מוקד טלפוני: 1-700-707-233

דלתות ברזל

דלתות ברזל לכניסה לבית לא חייבות להיות מאסיביות ואפורות וגם לא להזכיר לכם מבצר – כי ניתן לעצב אותן בצורה כל כך אלגנטית ויפה עד שתשכחו שמדובר בדלת ברזל. אז למה בכלל להתקין דלת מברזל, איך מונעים חלודה, אילו אפשרויות עיצוב קיימות וכמה יעלה כל הסיפור הזה? זה הזמן לצאת מהמסגרת – מדריך מקיף לפניכם.

 דלת ברזל לבית

דלתות ברזל

דלתות ברזל כבר מזמן לא מיועדות רק למקלטים או לשערי הכניסה לבתי כלא, והן משמשות גם בכניסה לבתים פרטיים. אז למה להתקין דלת ברזל בבית? לברזל יש כמה יתרונות, שקשורים לחוזק, עמידות ועיצוב:

דלתמגוון עיצובים -  הברזל הוא חומר שניתן לכיפוף ולכן אפשר לעצב אותו בכל צורה שרוצים. זה לא שדלת הכניסה לבית תותקן פתאום בצורת אליפסה, אבל כן תוכלו להוסיף עיטורים מיוחדים או אלמנטים בכל צורה שתרצו, ולהקנות לכניסה לבית מראה יוקרתי ומודרני. בנוסף, ניתן לעצב דלת מפרופיל בלגי מברזל, שמאפשר חלוקות של הברזל בדלת, ומעניק לה מראה מיוחד יותר.

 דלת ברזל עם עיטורים

 

דלתדלתות ברזל אטומות לחום, קור ורעש – ברזל הוא חומר חזק, ודלתות הברזל מבודדות עם צמר סלעים (חומר המשמש לבידוד) או חומרים אחרים, דבר המקנה לה בידוד תרמי ואקוסטי. כך שאם אתם גרים על כביש ראשי כדאי לשקול להתקין דלת ברזל.

דלתדלתות ברזל עמידות לפגיעות ומכות – בגלל שהברזל הוא חומר חזק ועוצמתי, הוא עמיד יותר לפגיעות ומכות, ובניגוד לדלת אלומיניום, שאם היא מקבלת מכה זה ייראה באופן ויזואלי, ויהיה קשה יותר לתקן אותה, דלת ברזל לא מתרגשת ממכות.

מעבר לכך, מכירים את זה שאתם טורקים את הדלת, ויש מעין ויברציות שמרעידות את כל הדלת והמשקוף? אז דלת ברזל הודפת בדיוק את הויברציות האלה. אז אם יש לכם נערים מתבגרים בבית, שווה לשקול את זה קריצה

דלתדלתות ברזל בטיחותיות יותר – בגלל שהברזל הוא חומר חזק ועמיד, קשה לחתוך או לחדור אותו, מה שהופך אותו לבטיחותי יותר לפריצות. מעבר לכך, תוכלו לבחור בעצמכם את עובי הדלת, ובמידה ותרצו תוכלו לקבל דלת עבה יותר מהסנדרט.

דלתדלתות ברזל ניתן לעצב בהתאמה אישית – דלת ברזל ניתן לקנות מהחברות הגדולות והמוכרות, אבל ניתן גם לעצב באופן אישי אצל מסגר. היתרון הזה מאפשר לכם, במידה ויש לכם יצירתיות ומעוף, להימנע מהעיצוב הגנרי והשגרתי ולבקש שיעצבו לכם עיצוב ייחודי משלכם, וזה כולל אפילו דמויות ברזל שלכם על הדלת. מה שתרצו, אמרנו?

דלתדלתות ברזל ניתנות לצביעה בכל צבע – העובדה שבחרתם להתקין דלת ברזל לא אומר שאתם צריכים להשאיר אותה אפורה ומטאלית. ברזל ניתן לצבוע בכל צבע ממניפת צבעים שתבחרו.

 דלת ברזל בצבע כחול

 

 דלת ברזל בצבע לבן

 

 דלת ברזל בצבע צהוב

 

דלתדלת מברזל מגלוון עמידה לכל מזג אוויר – אתם בטח שואלים את עצמכם – רגע אחד, ברזל נוטה להחליד, דלת ברזל נמצאת בחוץ, מה קורה לה עם גשם, שמש, חום וקור? אז הסירו דאגה מלבכם: ברגע שהברזל עובר תהליך גלוון (עליו נסביר בהמשך), הוא עמיד לחלוטין לכל מזג אוויר ולמשך שנים ארוכות מבלי לצבור חלודה.  

אגב, אם תהיתם, אז לא – דלת ברזל לא תהיה לכם כבדה יותר לפתיחה וסגירה, היא תלויה על שני צירים כך שאתם לא תרגישו את המשקל שלה. 

 דלת ברזל לכניסה לבית

דלתות ברזל מעוצבות

כפי שציינו קודם, דלתות ברזל ניתן לעצב במגוון עיטורים, חריטות, חיתוכים וצורות, והכל לפי הרצון שלכם, אז אל תגבילו את עצמכם. ומה בדיוק אפשר לעשות?

דלת אלמנטים – ניתן לעצב אלמנטים שונים מברזל על הדלת עצמה. צורת ורד, שם המשפחה שלכם או חיה מיוחדת, ואפילו לעשות סורגים על הדלת - הכל הולך.

 דלת ברזל עם אלמנטים

דלת עיצוב המשקוף – בדלתות שבהן המשקוף לא ישר לחלוטין ניתן לעצב גם אותו בצורה שונה ולהקנות לדלת הברזל מראה מיוחד.

דלת שילוב דלת הברזל עם חומרים אחרים – אם אתם לא מגבילים את עצמכם בצורה, למה שתגבילו את עצמכם בחומר? דלת ברזל ניתן לשלב עם זכוכית ועץ כדי ליצור מראה יוקרתי ומעניין, אפשר להתקין דלת מברזל בדמוי עץ ואפילו להתקין דלת ברזל עם חלון בלגי. ניתן לשלב גם פלסטיק ואלומיניום, שוב, כל חומר שתרצו.

דלת שינוי המידות וסגנון הפתיחה של הדלת – בדלתות ברזל שמתקינים בעיצוב אישי ממסגר, בשונה מדלתות שמזמינים מקטלוג, אפשר לשחק עם הגובה והרוחב, ולשנות את המידות הסטנדרטיות. כך למשל, בדלת ברזל תוכלו לעצב דלת בגובה של 3 מטרים! 

מעבר לכך, ניתן לשנות את המיקום של הצירים ולשנות את סיבוב הציר של הדלת.

 דלת ברזל עם זכוכית

ידיות לדלת ברזל

יתרון משמעותי בעיצוב דלתות ברזל הוא הפרזול – כלומר הידית של הדלת והצירים שלה. אחד היתרונות בדלתות ברזל הוא מגוון אפשרויות העיצוב, לא רק במראה החיצוני של מבנה הדלת, אלא גם של הידית. כך ניתן לעצב כל ידית שתרצו, בין אם זו ידית קטנה או גדולה מאוד, ידית קפיצית, ידית משיכה או ידית קבועה.

ולא רק סוג הידית, אלא גם העיצוב שלה – גם ידית משיכה למשל, ניתן לעצב בכל צורה שתרצו, וקיים מגוון רחב של דוגמאות ועיטורים.

 ידיות לדלת ברזל

 

 דלת ברזל שחורה עם ידיות ארוכות

גלוון דלתות ברזל

כדי למנוע מהברזל להחליד, הברזל עובר תהליך גלוון, שזוהי צביעה מיוחדת שמגנה על שכבת הברזל לאורך זמן. קיימים שני סוגי גלוון – גלוון חם וגלוון קר.

גלוון קר הוא גלוון שעמיד לרוב המקומות ותנאי מזג האוויר, אבל נועד יותר לפנים הבית, כמו במדרגות או מעקות ברזל.

גלוון חם הוא גלוון שמחזיק מעמד לאורך שנים רבות יותר, ומתאים להתקנה מחוץ לבית, שכן הוא עמיד יותר למזג האוויר, בעיקר במקומות עם לחות גבוהה שנוטה לפגוע בברזל.

גלוון חם יעלה יותר מגלוון קר, שכן הגלוון חם איכותי יותר, וכי הוא ניתן לביצוע רק בשלושה מקומות בכל הארץ.

מעבר לתהליך הגלוון, תהליך הצביעה שעובר הברזל הוא צביעה בתנור – כלומר, לאחר שצובעים את המעקה מכניסים אותו לחלל עם טמפרטורה גבוהה מאוד ששומרת על הצבע ומונעת חלודה.

המסגר יכול גם להוסיף גם שכבת לקה שתוסיף ברק לצבע ושכבת הגנה.

כל אלו למעשה מונעים את הצורך בתחזוקה של הדלת – אם הברזל מגלוון הדלת תחזיק לשנים ארוכות מבלי שתצטרכו לצבוע אותה מחדש בגלל חלודה.

 דלת ברזל מעוצבת

דלתות ברזל – מחירים

איך מתומחרות דלתות ברזל?

דלתות ברזל מתומחרות בראש ובראשונה לפי הגודל של הדלת – האורך והרוחב שלה, ולאחר מכן יש מספר פרמטרים שישפיעו על המחיר:

כסףכמות האלמנטים והמורכבות שלהם - העיטורים והעיצובים שתבחרו לדלת, ורמת המורכבות שלהם, ישפיעו ישירות על המחיר. ככל שהעיטורים יהיו יותר מורכבים לעיצוב כך מחיר הדלת יעלה יותר.

כסףעובי הדלת – ככל שהדלת תהיה עבה יותר, יהיה שימוש ביותר חומר ולכן תשלמו יותר. מעבר לכך, ככל שהדלת עבה יותר היא גם כבדה יותר ולכן תצטרכו צירים מסיביים שיוכלו להחזיק אותה, ואלו בהתאם יהיו יקרים יותר.

כסףשילוב חומרים בדלת הברזל – שילוב של חומרים אחרים בדלת, כמו זכוכית או עץ יוסיפו למחיר הדלת.

כסףצביעת הדלת – במידה ותבחרו לצבוע את דלת הברזל בצבע, מחיר ההתקנה יעלה.

כסףגלוון חם או קר – גלוון חם, כפי שציינו קודם, יקר יותר וייקר את מחיר דלת הברזל.

כמה עולות דלתות ברזל?

אחרי שפירטנו מה ישפיע על המחיר, הגיע הזמן למחירים עצמם:

מחיר דלת ברזל נע בטווח רחב, בגלל אפשרויות העיצובים ועובי הברזל. בכללי מחיר דלת ברזל מתחיל ב-3,500 ₪ ויכול להגיע ל-10,000 ₪.

מחיר דלת סטנדרטית, בגודל מטר על 2 מטר, עם מעט עיצובים פשוטים – 3,500-5,000 ₪

 דלת ברזל אפורה מעוצבת

 

אחריות על דלתות ברזל

אחריות על דלת ברזל ניתנת לרוב לשלוש שנים, וכוללת את ההתקנה עצמה ואחריות על צבע הברזל.


מסגרים מומלצים בהתקנת דלתות ברזל

דלת ברזל לבית אפשר לקנות מהרבה מקומות וחברות, אבל דלת ברזל מיוחדת, מעוצבת בהתאמה אישית – זה אפשר לעשות אצל מסגר. אבל לא סתם מסגר, אלא מסגר מקצועי, שיודע לעבוד עם ברזל ומבחינתו העבודה היא אומנות ולא פחות. איפה מוצאים כאלה? ממש כאן ריכזנו לכם רשימת מסגרים מומלצים, שלקוחות אחרים שלהם סיפרו לנו איך הם היו ואיזה שירות הם נתנו להם. מוזמנים לקרוא בעצמכם ולבחור את המסגר שהכי מתאים לכם. אתם עוד כאן?


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של דלת כניסה מברזל?

מחיר דלת כניסה מברזל נע בטווח רחב בין 3,500-10,000 ₪, תלוי בכמות האמנטים ובסגנון העיצוב של הדלת. דלת סטנדרטית בגודל של 2 מטר על מטר, ללא עיטורים מורכבים, תעלה בין 3,500-5,000 ₪.

מה זה ברזל מגלוון?

ברזל מגולוון הוא ברזל שעובר תהליך של צביעה מיוחדת שמונעת ממנו להחליד לאורך זמן.

איזה ידיות אפשר להתקין בדלת ברזל?

בדלת ברזל ניתן להתקין כל ידית שתרצו, לפי הרצון שלכם ולפי המחיר שאתם מוכנים לשלם. ככל שהידית מורכבת ומעוצבת, כך היא תעלה יותר.  

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק