מוקד טלפוני: 1-700-707-233

טיפים בנושא פוליש וניקיון

בענף הפוליש והניקיון יש מצד אחד חברות טובות מאוד ומצד שני הענף הזה מאכלס גם חאפרים ונוכלים. אכן, השיפוצניקים מטייחים את הלקוח, האינסטלטורים מסבנים אותו והחשמלאים מעלים לו את הפיוז. אבל עד שלא תפגשו חברת פוליש וניקיון, שתהפוך אתכם לסמרטוטים לא תדעו חאפר אמיתי מהו. בכדי למנוע מכם עוגמת נפש גדולה ריכזנו עבורם מידע בסיסי ללקוח שעומד לפנות לחברת ניקיון

פוליש ונקיון - מושגי יסוד

פוליש - המושג פוליש בא מהמילה באנגלית POLISH שמשמעותה "להבריק". אם תקחו סקוטש, תרדו על הברכיים ותשפשפו את הרצפה תוכלו לומר שעשיתם פוליש לרצפה מחייך.

פוליש קריסטלי - ישנם רבים שמכנים את זה גם בשם "הברקה קריסטלית". פוליש קריסטלי הוא תהליך שמחדיר חומרים לתוך השכבה העליונה של הרצפה וכך נוצרת ההברקה. איננו מתייחסים במאמר זה להברקה קריסטלית אבל רק למקרה שתהיתם האם אפשר לעשות פוליש קריסטל על גרניט פורצלן. לפי רובן המוחלט של חברות הניקיון ששאלנו התשובה היא שאי אפשר לעשות פוליש קריסטל על רצפת גרניט פורצלן.

תוכלו לקבל מידע נוסף לגבי פוליש קריסטל, בסרטון הבא:הגדלנו לעשות ושאלנו חברות ניקיון מה עדיף- פוליש וקס או פוליש קריסטל? וכולן בחרו בפוליש קריסטל כמומלץ ביותר לניקיון הבית.

מי-אש - כינוי מקובל לחומר ניקוי נפוץ המורכב מחומצת מלח. ליטר אחד של מי-אש עולה 2 שקלים אך יכול לגרום נזקים של אלפים.

מכונת פוליש - מכונה די פשוטה שבסך הכל יש לה מברשת שמסתובבת מהר. רוב מכונות הפוליש עולות בין 3,000-8,000 ש"ח.מחירים סבירים לפוליש

המחירים להלן מתייחסים לדירה סטנדרטית של 3-4 חדרים אחרי שיפוץ. אם השיפוצניק הקפיד לא להכתים את הרצפה בצבע ואין יותר מדי עבודה עבור חברת הניקיון אתם תשלמו בין 13-17 שקלים למ"ר. כלומר, נקיון של דירה בגודל 100 מטר יעלה בין 1300-1700 ש"ח. במקרים בהם השיפוצניק השאיר לכלוך רב אתם עלולים לשלם אף 20 ש"ח למ"ר.

תמורת מחיר זה עליכם לדרוש ניקוי של הבית כולו כולל הכל. בכדי שלא יהיו אי-הבנות בינכם לבין חברת הנקיון, אלו הדברים הכלולים בעבודה:

  •        פוליש לרצפה
  •      ניקיון יסודי של הפאנלים
  •      ניקיון של ארונות המטבח
  •      כיורים, ברזים, אמבטיות
  •      ניקוי התריסים והחלונות
  •      נקיון של המשקופים והדלתות

מתי תשלמו יותר? כאשר ישנם דברים המקשים באופן מיוחד על עבודת הניקוי. למשל: קרמיקה מחוספסת.

 טיפים והמלצות לפוליש

בעל חברת ניקיון מסביר על ניקיון דירה לאחר שיפוץ:
 

 


איך מתמחרים ניקיון של דירה?

העלות העיקרית של חברות פוליש היא עלות הפועלים. פועל לא מיומן מקבל 300-350 שקל ליום עבודה ואילו פועל מיומן מקבל 350-450 שקלים ליום עבודה. לכן, כאשר מישהו בא לתת לכם הצעת מחיר, מה שעובר לו בראש זה לא - כמה חומצת-מלח תישפך בבית שלכם - אלא כמה פועלים הוא צריך וכמה זמן עבודה. לדוגמא: אם יש צורך בשני פועלים ליום עבודה שלם הרי שעלות הפועלים היא פלוס, מינוס 500 ש"ח לפני ביטוח לאומי, מס הכנסה וכו'...

מעבר לעלות הפועלים ישנן עלויות נוספות כגון: רכישת ואחזקת מכונות הפוליש, רכישת חומרי ניקוי, רכבים, דלק ועוד...חוץ מעלויות אלו העסק צריך גם להרוויח רווח סביר. לכן, אם חברת פוליש מציעה לכם ניקיון ופוליש במחיר של 600 שקל לדירה ניתן לקבוע בודאות שמדובר מחאפר שישנה את המחיר בהמשך.

מחיר פוליש של דירה אחרי שיפוץ יהיה גבוה יותר ממחיר של דירה חדשה. זאת מכיוון שבדירה חדשה התריסים והחלונות חדשים, המשקופים והדלתות חדשים ולכן נדרשת פחות עבודה מבעל המקצוע. אם החלפתם במהלך השיפוץ את הכל, והדירה היא בעצם כמו דירה חדשה, אז המחיר לא יהיה גבוה יותר.

 תמחור של ניקיון דירה אחרי שיפוץ

 


כל השיטות (כמעט...) של החאפרים לרמות אותנו

כדאי לדעת שענף הפוליש לא דורש שום הכשרה, שום תעודה ואפילו לא כלי עבודה יקרים במיוחד. לכן, הענף מושך אליו כל מיני טיפוסים חשודים, שמנצלים כל הזדמנות להיכנס לבית שלנו ולצאת עם שלל רב.

למעשה, כל מי שיש לו מגב, דלי וסמרטוט יכול לפרסם את עצמו כחברת פוליש וניקיון. אתם ודאי תמהים: "הרי צריך מכונת פוליש? לא?" ובכן, מיד תגלו שזהו לא פריט חובה ברשימת הציוד של חברת פוליש.

פוליש ללא כלים - ברגע הראשון אתם מתבלבלים וחושבים שמי שהגיע אליכם הוא עוזר-בית ולא חברת פוליש וניקיון. "סמרטוט?... מגב?.. את זה אנחנו יכולים לעשות לבד... איפה מכונת הפוליש שלכם? אתם שואלים, ואת התשובה המיתממת והמעושה אתם תקבלו מייד: "מה? אתם רוצים ניקיון עם מכשירים? עם מכונה? דיברנו על זה? עם מכונה זה עולה הרבה יותר!

אתם הבנתם את זה? ההצעת מחיר שקיבלתם התייחסה לשטיפת הרצפה עם מים וסחבה. זה הכל. נקודה. על כל דבר נוסף, אתם תשלמו וביוקר.

שיטת "הקבלן דפק אותך" - עוד שיטה בשימוש נפוץ אצל חברות פוליש בישראל. (הערת אגב: בענפים אחרים אנו נזהרים מאוד מלעשות הכללות מעין אלו אך בענף זה למצוא צדיק זה ממש כמו לחפש מחט בערימת שחת). בשיטה זו בעל המקצוע גורם לכם לחשוב שהרצפה שלכם לא טובה ולכן יש לו המון עבודה וכמובן התשלום בהתאם.

התרגיל עובד כך: הוא לוקח נייר זכוכית ומשפשף את הרצפה בנקודה מסויימת. התוצאה היא שהאזור המשוייף נראה לבן בהשוואה לסביבתו. ואז הוא אומר: "ככה כל הרצפה הייתה אמורה להיות אם הקבלן שלכם לא היה דופק אתכם...!"

למעשה, מה שהוא עושה זה הסרת הציפוי, שמגן על הבלטה וחשיפת האבן שמתחת לציפוי – נזק חמור שמתגלה רק בטווח הארוך. כעת, הוא ידרוש מכם תשלום כפול ומכופל על העבודה הרבה שהוא צריך לעשות (לשפשף את כל הרצפה עם נייר זכוכית) וכך אתם תשלמו הרבה כסף למישהו שהורס לכם את הריצוף. דרך אגב, מייד אחרי העבודה הרצפה נראית מצויין כי נייר הזכוכית מקל על הורדת הכתמים והצבע ורק אחרי חצי שנה או יותר אתם תגלו שהרצפה משחירה.

ניקיון באמצעות חומצה - אכן, חומצת מלח מהווה חומר ניקוי טוב אך עדיין זה לא אומר שצריך לשפוך את החומצה בכמויות, ללא דילול, בכל מקום בבית. החאפרים נוהגים להפר את כל כללי השימוש בחומצה זו:   

  • הם ישפכו את החומצה ללא דילול במים. כך, קל יותר לנקות אך בטווח הארוך אתם תראו את הנזקים.   
  • הם יעשו שימוש בחומצה גם במקומות שאסור. למשל: שופכים חומצה על הבלטות – אחרי זמן מה אתם תראו חורים בבלטות! ; מנקים את הברזים עם החומצה – מה שגורם לכתמים שלא ניתנים להסרה ; שופכים חומצה על האמבטיה – אחרי שנה רואים חלודה באמבטיה בגלל הפגיעה בציפוי האמייל.

מלחמת מים - מדוע להתאמץ ולנקות את ארונות המטבח עם מטלית אם אפשר להשפריץ מים בלחץ ולקבל את אותו אפקט? עד שתראו את העץ מתנפח ותריחו את העובש מהארון הם כבר יהיו אצל "הלקוח המרוצה" הבא...

בשיטת מלחמת המים ניתן לנקות בקלות גם את התריסים, המשקופים ובכלל את כל הבית. זה יכול אפילו להיות כיף... "אין עם זה שום בעיה... ככה אנחנו מנקים אצל כולם..." הם יגידו לכם. וזאת תהיה האמת. מחייך

מורחים וקס ומורחים גם אתכם - החאפר ידרוש מכם תוספת תשלום עבור וקס לקרמיקה אך לידיעתכם וקס מתאים ורלוונטי רק ברצפה שאיננה אטומה לגמרי כמו גרניט פורצלן או הבלטות הישנות והטובות. וקס איננו מתאים לרצפת קרמיקה מכיוון שהקרמיקה אטומה והוקס לא נתפס על-גבי המשטח.

 


המלצות על חברות פוליש

כפי שאמרנו תחום הפוליש הוא התחום הכי בעייתי מבחינת איכות העסקים בענף. לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על חברות פוליש ונקיון אמינות לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהעסקים שברשימה.


תקופות העומס בענף

שיא העונה של חברות פוליש וניקיון הוא ביולי-אוגוסט ולכן בתקופה זו כדאי להזמין מראש ולא "מעכשיו לעכשיו". תקופות עומס נוספות הנן לפני החגים – לפני ראש השנה ולפני פסח.


איך לא ליפול על חאפרים

1. יש לכם סוד אחד כמוס שאסור בשום אופן לגלות אותו: אל תגלו לאף חברת פוליש שאתם עוברים לדירה ביום למחרת אם אינכם רוצים שיסחטו אתכם כמו לימון.

2. אל תסתפקו בהצעת מחיר בטלפון לפי גודל הבית שלכם. דרשו מבעל המקצוע לבוא, לראות וגם לתת לכם הצעת מחיר בכתב.

3. במהלך הסיור בדירה אמרו לבעל המקצוע כך: "ראית את כל השריטות? את כל הכתמים? את כל הלכלוך? ובכן, אין שום סיבה שיהיה שינוי כלשהו במחיר שנתת? נכון?

4. אל תתפתו להצעות מחיר זולות במיוחד. דירת 4 חדרים ב- 500 שקל? אין חיה כזאת. עבודה יסודית עבור דירה כזאת דורשת 2 פועלים ליום עבודה מלא. עלות הפועלים לבדה היא כבר 500 ש"ח, לכל הפחות. איפה הרווח של העסק? איפה שאר העלויות שלו? אתם יכולים להיות סמוכים ובוטחים שאתם תשלמו הרבה יותר. 


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא חברת ניקיון מומלצת באיזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של חברות ניקיון מומלצות, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל עבודת ניקיון או פוליש, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת חברות הניקיון המומלצות באזורכם.

איך מנקים שטיח? צירפנו תשובה בוידיאו!

חלק מחברות הניקיון יציעו לכם לקחת את השטיח למפעל וחלק יציעו לנקות את השטיח בדירה. איך עדיף לנקות את השטיח? צירפנו וידיאו של מומחה בתחום, שמסביר למה ניקוי שטיח במפעל, עדיף יותר: 

 

איך מנקים ריפוד? צירפנו וידיאו עם הדגמה!

 

מתי עדיף ליטוש אבן ומתי עדיף פוליש קריסטל? התשובה בוידיאו!

לא תמיד חייבים להחליף ריצוף או לעשות ליטוש אבן, כדי להחזיר את הברק לרצפה. בסרטון הבא, נסביר באילו מקרים כדאי לבצע ליטוש אבן לרצפה, ובאילו מקרים אפשר להסתפק בפוליש קריסטלי ולחסוך כסף: 

 

איך מנקים ספה? צירפנו תשובה בוידיאו!

הרבה פעמים במקום לנקות את הספה, אנו גורמים יותר נזק ומשאירים סימני מים על הריפוד. צירפנו כאן סרטון של מומחה ניקוי ספות שמסביר איך לנקות ספה מבלי להרוס אותה: 
 

 

איך להסיר כתמים? צירפנו תשובה בוידיאו!

כשחושבים על הסרת כתמים בדרך כלל חושבים על חומרי ניקוי ומסירי כתמים של חברות כמו סנו וקליה. בסרטון הבא, מומחה להסרת כתמים מסביר, למה שימוש בחומרי הניקיון, שנמצאים על המדפים, יכול לגרום דווקא לנזק רב יותר, ומסביר מה יש לעשות במקום:

 

איך מסירים שטיחים? צירפנו תשובה בוידיאו!

שטיח מקיר לקיר בבית היה בעבר אופנתי, אך היום הסרת השטיחים הופכת לפופולארית במיוחד. הבעיה מתחילה בחאפרים שמסירים את השטיח - ויחד איתו, את הקיר והרצפה. איך לבצע הסרת שטיחים בצורה מקצועית ונכונה - הכל בטיפ הבא: 

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק