מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת מנוע לתריס חשמלי

המנוע כבר לא סוחב בעליות? התריס החשמלי שוכב במיטה וממאן לזוז? אנחנו לא רופאים, אבל יש מצב שהמנוע של התריס החשמלי שלכם בדרך לעולם שכולו טוב או שלא עלינו כבר שם, והגיע הזמן לדבר על החלפת מנוע לתריס חשמלי. באנו לענות לכם על כל השאלות החשובות – איך יודעים שהמנוע שבק חיים בוודאות, כמה עולה החלפת מנוע לתריס חשמלי ואיזה מנוע כדאי לקנות.


מתי צריך להחליף מנוע לתריס חשמלי?

לא כל בעיה בתפעול התריס החשמלי אומרת שצריך להחליף את המנוע. המנוע הוא אמנם הלב והמוח של התריס, אבל אם נמשיך עם המשל הזה, לא כל כאב ביד אומר שיש בעיה בלב. אז איך תוכלו לדעת? אינדיקציה טובה לבעיית מנוע היא שנות החיים שלו. מנוע לתריס חשמלי בדרך כלל לא מחזיק מעל 10 שנים, וככל שמתקרבים לתאריך הזה והתריס עושה בעיות גדלה ההסתברות שמדובר בבעיית מנוע.

אולם שום דבר לא בטוח. בחלק מהמקרים של תריס שלא מגיב או שמקצר אפשר יהיה לפתור את הבעיה גם ללא החלפת המנוע. לכן כשאיש התריסים יגיע וודאו שהוא בודק את המתג ואת השלט ומסתכל היטב בארגז התריס לפני שהוא חורץ את דינו של המנוע למיתה.

ראו את אלימלך, איש תריסים מומלץ, מסביר על החלפת מנוע לתריס חשמלי:


סיבות אפשריות להחלפת מנוע לתריס חשמלי

נקודה תריס שעולה בקושי רב – סימן מובהק שהמנוע שחוק, וכנראה שממש בקרוב הוא יפסיק לעלות בכלל.

נקודה תריס שמחליק מטה גם כשאתם לא לוחצים על המתג – אין יותר "כרעם ביום בהיר" ממצב כזה. אתם יושבים בסלון עם פופקורן ובדיוק ברגעי המתח התריס נופל ומקפיץ לכם את הלב. כשהכתוביות יעלו תוכלו לקרוא לאיש תריסים שיחליף את המנוע.

נקודה תריס שלא נעצר בירידה – לוחצים על המתג אבל התריס ממשיך לדהור קדימה? סיכוי סביר מאוד שהמנוע הוא האשם, בייחוד אם מדובר בתריס שכבר עברו עליו כמה שנים.

נקודה תריס שלא מגיב ללחיצה והמנוע דומם – העובדה שהמנוע לא משמיע רעש של פעילות די מחשידה. סיכוי גבוה מאוד שהמנוע נפח את נשמתו או שאחד מחוטי החשמל הפנימיים שלו נקרעו. בחלק מהמנועים, דוגמת סומפי, אפשר להחליף את החוטים הללו, אבל בחלק מהם הפתרון היחידי לצערנו הוא החלפת המנוע. יש גם סבירות נמוכה יותר שהבעיה היא בכלל במתג הלחיצה.

נקודה תריס שמרעיש בזמזום – צר לנו לבשר לכם אך אלו לא צרצרים, וכנראה שבקרוב יגיע הקץ על מנוע התריס.

נקודה תריס שמקצר – רוב הסיכויים שיש קרע בכבל החשמלי הפנימי של המנוע. בחלק מהמנועים זו בעיה שאפשר לתקן, אך ברוב המקרים לא תהיה ברירה אלא להחליף את המנוע.

חוט חשמלי שנקרע במנוע תריס

החלפת מנוע לתריס חשמלי

לא נעים לומר אבל גם אם בניתם את כל הארונות בבית לבד ואתם ויודעים להחליף את הרצועה של התריס, ההמלצה שלנו היא לתת לאיש תריסים מנוסה להחליף את המנוע. הסיבה לכך פשוטה – התקנה לא נכונה של המנוע יכולה לגרום נזק לתריס וכן לזרז את שחיקת המנוע. איש התריסים יגיע, יפרק את המנוע הישן ויתקין במקומו את המנוע החדש. כל אנשי התריסים מספקים גם מנועים, וההמלצה שלנו היא לרכוש אותם דרכם כך שתקבלו אחריות מלאה מאיש התריסים לכל מקרה שלא יבוא.

ראו את שי, איש תריסים מומלץ, מסביר מה כדאי לבדוק לפני שמתקינים את המנוע החדש:


מחיר החלפת מנוע לתריס חשמלי

מחיר החלפת מנוע בתריס חשמלי נקבע בעיקר לפי המשקל שהמנוע צריך לשאת. מנועים לתריסים חשמליים מגיעים בגדלים שונים המתאימים למשקלים שונים של תריסים, וככל שהתריס שלכם גדול ועשוי מחומרים כבדים יותר תצטרכו מנוע גדול יותר שיעלה לכם יותר – קראו כאן על התאמה בין משקל המנוע החשמלי למשקל התריס. כיוון שבחירה בגודל לא מתאים עלולה לגמור את המנוע בתוך זמן קצר מומלץ מאוד לעשות את הבחירה של גודל המנוע יחד עם איש התריסים. אלו הם המחירים של המנועים הנפוצים:

מחיר מחיר החלפת מנוע לתריס חשמלי 40 ק"ג הוא בממוצע בין כ-1,100-800 ₪, כולל עבודה ללא מע"מ.

מחיר מחיר החלפת מנוע לתריס חשמלי 80 ק"ג הוא בממוצע בין כ-1,100-1,600 ₪, כולל עבודה ללא מע"מ.

מחיר מחיר החלפת מנוע לתריס חשמלי 160 ק"ג הוא בממוצע בין כ-1,600-2,000 ₪, כולל עבודה ללא מע"מ.

שימו  לפסקה הבאה שמסבירה סייגים ופרמטרים שחשוב להתייחס אליהם בקשר למחיר החלפת מנוע לתריס חשמלי. 

מנוע תריס חשמלי לפני התקנה

מחיר החלפת מנוע לתריס חשמלי – השפעות נוספות

מלבד מחירי הבסיס שציינו למעלה,  מחיר החלפת המנוע יכול לעלות בעקבות כמה משתנים נוספים:

 

מותג

מנועי התריסים מיוצרים בידי שלל חברות, אירופאיות וסיניות: סומפי, ג'ולי, קליל, פאלמט, ASA, סילבר סטאר, rollsun ועוד, וכמו בהרבה מוצרים – המוצר הסיני יהיה זול יותר אך יחזיק מעמד פחות זמן. המחירים שהבאנו למעלה מתייחסים לכל החברות האירופאיות מלבד מנועי סומפי, מותג הנחשב איכותי יותר, ולכן אלו יהיו יקרים יותר בכ־500-800 ₪. מתלבטים מה לקנות? ראו מה כתבו אנשי התריסים מהאתר על מנוע מומלץ לתריס חשמלי.

 

מתג או שלט

תתפלאו אבל מדובר על שני סוגים שונים של מנוע. לנוחות כמובן יש מחיר – מנוע עם שלט אלחוטי תמיד יעלה כ400-300 ₪ יותר ממנוע המופעל באמצעות מתג.

 

גישה

חוץ מהתכונות הנוגעות למנוע עצמו, אם אין גישה נוחה לתריס, לדוגמא במקרה של תריס גבוה במיוחד (מעל 2.30 מטר) או תריס שהארגז שלו נמצא מחוץ לדירה, העבודה תהיה קשה וארוכה יותר ולכן גם תעלה יותר. בנוסף, גם רוחב התריס משפיע והופך את העבודה למורכבת יותר עבור המתקין. לכן, תוספת המחיר בכלל המקרים האלו יכולה להיות 200 ₪ אבל גם עלולה להגיע ל־1,000 ₪, תלוי בדיוק במה היה נדרש – מנוף, עובד נוסף וכדומה ובזמן העבודה שהתווסף.

החלפת מנוע לתריס חשמלי בגובה

אחרי החלפת מנוע – כך תשמרו על התריס

איש התריסים עשה את מלאכתו נאמנה וקולות התריס שוב נשמעים בארצנו. כדי להרחיק מעליכם כמה שיותר את הביקור הבא, קחו מאיתנו כמה טיפים לשמירה על תקינות המנוע והתריס:

 משחק הכיסאות – אירוע שכיח שגורם למנוע התריס להישחק הוא הורדת התריס על כיסא או על כל חפץ זר אחר. היו ערניים כאשר אתם מורידים את התריס והעבירו את המסר לשאר בני הבית.

 בלי ידיים – גם אם המתג מרגיש רחוק או שאתם לא מוצאים כרגע את השלט, לעולם אל תתפתו להרים או להוריד את התריס ביד. ברגע שתעשו זאת אתם עלולים להוציא את התריס מהאיזון המדויק שבו הוא נמצא ולגרום לו להיתקע בהמשך.

טיפ טיפה – אבל ממש טיפה של שמן על מסילות התריס פעם בכמה חודשים, זאת אחרי שניקיתם אותן היטב, כך שהתריס ירד ויעלה בצורה חלקה. שימו לב – אין לשמן את המנוע! מדובר במערכת סגורה שאין מה להתעסק איתה כשאין תקלה.


אנשי תריסים מומלצים להחלפת מנוע לתריס חשמלי

אז נכון, אין ספק שתריס חשמלי נוח יותר מתריס ההזזה בבית של סבתא, אבל על נוחות משלמים. החלפת מנוע לתריס חשמלי זו עבודה לא זולה וקריטית לתפקוד התריס. כדי שתוכלו למצוא בעל מקצוע ישר שיבצע את המלאכה כמו שצריך, אספנו עבורכם רשימה של אנשי תריסים מומלצים להחלפת מנוע לתריס חשמלי. כולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמתיים. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של מנוע תריס חשמלי?

מחיר של מנוע של תריס חשמלי משתנה לפני כמה פרמטרים: המשקל של התריס, המותג של המנוע, והאם מדובר במנוע עם שלט או לא. עבור מנוע אירופאי (לא סומפי) לתריס 80 ק"ג ללא שלט תשלמו 1,400-1,200 ש"ח, כולל עבודה ומע"מ, ועבור מנוע כזה למשקל 160 ק"ג תשלמו 1800-1600 ש"ח כולל עבודה ומע"מ.

איך מתאימים מנוע לתריס חשמלי?

מנוע לתריס חשמלי צריך להתאים היטב למשקל התריס שאותו הוא אמור לסחוב. בעיקרון תוכלו לתת להפקיד את העבודה הזאת בידי המתקין, אם אתם מעוניינים לדעת איך עובד החישוב בדיוק תוכלו לקרוא כאן על התאמת מנוע לתריס חשמלי.

מהו המנוע המומלץ לתריס חשמלי?

זאת שאלה טובה אבל אין עליה תשובה חד משמעית. שלחנו את השאלה הזאת ליותר ל‏־44 אנשי תריסים מומלצים במידרג ולהלן השורה התחתונה: במקום הראשון סומפי שקיבלה 45% מהקולות, ובמקום השני ג'ולי שקיבלה 20.5%. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק