מוקד טלפוני: 1-700-707-233

דלתות פולימר

מתכננים להחליף את דלתות הפנים בבית? כדאי לכם לשקול דלתות פולימר. דלתות פולימר הן דלתות הפנים הנפוצות בשנים האחרונות, ולא במקרה - ישראלים אוהבים לעשות ספונג'ה, ודלתות פולימר לא מתנפחות במגע עם מים. אז מה זה בכלל דלתות פולימר, מה היתרונות שלהן ומה החסרונות, וגם, האם כמו שיש דלתות עץ ודלתות פולימר יש גם ינשופי עצים וינשופי פולימרים? לא. אל תהיו מגוחכים. 

דלתות פולימר

דלת פולימר – מה זה ולמה זה טוב

דלתות פולימר הן דלתות העשויות מחומר פלסטי עמיד למים. הן משמשות כדלתות פנים ואינן יעילות כדלת כניסה לבית, בגלל שהן נוטות להצהיב ולהתעוות בשמש ישירה, וקלות יחסית לפריצה.

יש שני סוגים של דלתות פולימר:

דלת לבנהפולימר יצוק – דלת שעשויה כולה מפולימר. דלת מפולימר יצוק מתאימה לחדרים רטובים, כמו חדרי אמבטיה, כי היא עמידה למים לחלוטין. אם כבר התקנתם דלת כזאת בחדר האמבטיה מומלץ לשמור על אחידות העיצוב ולהתקין את אותן הדלתות בכל החדרים. לא שפרה את לא יכולה להתקין דלת שונה בחדר שלך עברנו על זה כבר.

דלת לבנהציפוי פולימר – דלתות עשויות שני לוחות פולימר עם מסגרת עץ ומילוי שיכול להיות כוורת קרטון או פלקסבורד (לוחות עץ). תחתית הדלת תהיה עשויה לגמרי מפולימר כדי להיות עמידה למים. תחתית עמידה למים טובה נגד נזקים משטיפת רצפה, אבל בחדרים לחים האדים יכולים לחדור אל מילוי העץ ולנפח את הדלת, לכן דלת עם ציפוי פולימר לא מומלצת לחדרי אמבטיה.

דלתות פולימר

 

בכל מקרה, לפני הזמנה של דלת פולימר, וודאו שלדלת שאתם מזמינים יש תו תקן, אחרת אתם יכולים ליפול על דלתות פלסטיק באיכות ירודה. תו התקן חשוב גם כדי לוודא בידוד רעשים: דלת פולימר איכותית מבודדת רעשים ממש כמו דלת עץ עם מילוי פלקסבורד, אבל דלת חלולה לא מבודדת רעשים כמעט בכלל. לדלת פולימר איכותית יהיה תו תקן ואישור בידוד אקוסטי.

 

דלת פולימר – יתרונות

לדלת פולימר יש שני יתרונות מרכזיים:

✔️ עמידות למים – כמו שאמרנו קודם, דלתות עץ מתנפחות במגע עם מים, וגם בדלתות עם ציפוי עמיד למים הציפוי יכול להתקלף. דלתות פולימר לעומת זאת, עמידות למים לגמרי. אתם יכולים לשטוף את הבית בלי לפחד על הדלת, או להתקין דלת כזאת באמבטיה, למשל, בלי שהיא תינזק.

✔️ עמידות למזיקים – טרמיטים אוהבים מאוד לאכול עץ, אבל לא ממש מתלהבים מפלסטיק. בדלתות פולימר אתם לא צריכים לחשוש מחרקים רעבים שיבואו לכרסם לכם את הדלת של חדר השינה. 

 

דלת פולימר – חסרונות

❌ דלת רגישה למכות – בניגוד לדלתות עץ שהן מאסיביות יחסית, דלת פולימר היא דלת עדינה למדי ורגישה יותר למכות ולטריקות. אם יש לכם בבית מתבגרים שאוהבים לטרוק דלתות בדרמטיות, יכול להיות שעדיף לכם להשתמש בדלתות מעץ.

❌ לא ניתנת לתיקון – חיסרון נוסף בדלתות פולימר הוא שבמקרים רבים אי אפשר לתקן אותן – במקרה של חור או פגיעה בדלת לא תוכלו פשוט לתקן את החור ולסתום אותו אלא תאלצו להחליף את כל הדלת.

❌ מחיר הדלת – דלת פולימר עולה מעט יותר מדלת עץ: כ-200 שקלים יותר לדלת. הסיבה לזה היא שפולימר הוא חומר שמורכב יותר להתעסק איתו וההתקנה שלו קשה יותר מהתקנת דלת עץ. עם זאת, דלת פולימר מגיעה צבועה כבר, כך שדלת פולימר תעלה פחות מדלת עץ שנשלחת לצביעה בתנור.

 

מתקין דלתות מסביר על דלתות פולימר ודלתות פנים נוספות 


פרזולים בדלתות פולימר

ידית דלת ידיות – בדלתות פולימר צריך להקפיד על ידיות שמחוברות אחת לשנייה מצד לצד, ולא ידיות מחוברות לברגים כמו שיש בדלתות עץ, אחרת הידית תתפרק. בדרך כלל המתקין ידאג לזה גם בלי שתבקשו.

ידית דלת צירים – רוב דלתות הפולימר מותקנות על גבי צירי סֵפֶר, צירים שנמצאים בצד הדלת, כך שהדלת לא נשענת עליהם עם כל משקלה. הסיבה היא שצירי פייפ, הצירים הקלאסיים בדלתות עץ, הם עדינים יותר. דלת פולימר היא דלת רגישה ולכן מתקינים אותה על צירים חזקים שקשה לטלטל ולשבור.

ידית דלת מנגנון נעילה – בדלתות פולימר מומלץ להרכיב מנעול מגנטי, שמאפשר סגירה שקטה של הדלת. ואכן רוב מתקיני הדלתות משתמשים במנעול מגנטי כסטנדרט בדלתות פולימר.

 מנעול מגנטי בדלת פולימר

דלתות פולימר - אפשרויות עיצוב

הצבעים הסטנדרטיים של דלתות פולימר הם גווני לבן ושמנת, אבל אם השיר אדון שוקו השפיע עליכם עמוקות ואתם מעדיפים דלת אדומה – גם זה אפשרי. דלתות פולימר נצבעות בתנור, והמחיר של צביעה כזו נע בין 1,000-1,200₪ לדלת.

מחיר צביעה ל-4 דלתות פולימר ומעלה נע בין 700-900 ₪ לכל דלת.

דלת פולימר חלקה

משקוף לדלתות פולימר

אפשרי להתקין דלתות פולימר על משקופי עץ, אבל בדרך כלל זה לא כדאי – למה להתקין דלת עמידה למים על משקוף לא עמיד למים? כשקונים את הדלת מומלץ לברר שהיא מגיעה גם עם משקוף פולימר. משקופי פולימר נפוצים מאוד וחברות רבות מתקינות אותם גם עם דלתות עץ.

 

מתקין דלתות מסביר על משקוף עץ רקוב

 


דלתות פולימר - מחירים

הגורם העיקרי שמשפיע על מחיר דלתות פולימר הוא היקף ההזמנה – רוב מתקיני הדלתות יתנו הנחה בהזמנה של ארבע דלתות ומעלה. דברים נוספים שיכולים להעלות את המחיר הם הובלה, פירוק דלתות קודמות, ובמקרים בהם ההתקנה מורכבת מאוד ומצריכה חיתוכים והתאמות רבות.

דלת לבנה מחיר הובלה מורכבת, כלומר העלאה של הדלתות שתי קומות או יותר ללא מעלית,  נע בין 300-1,000 ₪, וככל שהקומה גבוהה יותר המחיר יעלה.

דלת לבנה מחיר פירוק משקוף ודלת קודמת נע בין 50-150 ₪ לדלת.

דלת לבנה מחיר דלת פולימר אחת כולל התקנה נע בין 1,800-2,300 ₪ לעבודה כולה.

דלת לבנה מחיר ארבע דלתות פולימר כולל התקנה נע בין 1,400-1,800 ₪ לכל דלת.

דלת פולימר לבנה

אחריות על דלתות פולימר

האחריות על גוף הדלת נעה בין 5 ל-7 שנים, ומכסה נזקי מים, התנפחות וקורוזיה בצירים. האחריות על העבודה עצמה, למשל התפרקות משקוף או יציאת דלת מהמקום, משתנה מאוד בין המתקינים השונים, כך שכדאי לברר באופן פרטני מול איש המקצוע מה האחריות שלו מכסה, ולכמה זמן. 


מתקיני דלתות פולימר מומלצים

כמו בהרבה תחומים, גם בהתקנת דלתות פולימר כדאי להזמין רק בעל מקצוע מנוסה. כאן תמצאו בעלי מקצוע מומלצים להתקנת דלתות פולימר עם חוות דעת של מאות לקוחות קודמים. בתום השירות צוות המוקד יתקשרו גם אליכם ויבקשו מכם לדרג את  מתקין הדלתות. 


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה דלת פולימר?

דלת פולימר היא דלת מחומר פלסטי מחוזק. היא עמידה למים ולמזיקים.

מה עדיף, דלת עץ או פולימר?

בחדרים רטובים התשובה היא כמעט חד משמעית – דלת פולימר עדיפה. בשאר החדרים התשובה לא כל כך חדה – דלתות עץ עמידות יותר למכות וקל יותר לתקן אותן, דלתות פולימר עמידות למים ולמזיקים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק