מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שכפול מפתחות לרכב

אתם בשיא הלחץ, חייבים לצאת לפזר את הילדים לגנים ולהגיע בזמן לפגישה בעבודה.. ובדיוק אז – אתם לא מוצאים את המפתחות לרכב. להיתקע בלי מפתח לרכב זו סיטואציה מאוד לא נעימה שלמרבה הצער כנראה קרתה או תקרה לרובינו. במצבים כאלה, או במצבים בהם מפתח הרכב אובד או נגנב, מאוד חשוב שהיה ברשותנו מפתח נוסף. איך מתבצע שכפול מפתחות לרכב? כמה זה עולה, ואיך תזהרו ממנעולנים חאפרים? כל מה שצריך לדעת על שכפול מפתחות לרכב – ממש לפניכם


מתי כדאי לשכפל מפתחות לרכב?

לרוב, אנשים משכפלים מפתחות לרכב רק אחרי שהמפתח אבד או נגנב, או בנסיבות משמחות (תלוי את מי שואלים) של הצטרפות נהג חדש. לא חשוב מה הן הנסיבות, תמיד כדאי שיהיה לכם מפתח רזרבי אחד לפחות. הסיבה לכך היא שבמידה ואין מפתח רזרבי, לא תוכלו לשכפל את מפתחות הרכב ותיאלצו לבצע שחזור מפתח, שהוא מסובך ויקר בהרבה (שחזור מפתחות יכול לעלות פי 3 משכפול מפתחות לרכב!). כדי להימנע מהמצב הזה הקדימו תרופה למכה, ושכפלו את מפתח הרכב לפני שהוא הולך לאיבוד.

 שכפול מפתחות לרכב

 


איך מתבצע שכפול מפתחות לרכב?

מפתחות הרכב שונים זה מזה, וכך גם שיטות השכפול שלהם.

שכפול מפתחות לרכבשכפול מפתח הברזל - המפתח הנפוץ לרכב הוא מפתח ברזל משונן. כדי לשכפל מפתח כזה המנעולן יחתוך את להב המפתח בהתאם לצורת הרכב בעזרת מכונה מיוחדת שחורטת את צורת המפתח על המפתח החדש.

 שכפול מפתח ברזל לרכב

שכפול מפתחות לרכבקידוד אימובילייזר - רוב הרכבים היום מכילים אימובילייזר – אמצעי בטיחות נגד גניבות רכבים. איך זה עובד? כשמכניסים את המפתח לסוויץ' האימובילייזר שברכב שולח אות למפתח, המפתח מחזיר אות שמעיד על כך שיש התאמה ונותן "אישור" להניע את הרכב. כשמשכפלים מפתח לרכב עם מערכת אימובילייזר צריך לקודד במדויק גם את השבב שנמצא במפתח כך שיתאים לשבב הנמצא ברכב, אחרת הרכב לא יניע. למתעניינים שבכם, בסרטון הבא תוכלו לשמוע פירוט על סוגי האימובילייזרים וההבדלים ביניהם:

שכפול מפתחות לרכבשכפול השלט לרכב - השיטה הנפוצה לשכפול שלט לרכב היא העתקת הקידוד של השלט הישן לשלט החדש ע"י התאמה שלהם אחד מול השני. הנתונים מהשלט הישן מועברים לשלט החדש כך שנוצרים שני שלטים זהים לחלוטין מבחינת הקידוד הפנימי שלהם.

 שכפול שלט לרכב

שכפול מפתחות לרכבשכפול מפתח חכם – מפתח חכם הוא כזה שלא דורש הכנסה של המפתח לסוויץ' ההנעה. ההנעה מתבצעת בעזרת כפתור שקורא מרחוק את המפתח (שנמצא אצל הנהג). שכפול מפתח חכם מורכב יותר, לוקח זמן רב יותר, ובהתאם – יקר יותר. כדי לשכפל מפתח כזה, מנעולן הרכב יתחבר עם מחשב למחשב הרכב ויוסיף מפתח. בנוסף, למפתחות חכמים בדרך כלל יש מפתח חירום – מפתח ברזל קטן שמשמש כדי לפתוח את הדלת במקרה של תקלה בשלט. רצוי לוודא שיהיה לכם מפתח רזרבי כזה.

 שכפול מפתחות לרכב | מפתח חכם

שכפול מפתחות לרכבחשוב שתדעו שיש מפתחות שלא ניתנים לשכפול גם במקרה שהמפתח המקורי נמצא ברשותכם. לדוגמא, לא ניתן לשכפל מפתח כרטיס (מפתח בצורת מלבן שטוח)ואם רוצים מפתח נוסף צריך ליצור אחד כזה מחדש, כמו שעושים בשחזור מפתח. מנעולן מנוסה ידע אילו מפתחות ושלטים ניתנים לשכפול, ואילו דורשים קידוד מפתח חדש.

 שכפול מפתח כרטיס | שכפול מפתח חכם

שכפול מפתחות לרכב הוא תהליך קצר שלא אמור לקחת יותר משעה. שכפול מפתחות פשוטים (עם אימובילייזר, ללא שלט) לוקח כרבע שעה. שכפול מפתחות עם שלט לוקח בין 30-40 דקות, ויצירה של שלט חשמלי יכולה לקחת כשעה. רוב מנעולני הרכב יבצעו את שכפול המפתחות לרכב במקום כך שלא תצטרכו ללכת ולחזור.


כמה עולה שכפול מפתחות לרכב, ואיך תוזילו את המחיר

שכפול מפתחות לרכבטווח המחירים עבור שכפול מפתחות לרכב מתחיל ב-150 ₪ ויכול להגיע גם למעל 1,000 ₪. המחיר תלוי במספר גורמים, כמו סוג הרכב, סוג השלט, סוג הצ'יפ ומיקום השכפול. בדרך כלל שכפול מפתחות לרכב יהיה זול יותר בחנות מאשר בשטח כשהמנעולן מגיע עד הרכב.

שכפול מפתחות לרכבשכפול מפתח פשוט עם אימובילייזר (ללא שלט) יעלה כ- 150-300 ₪ בחנות. בשטח המחיר צפוי להיות יקר בכ-50 ₪ לפחות.  

שכפול מפתחות לרכבשכפול מפתח עם שלט מתחיל ב- 350 ₪ ויכול להגיע גם למעל 1,000 ₪. אם תרצו לחסוך בעלויות, דעו שתוכלו לבקש לשכפל רק את המפתח ללא השלט. בצורה המקורית, השלט יכול להיות בגוף אחד יחד עם המפתח, או בשני גופים נפרדים.

 שכפול מפתחות לרכב | מפתח ושלט מאוחדים או נפרדים

כל תפקיד השלט הוא למעשה לשלוח אותות לרכב (פתיחה או נעילה). בדרך כלל השלט משמש לנוחות בלבד ואין לו שום השפעה על הנעת הרכב. שכפול המפתח ללא השלט למעשה יאפשר פתיחה ידנית של הדלתות והתנעה של הרכב (באמצעות האימובילייזר), כך שמלבד הנוחות אין הבדל גדול. ההבדל במחיר לעומת זאת יהיה משמעותי מאוד ויכול להגיע גם למאות שקלים. 


טיפים שלא כדאי לפספס

שכפול מפתחות לרכבהגיעו עם הרכב אל המקום בו מתבצע שכפול המפתח. הרבה פעמים המפתח עצמו קצת שחוק או פגום, ולכן כדי לשכפל מפתח באופן  מדוייק יש להיעזר ברכב עצמו. בנוסף, חשוב לבדוק לאחר ביצוע העבודה שהמפתח מתאים בצורה מושלמת לרכב ושהפתיחה והנעילה של הרכב מתבצעת ללא בעיות. בצעו את הבדיקה מיד לאחד שכפול המפתחות וליד מנעולן הרכב, כך שיהיה ברור שלא נגרם שום נזק למפתח והעבודה לא בוצעה כראוי.

שכפול מפתחות לרכביש רכבים שלא ניתן לשכפל עבורם מפתח בארץ לכן חשוב להחזיק בשני מפתחות. מדובר בעיקר ברכבים חדשים שניתן לשכפל מפתח רק אצל החברה, ולכן במקרה שהמפתח אבד צריך להגיע למוסך, לבצע הזמנה מחו"ל ולהמתין עד שהמפתח יגיע. לא תענוג גדול...

 שכפול מפתחות לרכב | טיפים והמלצות

שכפול מפתחות לרכבבשיחה הראשונית עם מנעולן הרכב אמרו לו את סוג הרכב ואת מערכות ההגנה שקיימות ברכב (כמו אימובילייזר) וודאו איתו שהוא אכן יודע לשכפל את מפתח הרכב הספציפי שלכם. רצוי לשלוח למנעולן תמונה של המפתח עצמו, כדי שיבין היטב במה מדובר.

שכפול מפתחות לרכבאם מפתחות הרכב אבדו או נגנבו – בקשו ששכפול המפתחות יתבצע דרך מחשב הרכב. למעשה אם נעזרים במחשב כדי ליצור מפתח נוסף, לרוב מדובר בקידוד מפתח חדש ולא בשכפול מפתח קיים, כך שהמפתח החדש יקבל קוד משלו שיהיה שונה מהקוד שבמפתח המקורי. איך זה עוזר נגד גנבים? כשמקודדים מפתח דרך הרכב מבצעים התאמה מחדש של כל המפתחות אל הרכב, כך שמפתח שלא נמצא באותו רגע ימחק מהרכב. באופן כזה, גם אם הגנב יגיע עם המפתח המקורי לרכב הוא לא יוכל להיכנס אליו.


שכפול מפתחות לרכב - שיטות של חאפרים

מזגן לא מחמםמנעולן הרכב מצהיר שיש לו אישור ממשטרת ישראל? פה חשדתי. אישור ממשטרת ישראל נשמע טוב, רק שאין דבר כזה. משטרת ישראל אינה מנפיקה אישורים לעסוק במנעולנות ופריצות רכב, ולכן אם מנעולן רכב מתהדר בכך שיש לו אישור כזה – אין לכך משמעות רבה. לצד זאת, מנעולנים רבים מציגים תעודת יושר של משטרת ישראל (והיא אכן קיימת), אז חשוב לשים לב במה מדובר (אגב, גם אתם יכולים להוציא תעודה כזאת אם מתחשק לכם)

מזגן לא מחמםוודאו שהאדם איתו דברתם הוא המנעולן שיבצע את העבודה. בתחום שכפול מפתחות לרכב הרבה פעמים אנו נתקלים לצערנו בתופעת התיווך. כלומר, האדם שאליו אתם מתקשרים אינו מנעולן רכב, והוא שוכר מנעולן שלו הוא משלם עבור ביצוע העבודה. כיוון שגם המתווך צריך להרוויח מכל העסק, מי שמפסיד – הם הלקוחות.

מזגן לא מחמםשכפול או שחזור מפתחות לרכב צריכים להגיע עם אחריות. כבר בשיחת הטלפון וודאו שמנעולן הרכב שאתם מזמינים מעניק אחריות על עבודתו. חשוב שיהיה כתוב במפורש על הקבלה שיש אחריות, ולכמה זמן תקפה האחריות. האחריות הנפוצה היא לשנה.

 


מנעולני רכב מומלצים לשכפול מפתחות לרכב

שכפול מפתחות לרכב יכול להיות תהליך קל ופשוט כשהוא נעשה על-ידי בעל מקצוע אמין ומיומן. מנעולני רכב אינם מחויבים בלימודים מקצועיים או תעודה, מה שהופך את התחום ל"פרוץ". הדרך הכי טובה למצוא מנעולן מקצועי היא לפי המלצות. בדיוק בגלל זה, רכזנו עבורכם רשימה של מנעולני רכב מומלצים שעוסקים בשחזור ושכפול של מפתחות לרכב. לאחר כל עבודה, נציגה מאתר מידרג מתקשרת ללקוח ומבקשת ממנו משוב, כך שחוות הדעת באתר תמיד מעודכנות.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של שכפול מפתח לרכב?

תלוי בסוג המפתח. טווח המחירים רחב ויכול לנוע בין 200 ש"ח ועד 2,000 ש"ח. 

איך משכפלים שלט לרכב?

השיטה הנפוצה היא להעתיק את נתוני השלט הקיים לשלט החדש כך ששני השלטים יכילו בדיוק את אותו קידוד. במקרים אחרים, אפשר לקודד שלטחדש דרך מחשב הרכב. 

כמה זמן לוקח שכפול מפתחות לרכב?

שכפול מפתחות לרכב הוא תהליך קצר יחסית שלוקח בין דקות בודדות לשעה, תלוי בסוג המפתח. אנשים שהתעניינו בשכפול מפתחות לרכב התעניינו גם בזה...

פריצת רכבים | פריצת "דגדוג"
פריצת רכבים


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק