מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שיטות לסגירת מרפסת

זכוכית רגילה או בידודית? פרופיל בלגי מברזל או אלומיניום? סגירה בשילוב תריסים או צילונים? אם הגעתם להחלטה שאתם רוצים לסגור מרפסת, ודאי ראיתם שיש לא מעט שיטות. גייסנו את קבלני האלומיניום המדורגים באתר ויחד איתם ריכזנו לכם את כל השיטות לסגירת מרפסת והמחירים שלהן – מדריך מפורט לפניכם

 שיטות לסגירת מרפסת

האם כדאי לסגור מרפסת?

סגירת מרפסת יכולה לשמש אתכם מכמה סיבות: היא מקנה לכם את האפשרות להוסיף עוד חדר בבית, למקרה שנהיה לכם צפוף, ומאפשרת ליהנות מהחלל בצורה טובה יותר – סגירת מרפסת יוצרת בידוד מחום ומקור, וניתן להוסיף בה גם מזגן או חימום. כך תוכלו ליהנות מהמרפסת שלכם לאורך כל השנה, ובכל מזג אויר.

"אם המרפסת צמודה לסלון, ברגע שאנחנו סוגרים אותה אנחנו יכולים להרחיב את הסלון ולהגדיל את החלל של הבית", מסביר אלי, קבלן אלומיניום המדורג באתר עם 337 חוות דעת. "אפשר גם להשאיר את הסלון כמו שהוא, לסגור את המרפסת או הפרגולה וליצור פינת אוכל נפרדת וגדולה. לרוב פינות האוכל קטנות, אבל כשהילדים מתחתנים וחוזרים עם נכדים וכלות, אז סוגרים את המרפסת לטובת פינת אוכל."

אם אתם עדיין מתלבטים, מוזמנים לקרוא בהרחבה על סגירת מרפסת

האם צריך אישור לסגירת מרפסת?

בעבר כדי לסגור מרפסת הייתם צריכים לקבל היתר מיוחד לכך, שכלל פרוצדורה ארוכה ועירב כמה רשויות. אולם מאז חוק המרפסות, התהליך הפך ליותר פשוט, ואומר שאם השינוי שאתם מבצעים בבניין הוא בגדר בנייה קלה, ולא משפיע על השכנים או משנה את חזית הבניין, תצטרכו לקבל לכך אישור רק מהרשות המקומית, עד 45 יום. ולמרות שההליך הפך לפשוט, עם ישראל לא עובד לפי הספר, ואנשים רבים סוגרים את המרפסת גם מבלי לקבל אישור לכך. אבל לא שמעתם את זה מאיתנו.

 שיטות לסגירת מרפסת

סגירת מרפסת באלומיניום לעומת בטון

בעבר הדרך היחידה לסגור מרפסת הייתה באמצעות בטון ובלוקים, שהייתה יקרה, מורכבת וארכה זמן רב. אבל מאז אותם ימים חדר לשוק האלומיניום  - לסגירת  מרפסת באלומיניום יש לא מעט יתרונות: האלומיניום הוא חומר זול יותר, ניתן לבנות איתו בצורה מהירה, והוא גם איכותי – הוא מספק אטימות טובה ובידוד, הוא עמיד בפני חלודה ונוח לעבד אותו ולעצב אותו במגוון דרכים.

סגירת מרפסת עם חלונות זכוכית

עם כניסת האלומיניום לעולם סגירת המרפסות, קירות הזכוכית החליפו את קירות הבטון הכבדים, היות והאלומיניום בעצם משמש כמסגרת שעליה מתקינים את הזכוכית. סגירת מרפסת בחלונות זכוכית מאפשרת ליהנות גם ממרפסת סגורה וגם מהנוף הנשקף ממנה.

בסגירת מרפסת עם זכוכית מומלץ להשתמש בזכוכית טריפלקס או בידודית . לזכוכיות אלו יש בידוד מחום, קור ורעש, וזכוכית הטריפלקס אף בטיחותית יותר: בעת מכה או שבר היא לא מתנפצת לרסיסים אלא נסדקת בלבד – אם יש לכם ילדים קטנים בבית כדאי שתשקלו שימוש בטריפלקס.

"זכוכית רגילה אני לא עושה בשום מקרה", אומר אלי. "אני תמיד סוגר את המרפסת עם זכוכית הטריפלקס. אני מעדיף לתת אותה, כי היא זכוכית בטיחותית שתבודד גם חום, קור ורעש ואז אני יותר שקט. הלקוח משלם קצת יותר אבל יש לו שקט לאורך שנים."

 סגירת מרפסת באלומיניום

כל השיטות לסגירת מרפסת

סגירת מרפסת משתנה בין מרפסת מקורה ללא מקורה.

סגירת מרפסת מקורה – סגירת מרפסת פשוטה וזולה יותר, כי המרפסת כבר בעלת גג, וכל מה שנשאר לעשות הוא להוסיף את הקירות.

סגירת מרפסת לא מקורה – סגירת מרפסת לא מקורה הינה מורכבת, ארוכה ויקרה יותר, היות והיא דורשת גם בניית גג.

יש לא מעט שיטות לסגירת מרפסת ואנחנו נפרט לפניכם את השיטות הפופולריות ביותר. חשוב לציין שהמחירים של סגירת מרפסת בשיטות השונות נעים לפי מ"ר, ומתייחסים כולם למרפסת של 6 מ"ר ומעלה. מתחת לגודל זה, סגירת המרפסת לא תתומחר לפי מ"ר והמחירים יהיו גבוהים יותר.

 

סגירת מרפסת עם פרופיל בלגי

הפרופיל הבלגי הוא תוספת דקורטיבית ומעוצבת לסגירת המרפסת שלכם, ומיוצרמברזל או מאלומיניום.  הייחודיות של הפרופיל הבלגי היא העובדה שניתן לעצב אותו לפי  הטעם האישי שלכם, וליצור בו צורות שונות, חלוקות, גדלים וצבעים. עם זאת, חשוב לדעת שהפרופי ל הבלגי לא זול וסגירת מרפסת איתו תייקר לכם את המחיר. כך שאם התקציב שלכם לא מאפשר – עדיף להתפשר על פרופיל אלומיניום דמוי בלגי, שנראה כמו הפרופיל המקורי אבל עולה פחות.

"סגירת מרפסת עם פרופיל בלגי היא בעיקר ליופי", מסביר חיים, קבלן אלומיניום בעל 357 חוות דעת. "זה חלון שעולה כמעט פי שניים מהרגיל, ומתאים לאנשים שרוצים משהו מעוצב למרפסת שלהם. אפשר לעשות לו חלוקות, מלבנים וצורות שונות. אני בדרך כלל מציע לאנשים לעשות סגירת מרפסת עם פרופיל דמוי בלגי, פרופיל שאפשר לעשות לו חלוקות והוא נראה כמו הבלגי בדיוק."

מחיר סגירת מרפסת עם פרופיל בלגי - בין 1100-2000 ש"ח למ"ר.

 מרפסת עם פרופיל בלגי

 

סגירת מרפסת בשילוב תריסים

אם חשובה לכם ההצללה, סגירת מרפסת בשילוב של תריסים היא הפיתרון. ניתן לסגור את המרפסת באמצעות תריסים ידניים או חשמליים, ובאמצעות תריסי פלסטיק או אלומיניום, כאשר לרוב האלומיניום יהיה עמיד יותר ויקר יותר. בנוסף, קיימת האופציה של תריס אור – תריס אלומיניום של חברת קליל, שמאפשר להכניס יותר אור לבית. כך תוכלו ליהנות גם מהצללה וגם מאור השמש.

מחיר סגירת מרפסת בתריסים:

תריס רגיל – בין 500-600 ש"ח למ"ר

תריס חשמלי – בין 1000-1500 ש"ח למ"ר

 תריס חשמלי

סגירת מרפסת בשילוב רשתות

אם אתם מאלו שסובלים מכניסות של יתושים, חרקים ומעופפים אחרים מהמרפסת לבית, כדאי שתסגרו את המרפסת עם שילוב של רשתות. בסגירת מרפסת כזאת חשוב לוודא שיש מספיק מקום במסילה – היא צריכה להיות רחבה מספיק כדי להכניס גם את הרשת וגם את החלון. אם אתם בשלבים הראשונים של הבנייה, כדאי לתכנן זאת מראש.

מחיר סגירת מרפסת ברשתות אלומיניום – הרשתות לרוב מתומחרות בנפרד מהחלונות, ומחירן נע בין 800-1200 ש"ח למ"ר.

 סגירת מרפסת ברשתות אלומיניום

סגירת מרפסת עם צלון חשמלי

סגירת מרפסת עם צלון חשמלי בעצם מחליפה את הסגירה עם התריס. היתרון של הצלון הוא החיסכון במקום– הצלון מורכב בין הזכוכיות של החלון ולא תופס מקום נוסף במסילה, בניגוד לתריס. יחד עם זאת, קבלי האלומיניום מציינים שהוא לא נפוץ כלל, זאת גם בגלל מחירו הגבוה וגם בגלל העובדה שהוא אמנם מספק הצללה אך לא החשכה מלאה כמו התריס.

"סגירת מרפסת בצלון חשמלי היא יקרה ובדרך כלל לא עושים אותה", אומר חיים. "נכון שהצלון מובנה בתוך הזכוכית וזה חוסך את המקום של התריס, אבל מה קורה אם נשברת זכוכית? צריך מנוף מיוחד ומשלמים עליו בנפרד."

מחיר סגירת מרפסת בצלון חשמלי – בין 2000-4000 ש"ח למ"ר.

 סגירת מרפסת בצלון חשמלי

אם הגעתם עד הנה, אולי יעניין אתכם ששאלנו קבלני אלומיניום איך הכי כדאי לסגור מרפסת ורובם הגדול ענו שמומלץ לסגור מרפסת עם חלונות הזזה / פתיחה בפרופיל אלומיניום.


סגירת גג למרפסת

קירוי של גג המרפסת יכול להיעשות בכמה דרכים כאשר הדרך הנפוצה והפופולארית, בדומה לקירות, היא באמצעות פנל מבודד מאלומיניום. קבלני האלומיניום ממליצים על הפנל המבודד בגלל היתרונות הרבים שלו: הוא עמיד לתנאי מזג אויר קיצוניים ולמים, מבודד חום וקור, קל ולא מחליד. בנוסף, הוא מהווה בנייה קלה – תשכחו מהחול והבלאגן שהתרגלתם לראות בבניית הבטון. את הפנל המבודד מייצרים במפעל ומביאים אותו אליכם כשהוא כבר מוכן, והעבודה במרפסת שלכם הופכת לקלה, נקייה יחסית ומהירה.

איתן, קבלן אלומיניום בעל 137 חוות דעת מציין: "תו התקן אומר שהגג צריך להיות עמיד בפני מים, רוחות ושלגים, ומבחינה בטיחותית שיחזיק בעומס ולא יקרוס. פנל מבודד מאלומיניום עושה את העבודה – אין לזה תחזוקה, הוא מחזיק מעמד לזמן ארוך והפלוס הוא שכשיורד גשם יש את הבידוד ולכן לא שומעים את הטיפות."

מחיר תקרת מרפסת בפנל מבודד מאלומיניום – בין 700-1100 ש"ח למ"ר.

 תקרת מרפסת בפנל מבודד מאלומיניום

טיפים מקבלני אלומיניום לסגירת מרפסת

שאלנו את קבלני האלומיניום מה חשוב לדעת לפני שסוגרים מרפסת, הנה הדברים החשובים ביותר שהם אמרו לנו:

"לפני כל סגירת מרפסת שאתם עושים, בכל שיטה, כדאי לבדוק אם צריך אישורים ואיזה, כדי לא להיתקל בבעיות אחרי הבנייה".

"חשוב לבחור את בעל המקצוע הנכון והמתאים, שיודע לסגור מרפסות. שיביא הוכחות שהוא סוגר מרפסות, פרגולות ומתמחה בבנייה קלה. תבקשו לדבר עם לקוחות קודמים שלו ולראות עבודות שהוא עשה. אם אתם הולכים לסגור מרפסת בעלות של חמישים אלף ש"ח, לא תרצו לראות קודם?"

"תלכו לבית מלאכה, לתצוגות של קליל או אקסטל ותראו את הדוגמאות והפרופילים. אל תסתמכו על חומר או עיצוב שלא ראיתם, שבסוף לא יתאים לבית או לטעם שלכם."

"לפני שאתם מסכמים עם קבלן על סגירת מרפסת, תבדקו אותו. בהרבה מרפסות שאני נתקל בהן אני מוצא חדירה של מים, איטומים שנעשו בצורה לא טובה, קבלנים שלא עשו פינישים או לא עבדו עם סיליקון. חאפרים, בקיצור. כדאי לקחת קבלני אלומיניום ששמעתם עליהם המלצות, כי אחר כך תשלמו פי שניים, וחבל".

קבלני אלומיניום ששאלנו איך הכי כדאי לסגור מרפסת? ענו ברוב גדול שהם ממליצים לסגור את המרפסת באמצעות חלונות הזזה / פתיחה בפרופיל אלומיניום.

 סגירת מרפסת

סגירת מרפסת- תמונות מלקוחות מידרג

סגירת מרפסת מחלונות אלומיניום.
צילום: אלכס פיליאבסקי, כפר סבא.
התקנת מסילות ורשתות - סגירת מרפסת.
צילום: א. צ. קרית מוצקין.
סגירת מרפסת של סלון.
צילום: ירון ותמר לוינסון, תל אביב.
סגירת מרפסת בעזרת חלונות טריפל, פרופיל אלומיניום ...
צילום: גיא הרפז, חדרה.
התקנת רשתות בחלון יציאה למרפסת גדול וחלון מטבח ...
צילום: תל אביב.
סגירת מרפסת שמש בעזרת ויטרינה.
צילום: קיריל רוזנפלד, רחובות.
סגירת מרפסת בחלונות אלומיניום.
צילום: נ. ל. הרצליה.
סגירת מרפסת באמצעות חלונות בלגים.
צילום: שונית אייגר, רמת גן.
סגירת מרפסת.
צילום: אריק צפיר, ראשון לציון.
סגירת מרפסת קטנה עם תריסי שלבים.
צילום: בוריס טיסמנצקי, גבעתיים.

קבלני אלומיניום מומלצים לסגירת מרפסת

אם החלטתם לסגור מרפסת, כדאי שתעשו זאת עם קבלן אלומיניום שיש לו המלצות מלקוחות אחרים. כאן באתר, ריכזנו לכם רשימה של קבלני אלומיניום  שמתמחים  בסגירת מרפסת, ולכולם יש ציונים וחוות דעת של לקוחות קודמים שתוכלו לקרוא. כך תוכלו לבחור את הקבלן הכי מומלץ.


שאלות נפוצות לדף זה

האם מותר לסגור מרפסת?

מותר לסגור מרפסת, אולם תצטרכו לקבל עבור זה היתר מהעירייה. עם זאת, הרשות המקומית מחוייבת להשיב לכם תשובה תוך 45 ימים. אם לא קיבלתם תשובה בזמן הזה, יש לכם רישוי מלא לסגירת המרפסת.

איך אפשר לסגור מרפסת?

לסגירת מרפסת יש לא מעט שיטות: חלונות בלבד, פרופילי אלומיניום, חלונות בשילוב תריסים, חלונות בשילוב רשת נגד יתושים וצילונים חשמליים. המחירים משתנים בהתאם לשיטת הסגירה ולגודל המרפסת.

כמה עולה לסגור מרפסת?

מחיר סגירת מרפסת משתנה בהתאם לסוג הסגירה: 


מחיר סגירת מרפסת בחלונות זכוכית - בין 600-1500 למ"ר, תלוי בגודל החלון. 


מחיר סגירת מרפסת בחלונות בלגיים - בין 1100-2000 ש"ח למ"ר. 


סגירת מרפסת בתריס רגיל נע בין 500-600 ש"ח למ"ר 


סגירת מרפסת בתריס חשמלי נע בין בין 1000-1500 ש"ח למ"ר 


מחיר סגירת מרפסת ברשתות אלומיניום – הרשתות לרוב מתומחרות בנפרד מהחלונות, ומחירן נע בין 800-1200 ש"ח למ"ר. 


מחיר סגירת מרפסת בצלון חשמלי – בין 2000-4000 ש"ח למ"ר. 


מחיר בניית תקרת מרפסת בפנל מבודד מאלומיניום – בין 700-1100 ש"ח למ"ר. 

כמה עולה צילון למרפסת?

מחיר סגירת מרפסת בצלון חשמלי נע בין 2000-4000 ש"ח למ"ר.

כמה עולה פרופיל בלגי למרפסת?

מחיר סגירת מרפסת בחלונות בלגיים נע בין 1100-2000 ש"ח למ"ר.

מה כדאי – פרופיל בלגי מברזל או אלומיניום?

לפרופילים הבלגיים מברזל ואלומיניום יש יתרונות וחסרונות שונים, תוכלו לקרוא עליהם בטיפ על חלונות בלגיים

איך מוצאים קבלן אלומיניום מומלץ?

ריכזנו לכם רשימה של קבלני אלומיניום מומלצים, שלכולם יש ציונים וחוות דעת מלקוחות קודמים. אתם מוזמנים לקרוא את חוות דעת ולבחור את קבלן האלומיניום שיעשה לכם סגירת מרפסת.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק