מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון מקבוק

אם אתם מיחידי הסגולה שיש להם מקבוק, נו אותם אנשים שאי אפשר לשאול מהם מטען אף פעם, אתם בטח יודעים שתיקון מקבוק הוא לא דבר שגרתי במיוחד. עמיד ככל שיהיה, כמו כל מחשב גם המקבוק לא חסין מנפילות, כוסות קפה ושאר מפגעים שידרשו מאיתנו לסור למעבדה הקרובה. כאן תמצאו את כל המידע שאתם צריכים לדעת על תיקון מקבוק - תקלות נפוצות, מחירים של תיקון מקבוק, וגם מי יכול לתקן מקבוק – וזה לא כל טכנאי מחשבים.


תיקון מקבוק

PC  או מאק, הוא ויכוח עתיק יומין. ממש כמו זירו או קולה, איך פגשתי את אמא או חברים, גלידה בכוס או בגביע, גם חסידי ה-PC והמאק מתחלקים לשני מחנות. אם הגעתם לפה כנראה שכבר בחרתם צד. 

אז תנו לנו להתחיל מהחדשות הטובות. המקבוק לא רק אלגנטי ונוח, הוא גם מחשב עמיד, שצפוי להחזיק לאורך שנים, ללא תקלות רבות. בנוסף, המקבוק סובל מפחות פריצות אבטחה ווירוסים ביחס ל-PC, מאחר שהוא עובד באמצעות מערכת הפעלה סגורה. כלומר, מערכת שפתוחה רק ליישומים ואפליקציות שעמדו בקריטריונים המחמירים של אפל.

עם זאת, לא הכל דבש אצל התפוח. כמו כל המחשבים גם המקבוק לא חסין מפני תקלות חומרה - מסך שבור, הארד דיסק תקול או נזקי קורוזיה. בנוסף, אם וכאשר תצטרכו לתקן את המקבוק, זה יעלה לכם לא מעט. חלקי החילוף של המקבוק עולים כמעט פי 2 בהשוואה לאחיו ה-PC, ואם זה לא מספיק גם התיקון עצמו מורכב יותר מתיקון מחשב נייד סטנדרטי בשל המבנה המיוחד של המחשב.

 

מחשב מקבוק

מי יכול לתקן?

האפשרות הראשונה שעומדת בפניכם היא לשלוח את המחשב לתיקון במעבדה מורשית של אפל – Idigital. היתרון הבולט במעבדות המורשות הוא הביטחון שהמכשיר שלכם נמצא בידיים טובות עם ניסיון. עם זאת, מחיר תיקון מקבוק במעבדה רשמית גבוה יותר בהשוואה למעבדה פרטית. בנוסף, כשאתם שולחים את המקבוק לתיקון במעבדה, אתם כפופים ללוח הזמנים של המעבדה ויכולים להמתין זמן ממושך עד לקבלת המכשיר.

האפשרות השנייה היא לשלוח את המחשב לתיקון במעבדה פרטית. בדרך כלל, תיקון אצל טכנאי פרטי יהיה זול יותר וגם יבטיח שהמחשב יחזור אליכם במהרה. רק קחו בחשבון שמבחר טכנאי המקבוק מצומצם יותר בהשוואה לטכנאי PC, כך שאולי תצטרכו לעבוד טיפה קשה יותר כדי למצוא טכנאי באיזור שלכם.

 


החלפת מסך למקבוק

התקלה הנפוצה ביותר וכנראה גם המצערת ביותר. לא רק כי מסך שבור הוא לא כיף גדול, אלא גם כי תיקון מסך מקבוק הוא הוצאה לא קטנה בלשון המעטה. בשונה ממחשבים אחרים, בהם ניתן לשלוף את המסך מתוך המסגרת ולבצע החלפה של רכיב בודד, מסך מקבוק מגיע כמכלול. המשמעות היא שכל תקלה במסך מצריכה את פירוק המסך בשלמותו (כולל המסגרת והגב האחורי) והרכבה של מסך חדש ומקורי של אפל.

לוגו של אפל כמה זה עולה? מחיר החלפת מסך מקבוק מסדרת pro/air עולה בממוצע 2,000-2,500 ש"ח. הפער במחיר נובע משנת הייצור ומהדגם.

מחיר החלפת מסך מקבוק פרו רטינה (מסך 4K עם רזולוציה גבוהה) עולה כ- 2,500-3,000 ש"ח.

כוכבית המחירים כוללים את עלות הרכיב + העבודה.

 

מסך מקבוק

החלפת סוללה למקבוק

לא קל לפספס את פרפורי הגסיסה של סוללת מקבוק שמחזיקה בממוצע 4-5 שנים. בסיום חייה הסוללה נוטה להתנפח ועלולה להרים את המקלדת או את משטח העכבר. דרך נוספת לדעת שהסוללה עשתה את שלה היא אם אחוזי הטעינה במחשב יורדים במהירות מחשידה. בהתאם למסורת האפלית (מלשוןapple  כמובן) סוללת המקבוק מודבקת למארז המחשב כדי שההתעסקות איתה תהיה מינימלית ככל האפשר. כדי להוציא את הסוללה יש להשתמש בחומר מסיר הדבקה מיוחד. שימו לב שמדובר בתהליך מורכב שיכול לקחת גם שעה וכולל התעסקות עם חומרי המסה, כך שמומלץ בחום לפנות לטכנאי מק מנוסה ולא לנסות את שיטת "המס זאת בעצמך" בבית.

לוגו של אפל כמה זה עולה? מחיר החלפת סוללת מקבוק מסדרת pro/air עולה בממוצע 600-800 ש"ח.

כוכבית המחיר כולל את עלות הרכיב + העבודה, הפער במחיר תלוי בשנת הייצור והדגם.

 

החלפת סוללת מקבוק

 


תיקון מקלדת מקבוק

בין אם המקלדת שלכם נפלה קורבן לכוס קפה סוררת ובין אם פירורי המזון על המחשב הכריעו אותה - תיקון מקלדת הוא אחד התיקונים הנפוצים במקבוק ובכלל. שימו לב שבמקרה של נוזל שנשפך על המקלדת, יש לנתק מיד את המחשב מכל חיבור חשמלי ולא ללחוץ על שום דבר, כדי למנוע קצר בלוח האם. לאחר מכן מומלץ לגשת לטכנאי מקבוק בהקדם שיבצע ניקוי קורוזיה יסודי. גם אם לא תוכלו להציל את המקלדת שלכם, הניקוי יפחית את הסיכוי לפגיעה בלוח האם, רכיב שהתיקון שלו מורכב בהרבה וגם עולה בהתאם, ממש תכף נגיע לשם.

לוגו של אפל כמה זה עולה? מחיר החלפת מקלדת מקבוק נע בין 600-950 ש"ח. עלות החלפת מקלדת בדגמים חדשים כמו מקבוק פרו 17 אינץ' יכולה לקפוץ גם מעל 1,000 ש"ח.

כוכבית המחיר כולל את עלות הרכיב + העבודה, הפער במחיר תלוי בשנת הייצור ובדגם.

 

מקלדת מקבוק

תיקון לוח אם במקבוק

אם אתם לוחצים על כפתור ההפעלה והמקבוק לא נדלק או לא מראה סימני חיים כמו נורות או רעש עבודה – תחשדו בלוח האם. כבר זרקנו חצי רמיזה בסעיף שמעל, אבל הפעם נאמר את זה ברור – תיקון או החלפת לוח אם של מקבוק עולים ביוקר. בהנחה שניתן לתקן את הלוח, מדובר בעבודה מורכבת שמצריכה התעסקות עם חלקים זעירים תחת מיקרוסקופ. במקרה שהלוח לא ניתן לתיקון יש להחליף לוח אם חדש, וזה כבר יעלה משמעותית יותר.

לוגו של אפל כמה זה עולה? מחיר תיקון לוח אם נע בין 700-2,000 ש"ח.  הפער במחיר תלוי בדגם, שנת הייצור וסוג התיקון (תיקון קטן כמו החלפת צ'יפ לעומת תיקון מורכב של ניקוי לוח אם מקורוזיה)

מחיר החלפת לוח אם נע בין 2,000-3,000 ש"ח. הפער במחיר תלוי בסוג הדגם ושנת הייצור.

כוכבית המחיר כולל את עלות הרכיב + העבודה

 

תיקון לוח אם של מקבוק

תיקון שקע טעינה במקבוק

אם המחשב לא נטען כלל ושללתם תקלה בסוללה או במטען עצמו, ייתכן שהבעיה נובעת משקע הטעינה של המחשב. שקע הטעינה יכול להישחק כתוצאה מבלאי טבעי אבל לא רק. משיכות של המטען או נפילות וחבטות של המחשב יקצרו את אורך החיים של שקע הטעינה. אנחנו לא רוצים להטיף חלילה, אבל את התקלות האלה תוכלו למנוע ממש בקלות בעצמכם. יש לקחת בחשבון שהחלפת שקע טעינה שונה מדגם לדגם. בדגמים מסויימים שקע הטעינה נמצא במקומות קצת פחות קובנציונליים, מה שהופך את העבודה למורכבת ויקרה יותר.    

לוגו של אפל כמה זה עולה? מחיר החלפת שקע טעינה נע בין 400-800 ש"ח.

כוכבית המחיר כולל את עלות הרכיב + העבודה. הפער במחיר תלוי בסוג הדגם ושנת הייצור.

 

הטענת מחשב מקבוק

החלפת הארד דיסק במקבוק

ההארד דיסק הוא הלב של המקבוק, ועליו תמצאו את כלל הקבצים שנמצאים על המחשב. בדרך כלל הסימן הבולט שההארד דיסק עשה את שלו הוא ירידה משמעותית בקצב העבודה של המחשב. כיום, מרבית המקבוקים מגיעים עם כונן SSD (כונן בטכנולוגיית פלאש) שנחשב עמיד במיוחד ומהיר פי 20 בהשוואה לכונן הקשיח המכני (HDD). אז אם תפסנו אתכם לפני החלפת ההארד דיסק, ועדיין יש לכם דיסק מכני נמליץ בחום להשתדרג לכונן SSD. רק תראו מה הטכנאים במידרג אמרו כששאלנו אותם מה עדיף – כונן SSD או דיסק קשיח.

שימו לב שבמחשבי המקבוק החדשים כונן ה-SSD מולחם ללוח האם כך שבמקרה של תקלה לא ניתן להוציא את הכונן ויש להחליף את לוח האם או לרכוש מקבוק חדש.

לוגו של אפל כמה זה עולה? מחיר החלפת כונן SSD במקבוק נע בין 700-900 ש"ח. במידה ותרצו כונן מתקדם יותר, המחיר יכול לקפוץ ל-1,000 ש"ח ולמעלה מכך.

כוכבית המחיר כולל את עלות הרכיב, התקנת הארד דיסק חדש והתקנת מערכת הפעלה.

לאחר החלפת ההארד דיסק יש להתקין את מערכת ההפעלה של המקבוק מחדש. כך שאם יש תוכנות שתמיד חלמתם להתקין, כמו למשל ווינדוס על מק, זה הזמן לבקש מהטכנאי.


טכנאי מקבוק מומלצים

מחשב מקבוק הוא קצת כמו כוסברה – או שאתם לא זוכרים את החיים שלכם בלעדיו, או שתעדיפו להתרחק ממנו כמו מאש. אם אתם נמנים עם הקבוצה הראשונה, אתם כבר יודעים שהמקבוק הוא מחשב עמיד ואיכותי שלא יאכזב אתכם לאורך זמן. לעומת זאת, כשהוא כבר מתקלקל, מדובר בעסק לא זול ומורכב, שמומלץ להפקיד בידי טכנאי שמכיר את המקבוק על בוריו. כאן תוכלו למצוא רשימה של טכנאי מקבוק מומלצים, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים, ולבחור את הטכנאי שלכם. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של תיקון מסך מקבוק?

עלות החלפת מסך מקבוק נעה בין 2,000-3,000 ש"ח, כתלות בסוג הדגם ושנת הייצור.

מה המחיר של החלפת מקלדת מקבוק?

עלות החלפת מקלדת מקבוק נעה בין 600-950 ש"ח, כתלות בסוג הדגם ושנת הייצור. שימו לב שבדגמי המקבוק החדשים, החלפת המקלדת יכולה לעלות גם מעל 1,000 ש"ח. 

מה המחיר של החלפת סוללה במקבוק?

עלות החלפת סוללת מקבוק נעה בין 600-800 ש"ח, כתלות בסוג הדגם ושנת הייצור.

מה המחיר של תיקון לוח אם במקבוק?

מחיר תיקון לוח אם במקבוק נע בין 700-2,000 ש"ח, כתלות בדגם, השנה וסוג התיקון (החלפת רכיב בודד לעומת תיקון לוח מורכב יותר)

מחיר החלפת לוח אם במקבוק נע בין 2,000-3,000 ש"ח, כתלות בסוג הדגם ובשנת הייצור.

מה המחיר של החלפת שקע טעינה במקבוק?

עלות החלפת שקע טעינה נעה בין 400-800 ש"ח, כתלות בסוג הדגם ושנת הייצור. 

PC או מק - מה עדיף לתוכנות גרפיות? המומחים עונים!

פנינו לטכנאים מחשבים מובילים במידרג וביקשנו מהם שיעזרו לנו להכריע בויכוח הנצחי - מה עדיף PC או מק, בהנחה שאנחנו מחפשים מחשב שישמש אותנו לעיצוב גרפי מקצועי. והתוצאות? המקבוק מוביל בפער קטן. כ-39.1% מטכנאי המחשבים בחרו במקבוק כמחשב המומלץ ביותר לתוכנות גרפיות, 37.3% מהטכנאים אמרו שאין הבדל בין המקבוק ל-PC מבחינת הביצועים, ו-23.6% בחרו ב-PC המוכר והטוב. את התשובות המלאות של טכנאי המחשבים תוכלו לקרוא בקישור הבא.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק