מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת דלתות פנים

דלתות הפנים בביתכם הן רהיט ככול רהיט אחר אשר צריך להשתלב בעיצוב הכללי. מעבר לכך, דלתות הפנים צריכות להיות חזקות ועמידות על מנת שיחזיקו שנים רבות בלי בעיה. השוק היום מלא בדלתות מעוצבות ופשוטות, מסוגים ומצבעים שונים. במאמר הבא, ניתן לכם מספר טיפים חשובים בבחירת ובהתקנת דלתות פנים, כך שתוכלו לעשות בחירה שתהיו מרוצים ממנה במשך שנים רבות!

דלתות פנים מעוצבות

דלתות פנים – סוגים

בעבר רוב הדלתות בשוק היו דלתות העשויות מחומרים חשופים ללחות ולמזיקים אשר היו מתקלפות, מתנפחות, נתקעות ופשוט לא עושות את העבודה. כיום איכות דלתות הפנים עלתה מאוד ויש מבחר של סוגים, אשר לכל אחד היתרונות והחסרונות שלו:

דלת פניםדלת פנים מסוג כוורת

דלת פנים מסוג כוורת היא דלת עץ מהנפוצות בארץ. מילוי הדלת הוא קרטון מחולק לתאים, ומכאן שמה "כוורת". לקרטון מסגרת עץ והוא עטוף משני צדדיו בלוחות דיקט או לוחות MD, שהוא סוג של עץ תעשייתיככול שצפיפות תאי הכוורת גבוהה יותר הדלת תהיה מבודדת יותר לרעש ולטמפרטורה וגם יקרה יותר. באופן כללי אלו דלתות פנים זולות יחסית. יתרונה של דלת פנים כוורת הוא משקלה הקל, שלא מכביד על הצירים. דבר זה הופך אותה גם למתאימה במיוחד לחדרי ילדים, שם האצבעות של הזאטוטים עלולות להימעך.

דלת פניםדלת פנים מסוג פלקסבורד

דלת עץ במילוי פלקסבורד, שהוא הרכב שבבי עץ דחוסים. דלת זו פחות רגישה למכות ומבודדת יותר מרעש, מחום ומקור ואלו כנראה הסיבות שבגללן גם מתקיני דלתות בחרו בה בתשובה לשאלה מה עדיף- דלת פולימר או פלקסבורד?  כמו כן, דלת מסוג פלקסבורד כבדה יותר מדלת כוורת, וצריך לקחת את זה בחשבון בהרכבת הצירים. 

דלת פניםדלת פנים מסוג פולימר

דלתות פולימר הן דלתות פנים שעשויות מחומר פלסטי עמיד לנזקי מים ומזיקים. זאת דלת עדינה יחסית, ולא מומלץ להתקין אותה בבית שנוהגים לטרוק בו דלתות. דלתות פולימר מתאימות לחדרי אמבטיה ושירותים. 

דלת פנים מפולימר

ציפוי או חיפוי דלתות פנים

ציפוי הדלת הוא חשוב גם למראה וגם לאיטום והשמירה עליה מפני נזקי רטיבות ושינויי טמפרטורה לאורך זמן. לפניכם כמה מן האפשרויות המרכזיות בשוק דלתות הפנים:

דלת פניםציפוי פורניר

ציפוי פורניר הוא חיפוי העשוי מחלקיקי קליפת עץ דקה ועל כן נותן מראה עץ עדין וכפרי. לרוב ניתן לבחור מבין מבחר גווני עץ. ציפוי זה הוא איכותי, אם כי גם דיי רגיש למכות ואינו פשוט לתיקון. כמו כן, הוא יקר יחסית לציפויים אחרים. כיום כמעט שלא משתמשים בו לדלתות פנים.

דלת פניםציפוי למינציה

למינציה, או למינטו, כפי שרוב יצרני הדלתות קוראים לו, הוא ציפוי פלסטיק דק שמוצמד אל לוח הדלת בחום, מעין טפט קשיח. טכניקות הלמינציה השתכללו בשנים האחרונות והוא נהיה איכותי יותר, אך הוא עדיין אינו נחשב לאיכותי מבין הציפויים ועלול להתקלף במהלך הזמן. ציפוי זה הוא זול יחסית, והוא הציפוי הסטנדרטי לדלתות פנים.

דלת פניםצביעה בתנור

שיטת הצביעה בתנור נותנת ציפוי אחיד, יפה ועמיד בפני לחות ומזיקים. בנוסף ניתן לבחור ממבחר צבעים גדול מאוד.

מתקין דלתות מסביר על סוגי דלתות פנים 


מחירים של דלתות פנים

מחיר דלתות פנים משתנה לפי החומר ממנו הדלת עשויה והציפוי שלה דלתות כוורת בציפוי למינציה הן הזולות ביותר ודלתות פלקסבורד בציפוי פורניר הן היקרות ביותר. המחירים נעים בין 1,300-2,700 ₪ לדלת, כולל התקנה.

פירוט על מחירי דלתות פנים אפשר למצוא ממש כאן


פרזולים בדלתות פנים

אל תשכחו שחלק מעיצוב דלת הוא גם הפירזולים המורכבים עליה. הכוונה היא לכל מה שעשוי ממתכת בדלת: הידית, המנעול והצירים.

ידית רב בריח ידית הדלת

ידית הדלת צריכה להלום את עיצוב הדלת הכללי בקווי העיצוב ובמרקם. עם זאת, בעוד החלפת דלתות פנים יכול להיות עניין יקר, החלפת הידיות בלבד היא לא הוצאה גדולה במיוחד. אז אם ימאס לכם מהידיות בעתיד, או סתם תרצו קצת לרענן את מראה דלתות הפנים, החלפת ידיות יכולה להוות פתרון נהדר!

ידית רב בריח צירים

ישנם סוגים שונים של צירים שניתן לבחור לדלת פנים. לרוב הבחירה בין הסוגים השונים היא מקצועית ונוגעת לסוג הדלת. אך יש גם העדפות אסטטיות שקשורות בבחירת הצירים: לדלת פנים במראה וינטאג' אולי תרצו לבחור צירים כבדים, מעוצבים ובולטים לעין. לדלת פנים בסגנון הייטק אולי תעדיפו לבחור בצירים סמויים אשר אינם נראים כאשר הדלת סגורה ומעניקים מראה חלק ונקי.

כמו כן, בדלתות פנים כבדות, כמו דלתות עץ מלא או כאלה מסוג פלקסבורד, מומלץ לא פעם להתקין שלושה צירים לאורך הדלת ולא רק שניים, על מנת שהם יוכלו לשאת את משקל הדלת.

ידית רב בריח מנעול

מנגנון סגירה ונעילה איכותי שומר על הדלת לאורך הזמן וגם חוסך לנו עצבים. אין דבר מעצבן כמו רעש של דלת שלא נסגרת באמצע הלילה. כיום יש בשוק אופציות שונות למנעולים, ולא רק המנעול הקלאסי עם מפתח סבתא. כדאי גם לחשוב אם צריך סוגי מנעולים שונים בחדרים שונים, כמו מנעול עם מפתח קבוע מבפנים (הנקרא גם לשונית פרפר) בחדר השירותים, או מנעול שניתן לפתוח אותו מבחוץ ללא מפתח, לחדר הילדים. אל תבחרו ישר במנעול שבא כברירת מחדל עם הדלת שבחרתם, מנעול מתאים בדלת יחסוך לכם תסכול בעתיד.

דלת פנים עם מנעול מגנטי

איטום למים

מים יכולים להסב נזק לדלת, לגרום לניפוח העץ או ולבליה מהירה של החומר. על כן וודאו שיש שכבת סיליקון או פולימר בתחתית הדלת, אשר מגינה על הדלת ממי שטיפת הרצפה. בחדרי אמבטיה ושירותים אשר בהם הלחות והרטיבות מרובות יותר יש לוודא עם המתקין כי הדלת שבחרתם עמידה מספיק ללחות, ולא תתנפח או תפתח עובש במהלך הזמן. בחדרים רטובים מומלץ להתקין דלת פלקסבורד בציפוי פורמייקה, או דלת פולימר.

דלת פנים שהותקנה בחדר האמבטיה

 


דלתות שונות בחדרים שונים

לא חייבים לבחור את אותו עיצוב דלת לכל הבית! למראה האחיד יש יתרונות בעיצוב הכללי ובמראה הנקי שהוא נותן לחלל הבית, אבל לחדרים שונים יש צרכים שונים. על כן שקלו את האפשרות להתאים את עיצוב הדלת לאופי החדר. למשל, בחדרי שירותים כדאי להתקין דלת פנים עם צוהר אור קטן מעל הידית או דלת עם חלון קטן בעל זכוכית אטומה כדי שיהיה ניתן לראות אם החדר תפוס. ביחידות הורים מתאים פעמים רבות להתקין דלת הזזה לחדר השירותים הפנימי, כך שהדלת לא תתפוס מקום בחדר. חישבו על התנועה בחדר והשימוש בו, התאימו את הדלת לצרכיכם, וגם תוסיפו מקוריות ורעננות לעיצוב הבית שלכם.


צבע דלת הפנים

כיום תוכלו למצוא בשוק כל צבע שתרצו. אמנם האופנה העכשווית היא דלתות בצבעים בהירים, אשר ממשיכים את הקיר ולא מתבלטים, אך זו לא האפשרות היחידה. כאשר בוחרים את צבע הדלת יש לקחת בחשבון את העיצוב הכללי של הבית כמובן, אך יש גם לחשוב לטווח הרחוק. לרוב התכנון הוא לא להחליף את הדלת בשנים הקרובות ועל כן עליה להיות בצבע כזה שגם אם תחליטו לעצב מחדש את הבית הדלת לא תעמוד בדרכיכם.

דלת פנים צבועה

מועד הזמנה והתקנת דלתות פנים

זמן האספקה הממוצע לדלתות פנים המוזמנות מיצרן הוא 14 ימי עבודה. יש להתייעץ ולהזמין את דלתות הפנים מספיק זמן מראש, על מנת שהן לא יעכבו את תהליך השיפוץ. אם אתם מזמינים את דלתות הפנים שלכם מנגר פרטי, התייעצו איתו מספיק זמן מראש כדי לדעת כמה זמן ייקח לו להכין את הדלתות המעוצבות.

את דלתות הפנים מומלץ להתקין כמה שיותר לקראת סוף השיפוצים, שלא יתלכלכו מצבע או חומרים אחרים ולא יקבלו מכות בזמן השיפוץ. בנוסף, אם הדבר אפשרי, מומלץ להתקין את הדלתות לאחר הנחת הריצוף.


אחריות ועלות תיקון

יש להבדיל בין אחריות יצרן הדלת לבין אחריותו של מתקין הדלת. משך האחריות על דלתות פנים משתנה בין היצרנים השונים, ונע לרוב בין שנה לשבע שנים. וודאו שאתם יודעים את משך האחריות על הדלתות שלכם, שלא תתקלו בהפתעות לא נעימות בהמשך. אחריות היצרן היא על גוף הדלת, כלומר אם העץ מתנפח, הידית נתקעת או שהמנעול לא עובד, יש לפנות ליצרן שיחליף או יתקן את הדלת.

מקרים בהם הדלת משתפשפת עם הרצפה, קורסת מציריה לא נסגרת כראוי וכדומה, הם באחריותו של בעל המקצוע שכן כנראה הייתה בעיה בהתקנה אשר דורשת תיקון. רוב מתקיני הדלתות נותנים אחריות של כשנה מתאריך ההתקנה. לאחר מכן, תיקון הדלת יעלה לכם כעלות ביקור רגילה של איש מקצוע, כלומר בסביבות 250 ₪, פלוס מחיר חלקים במידת הצורך.


התקנת דלתות פנים - תמונות מלקוחות מידרג

התקנת משקוף ודלת פולימר ותיקונים בדלתות פנים ...
צילום: הדר דניאל, פתח תקווה.
התקנת דלת פנימית לממ"ד.
צילום: מ. א. פתח תקווה.
התקנת דלת עץ לחדר ממד.
צילום: דוד נשאוי, רמלה.
התקנה של דלת פנימית לממ"ד.
צילום: דני ד. הרצליה.
התקנת דלת פנים.
צילום: אלכס דובניקוב, קרית מוצקין.
התקנת דלת פנים ומשקוף.
צילום: י. פ. רמת גן.
התקנת דלת פנים מפולימר.
צילום: פאני פרננדס דה קרוז, תל אביב.
התקנת שלוש דלתות פנים מסוג פולימר נגד מים.
צילום: א. ב. רחובות.
התקנת שתי דלתות פנים שכלל החלפת צילינדר.
צילום: נתן לוי, חולון.
התקנת דלת פנים בהתנדבות לקשישה.
צילום: יהורם הל, תל אביב.

מתקיני דלתות מומלצים

בין אם אתם עושים שיפוץ כללי ובין אם אתם רק מחליפים את דלתות הפנים, שלב התקנת דלתות הפנים שלכם הוא משמעותי מאוד לאורך החיים של הדלת והשמירה על איכותה. בדיוק מהסיבה הזאת אספנו עבורכם כאן באתר מידרג המלצות של לקוחות קודמים על מתקיני דלתות פנים מומלצים. לאחר כל התקנת דלת פנים או תיקון דלת נציג מידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר, כך שרשימת מתקיני הדלתות המומלצים מתעדכנת כל הזמן.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של דלתות פנים?

מחיר דלתות פנים משתנה לפי סוג הדלת ולפי היקף ההזמנה. בטבלה למטה מסוכמים מחירי התקנת דלתות פנים, לא כולל פירוק משקוף קודם או הובלה מורכבת

סוג דלת

מחיר דלת אחת

מחיר ארבע דלתות

דלת כוורת 

1,500-1,650 

1,300-1,500 לדלת  

דלת פלקסבורד 

1,600-1,800 

1,400-1,600 לדלת

דלת פורמייקה

1,800-2,500 

1,500-2,000 לדלת

דלת פולימר

1,800-2,300 

1,400-1,800 לדלת

איזו דלת פנים אטומה לרעש?

כדאי שדלת הפנים שלכם תאטום רעש עד כמה שניתן היא צריכה להיות עשויה מחומר צפוף כמה שיותר, שלרעשים קשה לחדור. על כן, על מנת לבודד רעש כדאי לבחור דלת מסוג פלקסבורד שהוא חומר עשוי סיבי עץ צפופים. לחדרים אקוסטיים או לחדרי סטודיו ניתן לרכוש דלתות ייעודיות למטרה זו אשר עושות עבודה מקצועית ממש.

מהי דלת הפנים הפשוטה והזולה ביותר?

דלת הפנים הזולה והפשוטה ביותר, חפשו דלת מסוג כוורת עם ציפוי למינציה. בדלתות כוורת יש כמה רמות צפיפות, ככול שהדלת צפופה פחות, היא זולה יותר.

מהן דלתות פנים כוורת?

דלת פנים מסוג כוורת היא דלת אשר המילוי שלה עשוי קרטון המחולק לתאים אשר נראים כמו כוורת. ככול שצפיפות התאים גדולה יותר הדלת תהה איכותית יותר ותבודד יותר נגד רעש, קור וחום. הקרטון מחופה משני צדדיו בלוחות עץ או MDF. דלתות פנים מסוג כוורת הן מבין סוגי דלתות הפנים הזולים יחסית.

דלתות הזזה ודלתות אקורדיון, פיתרון ל?

דלתות הזזה או אקורדיון מתאימות לחדרים בהם רוצים לחסוך את המקום שהדלת תופסת בפתיחתה. ביחידות הורים למשל, בהם לרוב יש שירותים פנימיים, מומלץ להתקין דלת הזזה כדלת השירותים על מנת לשמור על החדר מרווח. דלתות אלו, ובעיקר דלתות אקורדיון, מתאימות גם לבתים בהם יש צורך להגדיל את הפתחים על-מנת שיתאימו למעבר של כיסאות גלגלים או מסיבות אחרות. דלתות אלו נכנסות אל הקיר או נגללות לצד ובכך לא תופסות מקום בזמן שהן פתוחות, וגם לא דורשות ממי שרוצה להיכנס להתרחק מהן בשעת הפתיחה. אין הפרש גדול במחיר דלתות הזזה ודלתות אקורדיון ממחיר דלת פנים רגילה. הנה סרטון טיפ קצר על דלתות אקורדיון: 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק