מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פרופיל בלגי מברזל

בכל הנוגע לעולם המסגרות הביתי, פרופיל בלגי מברזל זו כנראה ההמצאה החדשה והיוקרתית ביותר שקיימת לדלתות, ויטרינות וחלונות בבית. הפרופיל הבלגי הוא דק מאוד ומאפשר שטח גדול יותר של זכוכית לעומת ברזל. הוא גמיש במיוחד ואפשר לעצב אותו בצורות וחלוקות שונות שיגרמו לכל האורחים שלכם לומר "או-לה-לה!". אם אתם מחפשים אווירה כפרית ורגועה בבית, כנראה שפרופיל בלגי מברזל זה פתרון אסתטי ודקורטיבי במיוחד בשבילכם.

 חלון פרופיל בלגי מברזל

פרופיל בלגי מברזל או מאלומיניום?

קודם כל נערוך היכרות קצרה: הפרופיל הבלגי, מקורו בטח ניחשתם – באנגליה (מחייך). הוא סוג של מסגרת דקה במיוחד לעיצוב של חלונות, דלתות או ויטרינות בבית, בצורה המאפשרת מגוון רחב של חלוקות, צורות, גוונים וגדלים, כפי ראות עיניכם. הפרופיל הבלגי נוצר על מנת להחליף את חלונות העץ הישנים בחומר חדש, חזק ועמיד יותר: מתכת. היום יש פריצת דרך נוספת בתחום והפרופיל הבלגי נעשה גם מאלומיניום. אז איך תדעו במה לבחור – פרופיל בלגי מברזל או מאלומיניום? הכנו לכם טבלת יתרונות וחסרונות בכדי להקל על העניין כמה שאפשר:

 

פרופיל בלגי מברזל

פרופיל בלגי מאלומיניום

יתרונות

וי חזק ועמיד לשנים רבות.

וי מגיע במגוון רחב של עיצובים.

וי בעל פרופיל דק המעניק לחלון מראה עדין ואיכותי.

וי לא דורש תחזוקה.

וי חזק ועמיד לשנים רבות.

וי מתאים לכל תנאי מזג האוויר, גם הקיצוניים ביותר.

וי לא דורש תחזוקה.

חסרונות

איקס יקר יותר מהאלומיניום.

איקס לא מבודד מספיק טוב מפני מזג אוויר קיצוני ורעשים.

איקס עדין יותר מברזל ועלול להיהרס מכלי העבודה.

איקס מוגבל בצורות והעיצובים שניתן לעבוד איתו.

איקס גס יותר בעובי מאשר הברזל.

 

לסיכום – לכל סוג של פרופיל בלגי יש את היתרונות והחסרונות שלו. נראה שהמוביל בתחום הפרופילים הבלגים הוא דווקא האלומיניום: הן מבחינת אטימות לרעשים ומזג אוויר והן מבחינת המחיר. לעומת זאת, אם כבר יש לכם בראש רעיון לעיצוב ייחודי של חלון, דלת או וויטרינה ולא תרצו להתפשר עליו - אולי תרצו לבחור בפרופיל בלגי מברזל, היוקרתי והגמיש יותר ונרחיב על זה עוד בהמשך.


התקנת פרופיל בלגי מברזל

התקנת פרופיל בלגי מברזל היא דבר מורכב ויש כמה דברים שצריך לדעת עליה לפני שבוחרים להתקין אותה בבית. ריכזנו עבורכם את כל מה שכדאי לדעת על פרופיל בלגי מברזל.

 

איפה אפשר להתקין פרופיל בלגי מברזל?

בגדול: בכל מפתח ניתן להתקין פרופיל בלגי מברזל. אך לכל כלל יש יוצאים מן הכלל, ולא כל המסגרים יסכימו לעבוד בכל תנאי. אם למשל, הדלת שלכם נמצאת במקום לא נח לעבודה והעבודה תהיה מסובכת מדי, אם אין אדן לחלון, חסר משקוף לדלת או שהנישה בויטרינה בעייתית – קחו בחשבון שלפעמים המסגר יציע לכם אפשרויות שונות, שהם לאו דווקא פרופיל בלגי.

ואם כל כך רציתם פרופיל בלגי מברזל אצלכם בבית, איך תדעו להתכונן נכון לעבודה ולא לפתח ציפיות שווא? תמיד כדאי לשאול את כל השאלות מראש, כבר בשיחת הטלפון הראשונה ולוודא שהמסגר מבין היטב מה תנאי הגישה לעבודה אצלכם בבית. תוכלו לצלם את המפתח – חלון, ויטרינה או דלת – מכמה זוויות שונות ולשלוח למסגר, כך הוא יקבל מושג ראשוני על אופן העבודה ואם זה בכלל רלוונטי. קחו בחשבון שלפעמים מסגר אחד לא רוצה לעבוד בתנאים מסוימים אבל מסגר אחר דווקא ישמח. אנחנו תמיד ממליצים לפנות לכמה מסגרים בשביל להתרשם מהעבודות ולקחת חוות דעת נוספת.

 

עיצובים ודגמים של פרופיל בלגי מברזל

ברזל הוא חומר גמיש במיוחד לעיצובים. זו אחת הסיבות שמסגרים שעובדים עם פרופיל בלגי מברזל נחשבים לאמנים של ממש. לעומתו, פרופיל האלומיניום מוגבל לדגמים (אמנם רבים) ולא ניתן לשחק איתו יותר מדי. זו גם הסיבה שבעבודות אלומיניום תפגשו קטלוג שמסביר על הצורות והפרופילים השונים, אך בעבודות מסגרות אין כזה קטלוג. זה למעשה חלון ההזדמנויות שלכם ליצור אווירה ביתית ומיוחדת כראות עיניכם.


שלבים בהכנת פרופיל בלגי מברזל

עוד לפני שהויטרינה שלכם חוצה בצורה מושלמת את הבית והמרפסת והופכת את מראה הסלון שלכם לכפרי וייחודי, הברזל עובר תהליך ארוך ומורכב – עוד במפעלים, בשביל שאתם לא תצטרכו לדאוג יותר מדי בעתיד. והנה כל השלבים שכדאי לדעת על ההכנה של פרופיל בלגי מברזל:

 

גלוון פרופיל הברזל

כל ברזל, וזה לא משנה איפה בבית תשתמשו בו, עובר תהליך גלוון. תהליך הגלוון שומר על הברזל מקבלת חלודה ומאריך את חייו. קיימים שני סוגי גלוון: חם וקר – וכשעובדים עם פרופיל בלגי, רוב מוחלט של המסגרים יעדיפו לעבוד עם הגלוון הקר, בגלל שהפרופיל הזה הוא עדין והגלוון החם עלול לעקם ולעוות את צורתו. בכל מקרה, ההמלצה שלנו היא להתייעץ עם המסגר לגבי סוג גלוון שעדיף במיוחד עבורכם ולגבי השיקולים הרלוונטיים.

 

צביעת פרופיל הברזל

אחרי תהליך הגלוון, צריך לצבוע את פרופיל הברזל בצבעים שישמרו עליו לאורך זמן וגם, ובכן – יהיו בצבע שתרצו. הצביעה נעשית בשתי אפשרויות: בתנור, בחום גבוה מאוד או על ידי התזה של צבע מיוחד ועמיד בפני חלודה. רוב המסגרים יעדיפו לעבוד עם צביעה בתנור, כך הם מבטיחים שהצבע נשמר על הברזל לאורך שנים, גם בפגעי מזג אוויר קיצוניים.

 פרופיל בלגי מברזל צבוע בתנור

התקנת פרופיל בלגי מברזל אצלכם בבית

אחרי שהמסגר מסיים להכין את פרופיל הברזל בצורה המיטבית ביותר, אצלו במסגריה – הוא יגיע עם החלון המוכן אליכם הביתה בשביל ההתקנה. במקרים מסוימים, בהם הפרופיל הבלגי שהזמנתם גדול מאוד, הוא יגיע בחלקים והמסגר יסיים ריתוכים אחרונים אצלכם בבית. הכנת הזכוכית נעשית גם היא על ידי המסגר אצלכם בבית. זאת מכיוון שהעבודה עם הזכוכית היא רגישה במיוחד לבליטות ועיקומים בקיר, והחלון צריך להיות מדויק ככל האפשר. בגלל שעבודה כזו היא עדינה ומורכבת מאוד, קחו בחשבון שהמסגר יכול להיות אצלכם בבית אפילו 5 שעות ויותר, בשביל להבטיח פרופיל בלגי מברזל בצורה המדויקת והיפה ביותר שתוכלו לקבל.


פרופיל בלגי מברזל - תחזוקה ואחריות

בשעה טובה! מרגע שהמסגר התקין אצלכם בבית את הפרופיל הבלגי, אין לכם עוד צורך בתחזוקה נוספת, מלבד כמובן, ניקיון של אבק והחלונות (לפחות לפני פסח מחייך), כך שתהיו בטוחים שכשהעבודה מבוצעת בצורה איכותית – השקט שלכם נשמר לאורך זמן.

דגש חשוב: פרופיל בלגי מברזל הוא חומר עדין מאוד, לכן כשאתם מנקים אותו שימו לב לא לגרד אותו בחוזקה, ולא להשתמש בחומרים מזיקים. למעשה מטלית לחה ורכה תעשה את העבודה בצורה מושלמת. את החלון אפשר לנקות כרגיל: בניגוב, בסיבוב, או בשיטת סבתא – עם העיתון של אתמול מחייך.

לגבי האחריות: אין טווח קבוע לאחריות על פרופיל בלגי מברזל ותקופת האחריות יכולה לנוע בין שנה אחת לאחריות לכל החיים. רוב המסגרים יעמדו מאחורי העבודה שלהם בעיניים עצומות, ולכן אתם לא אמורים לצפות בבעיות גם כמה עשורים קדימה. זו הסיבה שהרבה מסגרים יפרגנו באחריות לטווח ארוך. בגלל שהעבודה עם הפרופיל הבלגי נחשבת בעיני המסגרים לעמידה ביותר, חלקם "ישכחו" להתייחס לאחריות, ולכן אנחנו ממליצים להתעקש על אחריות לטווח 3-5 שנים לפחות, בשביל השקט הנפשי שלכם ובשביל שתהיו בטוחים שאכן קיבלתם שירות הוגן ובטוח.


מחירים של פרופיל בלגי מברזל

העבודה עם ברזל בפרופיל בלגי היא מסובכת ומדויקת יותר מכל עבודה אחרת עם ברזל. לכן, בהתאמה – גם המחיר של עבודה כזו יהיה יקר יותר. מחיר חלון בפרופיל בלגי מברזל הוא כ-2,000 ₪ למ"ר. לעומת זאת, דלתות וויטרינות הן יקרות יותר, 3,000-3,500 ₪ למ"ר. המחיר עשוי להשתנות לפי העבודה בשטח: אם המקום לא הכי נגיש, העבודה עלולה להתייקר, אם הזמנתם עבודה לכמה חלונות וויטרינות בבית, זה עשוי להוזיל את המחיר וכו'.

המחיר אמנם גבוה ביחס לעבודות מסגרות אחרות, אך הוא כולל את ההכנה של הברזל, את ההתאמה והחיבור של הפרופיל הבלגי אצלכם בבית וגם את החלון עצמו. בדרך כלל המסגרים יתקינו לכם חלון זכוכית רגילה או טריפלקס מחוסמת. זכוכית מבודדת יותר, כמו הבידודית, היא זכוכית כפולה בעוביה ולכן לרוב, הפרופיל הבלגי הדק איתו עובדים רוב המסגרים (30 מ"מ) לא יאפשר לבידודית להשתלב בצורה חלקה בחלון. אם תרצו להתקין בחלון שלכם זכוכית בידודית, תצטרכו פרופיל בלגי מברזל עבה יותר (42 מ"מ) שמתאים בדרך כלל לדלתות וויטרינות. לכן כדאי להחליט על סוג הזכוכית כבר בתחילת הזמנת העבודה, כדי שהמסגר יידע להתאים את הפרופיל הבלגי לזכוכית הרצויה.


מסגרים מומלצים להתקנת פרופיל בלגי מברזל

אז החלטתם להתקין אצלכם בבית חלון, דלת או ויטרינה בפרופיל בלגי מברזל. השאלה הבאה שעומדת לשיקולכם היא איך מוצאים מסגר טוב שהפרופיל הבלגי אצלו כחומר ביד היוצר? ההמלצה שלנו היא לקחת בעל מקצוע שעשה כמה עבודות כאלו בעבר – ושהעבודות שלו מוצאות חן בעיניכם. תוכלו גם לבקש מהמסגר להתרשם מעבודות קודמות. ריכזנו עבורכם מסגרים מומלצים להתקנת פרופיל בלגי מברזל, על פי חוות דעת של מאות לקוחות קודמים.

 

שאלות נפוצות לדף זה

מה זה חלון בלגי?

חלון בלגי, או; פרופיל בלגי, הוא סוג של מסגרת מעוצבת לחלון, עם מתכת דקה ועדינה במיוחד. לפרופיל הבלגי יש מגוון רחב של עיצובים, צבע וחלוקה, לפי הטעם האישי של הלקוח.

איך מנקים פרופיל בלגי?

בעדינות וברכות. אין צורך להשתמש בחומרים חזקים או לגרד עם סקוטש. הפרופיל הבלגי הוא חלון עדין במיוחד, ועדיף להתנהג איתו בהתאם.

כמה עולה פרופיל בלגי?

חלון בפרופיל בלגי מברזל עולה בממוצע 2,000 ₪ למ"ר. דלת או ויטרינה בפרופיל בלגי מברזל עולים בממוצע 3,000-3,500 ₪ למ"ר. המחיר כולל את ההתקנה, החלונות עצמם וההרכבה.

על פרופיל בלגי מאלומיניום תוכלו לקרוא יותר כאן.

חלון בלגי ברזל או אלומיניום – מה עדיף?

לכל חומר יש את היתרונות והחסרונות שלו (צירפנו טבלת השוואה למעלה), אך הברזל הוא חומר גמיש יותר ולכן ניתן לשחק איתו בשלל עיצובים וצורות מיוחדות.

מה זה גלוון מתכת?

גלוון מתכות זה תהליך של כיסוי המתכת בשכבה דקה של אבץ, שמונעת התגבשות של חלודה על גבי הברזל ועוזרת לשמור על אורך חיים טוב יותר של המעקה. רוצים לדעת יותר? לחצו כאן.

מה עדיף - זכוכית טריפלקס או בידודית?

זכוכית טריפלקס זה למעשה שתי זכוכיות דבוקות זו לזו בדבק שקוף. הטריפלקס מונעת בעיקר רעשים וכשהיא נשברת היא רק נסדקת (סדק עכביש) ולכן היא טובה גם נגד פריצות ובעיקר בטיחותית.

בידודית היא שילוב של שני זכוכיות שיש ביניהן מרווח קל. הבידודית מאפשרת בידוד רעשים ומזג אוויר בצורה מיטבית. בצידי הזכוכית יש פס מתכת ובתוכו חול מיוחד הסופח נוזלים שמצטברים מעיבוי מים, כך שהבידודית טובה במיוחד גם לאיטום חלונות מפני רטיבות.

בעבודה עם פרופיל בלגי מברזל, רוב המסגרים יעדיפו לעבוד עם זכוכית טריפלקס כיוון שהיא המתאימה ביותר לפרופיל הבלגי הדק. אבל כששאלנו את המומחים, נראה היה שלבידודית יש יתרונות רבים על גבי הטריפלקס. אנחנו ממליצים להתייעץ עם זגגים מומחים בתחום, שיוכלו לזהות את הצורך הנכון ולעזור בבחירה המתאימה ביותר עבורכם.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק