום יש שבע דרגות – ככל שהדרגה נמוכה יותר הליטוש מחוספס יותר, וככל שהדרגה גבוהה הוא יותר, הוא יוצר רצפה חלקה יותר. בעל המקצוע יתחיל בליטוש בשלב 1 על כל המרצפות, ואז בהדרגתיות יעלה לשלב 2, 3 וכן הלאה, כשבכל שלב הוא עובר שוב על כל השטח המלוטש.

הנה בעל מקצוע שמסביר על תהליך הליטוש:

אייקון מבריקפוליש קריסטל – אחרי המעבר עם מכונת הליטוש, הגיע זמן הפוליש. פוליש קריסטל נועד להבריק את הרצפה, ההברקה שלו דומינטטית הרבה יותר מהברקה של מכונת הליטוש ולכן הרבה לקוחות אוהבים לשלב אותה כחלק מעבודת הליטוש, אבל תכלס אפשר גם לוותר עליה.

רוב בעלי המקצוע יכללו את הפוליש קריסטל כחלק ממחיר ליטוש המרצפות הרגיל. ייתכן שיהיו כאלה שיבקשו מחיר זניח של עוד 10 -20 שקלים למטר מרובע, אבל לא יותר מזה.

אייקון מבריקמריחת סילר – השלב הבא – מריחת סילר. סילר הוא חומר אנטי-ספיגה שנועד למנוע הכתמה של המרצפות אחרי הליטוש. בניגוד לפוליש קריסטל, מריחת הסילר היא לא אופציונלית, והיא מרכיב קריטי בשימור עבודת הליטוש. השלב הזה הוא חלק ממחיר ליטוש המרצפות, ואין עליו תוספת מחיר.


בסרטון הבא תוכלו לקבל מידע נוסף על פוליש קריסטל.

 


מחיר ליטוש מרצפות – מה עלול לייקר אותו?

למחיר ליטוש מרצפות משתנים רבים, החל בסוג המרצפת, גודל הבית ועד השריטות במרצפת שהמכונה צריכה להתגבר עליהן. חלק מהמשתנים דורשים עבודה מאומצת יותר ולכן גם מייקרים את מחיר ליטוש המרצפות הבסיסי. הנה הדברים העיקריים שעלולים לייקר את המחיר, מהיקר ביותר עד הזניח ביותר :

כסף סוגי שיש שונים – זה הזמן לספר לכם שיש יותר ממאה סוגי שיש למרצפות הבית. מחיר הליטוש של חלק לא קטן ממרצפות השיש האלה יקר יותר מהרגיל, בעיקר אלה שעשויות מאבן טבעית. לפעמים קשה ללטש אותן כי קשות ודחוסות ולפעמים דווקא ההפך, הן מאוד רכות ואז צריך להיזהר בליטוש.

בכל אופן, המשותף לכולן שהליטוש שלהן לוקח יותר זמן ולכם הוא גם יקר יותר. לא נמנה את כולן, אבל נוכל להגיד שהמרצפות הנפוצות שליטושן יקר יותר הן בין היתר מסוג גרניט, שייגרה, בזלת וחלילה.

מחיר ליטוש מרצפות בזלת למשל, יכול להגיע ל-200 -250 ₪ למטר מרובע ואף למעלה מזה. מחיר ליטוש יתר סוגי מרצפות השיש היקרות לא יעלה בדרך כלל על מחיר ליטוש בזלת, אבל כמו שהבנתם זה תלוי גם בעוד הרבה משתנים אחרים.

כסף מרצפות שחורות – הייתם נועזים ובחרתם בבית מרצפות בצבע שחור? לתעוזה יש גם מחיר לפעמיםמחייך מחיר ליטוש מרצפות שחורות יקר יותר מליטוש מרצפות בהירות מכיוון שעל המרצפות השחורות רואים הכולללל, כולל שריטות וסימנים אחרים, ולכן העבודה עם המכונה צריכה להיעשות בצורה זהירה. חוץ מזה, כשמלטשים מרצפות שחורות, השכבה שנגלית היא לבנבנה, וצריך לעבוד באופן מקצועי כדי להשיב את המרצפות השחורות להיות באותו גוון שחור שבהן הן היו לפני עבודת הליטוש.

כמה יותר זה יעלה? כאן כבר קשה להגיד, זה ממש תלוי בכל מקרה לגופו, האם צריך לעבור עוד סיבוב על המרצפות או לא, זה יכול לנוע סביב 150 ש"ח למטר מרובע במקרים קלים, ואף למעלה מזה במקרים של ליטוש קשה יותר.

 מרצפות מסוג שיש טרוונטין

כסף חורים במרצפות – אף אחד לא מושלם, וגם המרצפות שלכם, מה לעשות, לפעמים מכילות חורים. לפעמים בגלל איזה חפץ סורר וכבד שנפל והשאיר שקע, ולפעמים יש גם סוגי מרצפות שמראש מכילות חורים כמו מרצפות מסוג טרוונטין.

בכל אופן, ליטוש המרצפות הוא אחלה הזדמנות לסתום את החורים, אבל שימו לב שאם יש כמות מכובדת שלהם – זה יצריך זמן עבודה נוסף של בעל המקצוע וגם תוספת מחיר. כמה? קשה להעריך, תלוי בכמות החורים ובגודל שלהם אבל לרוב מחיר ליטוש מרצפות עם חורים בלי תוספת משתנים אחרים יהיה בסביבות 140 – 150 ₪ למטר מרובע.

כסף בית מרוהט – בשונה מעבודות כמו צביעה שבהן אפשר לרכז את הרהיטים באמצע הבית ולעבוד, בליטוש מרצפות צריך לחשוף את כל הרצפה, ולכן צריך להוציא את הרהיטים מהבית החוצה. אם הבית מלא בריהוט מפה לפה, עבודת הפינוי תוסיף מעט למחיר ליטוש המרצפות, אבל לא הרבה בכלל– בסוף מדובר בהוצאת הרהיטים בתחילת העבודה ובהחזרתם בסופה.

כשמדובר בבית מרוהט לגמרי זה בערך שעת עבודה של עובד אחד, ולכן מדובר בעוד כ-400 -600 ש"ח בממוצע, נוסף על המחיר הרגיל. יש כאלה שיגלמו לכם את זה במחיר למטר, ויש כאלה שפשוט יבקשו תוספת של כ-400 שקל לכל העבודה מלבד המחיר למטר. אם מדובר ברהיט אחד או שניים, בעל המקצוע כנראה לא יתחשבן איתכם ויחליק לכם את זה יחד עם המחיר הרגיל.

כסף מרצפות במצב רע – אחת הסיבות המרכזיות להזמנת עבודת ליטוש הן מרצפות במצב רע עם המון שריטות, או שהן מחוספסות ולא נעימות כי מישהו ניקה אותן עם חומצת מלח שאכלה לגמרי את האבן. בעיקרון זה הקטע של הליטוש, להתגבר על הסימנים והשריטות, כך שאם יש כמות סבירה ונקודתית שלהם, זה לא יוסיף למחיר, אבל אם בחלקים גדולים מאוד של הרצפה היא במצב רע מאוד, ייתכן שבעל המקצוע יצטרך לעבוד קצת קשה יותר מן הרגיל ולבקש עוד 10 -20 שקלים למחיר ליטוש המרצפות למטר מרובע, אבל לא יותר.

בסרטון הבא תוכלו לקבל טיפים נוספים בנושא ליטוש שיש מבעל חברת נקיון

הצעות מחיר לליטוש מרצפות

אחרי שהבנו איך עובד חישוב מחיר ליטוש מרצפות, קבלו הצעות מחיר לליטוש מרצפות לדוגמה:

 

הצעת מחיר לליטוש מרצפות של בית לא מרוהט

גודל הרצפה לליטוש המרצפות: 112 מטר מרובע

סוג מרצפות: שיש שייגרה

צבע: אפור

פתיחת פוגות: כולל פתיחת פוגות ומילוי דבק

פוליש קריסטל: כולל פוליש קריסטל

חורים ברצפה: אין חורים למילוי ברצפה

מחיר למטר מרובע: 130 ₪ לפני מע"מ

סה"כ מחיר ליטוש מרצפות: 14,560 ₪ לפני מע"מ

 

הצעת מחיר לליטוש מרצפות בבית מרוהט

גודל הרצפה לליטוש המרצפות: 143 מטר מרובע

סוג מרצפות: שיש בזלת

צבע: שחור

פתיחת פוגות: כולל פתיחת פוגות ומילוי דבק

פוליש קריסטל: כולל פוליש קריסטל

חורים ברצפה: אין חורים למילוי ברצפה

מחיר למטר מרובע: 200 ₪ לפני מע"מ

מחיר פינוי רהיטים והחזרתם: 600 ₪ לפני מע"מ

סה"כ מחיר ליטוש מרצפות: 29,200 ₪ לפני מע"מ


חברות ניקיון ופוליש מומלצות לליטוש מרצפות

ליטוש מרצפות זה לא עניין זול, והוא מטפל בדבר הכי בסיסי בבית – הרצפה שאתם דורכים עליה. אין בן אדם שפוי שיסתכן בלשלם לחאפר כמה אלפי שקלים כדי שילטש את הרצפה וישאיר אותה מוכתמת או לא ישרה. לכן תמיד אפשר לפנות לרשימת חברות הפוליש והניקיון שמדורגות במידרג ומתמחות בליטוש מרצפות. החברות האלה מדורגות לפי חוות דעת של לקוחות קודמים כמוכם, ובמידה מסוימת זה כמו לקבל המלצה על בעל מקצוע מחבר, רק שכאן מדובר בהמוןן חבריםמחייך בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה ליטוש מרצפות טרצו?

מחיר ליטוש מרצפות טרצו הוא כמו מחיר ליטוש מרצפות שיש, והוא נע סביב 100 עד 130 ש"ח למטר מרובע. הוא עלול להתייקר אם בבית יש ריהוט, אם צבע המרצפות שחור ואם הרצפה שרוטה או מלאה בחורים.

האם פוליש קריסטל הוא חלק ממחיר ליטוש המרצפות?

רוב בעלי המקצוע יחשיבו את הפוליש קריסטל כחלק ממחיר ליטוש המרצפות. יש כאלה שאולי יבקשו עוד 10 או 20 שקלים למטר מרובע בשביל לזה, אבל לא יותר מכך.

יש הבדל בין מחיר ליטוש מרצפות טרצו לליטוש מרצפות שיש?

בעיקרון אין הבדל כזה. פשוט יש סוגי מרצפות שיש שעלולים להיות יקרים יותר מהרגיל, אבל חוץ מזה מדובר באותו תהליך ליטוש ולכן גם המחיר זהה.אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק