מוקד מידרג: 1-700-707-233

החלפת גג רעפים

ישנם הרבה גגות רעפים בארץ המכוסים על-ידי רעפי בטון ישנים. הגגות "הצעירים" ביותר הם בני למעלה מ- 25 שנה. רעפים אלו שירתו את גגות ארצנו במשך הרבה שנים במסירות ומנעו חדירת מים לגגות. כיום, ישנם רעפים טובים העשויים מחומרים חזקים ועמידים יותר מאלו הישנים ויש כמה סיבות טובות להחליף את הרעפים הישנים בחדשים.


החלפת גג רעפים ישן – מדוע?

הרעפים הישנים נשברים בקלות יתר - רעפי הבטון הישנים נשברים, עקב התיישנות  החומר, כתוצאה מדריכה עליהם. דרך השברים ברעפים חודרים מים לתקרה. דבר זה גורם לרטיבויות, לעובש ולעיתים אף לפגיעה במבנה התקרה. בסרטון הבא, גגן מסביר על החשיבות שבהחלפת רעפי הבטון הישנים והאלטרנטיבות המומלצות הקיימות בשוק: רעפי חרס ורעפי בטון מהסוג החדש.

רעפים לגגות - רעפי בטון ורעפי חרס

תחזוקה יקרה - העובדה שהרעפים נשברים בקלות מחייבת גגות אלו לעבור בדיקה  ועבודות תחזוקה בתדירות גבוהה מהרגיל, דבר אשר גורם לטרחה ולהוצאה כספית גבוהה. בנוסף, בכדי להחליף רעף בודד, על בעל המקצוע להזיז רעפים רבים וליצור לעצמו שביל דריכה בטוח. סיבה זו גורמת להעלאת מחיר התחזוקה.

גגנים רבים לא מעוניינים לתקן גגות רעפים ישנים - גגנים רבים נמנעים כיום מלתקן  גגות בעלי רעפי בטון ישנים. הסיבה לכך הינה שגם טיפול מקצועי אינו מונע בלאי ושבירה של רעפים נוספים ויש להם רתיעה (בצדק...) להיכנס "למיטה חולה".


עבודה מקצועית לעומת עבודה של חאפרים

בעת החלפת גג רעפים ישנה הזדמנות לפעולות תחזוקה ותיקון חשובות. גגן אמין ורציני יעשה עבודות אלו ואילו בעל מקצוע חאפר יוותר עליהן. הגגן החאפר לא יספר לכם, לפני תחילת העבודה, על הצורך בעבודות נוספות הקשורות לגג ויסחוט מכם מחיר גבוה, עבור כל תיקון נוסף, בהמשך. גגן מקצועי, לעומת זאת, יתאר לכם את העבודות הנוספות שעשויות להיות ואת מחירן לפני תחילת העבודה.

 החלפת רעפים

להלן מספר דוגמאות אשר מבהירות את ההבדל:

שיפור הקונסטרוקציה הקיימת - גגן אמין ינצל את ההזדמנות של הסרת הרעפים  ליישור, חיזוק ותיקון התשתית. בנוסף, הגגן יחליף את הלייסטים (קרויים גם לאטות) שעליהם מונחים הרעפים. גגן לא מקצועי או לא אמין לא יטרח לעשות זאת.

תחזוקה יקרה - גגן מקצועי יבדוק את מצב תעלות הפח והמרזבים מכיוון שבמקרים  רבים יש בהם חורים. במידת הצורך הוא גם יחליף אותם. באופן דומה, לעיתים יש צורך בתיקון ארגזי הרוח. גגן חאפר לא יעשה זאת או "שיתקע לכם מחיר בשמים",תוך כדי עבודה, עבור כל תיקון.

טיפול בתעלות הפח ובמרזבים - גגן חאפר עלול לפגוע בתקרה עצמה בתהליך פירוק גג הרעפים. גגן מקצועי מתכנן את העבודה נכון באופן שימנע פגיעה בגג.

פינוי הפסולת - הרעפים הישנים ושברים של רעפים, חתיכות עצים ועוד. פירוק גג  רעפים כרוך בפסולת רבה. גגן חאפר עלול לפגוע בחצר ובגינה. מן הסתם, ראיתם, לא פעם, פסולת בנייה מושלכת בחיק הטבע. ישנם גגנים שאינם מפנים את הפסולת לאתרי פינוי פסולת אלא משליכים אותה בצד הכביש!


השלבים להחלפת גג רעפים

1. פירוק הרעפים מהגג 
2. פינוי הפסולת 
3. יישור וחיזוק קונסטרוקצית הגג 
4. החלפת לייסטים (לאטות) 
5. עבודות פחחות - לפי הצורך 
6. תיקונים בארגזי הרוח - לפי הצורך 
7. הנחת רעפים חדשים, כולל חיתוכם 
8. הנחה וביטון של רוכבים 
9. ניקיון הגג

תוכלו לצפות גם בהסבר מפורט בוידיאו של כל השלבים להחלפת גג רעפים:

החלפת גג רעפים - כל השלבים

 


המלצות על גגנים

ישנם גגנים (כן, כך קוראים לבעלי מקצוע שעוסקים בגגות רעפים...) שניסיונם היחיד הוא בבניית פרגולות ואין להם כל ניסיון בגגות רעפים. אומנם, כל הגגנים יודעים לבנות פרגולות אך לא כל מי שיודע לבנות פרגולה יודע לטפל היטב בגג רעפים. לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על גגנים אמינים לפי חוות דעת של עשרות לקוחות  קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהגגנים שברשימה.


החלפת גג רעפים - תמונות מלקוחות מידרג


מחירים סבירים להחלפת גג רעפים

טווח המחירים הסביר נע בין 180 ₪ ל- 260 ₪ למ"ר של גג רעפים. מחירים זה אינו כולל תיקונים בארגזי רוח, פחחות ומרזבים. לעבודות אלו נהוג לתת מחיר נפרד . בכל עבודה ייקבע המחיר לפי הנתונים של השטח ( דרכי גישה לגג וכדו') וע"פ מורכבות העבודה בגג.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא גגן מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של גגנים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל בנייה או תיקון של גג, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת הגגנים המומלצים באזורכם.

בידוד גג רעפים, באיזה חומר בידוד מומלץ להשתמש?

חומר בידוד תרמי איכותי לגג רעפים מורכב בדרך כלל מסיבי פוליאסטר וציפוי אלומיניום, כפי שמסביר גגן בסרטון הבא: 

 

כמה עולה להחליף גג רעפים?

טווח המחירים הסביר נע בין 180 ₪ ל- 260 ₪ למ"ר של גג רעפים. מחירים זה אינו כולל תיקונים בארגזי רוח, פחחות ומרזבים. לעבודות אלו נהוג לתת מחיר נפרד.

איך מחליפים גג רעפים?

החלפת גג רעפים מתבצעת ב- 9 שלבים: 

1. פירוק הרעפים מהגג 

2. פינוי הפסולת 

3. יישור וחיזוק קונסטרוקצית הגג 

4. החלפת לייסטים (לאטות) 

5. עבודות פחחות - לפי הצורך 

6. תיקונים בארגזי הרוח - לפי הצורך 

7. הנחת רעפים חדשים, כולל חיתוכם 

8. הנחה וביטון של רוכבים 

9. ניקיון הגג

למה להחליף גג רעפים ישן?

יש כמה סיבות. סיבה אחת היא שהרעפים הישנים נשברים בקלות - רעפי הבטון הישנים נשברים, עקב התיישנות החומר, כתוצאה מדריכה עליהם. דרך השברים ברעפים חודרים מים לתקרה. דבר זה גורם לרטיבויות, לעובש ולעיתים אף לפגיעה במבנה התקרה. 

בנוסף, התחזוקה שלהם יקרה - העובדה שהרעפים נשברים בקלות מחייבת גגות אלו לעבור בדיקה ועבודות תחזוקה בתדירות גבוהה מהרגיל, דבר אשר גורם לטרחה ולהוצאה כספית גבוהה. 

עוד סיבה היא שגגנים רבים לא מעוניינים לתקן גגות רעפים ישנים - גגנים רבים נמנעים כיום מלתקן גגות בעלי רעפי בטון ישנים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק