מוקד טלפוני: 1-700-707-233

דלתות הזזה

לפני שתיגשו להתקין דלת הזזה בבית שלכם כדאי שתדעו את כל האפשרויות העומדות לפניכם. איזה סוגי דלתות הזזה קיימות? כמה תעלה לכם דלת הזזה? ומה לעשות אם אתם חייבים להתקין דלת הזזה בגלל חוסר במקום - אבל פשוט לא רוצים? אל תזוזו לשום מקום, אנחנו מתחילים.

דלתות הזזה

 


דלת הזזה – איך זה עובד?

הבחירה בדלתות הזזה לבית יכולה להיות עיצובית ויכולה להגיע מהכרח של חלל קטן. מבחינת החומרים וההכנה של הדלת, דלת הזזה היא כמו דלת פנים רגילה – עשויה עץ או פולימר וצבועה בתנור או מכוסה בטפט. אגב, אם השאלה מה עדיף - דלתות עץ או פולימר? מעסיקה אתכם, אולי תרצו לדעת שמתקיני דלתות ששאלנו המליצו על דלת פולימר כאפשרות הטובה יותר מבין השתיים. ההתקנה של דלת הזזה שונה משל דלת פנים רגילה: במקום להיפתח פנימה או החוצה, היא מחליקה לאורך הקיר וכך לא תופסת שטח כשהיא פתוחה, מונעת אי נעימות של קבלת מכה בפתיחה, או הסתבכות בפתיחה וסגירה בחדר קטן (כמו חדר שירותים או חצי חדר בבית).

דלת ההזזה מחוברת לגלגלי פלסטיק ונעה על מסילה עליונה ממתכת. היא מחליקה הצידה לאורך הקיר או לתוכו – תלוי בסוג הדלת שתבחרו: דלת הזזה נגררת או דלת הזזה מסוג כיס.

 

דלת הזזה נגררת

נקראת גם דלת תלויה. זוהי דלת הזזה סטנדרטית, ואולי הסוג הנפוץ ביותר של דלתות ההזזה לבית. הדלת הזו יושבת על מסילה עליונה שמותקנת לצד הקיר, כך שהיא נפתחת ונסגרת לאורך הקיר וחוסכת את מקום פתיחת הכנף בבית.

דלת הזזה נגררת

 

דלת הזזה כיס

זוהי דלת הזזה בבנייה מתוחכמת יותר. המסילה היא כיס מתכת שנמצא בתוך הקיר, בבנייה אטומה, והדלת זזה ונעלמת לתוכו. כך, כשהדלת פתוחה, היא לא נראית לעין ולא מעבה את הקיר. כבר השתכנעתם? רגע. להתקנת דלת הזזה מסוג כיס יש שיקולים נוספים שצריך לקחת בחשבון:

כוכבית שלב התכנון: דלתות הזזה מסוג כיס זו הוצאה שצריכה להיות מחושבת בשלב התכנון האדריכלי של הבית. התכנון כולל הכנה של קיר חלול עם מספיק מקום בשביל שהדלת תוכל להיכנס אליו. כלומר, לא בכל מקום אפשר להתקין דלת הזזה מסוג כיס.

כוכבית מחיר גבוה: החיסרון המרכזי של דלת הזזה מסוג כיס הוא הפגיעה בכיס. בגלל שצריך לקדוח ולבנות בתוך הקיר, מדובר בעבודה יקרה בהרבה, לפעמים גם פי שניים מדלת הזזה נגררת.

כוכבית דלת אנטי-אלרגנית: עוד משהו שצריך לקחת בחשבון זה שבתוך הכיס נתפס אבק שכמעט בלתי אפשרי לנקות. האבק הזה לא יישאר לעד בתוך הקיר וכשהוא ייצא – אתם תרגישו בנוכחותו. אם אתם או מישהו אחר בבית אלרגיים לאבק – לא בטוח שזו האופציה הטובה ביותר עבורכם.

כוכבית עץ שמתנפח לא עובר בקיר: אם החלטתם ללכת על דלת הזזה מסוג עץ, כדאי לקחת בחשבון נזקים שיכולים לקרות. אם מדובר בחדר אמבטיה, שבו הרצפה תהיה רטובה כמעט באופן תמידי, העץ יכול להתנפח. הכיס שבנוי בקיר מותאם בדיוק לדלת, לכן אם העץ התנפח הדלת לא תיפתח ותיסגר עד הסוף.

דלת הזזה כיס לבית

 

חומרים של דלת הזזה

יש שני חומרים מהם מכינים דלתות הזזה: עץ או פולימר.  

דלתות הזזה מעץ הן הסוג הפשוט והסטנדרטי של דלתות ההזזה, לכן זו גם האופציה הזולה יותר. דלת ההזזה עשויה מלוחות דיקט או MDF, סוג של עץ תעשייתי, והיא מבודדת רעשים וטמפרטורה ברמה סבירה. הבעיה המרכזית עם דלתות הזזה מעץ היא שלעץ אין הגנה טובה מרטיבות ולחות. לכן אם אתם מתכננים להתקין דלת הזזה לאמבטיה, ואתם מאלו שאוהבים לגרוף מים מצד לצד – אולי כדאי שתחשבו שנית על דלת הזזה כזו.

דלת הזזה מפולימר הן הסוג המודרני יותר של דלתות ההזזה לבית. הדלת עשויה חומר פלסטי מיוחד שעמיד בפני רטיבות, רעש ובמקרה של דלתות הזזה מסוג כיס - גם בפני מזיקים שעלולים לכרסם את הדלת.

דלת הזזה עם מסילה מעץ

 

נעילת דלת הזזה

מעבר לסוגי דלתות ההזזה השונות, עוד משהו חשוב שכדאי לדעת על דלתות הזזה הוא שלדלתות הזזה אין נעילה. כלומר, תוכלו לנעול את דלת ההזזה שלכם על ידי וו מיוחד שתופס את הלשונית שעל הקיר. אבל זו לא נעילה שהיינו סומכים עליה שתהיה מוגנת מפריצות – ולכן גם לא תראו דלתות הזזה בכניסה לבית.


עיצוב דלתות הזזה

מעבר לסוג דלת ההזזה והחומר ממנה היא עשויה, דלתות ההזזה מגוונות מאוד גם בעיצוב: אם זה בסוג הציפוי או הצביעה שלהן, בגודל שלהן, בקישוטים והעיטורים שתרצו או בתוספות מיוחדות לדלת. לכן, כדאי להכיר את כל אלו ולקחת בחשבון את העיצובים השונים בבואכם לבחור בדלת ההזזה הנכונה לכם:

דלת ציפוי דלת הזזה: תוכלו לבחור בטפט או בצביעה בתנור, שתיהן אופציות טובות בשביל להגן על הדלת מהתבלות ורטיבויות, ובשביל לצבוע ולייפות את הדלת.

דלת עיצוב מיוחד: לא חייבים ללכת על דלת הזזה בסיסית, תוכלו לבחור בדלת מעוצבת מקטלוג קיים, או לעצב את הדלת מחדש. בדרך כלל נהוג לאחד עיצובים עם שאר דלתות הפנים בבית, כדי לשמור על אחידות עיצובית.

דלת הזזה מעוצבת לבית

 

דלת גודל לא סטנדרטי: הגודל הסטנדרטי של דלתות הזזה נע בין 60-90 ס"מ רוחב, בקפיצות של 10 ס"מ. אם תרצו גודל אחר – גדול יותר, קטן יותר, או איפשהו בין הגדלים האלו (למשל 67.37 ס"מ בדיוק) – המתקין יצטרך לחתוך את הדלת במיוחד בשבילכם, וזה אגב, יעלה לכם את מחיר הדלת.

דלת תוספת גלגלים שקטים לדלת: גלגלים ומסילה זה דבר מרעיש, תשאלו את רכבת ישראל. בדגמים החדשים של דלתות ההזזה התגברו על הבעיה הזאת ועברו לגלגלים שקטים מצופים גומי. לרוב לא תשלמו תוספת מחיר על גלגלים שקטים לדלת הזזה, אבל במקרים מסוימים, כמו למשל; התקנת גלגלים שקטים על דלת הזזה פשוטה – לתוספת הזו יכולה להיות גם תוספת מחיר.


אלטרנטיבות לדלת הזזה

אם הגעתם למצב שבו אתם חייבים להתקין דלת הזזה, בגלל חוסר במקום, אבל לא רוצים להתקין אותה בגלל אחת הסיבות שמוזכרות למעלה, דעו שכשדלת אחת נסגרת, דלת אחרת נפתחת ותמיד יש פתרונות אחרים לבעיה שלכם: תוכלו לבחור להתקין דלת בפתיחה החוצה, גם אם זה אולי "לא מקובל" בחדרי שירותים, תוכלו להתקין דלת אקורדיון כדי להפריד בין חדרים, או להתקין דלת משתי כנפיים מתקפלות, שתהווה רק חצי מהשטח של דלת פנים רגילה.


מחיר דלתות הזזה ואחריות

מחירי דלתות הזזה לבית משתנים בהתאם לעיצוב, לחומרים מהם הם עשויים וכמובן לסוג הדלת: דלת הזזה נגררת או דלת הזזה מסוג כיס.

מחיר מחיר דלתות הזזה סטנדרטיות הוא כ-2,000 ₪ בממוצע.

מחיר מחיר דלתות הזזה מעוצבות ויוקרתיות, הוא 5,000 ₪ ויותר.

המחירים כוללים את הדלת עצמה ואת ההובלה וההתקנה שלה.

 

אחריות על דלת הזזה

האחריות שתקבלו על דלת הזזה מתחלקת ל-2: האחריות על הדלת והאחריות על ההתקנה.

נקודה על התקנת דלת הזזה תקבלו שנת אחריות מהמתקין (ולפעמים אם תתעקשו גם שנתיים).

נקודה על דלת ההזזה עצמה תקבלו בין 5-7 שנות אחריות מהיצרן.


מתקיני דלתות הזזה מומלצים

התקנת דלת הזזה לבית צריכה להיעשות במחשבה מדויקת ובתכנון מוקפד כדי למנוע טעויות מבאסות בהמשך. צריך לחשב את הפתיחה שלה, את הדיוק על המסילה, את העובי שלה שלא יעמיס על הגלגלים ועוד המון דברים. לכן, כדאי לדייק גם במי שמכין אותה ומתקין אותה אצלכם בבית. הכנו לכם רשימה של מתקיני דלתות הזזה מומלצים, עם חוות דעת מאלפי משתמשים קודמים, כדי שתהיו בטוחים שהדלת שלכם מותקנת כראוי ובצורה מושלמת.


שאלות נפוצות לדף זה

איך מתקינים דלת הזזה

התקנת דלת הזזה היא מורכבת יותר מהתקנת דלת פנים רגילה, כי היא דורשת דיוק בהתקנת המסילה והצירים, כדי שתוכלו לפתוח ולסגור אותה בהינף יד, בלי בעיות.

לכן, לשאלה הזאת יש רק תשובה אחת: בצורה מדויקת, בעזרת בעל מקצוע מומלץ עם חוות דעת קודמות.

איך מרכיבים דלת הזזה

הרכבת דלת הזזה מתחילה קודם בהתקנת המסילה, או הכיס הפנימי בקיר.

לאחר מכן, המתקין ירכיב את המעצורים לדלת על גבי המסילה, כדי לתחם את גבול התזוזה של דלת ההזזה ורק אז יתקין את הדלת.

בעל מקצוע אמין גם יבדוק אחר כך את הדלת, בכל מיני זוויות משיכה, כדי להבטיח שהיא באמת נפתחת ונסגרת כמו שצריך, וכמובן - ינקה אחריו.

איך לנעול דלת הזזה

נעילת דלת הזזה נעשית באמצעות וו קרס שנתפס מדלת ההזזה לציר שנמצא בקיר.

אבל, קחו בחשבון שנעילה כזו היא לא אופטימלית ובהרמה של הדלת ניתן לפרוץ אותה בקלות, אז לא היינו ממליצים להתקין דלת הזזה בכניסה לבית.

כמה עולה דלת הזזה

המחיר של דלת הזזה לבית נובע מכמה פרמטרים שונים: סוג החומר, סוג הפתיחה, העיצוב, הגודל והתוספות המלוות אותו.

טווח המחירים של דלתות הזזה נע בין 2,000-5,000 ₪ ויותר.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק