מוקד טלפוני: 1-700-707-233

איטום גג מרוצף

גג מרוצף הוא גג מיוחד: מצד אחד גג, מצד שני מרוצף, ואיפה נכנסים פה החורף והגשם?. מכאן שאלת האיטום לא ממהרת להגיע: לבצע איטום עם הרמת ריצוף או בלי?! 

מה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהשיטות, מה כוללת עבודת האיטום בכל אחת מהן וכמה זה יעלה? ריכנזו לכם את כל המידע על איטום גג מרוצף, כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת ולהנות מחורף יבש. בהצלחה! 

 איטום גג מרוצף ביריעות ביטומניות

 


איטום גג מרוצף

איטום גג מרוצף שונה במהותו מאיטום גג שטוח או איטום גג רעפים. בעוד שגג שטוח מאפשר הנחת יריעות ביטומניות עליו, או איטום בזפת, ללא כל בעיה, ובעוד שבגגות רעפים בידוד טוב וטיפול מונע לקראת החורף יספיקו, הרי שבגגות מרוצפים הסיפור קצת שונה.

הבעיה בגג מרוצף הוא שלא ניתן להניח עליו יריעה ביטומנית או לבצע סיוד או זיפות על גבי הריצוף, וכאן כבר מתחיל הקושי: איך, אם כך, ניתן לאטום את הגג?

התשובה תלויה בהיקף הבעיה שיש לכם בגג.

במידה ומדובר בנזילה נקודתית, שניתן לאתר את המקור שלה, ניתן לבצע איטום נקודתי על גבי הריצוף ובכך לפתור את הבעיה. עם זאת, במידה והנזילה נובעת ממספר מוקדים שונים בגג, או שהגג פשוט מוצף, לא יהיה מנוס מהרמת הריצוף ואיטום תחתיו.

המשמעות היא, בקצרה: פירוק כל הריצוף הקיים ופינוי המרצפות, הנחת חומר האיטום, וריצוף מחדש של כל הגג. זה אולי מייצר בלאגן, אורך זמן ועולה לא מעט – אבל האמת היא שזו האופציה הטובה ביותר אם אתם רוצים חורף שקט. האם ניתן לאטום גג מרוצף ללא הרמת הריצוף? התשובה היא כן. אבל האם זה יהיה יעיל? כנראה הרבה פחות, עד בכלל לא, לעומת איטום גג שכולל את הרמת הריצוף.

ולכן, אם התחבטתם בשאלת הכסף, הזמן והבלאגן, ההמלצה שלנו היא חד משמעית: אל תוותרו על הרמת הריצוף. איטום גג מרוצף ללא הרמת הריצוף הוא כמו הנחת פלסטר – הוא יחזיק, אבל לא יפתור את הבעיה באופן יסודי.


איך מבצעים איטום על גג מרוצף?

פעולת האיטום מתחלקת לשניים: על גבי הריצוף ומתחת לריצוף.

איטום גג מרוצף – ללא הרמת ריצוף

אם החלטתם לא להרים את הריצוף, נצא מנקודת הנחה שמדובר בנקודה או שתיים על הגג שמהוות את הבעיה.

תיקון גג רעפיםשלב ראשון: איתור מקור הנזילה -  בשלב הראשון יצטרך קבלן האיטום לאתר את מקור הנזילה, על מנת שיוכל לבצע איטום באופן נקודתי.  

תיקון גג רעפיםשלב שני: פינוי וניקוי - של החפצים שמפריעים על הגג – קולטים, דודים וכו', ובניקוי הגג.

תיקון גג רעפיםשלב שלישי: רובה - לאחר מכן יבצע קבלן האיטום תיקוני רובה – הוא ימרח רובה בין המרצפות המטפטפות, ויאטום את כל החריצים שבין האריחים. במידה והחלטתם, בניגוד להמלצתנו, לאטום כך את כל הגג (ולא באופן נקודתי), קבלן האיטום יישם את הרובה על גבי החיבורים בכל האריחים בגג, ולאחר מכן יישם אותה בחיבורים שבין הפנלים לרצפה, כך שיימנע מעבר של מים מתחת לריצוף.

תיקון גג רעפיםשלב רביעי: ביצוע האיטום - לאחר מריחת הרובה, מיישמים על גבי הריצוף את חומרי האיטום - חומרים אקריליים (כמו אקרילפז, מסטרגג, פוליגג וכו') או פוליאוריטניים (כמו אקווה גרין). את חומר האיטום מיישמים בשתי שכבות, ובין שכבה לשכבה ממתינים במשך כמה שעות לייבוש.

לאחר ייבוש החומרים תסתיים עבודת האיטום.

שימו לב: למרות שאיטום ללא הרמת ריצוף הינו זול יותר, הוא לא מומלץ בבעיות מורכבות של נזילה בגג.

בנוסף, אנשים רבים מבקשים לאטום את הגג רק באמצעות רובה – ואחת הבעיות, בניגוד למה שנהוג לחשוב, זו דווקא השמש, ולא הגשם – השמש מחממת את הרובה וגורמת לה להתקלף ולצאת ממקומה, כך שהאיטום לא מחזיק כלל. החורף הישראלי כמו שאנחנו מכירים אותו, הוא לא בדיוק חורף והשמש נוטה להופיע לא מעט גם בעונה הקרה. לא חבל שתשקיעו לחינם?

 

 איטום גג מרוצף – עם הרמת הריצוף

כפי שציינו קודם, איטום גג שכולל הרמת ריצוף הוא איטום יסודי ומומלץ יותר, אבל הוא גם מורכב יותר ויקח במינימום שבוע ועד שלושה שבועות - תלוי בגודל הגג.  

אז איך מתבצע האיטום?

1. בשלב הראשון בדיוק כמו באיטום ללא הרמת ריצוף, מרימים את כל מה שיש על הגג, ומנקים אותו.

2. בשלב השני מפרקים את הריצוף, שוברים את הבלטות, ומוציאים את כל מילוי החול שקיים מתחתיהן.

3. בשלב השלישי בודקים את שיפועי המרזבים – במידה וקיימים שיפועים מספיק טובים למרזב, הרווחתם. במידה ולא – זה הזמן ליצור שיפועים שיאפשרו את מעבר המים למרזב בצורה נוחה. בנוסף, קיימת ההמלצה לעשות מרזב כפול – מרזב אחד חשוף על מרצפות הגג, ומרזב אחד מתחת לריצוף. מרבית המים שיעברו ירדו דרך המרזב שקיים על הרצפות, אולם שאריות המים שיחדרו את המרצפות יוכלו לצאת בבטחה במרזב השני שקיים מתחת.

4. בשלב הרביעי מתחילים בביצוע האיטום: האיטום בגג מרוצף כמעט תמיד יתבצע עם יריעות ביטומניות. זה האיטום האיכותי והעמיד ביותר ולכן קבלן האיטום יציע לכם אותו. אופציה נוספת היא למרוח זפת, שאמנם תהיה זולה יותר, אך תחזיק מעמד לפחות זמן.

את היריעות פורשים בשתי שכבות, ומדביקים לקרקע. אחרי שהאיטום יושב כמו שצריך, מבצעים בדיקת הצפה ל -72 שעות– המשמעות היא שמציפים את הגג לשלושה ימים ובודקים האם הנוזל חודר את שכבת האיטום.

5. בשלב החמישי, לאחר שבדיקת ההצפה עברה בהצלחה,  מעל היריעות הביטומניות מניחים בד ועליו סומסום – מעין חצץ שיהווה את התשתית לריצוף.          

6. בשלב האחרון מרצפים את הגג מחדש, וזהו - הגג שלכם מוכן לחורף!


ככה זה נראה בשטח: איטום גגות מרוצפים

איטום קיר חיצוני באמצעות סנפלינג ואיטום גג ...
צילום: לאה פיש, רעננה.
שבירת 4 מטר מרובע של קרמיקות, החלפת נקז על ...
צילום: אריה נאור, חולון.
איטום של תיקון נזילה מגג מרוצף בגודל של 2 מ"מ ...
צילום: איציק א. שוהם.
איטום גג מרוצף באמצעות רובה.
צילום: רוני כהן, חולון.
חיבור מחדש של האיטום של גג מרוצף ואיטום בנקודות ...
צילום: רונן גל, רמת גן.
איטום גג מרוצף.
צילום: אילנה זינקומר, בת ים.
איטום חלק מגג מרוצף ומעקה עליון ברובה אפוקסית.
צילום: דניאל ווקסמן, אזור.
איטום גג מרוצף
צילום: יוסי אזולאי, רחובות.

איטום גג מרוצף - מחירים

הגענו לחלק החשוב (אבל לא הכי חשוב) שהוא המחיר.

מחירי האיטום מתומחרים לפי מטר אורך וחשוב לדעת שהם משתנים מאוד בהתאם לגג שלכם – המחיר תלוי במבנה הגג, בגובה הבניין, בגישה לבניין ולפירוק והוצאת פסולת, וכמובן בגודל הגג. מעבר לכך, המחיר משתנה כפי שציינו, בהתאם לשיטה בה תבחרו לאטום את הגג: איטום ללא הרמת ריצוף יעלה פחות מאיטום גג שכולל הרמת ריצוף.

מחיר איטום גג ללא הרמת ריצוף: בין 100-180 ש"ח למטר

מחיר איטום גג כולל הרמת ריצוף: בין 700-1,200 ש"ח למטר

אחריות על איטום גג מרוצף

אחריות על איטום ללא הרמת ריצוף, או על איטום בזפת תינתן בין 3-5 שנים, ואחריות על איטום ביריעות ביטומניות תינתן ל-10 שנים לרוב.


קבלני איטום מומלצים באיטום גג מרוצף

בינינו, להבטיח כל אחד יכול. והאמת שרוב הקבלנים נשמעים גם מאוד נחמדים בטלפון. אבל כשכתם שחור יופיע על תקרת הסלון שלכם כתוצאה מרטיבות, לא יעזרו ההבטחות וגם לא הנחמדות. ענף האיטום הוא ענף שעמוס באנשי מקצוע טובים אבל לצערנו גם בלא מעט חאפרים שמבצעים איטום זול ולא יעיל. אז מה עושים? נעזרים רק בקבלני איטום עם המלצות ממאות לקוחות קודמים. הנה כאן ריכזנו לכם כאלה, מוזמנים לקרוא עליהם חוות דעת ולהזמין קבלן איטום מומלץ.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה איטום גג מרוצף?

מחיר איטום גג מרוצף משתנה בהתאם לגודל הגג, הנגישות אליו, וכמובן בשיטה שבה תבחרו לאטום את הגג: עם הרמת או הריצוף או על גבי הריצוף.

איטום על גבי הריצוף יעלה בין 100-180 ש"ח למטר

איטום הכולל הרמת ריצוף יעלה בין 700-1,200 ש"ח למטר

איטום גג מרוצף - עם או ללא הרמת ריצוף?

איטום גג מרוצף הוא איטום שיהיה איכותי, יסודי ועמיד יותר במידה ונעשה עם הרמת ריצוף, שכן, כך ניתן לאטום את כל המערכת עם יריעות ביטומניות

ולהבטיח שקט לעשר השנים הבאות. עם זאת, חשוב לדעת שאיטום הגג הכולל את הרמת הריצוף לוקח זמן ובעיקר יקר יותר מאיטום ללא הרמת הריצוף. 

איטום על גבי הריצוף עצמו, ללא הרמתו, לא יחזיק מעמד לאורך זמן. 

איך אוטמים גג מרוצף?

איטום גג מרוצף נעשה בשתי דרכים - או עם הרמת ריצוף או על גבי הריצוף.

איטום על גבי הריצוף הוא איטום שיקח פחות זמן, וידרוש ניקוי של הגג, פינויו מחפצים, תיקוני רובה ובסוף מריחת חומר איטום. 

איטום עם הרמת ריצוף הוא איטום שיקח שבוע לפחות, וידרוש את ניקוי הגג ופינויו מחפצים, פירוק הריצוף הקיים, הנחת יריעות ביטומניות, מעליהן הנחת תשתית

לריצוף, ולאחר מכן הנחת ריצוף חדש. 

באיזה חומרים אוטמים גג מרוצף?

החומרים לאיטום גג מרוצף משתנים בהתאם לשיטת האיטום בה תבחרו.

במידה ותבחרו לאטום על גבי הריצוף, מבלי לפרק את המרצפות, ניתן למרוח חומרי איטום אקריליים (כמו מאסטר גג) או חומרים פוליאוריטניים (כמו אקווה גרין). 

במידה ובוחרים לפרק את הריצוף, ניתן לאטום באמצעות זפת אבל מומלץ באמצעות יריעות ביטומניות

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק