מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הגבהת מעקה למרפסת

המרפסת שלכם בבית זה המרחב הפתוח האישי שלכם. פיסת נוף מרגיעה בלי לצאת מהבית. לכן אתם רוצים להרגיש בו הכי בטוחים שאפשר, ולא להתעסק יותר מדי עם בטיחות. הגבהת מעקה למרפסת זו אופציה טובה עבורכם במידה ואתם פוחדים על הילדים. מתי מגביהים מעקה? איך עושים את זה נכון? באילו חומרים משתמשים בשביל להגביה מעקה ברזל למרפסת? כל הפרטים כאן.

 הגבהת מעקה ברזל למרפסת

 


סיבות להגבהת מעקה למרפסת

קבלו קסם: תחשבו על סיבה להגבהת מעקה במרפסת ואל תגידו לנו מה היא. חשבתם? בטיחות הילדים. צדקנו?

הסיבה המרכזית להגבהת מעקה במרפסת היא הגנה על הילדים שבבית. התקן הישן לגובה של מעקה למרפסת היה 70 ס"מ, ועם השנים הבינו שזה לא מספיק – המעקה עדיין מהווה סכנה בטיחותית לילדים קטנים שמסוגלים לטפס על המעקה. לכן החמירו את התקן, והיום התקן של מעקה למרפסת הוא 110 ס"מ גובה מינימום. כלומר, יש סיכוי שהמעקה אצלכם בבית הותקן על פי התקן הישן, ויש צורך להגביה אותו בכ-40 ס"מ.

חשוב לנו להבהיר שהתקן מחייב מינימום של גובה, אבל לא מקסימום. אם אתם הורים לילדים קטנים, ויש לכם סולם שמגיע כמעט עד שמיים, בטח תרצו להגביה את המעקה אפילו יותר מהתקן, וזו לגמרי אפשרות.

 

סיבות נוספות להגבהת מעקה במרפסת

חוץ מהבטיחות של דרי הבית, הגבהת מעקה למרפסת תעזור גם בשביל הגנה נוספת על הבית – כאשר מדובר בהגנה מפריצות, מעקה גבוה יותר תמיד יהיה בטיחותי יותר.

סיבה נוספת להגבהת מעקה היא בשביל לא להיגרר לבלאגן או מחיר גבוה: לפעמים הגבהת מעקה למרפסת תהיה אופציה עדיפה יותר מאשר פירוק המעקה הקיים והתקנת מעקה חדש. בכל מקרה, אנחנו תמיד ממליצים להסביר לבעל המקצוע את השיקול שלכם להגבהת המעקה, כדי לתאם איתו ציפיות בצורה הטובה ביותר.


סוגי הגבהת מעקה

כפי שכבר אמר המשורר "ככה זה כשיש שניים, מעקה זה תמיד פעמיים". אז נכון, יש רק שני סוגים של מעקות למרפסת: ברזל וזכוכית. אבל זה לא אומר שחייבים להגביה ברזל על ברזל וזכוכית על זכוכית. תמיד תוכלו לשלב בין השניים, וזה לא משנה מה כבר יש לכם בבית. סידרנו עבורכם יתרונות וחסרונות של כל שילוב אפשרי בהגבהת מעקה למרפסת:

 

הגבהת מעקה זכוכית – בברזל או בזכוכית?

מבחינת מראה: אחידות זה דבר חשוב. אם יש לכם מעקה זכוכית בבית, הגבהה מזכוכית תיראה טוב יותר מהגבהה מברזל. חיבור הזכוכית נעשה על ידי מחברים מיוחדים או על ידי עמודים, בצורה שתקנה מראה אחיד לכל המעקה, וכך אתם שומרים על אסתטיקה מרבית במרפסת.

לעומת זאת, אפשר לעצב מעקה ברזל באינסוף דוגמאות, ואם יש לכם מעקה זכוכית במרפסת, זו אולי ההזדמנות שלכם להתפרע על הדמיון, ולהוסיף את הטאץ' האישי שלכם למרפסת.

 הגבהת זכוכית על מעקה במרפסת

מבחינת נוחות: נכון ל-2020, עוד לא המציאו את הזכוכית שרוח עוברת דרכה. ולכן אם תסגרו את המרפסת שלכם בעוד 40-60 ס"מ של זכוכית, אתם למעשה חוסמים את זרימת האוויר למרפסת. לפעמים מרחיקים בכמה ס"מ את ההגבהה מהמעקה, כדי לאפשר לרוח לעבור בין החיבורים – אבל אל תצפו שתעבור שם בריזה ורוח פרצים. לעומת זאת אם תבחרו להגביה את מעקה הזכוכית שלכם עם מעקה ברזל, הרוח תנשב ותנשב...

הגבהת מעקה ברזל – בברזל או בזכוכית?

הגבהה מזכוכית על מעקה ברזל זו פרוצדורה נדירה יחסית, בגלל שהרבה חושבים שזה פחות נראה טוב. מה עוד – שאפשר להגיע לרמת דמיון מאוד גבוהה בין מעקה הברזל לבין ההגבהה מהברזל (ונרחיב על זה עוד בהמשך). לכן, הגבהת מעקה ברזל אנחנו ממליצים לעשות רק עם ברזל.

 הגבהת מעקה ברזל מרפסת

שלבים בהכנת והגבהת מעקה הברזל

אם בחרתם להגביה מעקה ברזל במרפסת, כדאי שתדעו: לפני שהמעקה מגיע אליכם למרפסת הוא עובר גלגול חיים שלם, כדי להבטיח שהוא יהיה עמיד לאורך זמן.

 

גלוון הברזל

בהתחלה סורגי הברזל עוברים גלוון, תהליך ששומר עליהם מקבלת חלודה בעתיד. רוב הברזלים שמגיעים למסגריה עוברים תהליך של גלוון קר, אבל אם תרצו, המסגר יוכל להכין לכם את הברזל גם בגלוון חם. לא בטוחים איזה גלוון עדיף לכם? תוכלו תמיד להתייעץ עם המסגר, או ללמוד על גלוון כאן.

 

צביעת מעקה הברזל

אחרי תהליך הגלוון, מעקה הברזל עובר תהליך של צביעה, הנעשה בשתי דרכים אפשריות:

אחד צביעה בתנור: צביעה בשכבה עבה, בתנור תעשייתי ובחום גבוה במיוחד. זו צביעה מיוחדת לברזלים מגולוונים, שנשארת על הברזל גם למשך עשרות שנים. צביעה בתנור זו האופציה המומלצת יותר עבור הגבהת מעקה ברזל למרפסת.

מספר שתיים צביעה בהתזה: זו צביעה דקה יותר, שעושה המסגר במסגריה. עם מכשיר מיועד הוא מתיז צבע מיוחד לברזלים מגולוונים, שנדבק למעקה הברזל ונותן לו עוד שכבת הגנה מדהייה וקבלת חלודה.

שימו לב: צביעה בתנור היא האופציה המומלצת יותר בהגבהת מעקה למרפסת, אבל היא גם האופציה היקרה יותר. בנוסף, צביעת מעקה ברזל בתנור הופכת את הצבע להיות חלק בלתי נפרד מהמעקה, ולכן כמעט בלתי אפשרי לשנות את הצבע הזה אחר כך. או במלים פשוטות, אם תרצו בעתיד לצבוע את המעקה מחדש, כנראה שתעדיפו לבחור בצבע בהתזה.

צביעת החיבורים במעקה

אחד הדברים החשובים ביותר כשמדובר על הגבהת מעקה ברזל למרפסת, היא עבודת ריתוך נכונה של החיבור עם המעקה הקיים. אחרי הריתוך הזה, חשוב לבדוק שהמסגר מתיז צבע נגד חלודה. כלל אצבע בנושא הזה: לא משנה כמה הגבהת מעקה הברזל הייתה מושלמת, אם החיבור שלה עם המעקה הקיים לא מחוזק בצורה מקצועית ביותר, הוא עלול להישבר וליפול. ועכשיו, אחרי שהבנתם איך עובד תהליך הצביעה, אפשר להבין יותר את הבעיות שבהתאמת מעקה הברזל המוגבה, למעקה הברזל הקיים במרפסת.

 

התאמה של מעקה הברזל החדש למעקה הקיים

רוב הסיכויים שהמעקה שקיים אצלכם במרפסת נמצא שם כבר שנים רבות, עמד בשמש ודהה בצבעו מעט. בגלל זה, קשה יהיה להגיע לצביעה ברמת גימור מדויקת שתתאים למעקה הברזל הקיים. לכן, אם אין לכם בעיה של כסף, ואחידות במעקה הברזל זה דבר שחשוב לכם באופן קיצוני, אנחנו ממליצים לפרק את המעקה הישן ולהתקין אחד חדש במקומו, ולא להגביה את המעקה. במידה ואתם כמו רוב האנשים, ואין לכם כסף מיותר להשקיע עכשיו במעקה ברזל חדש, תדעו שמסגר טוב יידע לעצב את  את ההגבהה באופן אסתטי כך שהוא ייתכתב יפה עם המעקה הקיים, ובאופן חזק ויציב.

 הגבהת מעקה זכוכית במרפסת

 

מבחינת הצביעה של המעקה – כמו שהסברנו קודם: אם מעקה הברזל הקיים נצבע בעבר בצבע בתנור, יהיה קשה להתאים לו את הצבע המדויק עבור ההגבהה, כיוון שהצבע שלו כבר דהה (אם אתם לא יודעים איך המעקה נצבע, אל תדאגו – מסגר טוב יידע לזהות את סוג הצביעה).

 הגבהת מעקה ברזל

ברוב מוחלט של המקרים – ההבדל בין הגוונים לא קריטי, והעיצוב של הגבהת המעקה מושך את העין בצורה יפה. אבל חלקנו קצת יותר 'פדנטים' לגבי הגוון המדויק ולכן חשוב שתדעו שאין לכם ממה לפחד: אחרי ההגבהה של המעקה במרפסת תוכלו להזמין צבעי מומלץ שיצבע עבורכם את המעקה הישן והחדש בגוון אחיד (טיפ של אלופים: כשהמסגר מסיים את ההגבהה של המעקה , תוכלו לבקש ממנו את הגוון המדויק בו הוא השתמש, ולחסוך את כאב הראש של הסתבכות עם למצוא אותו בהמשך).


מחיר הגבהת מעקה למרפסת

מה שנכון לכל דבר בחיים, נכון גם עבור הגבהת מעקה: ככל שהעבודה תהיה מורכבת יותר, כך המחיר יעלה (אם זו קומה גבוהה, בעיה בגישה למרפסת, הוספת עיטורים על הסורג, פרופיל מיוחד וכו'). אבל ככלל, עבור מעקה פשוט עד חצי מטר גובה:

כסף מחיר הגבהת מעקה ברזל נע בין 300-500 ₪ למטר.

כסף מחיר הגבהת מעקה זכוכית נע בין 400-900 ₪ למטר.

שימו לב: מעל גובה מטר של הגבהת מעקה ברזל, רוב המסגרים יתמחרו את העבודה כאילו הייתה התקנה רגילה של מעקה למרפסת - כלומר, בממוצע 750 ₪ למטר.
 הגבהת מעקה ברזל במרפסת

אחריות על הגבהת מעקה למרפסת

שימו לב: בדרך כלל זגגים לא נותנים אחריות על מעקה זכוכית, בגלל שזכוכית זה חומר רגיש מאוד.

עבור מעקה ברזל אין תוקף אחיד לאחריות שתקבלו עבור הגבהת מעקה במרפסת, וזה משהו שאנחנו ממליצים לבדוק מראש עם בעל המקצוע. לרוע המזל, מסגרים רבים חוששים מלתת אחריות עבור הגבהת מעקה ברזל, כי הם לא רוצים להתחייב על המעקה הישן, שיכול ליצור בעיות רבות, במיוחד אם המעקה הקיים לא נעשה על ידם והוא אצלכם בבית כבר שנים. אבל, אנחנו דווקא ממליצים להתעקש על אחריות מינימאלית עבור היווצרות חלודה ודהייה של הצבע, במעקה הברזל המוגבה.


מסגרים מומלצים להגבהת מעקה למרפסת

הגבהת מעקה למרפסת זה קודם כל בטיחות, ועל זה כולם מסכימים. לכן, במקרה הזה  אתם לא רוצים להתפשר. הגבהת מעקה למרפסת כדאי לעשות רק בעזרת המסגרים הכי מומלצים, או הזגגים הכי מומלצים שתוכלו למצוא, על פי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים, כמו שיש אצלנו במידרג.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה הגבהת מעקה ברזל למרפסת?

עד חצי מטר גובה, מחיר הגבהת מעקה ברזל למרפסת נע בין 300-500 ₪. יותר ממטר, המסגר יתמחר את העבודה כמו התקנת מעקה ברזל רגילה. כמובן, המחיר עלול להתייקר ככל שהעבודה תהיה יותר מסובכת.

מה הגובה התקני למעקה?

היום, התקן מחייב גובה של 110 ס"מ מהרצפה. לכן, אם המעקה שלכם בבית נמוך מזה, זה עלול להיות מסוכן עבור הילדים ועדיף לבצע הגבהת מעקה ברזל למרפסת.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק