מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מנוע לתריס חשמלי

בהתקנת תריסים חשמליים, לרוב בעל המקצוע מסביר בקצרה על הסוגים השונים של המנועים, מתאים את משקל המנוע לגודל התריס ונותן לכם הצעת מחיר כוללת. אם אתם רוצים להעמיק בנושא או שאתם רוצים להחליף מנוע תקול, כאן תקבלו הסברים על הסוגים השונים של המנועים לתריסים חשמליים, התכונות שלהם והכי חשוב – מה המחירים.


מה זה מנוע חשמלי לתריס?

למה צריך בכלל תריסים חשמליים המונעים על ידי מנוע? הרבה פעמים הפתחים בהם מתקינים תריסי גלילה הם פתחים גדולים (חלונות בסלון, דלת החנייה) ובשבילם יש צורך בתריסים מתאימים (השוקלים גם לא מעט). כדי לפתוח או לסגור תריסים כאלו, במידה ואתם משתמשים בסגירה ידנית, צריך לבצע המון משיכות. התריס החשמלי ימנע מצב של מאמץ פיזי ממושך על ידי גלילה חשמלית נוחה.

 תריסים חשמליים

סוגי מנועים חשמליים לתריס

המנועים הקיימים בשוק הם מנועים מכנים עם צורת הפעלה זהה, מה ששונה הוא החיישן הנוסף על המנוע ומאפשר סגירה/פתיחה בשלט רחוק.

מה עדיף? תחליטו אתם:

מנוע מכני – מעלים ומורידים את התריס על ידי לחיצה על מתג הפעלה. המנוע מחובר  למערכת החשמל, כמו גם מתגי ההפעלה. בכדי לבחור בהצללה חלקית יש לעצור את התריס במקום המתאים. בנוסף, במידה ואתם רוצים שהמנוע יעצור את התריס במידה וקיים חפץ המפריע לסגירתו – יש לקנות חיישן מיוחד.

מנוע עם שלט רחוק– או מנוע המופעל בגלי רדיו בהגייה מקצועית. המערכת הזו  איננה זקוקה למפסק חשמלי אלא רק לנקודת הזנה של חשמל – דבר החוסך קדיחות בקירות. לרוב ניתן להתאים את המערכת לכמה מצבי ביניים, מלבד פתוח או סגור לגמרי, בלחיצה אחת על השלט/קביעת שעה מראש תביא את התריס למצב שהגדרתם. עם המנוע הזה תוכלו לחסוך באנרגיה ולנצל את שעות האור בצורה מקסימאלית. בנוסף, מראש המנוע הזה "רגיש" יותר, במידה ונתקע בחפץ המפריע לסגירתו הוא נעצר.

 תריסים חשמליים

המלצות על מנוע לתריס חשמלי

שאלנו אנשי תריסים מומחים איזה מנוע מומלץ לתריס חשמלי. את ההמלצות שלהם תוכלו לראות בקישור.


התאמה בין משקל המנוע החשמלי למשקל התריס

שוב נציין שאת החלק הזה מבצע המתקין. אם אתם רוצים להבין לעומק את החישוב נסביר אותו כאן.

כדי לדעת מה המשקל המתאים של המנוע לתריס שאותו אתם צריכים לרכוש יש לעשות את החישוב הבא: שטח הפנים של התריס במ"ר – אורך X רוחב X משקל למ"ר של החומר ממנו עשוי התריס.

כדאי לבחור במנוע המסוגל להרים את משקל התריס בתוספת של 10% כטווח ביטחון.

לדוגמא, משקלי התריסים השונים:

סוג התריס קילוגרמים למטר מרובע
שלב אור משוך 9.5
אלומיניום משוך 9-12.5
מוקצף 4-5.6

התאמה של המנוע למשקל התריס:

לדוגמא, אם צינור גלילה של התריס הוא בקוטר של 70 ס"מ ומשקל התריס שלכם הוא 50 ק"ג תצטרכו מנוע במשקל 30 ק"ג (גובה התריס עד 1.5 מ') .

אם יש לכם צינור גלילה של תריס בקוטר של 70 ס"מ והמשקל של התריס 50 ק"ג המנוע שתצטרכו הוא של 40 ק"ג אבל זה כשגובה התריס מ-1.5 עד 2.5 מטרים .

ואם יש לכם תריס מאוד גבוה בין 2.5 מטרים עד 3.5 וקוטר צינור הגלילה הוא 70 ס"מ ומשקל התריס הוא 60 ק"ג תצטרכו מנוע במשקל של 50 ק"ג.


מחירי מנועים חשמליים לתריס

מעבר למפרט הטכני, קיימים עוד כמה משתנים המשפיעים על המחיר של המנוע: זמן האחריות, ארץ הייצור ומשקל המנוע.

מחירי המנועים (המחיר הגבוה יותר מתייחס למנוע עם שלט רחוק):

משקל התריס מחיר*
10 ק"ג 600-850 ₪
20 ק"ג 700-950 ₪
30 ק"ג 900-1,200 ₪
40 ק"ג 1,000-1,200 ₪
60 ק"ג 1,300-1,500 ₪
80 ק"ג 1,800-2,000 ₪
100 ק"ג 2,350-2,500 ₪
120 ק"ג 2,600-2,800 ₪

*טווחי המחירים מתייחסים למנוע אירופאי עם 5 שנות אחריות.

יש להוסיף על המחירים הללו את עבודות ההחלפה של התריס. המחירים משתנים מכמות העבודה שבעל המקצוע צריך לעשות סביב התריס (למשל, אם התריס נתקע כבר במצב מגולגל בארגז שלו, אז על בעל המקצוע לפרק את הארגז ולהוציא את התריס). המחירים נעים בין 300-500 ₪ להחלפת המנוע, לא כולל המנוע.

 מנוע לתריס חשמלי

אחריות על מנוע לתריס חשמלי

קיימות שלוש חברות מרכזיות שמוכרות בארץ מנועים לתריסים חשמליים: סומפי, ג'ולי מוטור וקליל (המנועים בייצור אירופאי או כחול-לבן). האחריות שהן מעניקות היא אחריות של 5 שנים על המנועים לתריס חשמלי. מעבר לכך, קיימות חברות סיניות המייצרות מנועים, שגם הן מעניקות שירות, אך שימו לב שהמנועים הסינים נוטים להתקלקל מהר יותר ואת השירות מעניקות לרוב חברות קטנות עם מספר מצומצם של טכנאים.

 


תקלות נפוצות במנוע חשמלי לתריס והפתרון

:: רוב רובן של התקלות הקשורות למנועים חשמליים הן בגלל הורדה של התריס על חפץ. במצב כזה החפץ פוגע בסגירה החלקה של התריס ובפעילות המנוע. הרבה פעמים גם אם נעצור את תנועת המנוע כמה שניות אחרי שנתקע בחפץ, הפעילות התקינה של המנוע תיפגע. הפתרון:  תריס עם חיישן המפסיק את פעילות המנוע ברגע  שיש אובייקט שמפריע לפעילותו.

:: המנוע עושה קולות או נתקעהפתרון: שימון המנוע ובדיקה נוספת. באופן כללי, כדאי בכל חצי שנה לשמן את גלגלי המנוע, זה יתרום לאריכות חייו.

:: לוחצים על המתג של התריס ויש הפסקת חשמל? ייתכן ושלבי התריס יצאו קצת ממקומם, תפסו את חוטי המנוע בגלילה וקרעו אותם. הפתרון: תלוי מה רמת התקלה, לפעמים צריך לסדר את הכבל ולפעמים צריך להחליף את המנוע.


תריס חשמלי- תמונות מלקוחות מידרג

תיקון של תריס חשמלי כולל החלפת מנוע.
צילום: גרשון גולדנברג, פרדס חנה-כרכור.
התקנת רשת לחלון ממד, תיקון תריס חשמלי כולל ...
צילום: אסנת א. חיפה.
תיקן תריס חשמלי שנשבר.
צילום: ריקי ליטן, הוד השרון.
תיקון שני תריסי רפפת ותריס חשמלי.
צילום: ענת יהלום, גבעתיים.

החלפת מנוע בתריס חשמלי – אל תעשו זאת בעצמכם

במידה ומתעורר צורך להחליף את המנוע בתריס החשמלי בבית שלכם, חשוב מאוד לפנות לבעל מקצוע, שכן רוב התקלות במנוע התריס מתרחשות כשהתריס באמצע הגלילה וצריך לשחרר אותו – דבר המסובך מאוד וכל תנועה לא זעירה עלולה לפגוע ולהרוס את התריס.

מעבר לכך, כמו שציינו, חשוב מאוד להקפיד על התאמה בין משקל התריס למשקל המנוע, כדי להימנע מתקלות הן בתריס והן במנוע.

מתקין מיומן ידע לבצע את ההתאמה בצורה הטובה ביותר. לכן, אספנו לכם רשימה של רשימה של מתקיני תריסים חשמליים המדורגים ביותר באתר, כדי שתוכלו לבחור את הטוב ביותר בהתבסס על חוכמת ההמונים.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחירים של מנוע לתריס חשמלי?

המחירים משתנים בהתאם למשקל התריס והמנוע שצריך בשבילו. המחיר ההתחלתי הוא 600 ₪ למנוע 10 ק"ג ועד 2,800 ₪ למנוע 120 ק"ג. בנוסף למחירים הללו יש להוסיף את עבודת המתקין, החל מ-300 ₪ ועד 500.

איך מחליפים מנוע לתריס חשמלי?

מאוד לא מומלץ שתחליפו בעצמכם את המנוע לתריס החשמלי שברשותכם. צריך לעשות עבודה מאוד מדוייקת וכל הברגה לא נכונה יכולה לגרום לפגיעה במנוע או שבירת התריסים. מלבד זאת, יש לכוון את המנוע להתאמה לשלט הרחוק או מתג הסגירה.

איך עובד מנוע חשמלי לתריס?

המנוע העגול מותקן בתוך ארגז התריס, אליו מחוברים שלבי התריסים. בסגירה של התריס, התריסים מתגלגלים על המנוע ובפתיחה של התריס הם מסתובבים אל הצד השני - פתח הארגז ומתגלגלים מטה לסגירה מלאה של התריס.

באיזה מנוע חשמלי לתריס לבחור?

קיימת הפרדה לשני סוגי סגירה של התריס החשמלי - סגירה מכנית על ידי כפתור וסגירה על ידי שלט.
כדאי לבחור במנוע החשמלי שמתאים לצריכים שלכם: תצטרכו לעמוד ליד המפסק של המנוע המכני כדי להפסיק את הפעולה שלו במידה ותרצו הצללה חלקית. צורך כזה אינו קיים במנוע המופעל על ידי שלט. מלבד זאת, תוכלו לבנות כמה מצבים מראש בהם הייתם רוצים שהתריס יהיה כשאתם לוחצים על הכפתור.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק