מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מסתור כביסה

מסתור כביסה הוא גם תוספת עיצובית למבנה, גם פיתרון להגנה על הכביסה וגם מקום אחסון למנוע המזגן. אז למה קבלני האלומיניום לא ממהרים להתקין אותו, כמה זה יעלה ואיפה בכל זאת תמצאו אנשי אלומיניום מומלצים להתקנת מסתור כביסה? כל הפרטים לפניכם

 מסתור כביסה

 


מסתור כביסה

מסתור כביסה מותקן בעיקר בכפיתרון אסתטי: הוא מסתיר את הכביסה בצורה אלגנטית ונעימה לעין. בבניינים חדשים ניתן לראות מסתורי כביסה אחידים לכל אורך המבנה, כך שהם מוסיפים למראה המודרני והאחיד. מסתור הכביסה מאפשר להסתיר את הכביסה, אך לא רק אותה - בתוך מסתור הכביסה ניתן לשים את מנוע המזגן, כך שגם מוצאים לו מקום טוב וגם הוא הופך נסתר ולא מפריע לחזית הבניין.

עוד סיבה מצוינת להתקין מסתור כביסה היא ההגנה על הכביסה: ניתן להתקין מסתור כביסה בצורה שבה גם במידה ויורד גשם הוא לא פוגע בכביסה, ומנגד – המסתור יוצר צל מפני השמש כך שהכביסה מוגנת גם ממנה.

את מסתורי הכביסה ניתן ליצור משלושה חומרים: ברזל, אלומיניום, או מסגרת אלומיניום בשילוב של מוטות מפלסטיק. במרבית המקרים מתקינים את המסתור מאלומיניום, וזאת משתי סיבות: ראשית, האלומיניום, בניגוד לברזל, אינו מחליד ומחזיק מעמד זמן רב. שנית, האלומיניום הוא חומר שקל לעבד אותו, כך שתוכלו לעצב את מסתור הכביסה שלכם כרצונכם - הוא מגיע בפרופילים, צבעים וגדלים שונים, והמגוון רחב.

 


עיצוב מסתור כביסה

מרבית הבניינים החדשים מגיעים עם מסתור כביסה מובנה. במבנים שאינם חדשים, אך מותקן בהם מסתור אחיד למרבית הדיירים, תיאלצו גם אתם להתאים את עיצוב המסתור שלכם לבניין, בהתאם להיתרי הבנייה הקיימים והאיסור לבצע שינוי בחזית המבנה. אם בכל זאת תרצו עיצוב שונה או מיוחד , תידרשו לקבל היתר לכך מהרשות העירונית.

בבניינים ישנים - מדובר על תחום פרוץ לגמרי. אנשי האלומיניום מסבירים כי במבנים ישנים אין כלל פיקוח ואנשים יכולים לעצב את מסתור הכביסה כרצונם, ללא התחשבות בעיצוב של שכניהם. "אם בנאדם מתכנן להתקין מסתור כביסה בבניין בן 30 שנה פחות יתייחסו לעניין העיצוב והאחידות", מסביר ישראל, קבלן אלומיניום בציון 9.8 באתר. "בבניינים כאלה כל אחד עושה מסתור בצורה אחרת, בצבע אחר ותולה את המזגן איך שהוא רוצה. בבניינים החדשים חייב לעשות את מסתור הכביסה בהתאם לכל השאר."

יחד עם זאת, גם בבניינים הישנים, מרבית הלקוחות נוטים לשמור על אחידות ולבקש מסתורי כביסה סטנדרטיים. 

"לכל בניין יש את התוכנית שלו והיא מהווה סוג של תקן להתקנת המסתור. כך שברוב המבנים המסתור ייראה בדיוק אותו דבר בכל המבנה, והוא בדרך כלל יהיה בצבע של החלונות", אומר ירמי, קבלן אלומיניום בציון 9.

"מהניסיון שלי", מוסיף לירן, קבלן אלומיניום בציון 9.6, "אנשים לרוב רוצים מסתור כביסה דומה למה שכבר קיים בבניין שלהם, הם לא רוצים לשנות את חזית הבניין ולא תמיד הם יכולים לשנות."


התקנת מסתור כביסה

התקנת מסתור כביסה מורכבת משני שלבים: בשלב הראשון מגיע איש האלומיניום ללקיחת מידות, ובשלב השני, לאחר הייצור במפעל, הוא יגיע להתקנה עצמה. במידה ומדובר בצבע סטנדרטי שקיים במלאי, כמו לבן, חום וברונזה, ההזמנה לא תיקח יותר מכמה ימים, אולם במידה ומדובר בכל צבע אחר תיאלצו להמתין להזמנה אף מספר שבועות.

התקנת המסתור היא עבודה לא פשוטה והיא דורשת עבודה של מספר אנשי אלומיניום יחד. הקושי הרב ביותר בהתקנה הוא הסיכון – היות ומסתור הכביסה מותקן בין שני קירות מחוץ לבניין, הרי שבעלי המקצוע מוצאים את עצמם מחוץ לחלון, לעיתים תלויים בגובה רב. במידה ומדובר במסגרת מסתור העשויה בקווים ישרים ההתקנה תהיה פשוטה יחסית, אך במידה והמסתור מגיע בצורות שונות, ההתקנה תהיה מורכבת ומסוכנת יותר.

בדיוק מסיבה זו, מחיר התקנת מסתור הכביסה ישתנה מבעל מקצוע אחד לשני, שכן, קבלני האלומיניום מתמחרים בהצעת המחיר את תוספת הסיכון – וכל אחד מתמחר אותו אחרת. "זה שוק לגמרי פרוץ, אין על זה פיקוח וכל אחד מתמחר את אלמנט הסיכון כמו שהוא רואה לנכון", אומר לירן. "בהתקנת המסתור כל הגוף שלנו מחוץ לחלון, זה מסוכן מאוד. לכן הרבה אנשי אלומיניום יעדיפו לא להגיע רק עבור התקנת מסתור, אלא יסכימו לקחת עבודה כזו רק כתוספת לעבודות אלומיניום נוספות בבית".

"התמחור שונה בין בעל מקצוע אחד לשני", מוסיף ישראל. "העבודה מסוכנת אז התוספת של הסיכון מתומחרת בעלות העבודה. בעיקרון מגיעים לשטח ורואים אם יש גישה או אין, אם צריך מנוף או לא וכמה העבודה תהיה מורכבת ומסוכנת לביצוע. השוק הזה פתוח וכל אחד מתמחר את התקנת המסתור איך שהוא רוצה."

הרחקת יונים במסתור כביסה

על אף שמסתור כביסה מהווה הגנה מפני לשלשת יונים, בלא מעט מסתורי כביסה ניתן למצוא יונים שהחליטו לבנות דווקא שם את ביתן. כפיתרון לכך, ניתן להתקין מסתור כביסה יחד עם אמצעי להרחקת יונים, ובכך למנוע מהן גישה אל הכביסה. תוכלו לבקש מקבלן האלומיניום להתקין את מסתור הכביסה יחד עם זה, או להיעזר בעצמכם במרחיקי יונים.

 


מחיר התקנת מסתור כביסה

כפי שציינו, מחיר התקנת מסתור הכביסה משתנה מקבלן אלומיניום אחד לשני, ולפיכך, טווח המחירים רחב. המחיר תלוי בגישה למסתור, בגודל הסכנה הטמונה בהתקנתו, וגם בעיצוב – צבע שונה מהסטנדרט יעלה יותר מאשר צבע הקיים במלאי. בנוסף, המסתור מתומחר לפי מ"ר, וככל שהוא יהיה גדול יותר הוא יעלה יותר. יחד עם זאת, ככל שהמסתור יהיה גדול, כך המחיר למ"ר ירד.

מחיר התקנת מסתור כביסה נע בין 500-1500 ש"ח למ"ר. 

לדוגמא: מסתור כביסה מרובע בגודל 2X2 יעלה 2,500 ש"ח, ומסתור כביסה מרובע בגודל 5X5 יעלה 5,000 ש"ח. שימו לב כי  מדובר על מחירים במקומות בהם ההתקנה סטנדרטית והמסתורים סטנדרטיים. 


קבלני אלומיניום מומלצים להתקנת מסתור כביסה

מסתור כביסה דורש התקנה מורכבת ולכן כדאי להיעזר בבעל מקצוע מקצועי ואמין שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר. כאן ריכזנו לכם קבלני אלומיניום מומלצים להתקנת מסתור כביסה, שיש עליהם המלצות וחוות דעת מלקוחות קודמים.

 


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה מסתור כביסה?

מסתור כביסה הוא מעין מבנה אלומיניום המשמש להסתרת הכביסה שנתלית בבית, באופן הנעלם מעין הרחוב. זה משמש בעיקר כפיתרון אסתטי, וגם כעוד איזור אחסון מוסתר, למנועי המזגן למשל.

מה המחיר של מסתור כביסה מאלומיניום?

מחיר התקנת מסתור כביסה מאלומיניום משתנה מאוד מאיש אלומיניום אחד לשני, בגלל תמחור הסיכון: התקנת מסתור כביסה היא עבודה מסוכנת ואנשי האלומיניום מוסיפים להצעת המחיר את תוספת הסיכון.

מחיר התקנת מסתור כביסה מאלומיניום נע בין 500-1500 ש"ח למ"ר.

איך מרחיקים יונים ממסתור כביסה?

לא אחת קורה שיונים מוצאים את ביתן במסתור הכביסה שלכם, אך יש לזה פיתרון: כיום יש מרחיקי יונים שמתקינים אמצעים להרחקת יונים במסתור עצמו.

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק