מוקד טלפוני: 1-700-707-233

חלונות בלגיים

התקנת חלונות בלגיים הפכה להיות פופולארית ונפוצה בקרב לא מעט אנשים ואף בקרב קבלנים רבים. אבל מה זה בכלל הפרופיל הבלגי? למה הוא הפך לחביב הקהל? וכמה עולה לכם כל הסיפור הזה? לפניכם מדריך שיפתח לכם פתח לעולם הפרופיל הבלגימחייך


חלונות בלגיים

אם עשיתם חיפוש קצר על התקנת חלונות, בוודאי יצא לכם להיתקל במושג חלון בלגי – שמכונה גם "פרופיל בלגי". הפרופיל הוא המסגרת שמסביב לחלון שלכם והוא מהווה גם את העיצוב שלו. הפרופיל הבלגי הפך לפופולארי במיוחד, גם בחלונות וגם בדלתות. אז מה זה בכלל?

המקור של החלונות הבלגיים, למרות השם המטעה שלהם, הוא בכלל באנגליה. הפרופיל הבלגי שהיה מיוצר מברזל היווה תחליף עמיד וחזק לחלונות העץ. במשך השנים נכנס האלומיניום לשוק, וכיום פרופיל האלומיניום הבלגי נפוץ לא פחות. על השאלה אם עדיף ברזל או אלומיניום תוכלו לקרוא בהמשך.

אז מה מיוחד בחלונות הבלגיים? המסגרת של החלונות הבלגיים היא מסגרת עדינה ודקה במיוחד, יש בה שימוש מינימלי במתכת ושטח גדול של זכוכית, ועם זאת, החלונות הבלגיים הם חזקים, עמידים ואטומים. את הפרופיל הבלגי ניתן לעצב לפי הטעם האישי שלכם, והוא מאפשר ליצור מגוון של חלוקות, צורות, גדלים וצבעים שמעניקים לחלון שלכם מראה ייחודי והופכים את החלון לעוד רהיט בבית.

 חלונות בלגיים

 


התקנת חלון בלגי - תמונות מלקוחות מידרג

התקנת חלון בלגי.
צילום: לי שלוש, אלפי מנשה.
התקנת ויטרינה גדולה מפרופיל בלגי.
צילום: איל ש. פתח תקווה.
התקנת חלון בלגי למרפסת כולל ייצור.
צילום: אביעד שבתאי, נס ציונה.
התקנת חלונות בלגיים של חברת קליל בסלון, במטבח ...
צילום: גנית נסים, יהוד.
התקנת חלון בלגי, תריסים, רשת וגגון נגד יונים ...
צילום: בת שבע שרמן, כפר סבא.
התקנת וטרינה מפרופיל בלגי.
צילום: מיכה בירנבאום, חולון.
התקנה ויטרינה 7000 קליל, חלון קיפ ו2 חלונות ...
צילום: אולג בביאק, בת ים.
התקנת חלונות עם פרופיל בלגי, תריסים חשמליים ...
צילום: מאיר דהאן, ירושלים.
התקנת דלת בלגית ביציאה למרפסת.
צילום: ראש העין.
התקנת תריסים חשמליים וחלונות בלגיים (כולל פירוק ...
צילום: עינת מ. גבעתיים.

סוגי חלונות בלגיים להתקנה

במקור, הפרופיל הבלגי היה מיוצר מברזל, ואילו כיום מיוצר פרופיל אלומיניום בלגי שהפך להיות נפוץ במיוחד. איזה מהם כדאי יותר להתקין אתם שואלים? לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות שפירטנו כאן לפניכם:

התקנת חלון בלגי מברזל

יתרונות:

 • חזק ועמיד ולכן מחזיק לשנים רבות
 • מאפשר מגוון רחב של עיצובים
 • פרופיל דק שמעניק מראה עדין

חסרונות:

 • דורש תחזוקה וצבע
 • לא עמיד מפני חלודה
 • בידוד לא מספיק טוב מפני מזג אויר ורעשים
 • עלות גבוהה יחסית לאלומיניום

התקנת חלון בלגי מאלומיניום

יתרונות:

 • עמיד וחזק
 • מתאים לכל תנאי מזג אויר- מעניק אטימות טובה בפני חום, קור ולחות
 • מבודד רעשים
 • לא דורש תחזוקה

חסרונות:

 • עדין יותר מברזל ועלול להיהרס מכלי העבודה

אם נסכם, חלון בלגי מאלומיניום עדיף על חלון הברזל. פרופיל האלומיניום מאפשר  ליהנות מהמראה העדין של הברזל ומהיתרונות של האלומיניום – עמידות ואטימות ברמה גבוהה.

דגמים של חלונות בלגיים

הפרופיל הבלגי מגיע בשלושה דגמים, השונים ביניהם לפי ההתאמה לגודל המפתח של החלון:

::   חלון בלגי דגם 1700 - זהו פרופיל דק שמתאים למפתחים קטנים, עד גובה 1.20 מטר. מתאים לחלונות הזזה בלבד.

::  חלון בלגי דגם 7300 – פרופיל עבה שמתאים למפתחים גדולים, מעל 1.30 מטר,  וניתן להתקין אותו בחלונות הזזה בלבד. לכן, פרופיל זה מתאים בעיקר לחלונות בסלון או במרפסת, כיוון שחלונות אלו לרוב גם יהיו הזזה וגם גדולים מאוד.

 חלון בלגי דגם 7300

::  חלון בלגי דגם 4300 – זהו פרופיל בלגי שמתאים לכל גודל של מפתח וניתן  להתקין אותו בחלונות ציר בלבד.

סוגי זכוכיות בהתקנת חלונות בלגיים

באופן כללי, ניתן לשלב כל סוג של זכוכית עם הפרופיל הבלגי. אבל בגלל שהפרופילים הללו גדולים וכבדים, יש סוגי זכוכיות שמומלצות יותר:

 • זכוכית טריפלקס - זכוכית זו היא "חביבת הקהל" והפופלארית ביותר. זכוכית זו מורכבת משני לוחות זכוכית שביניהן מחברת יריעת P.V.BB. ולא סתם היא הנפוצה ביותר- היא בטיחותית מאוד ובעת קבלת מכה היא לא מתנפצת לרסיסים, אלא נסדקת בלבד.
 • זכוכית בידודית - מורכבת משני לוחות זכוכית שביניהם יש מרווח של אויר או גז. זכוכית זו נחשבת גם היא לבטיחותית, ובדיוק כמו שהשם שלה מעיד, היא מספקת בידוד מפני רעשים ומזג אויר.

שיטות של חאפרים בהתקנת חלונות בלגיים

לצערנו, כמו בכל תחום, גם בתחום האלומיניום קיימים לא מעט קבלנים חאפרים שינסו לעבוד עליכם ולהוציא אתכם עם נזק כספי. אבל בדיוק בשביל זה אנחנו כאן כדי להזהיר אתכם:

::   חלון בלגי מתפרק – חשוב לדעת, החברה המובילה היום בתחום החלונות היא קליל, ולא סתם. המוצרים שלה איכותיים ומיוצרים ברמה גבוהה, לכן קבלני אלומיניום רבים משתמשים בחלונות שלה, בעיקר בחלון בקליל הבלגי. עם זאת, יש לא מעט קבלנים שישתמשו בחומרים זולים ולא איכותיים, שלא יחזיקו מעמד הרבה זמן. איך תדעו? על כל המוצרים של קליל מופיעה חותמת. ודאו שהיא קיימת על הפרופיל שמביא איתו המתקין.

::  התקנה לא מושלמת – לא כל הקבלנים מקצועיים ובהתאם לכך גם התקנת החלון שהם עושים. בהתקנת חלון בלגי של קבלן אלומיניום חאפר התוצאה תהיה איטום לא מושלם מסביב לחלון, מה שיגרום לדליפה של מים לתוך הבית, או הרכבה לא נכונה, מה שיוביל לכך שהחלון לא ייפתח לכם בצורה טובה. אז איך תדעו? לא תדעו. אבל לפני שאתם מזמינים קבלן אלומיניום שיתקין לכם חלונות בלגיים, מוזמן לעשות סקר שוק קצר ולקבל חוות דעת והמלצות.

::  התקנת חלון בלגי בזול – זול תמיד מושך לנו את העין, כאלה אנחנו, ישראלים. מבצעים והנחות עושים לנו את זה. אבל יש מקומות שבהם זול הוא לא בהכרח טוב, וקבלני אלומיניום שנותנים לכם מחיר זול מדי לחלון בלגי צריכים להדליק לכם נורה אדומה. התוצאה תהיה שימוש בחומרים לא איכותיים, צבע שלא יחזיק מעמד, התקנה לא מקצועית, איטום לא מספיק טוב והרשימה עוד ארוכה. כן, המוצרים של קליל יותר יקרים, אבל הם יחזיקו מעמד לאורך זמן. אל תתפשרו על מחירים. ערכו סקר שוק והכירו את המחירים הסטנדרטיים בתחום התקנת החלונות הבלגיים.


מחירי התקנת חלונות בלגיים

ראשית, חשוב שתדעו שעלות התקנת החלון הבלגי כוללת את החומרים הנדרשים, הובלה והתקנת החלון. המחירים משתנים בהתאם לגודל הפתח,עיצוב הפרופיל וסוג הזכוכית, והם נעים לפי מ"ר. המחיר למ"ר נע בין 1500-2000 ₪.  שימו לב שזהו  מחיר לפתח שגודלו עולה על מטר או מטר וחצי. מתחת לגודל זה המחיר לא יחושב לפי מ"ר, אלא תקבלו מחיר כללי שיכול להתחיל ב1700 ₪ ולהגיע עד 4000 ₪. בנוסף אם תרצו צבע לפרופיל שלכם, המחיר שלכם יתייקר בכ – 25%. כפי שכבר ציינו, החברה המובילה בתחום היא קליל, ובהתאם לכך, קחו בחשבון שגם המוצרים שלה גם יהיו יקרים יותר.  בכל מקרה, חשוב מאוד לבקש מקבלן האלומיניום הצעת  מחיר מפורטת שכוללת מע"מ, כדי שתדעו בדיוק על מה אתם משלמים ולא תופתעו.

אחריות על התקנת חלון בלגי

אחריות על התקנת חלון בלגי ניתנת בדרך כלל לשנה והיא כוללת החלפת אביזרים ואת עבודת קבלן האלומיניום. שימו לב, במידה וקניתם מוצרים של קליל תקבלו אחריות לשנתיים, והיה תהיה אחריות משולבת – זוהי אחריות של קליל על המוצרים עצמם ואחריות של הקבלן על ההתקנה. הדבר היחיד שאין עליו אחריות זה הזכוכית –  גם אם הזכוכית נשברה דקה אחרי שהקבלן עזב, תצטרכו לשלם עליה בעצמכם.

 חלונות בלגיים

 


קבלני אלומיניום מומלצים

התקנה של חלונות בלגיים היא עבודה לא פשוטה שדורשת ידע ומיומנות של קבלן אלומיניום מקצועי ואמין שיעשה עבודה טובה. כדי להקל עליכם את החיפוש, הכנו לכם רשימה של קבלני אלומיניום מומלצים ,לפי חוות דעת של מאות לקוחות קודמים. אחרי כל התקנה של חלון בלגי, נציג ממידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר.


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה חלון בלגי?

חלון בלגי, או בשמו הנפוץ – פרופיל בלגי, הוא סוג של מסגרת מעוצבת לחלון, עם מתכת דקה ועדינה. ניתן לעצב אותו לפי הטעם האישי וקיים מגוון של אפשרויות לעיצוב הכוללים צבע ואפילו חלוקה של החלון לריבועים בגדלים שונים.

כמה עולה חלון בלגי של קליל?

מחיר התקנת החלון תלוי בגודל הפתח, בעיצוב הפרופיל ובסוג הזכוכית שתבחרו, והוא מחושב לפי מ"ר. המחירים נעים בין 1500-2000 ₪ למ"ר. בגלל השם והאיכות שקליל קנתה לעצמה, לרוב הפרופילים הבלגיים שלה, שנקראים קליל בלגי, יהיו יקרים יותר מפרופילים אחרים. כדאי להתייעץ  עם קבלן האלומיניום ומומלץ לבקש ממנו הצעת מחיר מפורטת כולל מע"מ.

כמה עולה חלון בלגי מברזל?

מחירי התקנת החלון הבלגי משתנים בהתאם למספר פרמטרים שכוללים את גודל הפתח, סוג העיצוב של הפרופיל וסוג הזכוכית. באופן כללי, פרופיל בלגי מברזל יהיה יקר יותר ב – 25%-30% מפרופיל בלגי מאלומיניום, בגלל עלויות היצור הגבוהות.

חלון בלגי ברזל או אלומיניום – מה עדיף?

חלון אלומיניום עדיף כי הוא מאפשר לכם ליהנות גם מהמראה הייחודי והיוקרתי של הברזל, וגם מהיתרונות של חומר האלומיניום – עמידות וחוזק, איטום ובידוד רעשים ואינו דורש תחזוקה. בנוסף, הוא יותר זול מהברזל בכ - 30%.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק