מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת חלונות אלומיניום

התקנת חלונות אלומיניום הפכה למאוד פופולארית בשנים האחרונות, וכיום כמעט כבר לא נשאר זכר לחלונות העץ. אז למה בכלל אלומיניום עדיף, איך תדעו איזה חלון מתאים לכם וכמה עולה כל הסיפור הזה? הכנו לכם מדריך שיפתח לכם צוהר לעולם האלומיניום


התקנת חלונות אלומיניום

חלונות אלומיניום הם חלונות שהמסגרת שלהם עשויה מתכת אלומיניום. השימוש במסגרת אלומיניום הפך למאוד נפוץ, וכיום יותר ויותר אנשים מחליפים את מסגרת החלון שלהם למסגרת כזאת. למה, אתם שואלים? לאלומיניום יש יתרונות רבים: ראשית, הוא בעל אטימות טובה ומספק בידוד מפני פגעי מזג האוויר ואף מפני רעשים. שנית, הוא חזק ועמיד בפני חלודה וגם לא דורש צביעה או תחזוקה שוטפת. ואם כל אלו לא מספיקים, אז לחלון אלומיניום יש גם יתרונות אסתטיים – האלומיניום הוא חומר שנוח לעבד אותו, ולכן ניתן לעצב אותו במגוון עיצובים מיוחדים שתוכלו להתאים לבית שלכם.

 חלון אלומיניום בלגי

סוגי חלונות אלומיניום

לפני שנגיע לסוגי החלונות, יש שלושה דברים שיהיה עלינו לבחור יחד עם המתקין:

  • סוג פתיחת חלון האלומיניום

  • פרופיל החלון (מסגרת החלון)

  • הזכוכית שמרכיבה את החלון

לכל השלושה יש מגוון גדול בשוק והבחירה תלויה בצורך שלכם, בטעמכם הפרטי וכמובן – בכיס שלכם. פירטנו לכם כאן את כל האופציות, כדי שתוכלו להגיע מוכנים.

 

חלון אלומיניום עם פתיחת הזזה

חלון המורכב משתי יחידות הזזה שנעות על מסילה. היתרון הגדול בחלון אלומיניום כזה הוא שהוא לא גוזל מקום בעת הפתיחה שלו. החיסרון הוא שלא ניתן לפתוח אותו בצורה מלאה, תמיד כנף אחת תהיה סגורה. הוא מתאים בעיקר לחדרי ילדים, גם כי הוא בטיחותי וגם כי הוא פשוט לשימוש. 

 חלונות הזזה מאלומיניום

 

חלון הזזה לכיס

חלון הזזה הנע על מסילה ונכנס לתוך "כיס" פנימי שמובנה בתוך הקיר. היתרון שלו הוא שניתן לנצל את הפתח במלואו ולקבל מקסימום אויר ואור. החיסרון הוא שקשה לנקות אותו.

 

חלון אלומיניום עם פתיחת ציר

חלון אלומיניום שנפתח פנימה לתוך הבית, ונע על ציר שמותקן בצידו.. היתרון הוא שאפשר לנקות את החלק החיצוני בקלות, אך החסרונות הם שהוא גוזל מקום ומגביל את התנועה בבית, ולחדר ילדים הוא לא מאוד בטיחותי. 

 חלון אלומיניום פתיחת ציר

 

חלון אלומיניום עם פתיחת קיפ

זהו חלון אלומיניום בעל ציר תחתון שנפתח בשיפוע, וזווית הפתיחה שלו מוגבלת. הוא מתאים בעיקר לחדרי אמבטיה ושירותים כי הוא מאפשר כניסת אור ואוויר אבל מונע הצצה לתוך החדר.

 חלון אלומיניום עם פתיחת קיפ

 

חלון אלומיניום עם פתיחת דריי קיפ

חלון אלומיניום בעל שני מצבי פתיחה שבעצם משלב בין חלון ציר לחלון קיפ. דריי קיפ מאפשר גם פתיחה בשיפוע וגם פתיחה מלאה על ציר, ולכן אתם יכולים ליהנות משני העולמות - גם כניסה של אור ואוויר לחדר וגם חיסכון במקום.

קבלן אלומיניום מסביר על חלון דריי קיפ

 

חלון אלומיניום עם פתיחת הרמה

חלון אלומיניום בעל שתי כנפיים הנעות בצורה אנכית מטה ומעלה. הוא לא תופס מקום בחדר, קל לשימוש וניקוי, אבל החיסרון שלו הוא שהוא לא ניתן לפתיחה מלאה, אלא רק של חצי חלון.

חלון אלומיניום מג'יקליל

פטנט של חברת קליל. זהו חלון הזזה שיש לו גם אפשרות להיפתח פנימה לתוך הבית. היתרון הגדול שלו הוא שניתן לנקות אותו בקלות.

 חלון אלומיניום קליל

סוגי זכוכיות לחלון אלומיניום

איך תדעו לבחור את הזכוכית לחלון האלומיניום שלכם? למעשה הכל תלוי בצורך שלכם – האם ביתכם ממוקם באיזור רועש? האם זה מקום שיש בו הרבה אור ושמש או איזור קר יותר? בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם קבלן אלומיניום שיסייע לכם, ואנחנו נעזור עם פירוט סוגי הזכוכיות:

חלון חלון אלומיניום עם זכוכית טריפלקס – הזכוכית הנפוצה ביותר. מורכבת משני לוחות זכוכית או יותר אשר מחוברות ביניהן באמצעות יריעת PVB. זכוכית זו נחשבת לבטיחותית מאוד כי בעת קבלת מכה היא לא נשברת או מתנפצת לחתיכות גדולות, אלא נוצר בה סדק.

חלון חלון אלומיניום עם זכוכית שקופה - זוהי זכוכית סטנדרטית בעובי 4-6 ס"מ. החיסרון העיקרי שלה הוא שהיא נשברת בקלות.

חלון חלון אלומיניום עם זכוכית בידודית - מורכב משני לוחות זכוכית שביניהן יש מרווח של אויר. זכוכית זו מאפשרת בידוד תרמי מפני מזג אויר.

חלון חלון אלומיניום עם זכוכית מחוסמת – זכוכית שחוממה בטמפרטורה קיצונית ולכן חזקה פי כמה מזכוכית רגילה. היתרון בה הוא הבטיחות. כאשר היא נשברת, היא לא מתנפצת כולה אלא נוצר בה סדק.

חלון חלון עם זכוכית אנטי סאן - זוהי זכוכית שקופה שמסננת את קרני השמש ומגנה מפני חום רב, ולכן מומלצת באיזורים מוארים מאוד.

 

קבלן אלומיניום מסביר על זכוכית טריפלקס וזכוכית בידודית


סוגי פרופיל לחלון אלומיניום

אחרי שדאגנו שחלון האלומיניום יהיה אפקטיבי ובטיחותי עבורנו, נשאר לוודא שהוא גם יהיה אסתטי ויפה, ויתאים לעיצוב הביתי שלנו. קיים מגוון רחב של פרופילים, כאשר הנפוץ ביותר הוא פרופיל אלומיניום בלגי זהו פרופיל דק, עדין, מעוצב בסגנון ברזל, אך עם איכויות של אלומיניום ויש לו מגוון של אפשרויות עיצוב. העיצוב הבלגי מעשיר את החלון והופך אותו למעשה לעוד רהיט בבית. הוא מגיע בשלושה דגמים: דגם 1700 שמתאים לחלונות הזזה עד גובה מטר, דגם 7300 לחלונות הזזה גבוהים יותר ודגם 4300 לחלונות ציר. חשוב לציין שמבין חלונות האלומיניום זהו הפרופיל היקר ביותר.

 חלון בלגי קליל 4300

אם אתם מוגבלים בתקציב, תוכלו לבחור בפרופיל אלומיניום סטנדרטי. זהו פרופיל רחב בעל מראה נקי וקווי עיצוב ישרים.

הצבע הבסיסי של הפרופילים הוא לבן, אבל ניתן ליצור פרופילים במגוון צבעים לפי בחירתכם. עם זאת, חשוב שתדעו שעל פרופיל בצבע תצטרכו לשלם יותר.

חשוב לדעת כי לא כל פרופיל מתאים לכל חלון אלומיניום – יש לוודא את התאמת הפרופיל לזכוכית ולגודל הפתח.


חשוב לדעת בהתקנת חלונות אלומיניום

כולנו אוהבים לקנות דברים בזול ונהיה מאושרים אם הצלחנו להתמקח עם בעל המקצוע. אבל עליכם לדעת שלפעמים זו יכולה להיות מלכודת – מחירים זולים מדי של חלונות אלומיניום מצביעים פעמים רבות על בעל מקצוע חאפר שמשתמש בחומרים לא איכותיים ויעשה גם עבודה פחות טובה. במקרים כאלו הצבע ידהה לכם, הפרופיל יאבד את הצורה וגם יחזיק פחות זמן. לכן לא מומלץ להתפשר על חלון אלומיניום זול.

אז איך תדעו? תעשו סקר שוק, כך תדעו מהו טווח המחירים הנפוץ בהתקנת חלונות אלומיניום. ברגע שתיתקלו במחיר זול מדי, תידלק לכם נורה אדומה.

 חלון אלומיניום פרופיל שחור

 


מחירי התקנת חלונות אלומיניום

מחירי ההתקנה של חלונות אלומיניום משתנים בהתאם לעובי הזכוכית שתבחרו, סוג החלון, גודל הפתח, הפרופיל והצבע, והם נעים בין 800-2,000 ₪ למ"ר. בנוסף, פרופיל בצבע ייקר לכם את העלות בכ - 25%. כאן תוכלו לראות פירוט מחירים של חלונות אלומיניום

שימו לב שעלות התקנת החלונות כוללת את ההובלה, החומרים והעבודה עצמה. חשוב לקבל מקבלן האלומיניום הצעת מחיר מפורטת ולוודא שהמחירים כולל מע"מ.

 חלון קליל אלומיניום

 

אחריות על התקנת חלונות אלומיניום

האחריות שתקבלו על חלון האלומיניום בדרך כלל תהיה לשנה והיא כוללת החלפת חלקים, צבע ועבודה. הדבר היחיד שהיא לא כוללת זה הזכוכית – גם אם הזכוכית נשברה ברגע שהמתקין עזב תצטרכו לשלם עליה.

יש חברות שיתנו לכם אחריות ליותר משנה, כמו חברת קליל למשל, שתיתן לכם אחריות לשנתיים אולם זו אחריות משולבת – אחריות של קליל על המוצרים עצמם ואחריות של המתקין על העבודה.

 חלון אלומיניום

חלונות אלומיניום - תמונות מלקוחות מידרג

אספקה והתקנה של חלון מאלומיניום וזכוכיות באמבטיה.
צילום: ריזי אקשטין, אלעד.
פירוק חלון ישן מאלומיניום וזכוכית והתקנה של ...
צילום: ענת מילר קושניר, חיפה.
התקנת חלון כיס כולל זכוכית.
צילום: מרק קוקס, ראשון לציון.
החלפת זכוכית בויטרינה והתקנה של 3 חלונות.
צילום: אהוד א. הוד השרון.
התקנת חלונות ותריסים בדירה.
צילום: א. י. רמת גן.
החלפת שני חלונות לשירותים והתקנת רשת.
צילום: רביב אביאלי, ראשון לציון.
פירוק חלון ישן עם משקוף עץ לצורך הרכבת חלון ...
צילום: יוסי ח. רמת גן.
הרכבת חלון אלומיניום בחדר הגג.
צילום: ארז שמעון, תל אביב.
התקנת חלון בחדר מקלחת.
צילום: עודד ניצן, רמת גן.
התקנת רשת גלילה בחלון.
צילום: בני בכר, כפר סבא.

רוצים לדעת כמה יעלה השיפוץ שלכם? נסו את מחירון השיפוצים של מידרג


קבלני אלומיניום מומלצים

התקנת חלונות אלומיניום היא עבודה שדורשת ידע רב ומקצועיות, ולכן כדאי שתיעשה על ידי קבלן אלומיניום אמין ומנוסה. בדיוק מהסיבה הזאת הכנו לכם רשימה של קבלני אלומיניום מומלצים לפי חוות דעת של מאות לקוחות קודמים. אחרי כל התקנה של חלון אלומיניום, נציג ממידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר.

 

שאלות נפוצות לדף זה

איך לבחור חלונות אלומיניום?

כשבוחרים חלון אלומיניום למעשה מתאימים 3 מרכיבים: סוג החלון, עיצוב החלון (פרופיל) וסוג הזכוכית. את ההתאמה כדאי לעשות עם קבלן אלומיניום שיבצע את ההתאמה לפי הצורך האישי שלכם.

איך מרכיבים חלון אלומיניום?

הרכבה של חלון אלומיניום היא פעולה מורכבת שעולה לא מעט ומחייבת הבנה ומיומנות של בעל מקצוע. לכן, מומלץ להיפגש עם קבלן אלומיניום מקצועי שיתאים את החלון לבית שלכם וייתן לכם הצעת מחיר מפורטת.

כמה עולה להתקין חלון אלומיניום?

מחיר ההתקנה מורכב מכמה פרמטרים: גודל הפתח, סוג החלון, סוג הזכוכית, הפרופיל והצבע. טווח המחירים נע בין 800-2000 ₪. כדאי לבקש מקבלן האלומיניום הצעת מחיר מפורט כולל מע"מ.

מה זה חלונות בלגיים?

חלונות אלומיניום בעיצוב בלגי הם הנפוצים ביותר. זהו פרופיל מעוצב שמעניק לחלון מראה מרשים ויש לו מגוון סגנונות. יש לציין שזהו הפרופיל היקר ביותר.

מה זה חלון אלומיניום דריי קיפ? צירפנו תשובה בוידאו!

קבלן אלומיניום מסביר מה זה חלון דריי קיפ, לאן הוא מתאים, כמה הוא עולה ומה היתרונות שלו.


 

מה זה זכוכית טריפלקס?

כשבוחרים להתקין חלון אלומיניום יש להתאים לו את הזכוכית שאתם רוצים. זכוכית טריפלקס היא הזכוכית הכי נפוצה והיא נחשבת לבטיחותית ביותר. היא מורכבת משני לוחות זכוכית או יותר, ובעת קבלת מכה אינה נשברת אלא רק נסדקת.

מה זה זכוכית מחוסמת?

זוהי זכוכית שחוממה בטמפרטורה קיצונית, ולכן חזקה בהרבה מכל זכוכית רגילה. היא עמידה לאורך זמן ובטיחותית מאוד.

מה זה זכוכית בידודית? צירפנו תשובה בוידאו!

קבלן אלומיניום מסביר על ההבדלים בין זכוכית בידודית לזכוכית טריפלקס, מה היתרונות של כל אחת ולאן הן מתאימות.


 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק