מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ניקיון דירה אחרי שיפוץ

זהו! סוף סוף הסתיים השיפוץ. חיכיתם כל כך לרגע הזה, בו תוכלו להיכנס לדירה החדשה או המשופצת שלכם, לשאוף אויר ולהרגיש טוב. אבל...דירת החלומות כרגע מלאה שאריות שיפוץ של טיח, אבק, חלקיקי רובה והשפרצות צבע. ברוב המקרים, הלכלוך לאחר השיפוץ הוא רב והכתמים לא יורדים בניקיון רגיל. במצב כזה רבים מעדיפים להיעזר בחברות ניקיון ופוליש מקצועיות, שיבצעו ניקיון יסודי בעזרת חומרים מיוחדים, ויותירו את הדירה שלכם בדיוק כפי שחלמתם שתהיה.


ניקיון דירה אחרי שיפוץ – איך להיערך?

בשלב ראשון, עליכם להבין מקבלן השיפוצים מה צפוי להיות מצב הדירה עם סיום העבודות. זה קשור לאופי השיפוץ, כמות הפסולת שהצטברה, עבודות הצבע והטיח ועוד. השיחה הזו גם מונעת מהקבלן להשאיר פסולת בדירה. זה אמנם תפקידו, אבל תמיד כדאי להזכיר את הנושא. לאחר שקיבלנו תמונה יחסית כוללת, זה הזמן להזמין חברת ניקיון. חשוב להזמין חברת ניקיון לפחות שבוע מראש (ובחודשי הקיץ, אפילו שבועיים!). לפני קבלת הצעת מחיר, כדאי מאוד שבעל המקצוע יבקר בדירה או בבית, כדי שיוכל להכריע בעצמו בשאלות מהותיות כמו כמה זמן יצטרך לעבוד בדירה, כמה פועלים עליו להביא ובאיזה מכשור וכלים להשתמש. חשוב להקפיד על הגעה לדירה, כדי למנוע הקפצות מחיר עתידיות מצד חברת הניקיון. בעלי מקצוע מהתחום סיפרו לנו כי חברות ניקיון רבות מבטיחות מחיר במהלך השיחה הטלפונית, שלרוב נמוך בכמעט חמישים אחוז מהמתחרים, מחיר שעולה משמעותית במהלך יום הניקיון בגלל תוספות שונות ומשונות. הלקוחות, הם מסבירים, נמצאים עם הגב לקיר מכיוון שכבר הזמינו הובלה או התקנת רהיטים למחרת היום ונאלצים לשלם תשלומים מופרזים.

ביום הניקיון עצמו, אחרי שכבר הסתיימו עבודות השיפוצים לגמרי, רצוי לעבור עם בעל המקצוע בדירה ולתת לו דגשים. במעמד זה יוכל גם בעל המקצוע לציין אם קיימים פגמים בדירה שהם לא פרי עבודתו או אזורים בהם לא יוכל לנקות.

 ניקיון דירה אחרי שיפוץ

מה כולל ניקיון דירה אחרי שיפוץ?

הזמנתם חברת ניקיון? איזה כיף. עד סוף העבודה, חברות הניקיון מבטיחות לנקות את הדירה ולהביא אותה למצב מנצנץ. ניקיון דירה לאחר שיפוץ כולל: ניקוי יסודי של שאריות בניה כמו מריחות רובה, שאיבת נסורת מהארונות, ניקיון טיח וצבע, כמו גם ניקוי של רצפות, חלונות, תריסים, פאנלים, שקעים ומפסקים, גופי תאורה וכלים סניטריים. שימו לב לתכנון הזמן שלכם במעבר הדירה – ישנם אזורים שקריטי שיעברו ניקיון עוד לפני הכניסה, כאשר אין ריהוט או כלים, כמו הרצפה, הארונות והמטבח החדש, אבל אם אתם לחוצים בזמן או בכסף את שאר האזורים תוכלו לנקות לבד או בעזרת חברת ניקיון בהמשך. מה לא כולל ניקיון דירה לאחר שיפוץ? כל פינוי פסולת כל שהיא אינו באחריות חברת הניקיון. זוהי אחריותו הבלעדית של הקבלן ועליכם לוודא זאת! כמו כן, כל סוגי הפוליש השונים לא נכללים בניקיון הדירה הסטנדרטי, עליכם לבקש זאת בנפרד ולשלם אקסטרה.

פוליש קריסטל – ישנם רבים שמכנים את זה גם בשם "הברקה קריסטלית". פוליש קריסטל הוא תהליך שמחדיר שני חומרים לתוך השכבה העליונה של הרצפה וכך נוצרת ההברקה. בטיפ הזה תוכלו לקרוא את כל הפרטים על פוליש קריסטלי. הדבר החשוב ביותר הוא שתדעו שמדובר על פוליש שמתאים למרצפות שיש בלבד.

פוליש ווקס – פוליש המבוסס חומר שעוותי, הוא נמרח בצורה אחידה על גבי הרצפות ומעניק להם ברק המעניק מראה נקי.

אם אתם עדיין מתלבטים אם לעשות פוליש וקס או פוליש קריסטל? אז כדאי שתדעו שכל חברות הניקיון ששאלנו בחרו בפוליש קריסטל כמומלץ יותר מבין השניים.


ציוד וזמן עבודה של ניקיון דירה לאחר שיפוץ

כמו שהשקעתם זמן ומאמץ בבחירת השיש למטבח – אתם חייבים להבין איך הולכים לנקות את הדירה שלכם. לרוב, הציוד כולל מכונה לקרצוף הרצפה, תכשירים להסרת שאריות בניה וחומרי ניקוי שונים. הדבר הטוב ביותר יהיה אם תהיו בעצמכם בדירה, תסתכלו על הציוד ותוודאו שהוא איכותי וראוי. לחילופין, הדגישו את זה בשיחה הטלפונית ובקשו לדעת מראש באיזה חומרים הולכים להשתמש. ישנם חומרים העלולים להיות מסוכנים לבית שלנו כדוגמת חומצת מלח, המזיקה לכלים הסניטריים ולמרצפות בבית אם משתמשים בה לא נכון. בעל מקצוע המדורג באתר סיפר לנו על חברת ניקיון שהשתמשה בחומצת מלח מרוכזת הגרמה לנזק בלתי הפיך לברזים ולשקעים במרצפות. "אם אתם שוהים בדירה, בקשו מבעל המקצוע לפתוח את בקבוק החומר לידכם והריחו אותו, לחומצה יש ריח ייחודי ומאוד חזק" מציע בעל מקצוע אחר.

אז כמה זמן זה הולך לקחת? זמן העבודה משתנה בהתאם לגודל הדירה, הלכלוך, האם היא מרוהטת וסוג העבודה שרוצים שתתבצע. אם ניקח לדוגמה דירת 4 חדרים לא מרוהטת שעברה שיפוץ חלקי, ממוצע זמן הניקיון הוא 8 שעות. ניקיון יסודי של דירה כזו אחרי שיפוץ מלא יכול לקחת גם 12 שעות. רוצים פוליש קריסטלי? הוסיפו עוד 2-3 שעות עבודה.


בסרטון הבא תוכלו לצפת בבעל חברת ניקיון מסביר על ניקיון לאחר שיפוץ
 

 


מחירים לניקיון דירה אחרי שיפוץ

שאתם סוגרים מחיר עם חברת הניקיון חשוב להבין מה בדיוק נכלל במחיר. מחיר נמוך מדי, עלול לעלות אחר כך תחת טענות שונות כמו "המחיר לא כלל מע"מ"/ "המחיר לא כלל מוצרי ניקוי"/ "המחיר לא כלל את חדר השינה". מחיר זול עשוי גם להעיד על שימוש בחומרי ניקיון לא איכותיים או לא תקינים כמו חומצות שונות, שעושות את העבודה אבל עלולות להוות נזק מידי או לטווח רחוק.

ניקיון דירת 3 חדרים: 1,500 – 1,100 ₪ כולל מע"מ. המחיר כולל דירת 3 חדרים לא מרוהטת ללא פוליש בגודל 70-90 מ"ר.

ניקיון דירת 4 חדרים: 1,700 – 1,300 ₪ כולל מע"מ. המחיר כולל דירת 4 חדרים לא מרוהטת ללא פוליש בגודל 90-110 מ"ר.

ניקיון דירת 5 חדרים: 2,000 – 1,500 ₪ כולל מע"מ. המחיר כולל דירת 4 חדרים לא מרוהטת ללא פוליש בגודל 120-140 מ"ר.

פוליש קריסטלי – זה שירות נוסף וצריך לבקש אותו במיוחד. הוא מתאים רק למרצפות אבן או שיש. מחירו נע סביב ה-30 ₪ למטר.

פוליש ווקס – שירות נוסף ויש לבקש אותו במיוחד. הוא מתאים רק למרצפות אבן. מחירו נע סביב ה-20 ₪ למטר.

כל המחירים נוגעים לדירות אחרי שיפוץ, כשמדובר בשיפוץ סטנדרטי שלא כולל כתמים חריגים. אם יש לכם בדירה משהו שלדעתכם או לדעת הקבלן שונה מהרגיל – כדאי שתעדכנו על כך את חברת הניקיון מראש.

 ניקיון דירה

 


איך אפשר לחסוך בעלויות ניקיון דירה אחרי שיפוץ?

כדי לחסוך, צריך גם לגרום לזה שלא יהיה הרבה לכלוך מלכתחילה, וגם להיות מוכנים לקרצף ולשפשף מחייך

איך גורמים לכך שלא יהיה הרבה לכלוך? כדאי לקבוע מראש עם הקבלן כללים מסוימים שבהם עליו לעמוד בזמן השיפוץ. כללים אלו יכולים להקל בניקיון שאחרי, למשל: סרטי הדבקה על מסגרות החלונות, עיתונים על הרצפה, עטיפה של משטחי עץ וניקוי פסולת הבנייה אחרי השיפוץ. חשוב להכיר שיש משטחים שכלל לא יכולים להתנקות, למשל משטחי עץ שמתלכלכים בצבע או בשמן. במידה ואכן הקבלן עמד בכללים שהצבתם לו, והוא השאיר אחריו לכלוך סביר, אתם לא חייבים לקחת חברת ניקיון ואפשר לנקות בעצמכם או לקחת עזרה של מנקה לא מקצועי. גם אם המצב מצריך חברת ניקיון, אז כמובן שאתם יכולים לנקות דברים בסיסיים בעצמכם ולהשאיר לחברה המקצועית רק את הדברים המהותיים.

 ניקיון דירה

 


חשוב לדעת !

:: צריך לקחת בחשבון שאת חברת הניקיון יש להזמין אחרי סיום כל העבודות בדירה. בהרבה מקרים מזמינים אותם עוד בזמן שהשיפוצניקים עובדים וקשה מאוד לנקות כל עוד משפצים חלקים בדירה.

:: עדיף לא לקחת חברת ניקיון שנשמעת זולה מדי. אם ניקיון ופוליש ב-600 שקלים נשמע יותר מידי טוב כדי שזה יהיה אמיתי, אז כנראה שזה באמת לא אמיתי. לא הייתם רוצים, אחרי השקעה של מאות אלפי שקלים בשיפוץ, להיכנס להוצאות נוספות שלא לקחנו בחשבון כמו מע"מ וחומרי ניקוי שלא נכללו בהצעת המחיר או החלפה של חומר גלם בדירה החדשה בגלל עבודה חאפרית. כשלוקחים חברת ניקיון לאחר שיפוץ דירה, חשוב לקחת חברת ניקיון שקיבלנו המלצות עליה כדי שלא תעשה נזק לדירה.

:: פוליש וקס לא מתאים לרצפת קרמיקה, חבל שתשלמו על זה כסף.

:: הברקת וקס היא לא הברקה קריסטלית ואם בחרתם באחת מהן, וודאו שהיא זאת שעושים לכם.

:: הברקה קריסטלית עושים על שיש ואבן. בשאלה האם אפשר לעשות פוליש קריסטל על גרניט פורצלן, שזה סוג המרצפות הרווח היום, התשובה לפי רוב חברות הניקיון ששאלנו היא לא. לא ניתן להבריק גרניט פורצלן מכיוון שסוג כזה של פוליש דורש ליטוש.

:: שימו לב שלא מנקים שטחי עץ עם מים, התזת מים על עץ יכול לגרום להתנפחות החומר. אז איך לנקות אבק מרהיטי עץ? חברות הניקיון ששאלנו המליצו על מספר דרכים אפשריות לכך שאותן תוכלו לראות ממש כאן.

:: אם חברת הניקיון שבחרתם עושה שימוש בחומצת מלח, יש לוודא שמדללים אותה עם מים. עדיף בכל זאת לבחור בחומרים ידידותיים לסביבה, אמנם זה עולה טיפה יותר, אבל ככה נמנע נזקים אפשריים לברזים, לניקל ולריצוף בדירה.

:: לא כדאי לשלם לחברת הניקיון את כל הסכום מראש, אלא רק מקדמה. דאגו אחרי הניקיון לבצע סריקה בדירה, ורק לאחר מכן שלמו את יתרת הכסף. ככה גם תבטיחו שחברת הניקיון תעשה את המקסימום.

אחרי שלמדתם איך לבחור חברה לניקיון דירה אחרי שיפוץ, והבנתם כמה חשוב לבחור בחברה מומלצת, ריכזנו בעבורכם רשימה של חברות ניקיון ופוליש המדורגות ביותר לפי אזור מגוריכם.

 ניקיון דירה אחרי שיפוץ

 


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא חברת ניקיון מומלצת באיזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של חברות ניקיון מומלצות, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל עבודת ניקיון או פוליש, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת חברות הניקיון המומלצות באזורכם.

למה להשתמש בשירותים של חברת ניקיון ופוליש?

אם הלכלוך רב ואנחנו כבר להוטים להיכנס לדירה, ברור שנרצה חברה מקצועית שתוכל לעשות את העבודה בתוך כמה שעות. לחברות ניקיון ופוליש יש את הניסיון והידע בניקיון דירה אחרי שיפוץ והם ידעו לבצע זאת ביעילות ובמקצועיות.

מה המחיר של ניקיון דירה אחרי שיפוץ?

המחיר משתנה מאוד בין חברה לחברה, בין דירה לדירה ובין כמות הלכלוך אחרי שיפוץ שנותרה. 

טווח מחירים לדוגמא:
ניקיון דירת 3 חדרים: 1,500 – 1,100 ₪ כולל מע"מ. המחיר כולל דירת 3 חדרים לא מרוהטת ללא פוליש בגודל 70-90 מ"ר.

ניקיון דירת 4 חדרים: 1,700 – 1,300 ₪ כולל מע"מ. המחיר כולל דירת 4 חדרים לא מרוהטת ללא פוליש בגודל 90-110 מ"ר.

ניקיון דירת 5 חדרים: 2,000 – 1,500 ₪ כולל מע"מ. המחיר כולל דירת 4 חדרים לא מרוהטת ללא פוליש בגודל 120-140 מ"ר.

מה כולל ניקיון דירה אחרי שיפוץ?

ניקוי יסודי של שאריות בניה כמו מריחות רובה, שאיבת נסורת מהארונות, ניקיון טיח וצבע, כמו גם ניקוי של רצפות, חלונות, תריסים, פאנלים, שקעים ומפסקים, גופי תאורה וכלים סניטריים. חברות הניקיון מבטיחות להביא את הדירה למראה מנצנץ בסיום העבודות.

איך לנקות רצפה אחרי שיפוץ?

רוב חברות הניקיון ששאלנו איך לנקות רצפה אחרי שיפוץ בחרו בבוקסן T464 של buzil כחומר המתאים ביותר לעבודה זו. אולם, חברות ניקיון רבות בחרו גם בחומרים נוספים שבהם אפשר להשתמש כדי לנקות את הרצפה אחרי שיפוץ.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק