מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת סורגים - טיפים


התקנת סורגים - מדוע?

שני חששות שונים עשויים להביא אותנו להחלטה להתקין סורגים ולכל אחד מהם יש להתאים סורג שונה. החשש הראשון הוא נפילה של אחד ה'שובבים' והשני הוא החשש מפני פריצה.

יש הבדל מהותי בין סורג, אשר אמור למנוע נפילה ובין סורג, אשר אמור למנוע פריצה. ולכן, שאלתו הראשונה של איש המקצוע צריכה להיות מהי מטרת הסורגים. המטרה כמובן תשפיע על עיצוב הסורגים. בסרטון הבא, מסגר מסביר איזה עיצוב של סורג נחשב בטיחותי לילדים, איזה עיצוב יעזור גם נגד גניבות ואיזה סורגים יהיו בעיקר ליופי ואסתטיקה מבין שלושה סגנונות של סורגים מעוצבים - סורגים עם בטן, סורגים ישרים וסורגים מתקפלים.

המטרה של סורגים מעוצבים - סורגים נגד פריצות מול סורגים לילדים


הגורמים המשפיעים על מחיר סורגים

סורגים בסיסיים ביותר עבור חלון בגודל 1 מ"ר אמורים לעלות בין 350 ל- 500 שקלים (לפני מע"מ) אך ישנם גורמים המייקרים את מחיר הסורגים הבסיסיים בעשרות אחוזים ואף יותר. להלן ארבעת הגורמים העיקריים המשפיעים על מחיר סורגים.

צורת הסורגים עשויה לייקר את המחיר הבסיסי ב- 25%-35% בהתאם לעיצוב שתבחרו. ככל שעיצובו של הסורג מורכב יותר כך יעלה מחירו. בכדי שלא נרגיש כמו בכלא, מומלץ להעשיר את הסורגים בדוגמאות המוסיפות להם יופי. יש לבקש מהמסגר לראות קטלוג של דוגמאות, ממנו נבחר את הסגנון הרצוי. העלות של רוב סוגי הדוגמאות הנה זהה ורק עבור עיטורים מורכבים נידרש לתוספת תשלום מיוחדת.

צביעת סורגים עשויה לייקר את המחיר ב 5%-100% בהתאם לסוג הצביעה שתבחרו. אם אתם רוצים לחסוך הסתפקו בצבעים רגילים על בסיס סיליקוני. צבעים אלו אומנם עמידים פחות אך זולים יותר. תמורת תוספת קטנה של כ- 5% למחיר סורגים בסיסיים תוכלו לקבל צבעים עמידים קצת יותר – כגון צבע פוליאוריתן אקרילי דו-רכיבי. אם אתם אלו שלא מתפשרים על איכות ומוכנים אף לשלם כפול מהמחיר הבסיסי של הסורג בקשו איבוק אפוקסי שנעשה בתנור. צביעה שכזו תחזיק מעמד שנים רבות אף בתנאי מזג אוויר קשים.

למידע נוסף על צביעת סורגים, צירפנו לכם כאן סרטון קצר, שבו מסגר מסביר על ההבדלים בין צביעה סורג בתנור לצביעת סורג עם מרסס צבע (פיסטולט):

צביעת סורגים - מה עדיף צביעה בתנור או פיסטולט

גילוון סורגים מטרת פעולת הגלוון היא למנוע מהברזל להחליד. ישנן שתי שיטות גילוון – גילוון קר וגילוון חם. גילוון חם מייקר את עלות הסורג בכ- 20% אך הוא עמיד יותר. החיסרון (הקטן) של הגילוון החם הוא המראה המחוספס יותר שהוא מקנה לסורג. עמודי חשמל, למשל, עוברים גילוון חם – מה שמקנה להם את המראה הכסוף המחוספס. בתהליך הגלוון החם 'עושים אמבטיה של אבץ' לסורג - תהליך יקר, אשר נעשה בשלושה מקומות בארץ בלבד. בכדי לחסוך בעלויות, ישנם מסגרים רבים, אשר אינם מבצעים גילוון. בגילוון קר מצפים את הסורג באבץ ללא חום ולכן עמידותו נמוכה יותר.

עובי הסורגים ככל שהסורג עבה יותר הוא יקר יותר. למניעת פריצה מספיק סורג בעובי 12מ"מ. אם אתם בקומה ראשונה ורוצים להרגיש יותר בטוח בקשו סורג מרובע בעובי 14 מ"מ. ההבדל במחיר בינהם הוא כ- 10%. סורג למניעת נפילה יכול להיות גם שטוח ובעובי 5 מילימטרים בלבד. בנוסף, אולי תרצו לדעת גם שרובם הגדול של המסגרים בחרו באפשרות של 12 מ"מ כששאלנו אותם מה העובי המומלץ לסורגים? 


התקנת סורגים – שיטות של חאפרים

סורגים בסיסיים ביותר עבור חלון בגודל 1 מ"ר אמורים לעלות בין 350 ל- 500 שקלים (לפני מע"מ) אך ישנם גורמים המייקרים את מחיר הסורגים הבסיסיים בעשרות אחוזים ואף יותר. להלן ארבעת הגורמים העיקריים המשפיעים על מחיר סורגים.

 1. סורגים לא מגלוונים

  החאפר רוצה לחסוך על חשבונכם ולכן הוא לא מגלוון כלל את החומר במקרה הגרוע או, במקרה הטוב, הוא בונה אומנם את הסורג מחומר מגולוון אך הוא לא מגלוון את הריתוכים שהוא עושה. החלודה תופיע בדיוק בריתוכים אלו. איך בודקים שהסורג מגולוון? בקשו לראות את הסורג לפני הצביעה ובדקו שהוא בצבע כסוף מחוספס מעט (כפי שנראה עמוד של תמרור...). ישנם חאפרים שיצבעו את הסורג בצבע כסף בכדי שהוא יראה מגולוון.

  כיצד נבדיל בין ברזל מגולוון לברזל לא מגולוון, צפו בסרטון הבא:

  סורגים מגולוונים

 2. סורגים ללא מסגרת

  כן כן... ישנם חאפרים שפשוט תוקעים, פשוטו כמשמעו, את הסורגים בתוך הקיר ללא מסגרת. ישנם כאלו שעושים מסגרת אך היא דקה מדי. עובי רצוי לפרופיל של מסגרת הסורג הנו כ- 2.5 מ"מ.

 3. צביעת סורגים לא תקינה

  צביעה ישירה על גבי ציפוי האבץ (הגילוון) עלולה להתקלף במהרה. הסיבה לכך היא שרוב הצבעים לא מתחברים היטב לאבץ ולכן נדרש חומר ביניים המקשר ביניהם (wash primer). החאפר יחסוך בחומר זה מכיוון שהוא חומר יקר מאוד. הוא גם יודע שעד שאתם תראו את הקילופים יעבור זמן רב.

 4. סורגים עם ריתוכים לא מלוטשים

  החאפר יחסוך זמן עבודה ולא ילטש היטב את הריתוכים שעשה בסורג. ריתוכים לא מלוטשים הם במקרה הטוב כיעור בלבד ובמקרה הגרוע עלולים לפצוע את מי שיתחכך בהם.

 5. לא נותנים אחריות על הסורגים

  עליכם לבקש וגם לקבל אחריות לשלוש שנים לפחות על הסורגים. האחריות כמובן כוללת אי-הופעת חלודה. החאפרים יסרבו לתת לכם אחריות בטענות שונות ומשונות...


המלצות על מסגרים

כולם יודעים להגיד לנו שכדאי לקחת רק מסגרים עם המלצות ולא ליפול על חאפרים. להגיד זה נורא קל. הבעיה היא שלא קל למצוא לקוחות שמוכנים להמליץ בחום על המסגר שעשה להם את העבודה. לרוב הלקוחות יש דווקא סיפורים לא נעימים על נזילות של חלודה שהופיעו זמן קצר אחרי העבודה, על צביעה לא מקצועית ועוד... לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על מסגרים אמינים , לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שכבר עשו עבודה עם המסגר שברשימה.


התקנת סורגים - תמונות מלקוחות מידרג

התקנת שלושה סורגי בטן בגודל 1.80 מטר בחלון.
צילום: ירון מושקוביץ, תל אביב.
התקנת סורגים- הגבהה בשתי מרפסות.
צילום: גילה ג. נס ציונה.
התקנת סורגים ישרים בשישה חלונות וצביעת מדרך ...
צילום: תל אביב.
התקנת סורגים עם דלת בחלון שפונה למתלה כביסה.
צילום: יאיר ה. תל אביב.
התקנת סורג.
צילום: יצחק וקנין, חולון.
התקנת סורגים לחלון בגודל מטר על מטר, לחלון ...
צילום: בילה ליסקוביץ, תל אביב.
התקנת שני סורגים והעברה של סורג קיים.
צילום: בועז רגב, רמת גן.
הסרת סורגים שהפריעו לסגירת חלון מתכת ממד והתקנת ...
צילום: נגה זוהר, רמת גן.
ייצור והתקנת סורגים למרפסת שירות.
צילום: יאיר דרור, ראשון לציון.
התקנת סורגים ישרים.
צילום: שלמה טנור, ירושלים.

שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא מסגריות מומלצות באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של מסגרים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל עבודת מסגרות, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת המסגרים המומלצים באזורכם.

מניעת חלודה - כיצד ניתן למנוע היווצרות חלודה על סורגים?

ניתן לצבוע את הסורגים עם צבע המרייט, שתפקידו למנוע היווצרות של חלודה. עם זאת, הצביעה לא ממש תעזור במצב של חלודה על סורגים, שאינם מגולוונים. מכיוון, שלחלודה יש נטייה להתפשט. מספיקה נקודה קטנה של חלודה, שתגרום לחלודה על כל הסורג. לכן, צביעה באופן ישיר של סורג חלוד עם צבע המרייט, שווה לפעולה של הדבקת פלסטר. הבעיה תשוב, תוך שנה – שנתיים. לכן, במצב של חלודה, מומלץ לשלוח את הסורג לגילוון.

מה זה סורגים שקופים?

סורגים שקופים מאפשרים להנות מהנוף ולקבל מראה 'נקי' ואסטטי יותר. הסורגים עשויים מחומר שקוף הנקרא פוליקרבונט, החומר עמיד מאוד לשברים, ולכן עונה גם על הצורך של הגנה מפני פריצות או נפילה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק