מוקד טלפוני: 1-700-707-233

דלתות כניסה

דלת הכניסה היא פרט משמעותי מאוד בבית שלכם מבחינה ביטחונית ומבחינה עיצובית. על הדלת להיות בטוחה מפני פריצות, מבודדת מחום, מקור ומרעש והחלק הכיף – לשקף את סגנונכם האישי. מכיוון שדלת הכניסה לבית היא הדבר הראשון שפוגשים מבקרים בביתכם, כדאי להשקיע מחשבה בעיצובה ובאווירה שאתם רוצים להשרות על האורחים ובני הבית, רגע לפני הכניסה. בטיפ שלפניכם נפרט את הסוגים השונים, המחירים וכל מה שאתם צריכים לדעת על התקנת דלת הכניסה שלכם.

דלת כניסה

דלת כניסה – סוגים וחומרים

דלתות החוץ בארץ מתחלקות לשני סוגי חומרים מרכזיים: עץ ופלדה. כיום יש בשני הסוגים מבחר סגנונות וצבעים, לא משנה מה תבחרו. המבחר הגדול נותן לכם את היכולת לשלוט במחיר הדלת. לרשותכם הבחירה אם הדלת פשוטה או מעוצבת, אילו סוגי פרזול וקישוט יהיו עליה ואלמנטים נוספים שבאפשרותכם להוסיף, שמחירם ירד באופן משמעותי עם התרחבות שוק הדלתות בארץ. כל אלה נותנים לכם את האפשרות ליצור דלת ייחודית לכם בעלות שמתקבלת על הדעת.

 

דלתות כניסה מעץ

דלת עץ מעוצבת משדרת חום ומשתלבת נהדר בעיצוב בית במראה כפרי או רומנטי. דלתות העץ נפוצות פחות בארץ ומשמשות ברובן המוחלט כדלתות כניסה לבתים פרטיים. עץ נחשב לחומר שפחות עמיד כנגד נזקי מזג האוויר, אך כיום כבר פותחו שיטות שיכולות לייצר לכם דלת עץ עמידה וחזקה. עם זאת, מומלץ לא להתקין דלתות עץ בבתים שכניסתם פונה דרומה או מערבה, שכן קרינה ישירה של השמש גורמת לבלייה מואצת של החומר. מחירן של דלתות עץ מעוצבות משתנה מאוד, הטווח מתחיל בסביבות 3,000 ₪ לדלתות פשוטות יחסית, ויכול להגיע עד כמה וכמה אלפי שקלים. אבל הן כל כך יפות, שמי יכול לעמוד בפניהן?

דלת כניסה מעץ

 

דלת כניסה מפלדה

דלתות פלדה ידועות גם כדלתות ברזל או דלתות מתכת (שמות לא מדויקים, אבל לא ניכנס איתכם לקטנות) או כדלתות ביטחון – בשל חוזקן ועוצמת הנעילה שלהן. דלתות פלדה הן דלתות הכניסה הנפוצות ביותר בארץ והן מגיעות במגוון גדול מאוד של צבעים ודגמים. אם בעבר רוב דלתות הפלדה היו מצופות טפט מתקלף, כיום יש טכניקות של צביעה בתנור ושלל דלתות כניסה מעוצבות אשר נותנות תוצאה עמידה יותר ויפה יותר. בפניכם עומדים שלל עיצובים וסגנונות, רק צריך לבחור! דלתות אלו הן עמידות כנגד נזקי מזג האוויר וחזקות מאוד. מחירן נע פחות או יותר בין 2200 ₪ לדלת הפלדה הפשוטה ביותר ועד לכמה אלפי שקלים, תלוי בגודל הדלת ובסוג העיצוב שבחרתם.
אולי יעניין אתכם גם ששאלנו מתקיני דלתות איזו דלת כניסה מומלצת? ורובם בחרו בדלת מסוג "רב בריח" כעמידה ביותר בתנאי מזג האוויר ובפני פריצות.

דלת כניסה מפלדה

גודל דלת הכניסה

בבתים פרטיים לא מסתפקים לרוב בדלת בגודל רגיל, שלפעמים נראית קצת צרה על רקע הבית הגדול. ישנם שלושה סוגי גדלים לדלתות, אך כמובן שבדלת בהזמנה אישית תוכלו להזמין איזה גודל שתרצו. הגבהים הסטנדרטים לדלת הכניסה הם 2.15 מטר או 2.50 מטר. הרוחב הסטנדרטי הוא:

דלת דלת רגילה, בעלת כנף אחת היא ברוחב של 1-1.20 מטר.

דלת דלת כנף וחצי, בעלת צד אחד קבוע היא ברוחב של 1.35-1.55 מטר.

דלת דלת בעלת שתי כנפיים נפתחות ברוחב של 1.80-2.15 מטר.

בחירת הגודל היא לפי טעמכם האישי, הרושם שאתם רוצים להשאיר והתקציב שיש בידכם. באופן הגיוני, ככול שהדלת גדולה יותר היא גם עולה יותר, אך באופן מפתיע הפרש המחירים בין דלת כנף וחצי לדלת שתי כנפיים אינו משמעותי. במידה ואתם אכן שוקלים להתקין דלת בעלת גודל שונה מהסטנדרטים, יכול להיות שיהיה משתלם יותר להזמין אותה מנגרייה פרטית ולא מחברת יצרן בעלת דגמים קבועים.


צבע דלת הכניסה

הדלת היא פריט משמעותי מאוד בחזית הבית, ויכולה לתת טון שונה לחלוטין למראה הכללי. מכיוון ודלת הכניסה היא כרטיס הביקור לבית כולו, כדאי להשקיע מחשבה במה אתם רוצים לשדר לאורחיכם ולסביבה שלכם. דלת חומה יכולה להביע חמימות והכנסת אורחים, כחולה רוגע ושלווה ואדומה תראה את הצד הלא שגרתי שלכם (מה גם שמשמעות הצבע האדום בתורת הפנג-שוואי הוא "ברוכים הבאים" מחייך). רוב האנשים בוחרים צבעים כהים ונינוחים לדלת הכניסה שלהם, אבל אל תפחדו לבחור צבע נועז ומקורי!

דלתות כניסה מעוצבות

מיגון ונעילת דלת הכניסה

מערכת הנעילה בדלת מורכבת משתי מערכות נפרדות: הצילינדר, שהוא מנגנון הנעילה הפנימי בדלת והמנעול, שהוא שיטת נעילת הדלת. מערכות אלו מותקנות על ידי חברת ייצור דלת הכניסה כאשר לרוב ברירת המחדל היא מערכות נעילה של חברות רב-בריח או מולטילוק. במידה ואתם מעוניינים להתקין מנעול חכם, קודן, מנעול ביומטרי או צילינדר משוכלל יותר מהסטנדרט – אין שום בעיה, כיום רוב חברות המנעולים מעצבות את מוצריהן כך שיתאימו לכל הדלתות שבשוק.

מידע נוסף על מנעולים תוכלו לקרוא כאן או לצפות בסרטון הבא המסביר על סוגי המנעולים השונים:


הזמנת דלתות כניסה ומועד ההתקנה

לפני הזמנת הדלת מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע לגבי הדלת שמתאימה לביתכם. בנוסף, את הזמנת הדלת יש לעשות בשלב מוקדם יחסית בשיפוץ שכן זמן האספקה יכול להיות ארוך מהצפוי. זמן אספקה של דלת כניסה מעוצבת יכול להגיע לחודש ימים בעוד זמן אספקה של דלת רגילה הוא בסביבות 144 ימי עבודה. אם הזמנתם מקטלוג יש את הסיכוי כי הדלת קיימת כבר במלאי ותוכלו לקבל אותה מיידית מחייך.

את התקנת דלת הכניסה יש לעשות כמה שיותר לקראת סוף השיפוץ, על מנת שהיא לא תפגע במהלך העבודות האחרות. עם זאת, לא תמיד ניתן לדחות הרבה את מועד ההתקנה כי כשפותחים פתח בבית יש גם לסגור אותו... על כן, וודאו כי מתקין הדלתות והקבלן שלכם מתואמים ביניהם לגבי תהליך העבודה.


מחירים ואחריות של דלתות כניסה

לרוב תזמינו את דלת הכניסה דרך בעל מקצוע ואז עלות הדלת כוללת בתוכה את עלות ההתקנה פלוס מע"מ. מחיר דלת כניסה לבית הוא 2,500 ₪ בממוצע.

כאשר מזמינים את דלת החוץ באופן עצמאי, כפי שקורה לפעמים כאשר פונים לנגריות פרטיות, עלות ההתקנה לבדה היא 1000 ₪ בממוצע.

חברות הדלתות נותנות אחריות שונה לחלקים השונים בדלת. גוף הדלת מקבל מרוב החברות אחריות של חמש שנים, אך החלקים האחרים כמו הצילינדר והמנגנון מקבלים אחריות קצרה יותר. בעוד האחריות על חלקי הדלת נמשכת מספר שנים, על שירות התיקון עצמו תאלצו לשלם החל מתום השנה הראשונה מקניית הדלת.

 

איך נמנע מצב של תיקון דלת


התקנת דלתות כניסה - תמונות מלקוחות מידרג

התקנת משקוף ודלת פולימר ותיקונים בדלתות פנים ...
צילום: הדר דניאל, פתח תקווה.
התקנת דלת פנימית לממ"ד.
צילום: מ. א. פתח תקווה.
התקנת דלת עץ לחדר ממד.
צילום: דוד נשאוי, רמלה.
התקנת דלת פנים בתוך משקוף ממ״ד.
צילום: חיפה.
התקנת דלת פנים מעץ מלא בממד.
צילום: סמי בן עמי, תל אביב.
התקנה של דלת פנימית לממ"ד.
צילום: דני ד. הרצליה.
התקנת דלת פנים.
צילום: אלכס דובניקוב, קרית מוצקין.
התקנת דלת פנים ומשקוף.
צילום: י. פ. רמת גן.
התקנת דלת פנים מפולימר.
צילום: פאני פרננדס דה קרוז, תל אביב.
התקנת שלוש דלתות פנים מסוג פולימר נגד מים.
צילום: א. ב. רחובות.

מתקיני דלתות מומלצים

שלב התקנת דלת הבית שלכם הוא משמעותי מאוד למיגון שהיא תיתן לביתכם ולאורך חייה. לכן חשוב לעבוד עם בעל מקצוע אשר קיבלתם עליו המלצות מבוססות, כשזה מגיע לנושאים שקשורים למיגון הבית שלכם – לא לעבוד עם כל אחד! לא תרצו להתקין דלת ולגלות שבעל המקצוע שכפל מפתח אחד לעצמו...  בדיוק מהסיבה הזאת אספנו עבורכם כאן באתר מידרג המלצות של לקוחות קודמים על מתקיני דלתות מומלצים. לאחר כל התקנת דלת כניסה או תיקון דלת נציג מידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר, כך שרשימת מתקיני הדלתות המומלצים מתעדכנת כל הזמן.


שאלות נפוצות לדף זה

איזה סוגים של דלתות כניסה יש?

דלתות הכניסה מחולקות לשני סוגים מרכזיים: דלתות פלדה ודלתות עץ. בשני הסוגים יש עיצובים רבים הנתונים לבחירתכם. כדאי להתייעץ עם איש מקצוע לגבי חברות מומלצות, סוג הדלת וגודלה. את הדלת עצמה מזמינים לרוב דרך בעל המקצוע, וממשיכים בשיפוץ בלב שקט 

כמה עולה להתקין דלת כניסה?

קשה לענות על השאלה, כי הכל תלוי באיזו דלת אתם קונים.

דלתות פלדה פשוטות בעטיפת טפט עולות באיזור 1,800 – 2,300 ₪ כולל התקנה. מכאן והלאה כל עיצוב, גודל או סוג צביעה שתבחרו לדלת שלכם יעלה את מחירה.

התקנה בלבד, ללא מחיר הדלת, עולה בסביבות 1,000 ₪.

איך בוחרים דלת כניסה?

לבחירת דלת כניסה מספר פרמטרים כמו תנאי מזג האוויר (כדי להכריע בין דלת עץ לדלת פלדה), טעם אישי ומחיר. כיום שוק דלתות הכניסה רחב מאוד, וכדאי להתחיל להסתכל בקטלוגים באינטרנט לפי שעושים את הקנייה על מנת לא להתבלבל מהמבחר ולהגיע עם העדפה לסגנון מסוים.

בטיפ למעלה תוכלו לקבל עוד מידע שיסייע לכם בבחירה מחייך

מה המחירים של דלתות כניסה?

הטווח הוא רחב. דלת הפלדה הפשוטה ביותר עולה בסביבות 1,900 ₪ ודלת פלדה מעוצבת יכולה להגיע גם עד 10,000 שקלים. מחירן של דלתות עץ מתחיל בסביבות 2,500 ₪ ויכול להגיע לכמה וכמה אלפי שקלים, הכל תלוי בגודל ובעיצוב. עם אפשריות העיצוב שיש כיום בשוק אתם יכולים לעצב לעצמכם דלת כניסה ייחודית במחיר סביר בכך שאתם שולטים במרכיבים השונים של הדלת: פירזולים, תוספות אלומיניום או דוגמאות בחומר עצמו, הכל נתון לבחירתכם ותקציבכם.

מה המידות לדלת כניסה לבית?

ישנן שלוש מידות סטנדרטיות לדלתות כניסה לבתים פרטיים. גובה הדלת הוא 2.15 מטר או 2.50 מטר ואפשרויות הרוחב הסטנדרטיות הן:

א. דלת רגילה, בעלת כנף אחת היא ברוחב של 1-1.20 מטר.

ב. דלת כנף וחצי, בעלת צד אחד קבוע היא ברוחב של 1.35-1.55 מטר.

ג. דלת בעלת שתי כנפיים נפתחות ברוחב של 1.80-2.15 מטר.

מה חשוב בהתקנת דלת כניסה מעץ?

מומלץ לא להתקין דלתות עץ בבתים שכניסתם פונה דרומה או מערבה, שכן קרינה ישירה של השמש גורמת לבלייה מואצת של החומר. עם זאת, היום ישנן שיטות המעבדות את העץ בצורה כזו שהוא עמיד הרבה יותר מבעבר. התייעצו עם היצרן או הנגר שלכם האם התנאים של הבית והישוב שלכם יתרמו או יגרעו מאורך חיים של דלת עץ מעוצבת.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק