מוקד טלפוני: 1-700-707-233

סגירת מרפסת

כל בית צריך מרפסת ואם זו מרפסת סגורה - בכלל טוב מחייך. אז אחרי שקיבלתם את ההחלטה לסגור את המרפסת מתחילות השאלות – האם צריך היתר בניה? מהם הסוגים המומלצים לסגירת מרפסת? כמה עולה סגירת מרפסת? ואיך "רפורמת הפרגולות" קשורה לכל זה? כל התשובות בטיפ הבא. 


סגירת מרפסת

סגירת מרפסת היא אחד מתחומי הבנייה הקלה הנפוצים ביותר. אבל עד היום, הדרך לשם הייתה רצופת מכשולים ובירוקרטיה אינסופית. הניסיון למצוא פתרון למצב הקיים הוביל את המערכת הפוליטית לנסות וליישם את "רפורמת המרפסות", שנועדה לקצר את דרך הייסורים בדרך לקבלת האישור המיוחל.

עבודת סגירת מרפסת

 

אז אמנם רפורמת המרפסות עוד לא ממש יצאה לדרך, אבל לא מזמן נכנסה לתוקף האחות הקטנה שלה – "רפורמת הפרגולות". את מה שהיא כוללת בדיוק נשאיר לעורכי הדין, אבל יש בה גם השלכות לסגירת המרפסת שלכם, אותן נפרט מיד.


אני רוצה לסגור מרפסת – האם יש צורך בהיתר בניה?

בקיץ 2014 חתם שר הפנים, גדעון סער, על תקנות הבנייה המכונות "רפורמת הפרגולות". במסגרת התקנות נקבע פטור מהיתר עבור מספר עבודות בנייה קטנות, ביניהן פרגולות, גדרות וסגירות חורף; בנוסף לקביעת הליך רישוי מקוצר עבור עבודות נוספות. הרפורמה, נועדה להקל על הסבך הבירוקרטי ולייעל את הליכי התכנון והבנייה במדינת ישראל.

ומה לגבי סגירת מרפסת מאלומיניום? סגירה של מרפסת לא נמצאת כרגע בין העבודות שפטורות מהיתר בנייה. עם זאת, כחלק מהרפורמה היא תיכנס ל"הליך רישוי מקוצר", שמשמעו פנייה לרשות המקומית בלבד. בהליך זה, הוועדה מחויבת לקבל החלטה בבקשה תוך 45 יום. אי-מתן תשובה בטווח זמן זה, תעניק לאזרח רישוי מלא לסגירת המרפסת.

סגירת אלומיניום במרפסת

 

עם זאת, חשוב להבין שהתקנות יכולות בהחלט לעבור שינוי, ואפילו להתבטל, על פי הוועדות המקומיות של היישובים השונים. משמע: יישום התקנות החדשות תלוי במדיניות העירונית של כל וועדה מקומית. לכן, לפני שאתם סוגרים מרפסת באלומיניום – בררו היטב מהם הנהלים בעיר שלכם, ופעלו בהתאם.


סגירה של מרפסת – סגירת אלומיניום

אז הגענו לשלב של העבודה עצמה. איך סוגרים מרפסת?

חשוב לדעת שאנשי אלומיניום יכולים לעבוד רק אחרי שכל בעלי המקצוע האחרים כבר עשו את עבודתם מחייך. בעצם, לכל חלון אמורה להיות מסגרת היקפית מושלמת של רצפה, גג ושני עמודי תמיכה. לכן, לפני שקבלן האלומיניום מגיע לסגור לכם את המרפסת צריכים להיות גג, רצפה ולפעמים גם עמודי תמיכה. לכן, במידה ואתם נמצאים בעיצומו של שיפוץ או בניית בית, כדאי לקיים תכנון מקדים של איש האלומיניום, השיפוצניק או האדריכל, שיעזרו לכם להגדיר את סגירת המרפסת האידיאלית.

חלון אלומיניום בסגירת מרפסת

 

ברגע שהכול מוכן – כולל צבע – מגיע איש האלומיניום, שלוקח מידות ומתחיל בייצור החלונות לסגירה. כיוון שפרופילי האלומיניום נחשבים לחומר חזק ועמיד, ניתן להתקין אותו גם במפתחים גדולים מאוד עבור קירות זכוכית שלא יהיו מחולקים בפרופילים פנימיים, ויאפשרו לראות את הנוף בלי גורמים חוסמים מחייך. גם בבחירת הזכוכית לחלון מומלץ להשתמש בזכוכית טריפלקס, שנחשבת בטיחותית יותר, או בזכוכית בידודית המבודדת רעשים.

חשוב לדעת – במכון התקנים יש תקנים מוגדרים עבור כל פתח ופתח. עבור פתחים גבוהים מוגדרים כמובן פרופילי אלומיניום עבים ומחוזקים יותר. גם לסוג החלון המותקן קיימות המלצות מוגדרות. התקנים האלו הם המלצות בלבד, אך כדאי כמובן לשים לב אליהם.


סוגי סגירות למרפסת

מעבר להבדלים בין הזכוכיות השונות, קיימים גם סוגים שונים של סגירות למרפסת: חלונות בלבד, חלונות בשילוב תריסים, חלונות בלגיים, זכוכית בשילוב רשת נגד יתושים ואפילו צלונים פנימיים חשמליים. לכל סגירה כזו יש את היתרונות שלה, אך כמובן שכל תוספת מייקרת את המחיר של סגירת המרפסת. בכל אופן, לפני שאתם סוגרים את המרפסת – היו מודעים לאפשרויות השונות ליצירת המרפסת האידיאלית עבורכם מחייך.


מחיר סגירה של מרפסות

מחיר סגירה של מרפסת נע בטווח משתנה, שמושפע בעיקר מסוג הסגירה שבחרתם, והחומרים שאתם משתמשים בהם. הנה הוא לפניכם:

  • מחיר סגירה של חלונות זכוכית – 600 – 1,000 ₪ למטר מרובע.

  • מחיר סגירה של חלונות בשילוב רשת נגד יתושים – 800 – 1,200 ₪ למטר מרובע.

  • מחיר סגירה של חלונות בשילוב תריסים – 1,000 – 1,400 ₪ למטר מרובע.

  • מחיר סגירה בחלונות בלגיים – 1,100 – 2,000 ₪ למטר מרובע.

חשוב לציין שלרוב, המחירים המצוינים כאן, הן בעבודות סגירת מרפסת של 4-5 מטרים לכל הפחות (כדי שלבעל המקצוע יהיה משתלם להגיע אליכם). עבודת סגירה קטנה יותר תביא לרוב לייקור המחירים.

בנוסף, קבלני אלומיניום ששאלנו המליצו על חלונות הזזה / פתיחה בפרופיל אלומיניום כדרך הכי טובה לאטום במרפסת.


סגירת מרפסת- תמונות מלקוחות מידרג

סגירת מרפסת עם תריסי אלומיניום.
צילום: אופיר סויסה, רמת גן.
סגירת מרפסת אלומיניום כולל התקנת 2 תריסים חשמליים ...
צילום: אבי מלמד, פתח תקווה.
סגירת מרפסת על ידי השלמת הקירות והתקרה.
צילום: גבי ביטון, ירושלים.
סגירת מרפסת בחלונות.
צילום: אמנון סולימני, מבשרת ציון.
סגירת מרפסת עם חלונות זכוכית.
צילום: מרינה רז, כרמיאל.
סגירה של אלומיניום במרפסת.
צילום: אריק בוריסי, בת ים.
סגירת מרפסת מפרופיל בלגי כולל דלת.
צילום: שי סויסה, בית דגן.
סגירת מרפסת באמצעות שלוש דלתות הזזה.
צילום: דוד פייטלסון, פתח תקווה.
התקנת תריס חשמלי, וסגירת מרפסת בחלונות.
צילום: רותי טורטל, כפר ורדים.
סגירת מרפסת מחלונות אלומיניום.
צילום: אלכס פיליאבסקי, כפר סבא.

אנשי אלומיניום מומלצים המתמחים בסגירת מרפסות

אז אחרי שקראתם את הטיפ שלנו, ואתם יודעים כל מה שאתם צריכים על סגירת המרפסת, הגיע הזמן לקרוא לבעל מקצוע מחייך. כאן במידרג, אספנו עבורכם המלצות של לקוחות אמיתיים על בעלי מקצוע מומלצים, המתמחים בסגירת מרפסות. לאחר כל סגירה של מרפסת, אתר מידרג מתקשר ללקוח ומקבל ממנו חוות דעת על העבודה, כך שרשימת בעלי המקצוע המומלצים מתעדכנת כל הזמן.


רוצים לדעת כמה יעלה השיפוץ שלכם? נסו את מחירון השיפוצים של מידרג


שאלות נפוצות לדף זה

האם מותר לסגור מרפסת?

"רפורמת הפרגולות" שנקבעה בשנת 2014, מעניקה פטור מהיתר עבור מספר עבודות, ביניהן פרגולות, גדרות וסגירות חורף; לצערנו, ולצערכם, סגירה של מרפסת לא נמצאת כרגע בין העבודות שפטורות מהיתר בנייה אבל היא כן חלק מ"הליך רישוי מקוצר", בו הוועדה של הרשות המקומית מחויבת לקבל החלטה תוך 45 יום. אי-מתן תשובה , תעניק לאזרח רישוי מלא לסגירת המרפסת.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק