מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מעקה אלומיניום

בין אם אתם נכנסים לדירה חדשה וצריכים להתקין מעקה למרפסת, או שאתם משפצים ורוצים להתחדש במראה יפה ומודרני למרפסת, רוב הסיכויים שזה הולך להיות מעקה אלומיניום. בשנים האחרונות מעקות אלומיניום הפכו למעקות הפופולאריים ביותר למרפסות, ובצדק. אז האם מעקה אלומיניום מצריך תחזוקה (לא), למה כדאי לכם לבחור במעקה אלומיניום למרפסת מול הים, כמה זה יעלה לכם, והאם תוכלו לגדל עז במרפסת? מתחילים. 


למה לבחור מעקה אלומיניום למרפסת?

מעקה אלומיניום הוא בעצם מסגרת אלומיניום שמחזיקה לוחות זכוכית. בניגוד למעקה ברזל, האלומיניום לא מחליד, ובגלל שרוב המעקה עשוי מזכוכית הוא לא מסתיר את הנוף. כעקרון מעקה אלומיניום זה מה שכולם עושים היום. מה זה אומר, שחייבים? לא... ממש לא. חוץ ממעקה אלומיניום, יש עוד כמה אפשרויות למעקות:

מעקה זכוכית – מודרני, נראה טוב, ולא חוסם את שדה הראיה. החיסרון שלו הוא שההתקנה שלו יקרה וארוכה יותר משל מעקה אלומיניום, והוא פחות יציב.

 מעקה זכוכית

מעקה ברזל – הקלאסי, סורגים שמאפשרים קצת יצירתיות, יש מגוון רחב של עיצובים שאפשר לבקש לסורגים. הבעיה היא שברזל מחליד ומצריך הרבה תחזוקה, הסורגים נכנסים לכל תמונה שאתם מנסים לצלם מהמרפסת, ובמקרה שנפלתם על מסגר חאפר - אפשר גם לטפס על המעקה. 

 מעקה ברזל

מעקה עץ – עץ זה אחלה, יש לו מראה חם וכפרי והוא מאוד קלאסי סך הכל. הוא גם מאוד לא עמיד למזג האוויר, כך שמומלץ להשתמש בו רק למעקות פנימיים, מדרגות למשל. ממש ממש אל תתקינו מעקה עץ במרפסת.

מעקה אלומיניום - יתרונות

מעקה אלומיניום יציב יותר ממעקה זכוכית. ליד הים, למשל, מומלץ תמיד להתקין מעקה אלומיניום ולא זכוכית בלי מסגרת. מעקה זכוכית מותקן בדרך כלל על מעמדים מנירוסטה, שנוטים להחליד, במיוחד במקומות עם לחות גבוהה, אלומיניום לעומת זאת, פשוט לא מחליד.

התקנת מעקה אלומיניום היא גם מהירה יותר מהתקנת מעקה זכוכית, שבדרך כלל מצריך יותר עבודת הכנה לצורך התקנת התושבות. באלומיניום העבודה פשוטה יותר – המסגרת של המעקה מתחברת לעמודים שהקבלן מחבר במרפסת, אין צורך לקדוח בזכוכית עצמה. חוץ מזה, במעקה אלומיניום אפשר להוסיף יותר ברגים לחיזוק במסגרת, דבר שמוסיף ליציבות שלו.

 מעקה אלומיניום במרפסת

מעקה אלומיניום – חסרונות

כל המרפסות שיש להן מעקה אלומיניום דומות זו לזו, כמו שאמר דוסטוייבסקי. למעקה אלומיניום, בניגוד למעקה ברזל, אין ממש אפשרויות עיצוב. אם אתם אנשים שאוהבים שמסתכלים להם על המרפסת ואומרים "וואו, היא כל כך שונה ומיוחדת", כנראה שמעקה אלומיניום הוא לא המעקה בשבילכם. זאת אמנם האפשרות הנפוצה, אבל זה הופך את המרפסת שלכם לגנרית מאוד.

 מרפסות עם מעקה אלומיניום

באיזה זכוכית משתמשים במעקה אלומיניום?

כמו שאמרנו, החלק העיקרי של מעקה האלומיניום הוא לוח הזכוכית שמותקן בתוך פרופיל האלומיניום. אלה הזכוכיות שאתם צריכים להכיר:

מעקה אלומיניום זכוכית מחוסמת – זאת זכוכית שבמהלך יצירתה עברה חימום לכ-700 מעלות ולאחר מכן קירור מהיר. התהליך הופך אותה לחזקה פי כמה מזכוכית רגילה. כשזכוכית מחוסמת נשברת היא לא מתנפצת לשברים חדים אלא נוצרים בה סדקים בלתי מזיקים. בזכוכית מחוסמת משתמשים רק במעקות למדרגות, והיא לא נחשבת בטוחה מספיק לשימוש במעקה למרפסת.

מעקה אלומיניום זכוכית טריפלקס – זכוכית רבודה, עשויה משתי שכבות של זכוכית שביניהן מדבקת פלסטיק. כך, כששכבה אחת נשברת היא לא מתפזרת כי המדבקה תופסת אותה. זאת הסיבה לכך שבמעקות למרפסת נשתמש תמיד בזכוכית טריפלקס. כמובן שברגע שרואים סדקים בזכוכית יש להתקשר לקבלן שיחליף את הזכוכית, כי המעקה כבר לא בטוח.

מעקה אלומיניום טריפלקס מחוסם – שילוב של הטוב משני העולמות: שתי שכבות של זכוכית מחוסמת עם הדבקה. זאת האפשרות הבטוחה ביותר. במעקה זכוכית ישתמשו תמיד בטריפלקס מחוסם, אבל במעקה אלומיניום אפשר להשתמש בטריפלקס רגיל.


מעקה אלומיניום - תהליך ההתקנה

אז השתכנעתם ואתם רוצים להתקין מעקה אלומיניום, מה עכשיו? כמה זמן זה יקח? אני אוכל לגדל עז במרפסת? שמחים ששאלתם, זה הולך ככה:

📏 מדידות למעקה – קבלן האלומיניום יגיע אליכם למרפסת כדי לדעת מה הגודל המדויק של המעקה שהוא הולך להתקין. בהזדמנות הזאת הוא גם יקים את התשתית. מה זה אומר בגדול? המרפסת שלכם מוקפת בדרך כלל בשיש נמוך, עליו מתקינים את המעקה. התקנת התשתית כוללת קידוח בשיש והתקנת עמודי מתכת, עליהם ישען המעקה. לפעמים  המרפסת לא מוקפת  בשיש אלא  בבטון, במקרה כזה הקבלן יוסיף עוד יציקת בטון מעבר לקידוח, לחיזוק העמודים.

 מעקה אלומיניום על מעקה אבן

🔨 הרכבת המעקה  – אחרי שמדד את המרפסת שלכם, הקבלן מרכיב את הזכוכית לפרופיל האלומיניום המתאים. תהליך ההרכבה מתבצע אצל הקבלן ולוקח בערך שבועיים. במקרה שהזמנתם מסגרת בצבע מיוחד (הסטנדרט הוא כסוף) או זכוכית עם עיטורים שאין לקבלן במלאי, התהליך יכול להתעכב בעוד כשבועיים.

🔨 התקנה –  התקנת המעקה בבית שלכם תיקח בין יום ליומיים, תלוי בגודל המרפסת.

🐐 לא, אתם לא יכולים לגדל עז במרפסת. הגובה התקני של מעקה הוא 110 ס"מ, עיזים יכולות לקפוץ לפעמים לגובה של מטר וחצי, זה מאוד לא בטיחותי בשבילן. למה אתם כל הזמן שואלים על העז הזאת? מה אתם מסתירים?


מעקה אלומיניום – תקנים ובטיחות

בגלל שהמעקה מותקן במרפסת הוא צריך לעמוד בתקנים מחמירים: הזכוכית צריכה להיות מסוג טריפלקס, אבל בניגוד למעקה זכוכית, באלומיניום אין חובה להשתמש בטריפלקס מחוסם. הסיבה לכך היא שבמסגרת אלומיניום הפינות של הזכוכית מוסתרות ומוגנות. הפינות הללו, הן עקב האכילס שלה ופגיעה בהן יכולה לנפץ את הזכוכית. במעקה זכוכית, בניגוד לאלומיניום, הן חשופות ולכן התקן מחמיר יותר.

 מעקה אלומיניום

התקן גם מחייב להשתמש במינימום של 4*4 מ"מ, כלומר זכוכית טריפלקס שמורכבת משתי זכוכיות בעובי 4 מ"מ. החל מקומה חמישית התקן מחייב זכוכית בעובי 5*5.

הגובה של המעקה חייב להיות מינימום 110 ס"מ שנמדדים ממקום המדרך (כך שאם מוסיפים את המעקה על מעקה אבן קיים הוא יכול להיות נמוך יותר)

איש אלומיניום מסביר על התקנת מעקה במרפסת: 

מעקה אלומיניום – מחירים

שני הגורמים העיקריים שמשפיעים על מחיר מעקה אלומיניום, הם סוג הזכוכית שתבחרו והעובי שלה. גם היקף העבודה משפיע על המחיר – התקנת מעקה במרפסת אחת תעלה יותר מהזמנה קבלנית של מספר מרפסות ביחד.

כסף המחיר של התקנת מעקה אלומיניום נע בין 600 ל–1,000 ₪ למטר מרובע.

כסף מעקה עם זכוכית טריפלקס לא מחוסמת של 4*4 מ"מ יעלה 600 ₪ למ"ר בממוצע, ומחיר מעקה עם זכוכית טריפלקס של 5*5 מ"מ יתחיל ב-700 ₪  למ"ר. לדוגמא -מחיר של מעקה אלומיניום במרפסת של 2*6*2 מטר עם זכוכית טריפלקס 4*4 יעלה בסביבות ה-6000 ש"ח, אותו מעקה עם זכוכית 5*5 יעלה כ-7000 ש"ח.

כסף מעקה אלומיניום עם טריפלקס מחוסם יכול להעלות את מחיר הבסיס בעוד כ-100 שקלים, אם כי יש קבלנים שלוקחים את אותו המחיר בשני המקרים, שווה לבדוק, ואפשר גם להתמקח בנקודה הזו. 

 מעקות עם מסגרת אלומיניום

במקרים רבים קבלנים לוקחים מחירים זולים יותר בעבודות גדולות, כך שיכול להיות שהתקנת מעקה אלומיניום במרפסת בגודל 10 מ"ר תעלה כ – 8,000 ₪, אבל אותה עבודה תעלה משמעותית פחות אם הקבלן מתקין מעקות בכל המרפסות של הבניין.

במקרים של הזמנות גדולות, המחיר יכול לרדת גם ל-500 ₪ למ"ר. זה רלוונטי בעיקר אם אתם גרים בבניין שעובר תמ"א 38, בבניית בניין חדש, או שמוסיפים מרפסות לכל הבניין שלכם. 


מעקה אלומיניום - תמונות מלקוחות מידרג

התקנת מעקה זכוכית בגודל 3*3 מטר ודלת הזזה בגודל ...
צילום: צביקה גיל, טירת כרמל.
התקנת תריס חשמלי, חלונות וויטרינה ומעקה אלומיניום.
צילום: מעין הררי, חולון.
התקנת גדר, מעקה ושער אלומיניום בכניסה לבית.
צילום: רוני קדמי, בית חורון.
התקנת חלון והחלפת זכוכית במעקה שבור.
צילום: תמיר טל, ראשון לציון.
התקנת מעקה בטיחות זכוכית למרפסת בגודל 6 מטר.
צילום: יואב גנון, נשר.
התקנת מעקה זכוכית למרפסת.
צילום: ש. ב. ירושלים.
התקנת מעקה, תריסים 3 שלבים, ויטרינה 3 שלבים ...
צילום: לביא פ. חולון.
סגירת מרפסת, התקנת מעקה וסגירת מבואה.
צילום: אהרון מימוני, טירת כרמל.
התקנת תריס, 5 חלונות, מעקה ורשת.
צילום: הילה כהן, בת ים.

קבלני אלומיניום מומלצים בהתקנת מעקה אלומיניום

עם בטיחות לא משחקים משחקים, חשוב לבחור קבלן אלומיניום מקצועי שעובד לפי כל התקנים. כאן באתר תוכלו למצוא עשרות קבלני אלומיניום מומלצים להתקנת מעקה אלומיניום, לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. בסיום השירות יתקשרו אליכם מהמוקד שלנו ויבקשו מכם לדרג את העבודה.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה מעקה אלומיניום?

מחיר מעקה אלומיניום עם זכוכית טריפלקס שמורכבת משתי שכבות של 4 מ"מ  נע בין 600-900 ₪ למ"ר

מחיר מעקה אלומיניום עם זכוכית טריפלקס של 5*5 מ"מ  נע בין 700-1,000 ₪ למ"ר

מחיר מעקה אלומיניום עם זכוכית טריפלקס מחוסמת יהיה מעט יקר יותר בדרך כלל, ויכול להוסיף עוד כ-100 ₪ למטר למחיר הבסיס.

מה התקן למעקה אלומיניום?

 גובה המעקה המינימלי צריך להיות 110 ס"מ ממקום המדרך. עובי הזכוכית חייב להיות מינימום 4*4 מ"מ, ו5*5 מ"מ החל מקומה חמישית. הזכוכית במעקה תמיד תהיה זכוכית טריפלקס, כלומר 2 שכבות של זכוכית.

מהי זכוכית אקסטרה קליר?

 זכוכית אקסטרה קליר היא זכוכית שקופה במיוחד. היא עולה יותר מזכוכית רגילה, למרות שההבדל בשקיפות שלהן לא משמעותי מאוד.

האם ניתן לסגור מרפסת שיש בה מעקה אלומיניום?

כן, אפשר להוסיף על מעקה האלומיניום ויטרינה לסגירת מרפסת

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק