מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מעקה ברזל למרפסת - מחירים
קודם כל אנחנו רוצים להרגיע מראש: נכון שמחיר ההתקנה של מעקה ברזל למרפסת תלוי בהרבה משתנים, והוא גם נע בטווח רחב בין מסגר למסגר, אבל האמת שברגע שתפסתם את שיטת התמחור – קל יותר להבין כמה יעלה לכם מעקה ברזל למרפסת. אז כמה זה באמת עולה?, איך תוכלו להוזיל את המחיר של מעקה ברזל למרפסת? ומה עדיף ביותר עבור המרפסת שלכם? (ספוילר: לא בהכרח המעקה היקר ביותר). הגיע הזמן לצלול לפרטים ולהפסיק ללכת לאיבוד דרך מרפסת.

 מעקה ברזל למרפסת

איך מתמחרים מעקה ברזל למרפסת?

טווח המחירים עבור מעקה ברזל למרפסת נע בין 500-1,200 ₪ למטר, על פי הגובה שמתאים לתו התקן. כלומר, מחיר מעקה ברזל למרפסת הוא לפי מטר אורך על מטר ועשרה גובה. המחירים כוללים התקנה ופירוק, ולא כוללים את המע"מ.

התמחור הזה תלוי בכמה משתנים, כמו; סוג המעקה, עיצוב ועיטורים, הכנת הברזל וצביעתו, נגישות למרפסת ועוד. בנוסף, מסגרים רבים נוטים להוזיל את מחיר העבודה כאשר מדובר במעקה ארוך. כמה ארוך? בדרך כלל מדובר על 10 מטר והלאה. טיפ מאיתנו: אם החלטתם להתקין מעקה ברזל בכל מיני מקומות בבית, כדאי לקרוא למסגר אחד לכל העבודות, כי זה יוזיל עבורכם את המחיר.

בהמשך הטיפ נפרט על כל הגורמים שמשפיעים על מחיר התקנת מעקה ברזל למרפסת, ונדייק את הטווח הזה (אפילו צירפנו טבלת מחירים בסוף מחייך ).


מחיר צורות מעקה הברזל השונות

סה"כ יש 3 סוגים שונים של מעקה ברזל למרפסת, והמחיר שלהם שונה זה מזה:

שלב ראשון מעקה ברזל ישר: יוצא מקצה המרפסת ועומד בקו ישר מהאדמה – מעקה זה הוא הסטנדרט עבור החישובים הבאים וממנו יתחיל התמחור. מחיר ממוצע של מעקה ברזל ישר הוא 750 ₪ למטר.

שתיים מעקה בטן: מעקה ישר שבאזור התחתון שלו יש בטן היוצאת כלפי חוץ (כ-30 ס"מ), דבר שמאפשר לכם לתלות שם עציצים, בגדים לייבוש, או כל דבר שתרצו. מעקה בטן  מייקר את המחיר בכ-40%.

 מעקה ברזל למרפסת ישר ובטן

שלוש מעקה קופסה: מעקה ברזל שמוסיף שטח למרפסת – סורגים המתרחקים מהמרפסת כ-30 ס"מ כלפי חוץ, ונסגרים כמו מעקה ישר. מעקה קופסה בדרך כלל מתומחר על פי השטח של המעקה, ולכן הוא יכול לייקר את המחיר ב-50% למטר ואפילו להכפיל אותו.

 מעקה ברזל למרפסת קופסא

מחיר פרופיל מעקה הברזל

חוץ מסוג המעקה, צריך להכיר עוד מושג: פרופיל המעקה, או במלים אחרות: הצורה של הברזל, כמו שהיא נראית מהצד. לרוב הפרופיל של מעקה ברזל למרפסת יהיה מרובע או עגול, וזה לא ישנה את המחיר – אבל אם תרצו לעצב אותו בצורות מיוחדות (לדוגמא: בצורה מסולסלת), קחו בחשבון שזה ייקר את המחיר ב-15% .


מחיר עיצוב מעקה ברזל למרפסת

כפי שההיגיון מחייב: עיצוב מיוחד למעקה ייקר את המחיר שלו. בדרך כלל העיטורים הסטנדרטים, שנמצאים בקטלוג שיציג לכם המסגר, ייקרו את מחיר מעקה הברזל למרפסת ב-50-100 ₪ למטר.

אם יש לכם רעיון משלכם לעיטור של מעקה הברזל במרפסת שלכם, קודם כל תדעו שזה לגמרי אפשרי – אבל קחו בחשבון שזה יכול לייקר את העבודה אפילו עד 200 ₪ למטר. הכל תלוי בסוג העיטור וברמת המורכבות שלו (לפעמים עיטורים שנראים לנו פשוטים הם למעשה מסובכים מאוד להכנה).


מחיר גלוון מעקה ברזל למרפסת

דבר נוסף שמשפיע על המחיר של מעקה ברזל למרפסת הוא סוג הגלוון, תהליך כימי שעובר הברזל, כדי להגן עליו מחלודה ולהקנות לו חיים ארוכים יותר.

 

מחיר גלוון קר למעקה ברזל

באופן מפתיע, האופציה הזו היא גם הזולה יותר וגם העדיפה ביותר עבור רוב מעקות הברזל. רוב החומרים שהמסגרים עובדים איתם עבור מעקה ברזל למרפסת, כבר מגיעים אליהם למפעל אחרי שעברו גלוון קר, ולכן על גלוון קר לא יבקשו מכם תוספת מחיר.

 

מחיר גלוון חם למעקה ברזל

במקרים מסוימים, כמו לדוגמה במגורים ליד הים, או באזורים עם לחות גבוהה, המעקות נוטים להחליד במהירות גבוהה יותר ולכן גלוון חם היא האופציה העדיפה יותר עבור מעקה הברזל. ברוב המקרים, גלוון חם מייקר את מחיר המעקה ב-35-50%. במקרים מסוימים המחיר יכול להגיע גם לפי 2-3 מהמחיר המקורי (הכל תלוי בסוג הברזל שאתם רוצים לשלוח לגלוון; ברזל מלא או חלול, ובאיזה עובי).

וי הפלוס הנחמד: הסיכוי שתראו חלודה על מעקה ברזל שעבר גלוון חם הוא נמוך ולכן על גלוון חם תקבלו אחריות ארוכה יותר (בדרך כלל 10 שנות אחריות).


מחיר צביעת מעקה ברזל

צביעת מעקה הברזל מתבצעת באחת משתי דרכים: או צביעה בתנור, או צביעה בריסוס והתזה. שתי השיטות טובות, אך  מומלץ לצבוע את המעקה בתנור – כי זו האופציה הבריאה והשומרת ביותר על מעקה ברזל למרפסת. בכל מקרה, צביעת המעקה כבר כלולה במחיר. אז מה בכל זאת משפיע עליו?

רולר אם תרצו לצבוע בצבעי MR, שהם צבעי מתכת מיוחדים שנותנים אווירה מטאלית ומחוספסת יותר למעקה הברזל (תמונה להמחשה למטה), תרצו לבחור בצביעה בתנור – כיוון שהיא מדויקת יותר. עם זאת, קחו בחשבון את העלות של ההחלטה הזאת: צביעה מחוספסת תייקר את העבודה בכ-50 ₪ למטר, או עד 200 ₪ סה"כ לכלל העבודה.

 צבע מטאלי MR

רולר אם תחליטו שאתם רוצים את הצבע המגולוון של הברזל (צבע כסוף פשוט) – מכל סיבה שתהיה – תוכלו לוותר על הליך הצביעה, ובדרך כלל גם לקבל הנחה של 100-200 ₪ למטר על מחיר מעקה הברזל למרפסת.

סוף מעקה במחשבה תחילה: צביעה בתנור היא רמת גימור עמידה מאוד ולכן גם משפיעה על גוון הצבע, המשמעות של זה היא שצבע כזה הוא תמידי וקשה להחלפה. לכן, אם אתם חושבים שבעתיד תרצו לשנות את צבע המעקה – אולי תעדיפו דווקא צביעה בריסוס צבע.


מחיר התקנת מעקה ברזל – בעיות גישה

חוק חשוב בעבודה עם מעקה ברזל למרפסת – לכל דירה יש מוצאי דירה, כלומר: לגישות החיצוניות אל המרפסת והדירה יש השפעה נוספת על מחיר ההתקנה של מעקה הברזל.

קומה גבוהה תייקר את מחיר מעקה הברזל למרפסת. מה נחשב קומה גבוהה? בדרך כלל מדובר על קומה 3 ומעלה (או במקרים של בניין על עמודים, קומה 2). למה? כיוון שהמסגר צריך להזמין מנוף מיוחד בכדי להרים את מעקה הברזל למרפסת:

במקרה של מעקה ישר או בטן – מדובר במנוף מגש: כלומר, מנוף שמרים את מעקה הברזל במגש מיוחד לקומות גבוהות. מנוף כזה מתומחר לפי קומה, כך שבקומה שלישית  תוסיפו כ-300 ₪ למחיר, ועבור כל קומה נוספת תשלמו עוד 50 ₪ (קומה 4 תעלה לכם 350 ₪, קומה 5 – 400 ₪ וכו').

במקרה של מעקה קופסה – מנוף מגש לא יעזור, והמסגר יצטרך להזמין מנוף זרוע. מנוף זה מתומחר לפי שעה, אז קחו בחשבון שכדאי שהמסגר יזמין אותו ממש כשצריך לבצע את ההרמה, כדי לחסוך בעלויות מיותרות. מחיר ממוצע של מנוף זרוע הוא 700 ₪ לשעה.

 מנוף הרמה מגש

בנוסף, לא כל מעקה ברזל עובר בכל חדר מדרגות, לכן במקרים מסוימים, גם עבור קומות נמוכות יותר המסגר ייאלץ להרים את המעקה במנוף, דרך המרפסת. שימו לב לזה, ככל שלמסגר יהיה מסובך יותר להגיע אל המרפסת שלכם כך מחיר העבודה יתייקר.


מחיר הגבהת מעקה ברזל למרפסת

אם כל מה שרציתם זה הגבהת מעקה ברזל למעקה הקיים במרפסת, תדעו שהסיפור הוא די פשוט: עד חצי מטר תוספת למעקה הקיים תשלמו בין 300-350 ₪ למטר. עם זאת במקרה של הגבהת מעקה בקומה גבוהה יכולה לעלות גם 500  אם תבחרו להגביה את מעקה הברזל מעבר לחצי מטר, תשלמו עליו לפי התמחור הרגיל, כאילו  מדובר בהתקנה מאפס. מעקה ברזל רגיל למרפסת. 

 הגבהת מעקה ברזל למרפסת

 


מעקה ברזל למרפסת - טבלת מחירים

כדי לעשות סדר ולנקות את הראש מחלודה מיותרת, נסכם לכם בקצרה את הנתונים היבשים ומיד אחריהם דוגמאות להצעות מחיר להתקנת מעקה ברזל למרפסת.

טבלת מחירי מעקה ברזל למרפסת – גזרו ושמרו:

 

סוג

מחיר ממוצע למטר

הסורגים וצורת המעקה

סורג ישר

750 ₪

מעקה בטן

1,050 ₪

מעקה קופסה

875-2,100 ₪

פרופיל מיוחד

תוספת של 115 ₪

עיצוב מיוחד

תוספת של 100 ₪

סוג הגלוון

גלוון קר

כלול במחיר

גלוון חם

תוספת של 375-750 ₪

צביעת מעקה הברזל

צביעה בתנור או בריסוס

כלול במחיר – אך אפשר לוותר ולהוזיל את המחיר

צבע מחוספס

תוספת של 100 ₪

משתנים נוספים

קומה גבוהה

משתנה לפי סוג המעקה, בממוצע תשלמו 500 ₪ סה"כ

הגבהת מעקה

עד חצי מטר 350 ₪. מעבר לזה, התמחור הוא למעקה ברזל רגיל.

אורך המעקה

המחיר יוזל עבור 10 מטרים ויותר.

 

מעקה ברזל למרפסת – דוגמאות להצעת מחיר

כסף מעקה ברזל מסוג 'בטן', בפרופיל רגיל ועיטור פשוט, באורך 10 מטרים – 11,000 ש"ח

      תוספת על קומה 4 – 350 ש"ח

      תוספת גלוון חם – 5,625 ₪

      סה"כ מחיר התקנת מעקה ברזל למרפסת:  16,975 ₪ + מע"מ.

 

כסף מעקה ברזל מסוג 'קופסה', בפרופיל רגיל וללא עיטורים, באורך 8 מטרים – 11,900 ש"ח

      תוספת על קומה 3 (הזמנת מנוף) – 700 ש"ח

      סה"כ מחיר התקנת מעקה ברזל למרפסת:  12,600 ₪ + מע"מ.

 

כסף מעקה ברזל בסורג ישר, בפרופיל רגיל ובעיטור מיוחד (עפ"י דרישת הלקוח), באורך 5 מטרים – 4,750 ש"ח

      תוספת גלוון חם – 2,500 ₪

      סה"כ מחיר התקנת מעקה ברזל למרפסת:  7,250 ₪ + מע"מ.


אחריות על מעקה ברזל למרפסת

על רוב מעקות הברזל שתתקינו במרפסת תקבלו לפחות 3 שנות אחריות, ועליהם אנחנו ממליצים להתעקש. עבור מעקה ברזל שעבר גלוון חם תוכלו לקבל גם 10 שנות אחריות, ומסגרים מסוימים אפילו ייתנו אחריות לכל החיים.


מסגרים מומלצים להתקנת מעקה ברזל למרפסת

עכשיו, אחרי שהבנתם את התמחור המלא של מעקה ברזל למרפסת, על כל סוגיו ופרטיו, הגיע הזמן להתקנה. בכדי להקל עליכם גם עם חיפוש המסגר המומלץ ביותר, ריכזנו עבורכם רשימת מסגרים מומלצים על פי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. שבו על הערסל, תתרווחו ותסגרו את הפינה הזאת בקלות.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה הגבהת מעקה ברזל למרפסת?

הגבהת מעקה ברזל למרפסת תעלה לכם 300-350 ₪ למטר במידה ומדובר בהגבהה של עד חצי מטר. במידה ותרצו להגביה יותר מזה, החישוב יהיה כמו למעקה חדש, על פי כל השיקולים של מעקה ברזל (סוג הברזל, צורת ההכנה וכו').

כמה עולה מעקה ברזל למרפסת?

למעקה ברזל למרפסת יש טווח מחירים רחב שמשתנה בין מסגר למסגר ולפי סוג העבודה, אבל בממוצע – מחיר מעקה ברזל סטנדרטי ופשוט הוא 750 ₪ למטר. קחו בחשבון שיקולים נוספים שמשפיעים על המחיר, כמו; עיטורים על המעקה, צורת הפרופיל, קומה גבוהה וכו'.

מה זה צביעה בהתזה וצביעה בתנור למעקה ברזל?

צביעה של מעקה ברזל מתבצעת בשתי דרכים: או על ידי צביעה בהתזה – ריסוס צבע מיוחד, שמתאים לברזל מגולוון (כמו צבעים ייעודיים של נירלט, טמבור ויעקובי), או על ידי צביעה בתנור – שזה צביעה במכשירים גדולים ובחום גבוה, שנעשית במפעל. ההחלטה על סוג הצביעה צריכה להיעשות ביחד איתכם כי זה ישפיע על המשך חיי המעקה שלכם (כמו לדוגמה: אם תרצו לצבוע מחדש את המעקה בעוד כמה שנים, תעדיפו צביעה בריסוס – כי קשה להחליף צבע שנצבע בתנור).

מה זה גלוון מתכת?

בשתי מלים: מניעת חלודה. גלוון מתכות זה תהליך של כיסוי המתכת בשכבה דקה של אבץ, שמונעת התגבשות של חלודה על גבי הברזל ועוזרת לשמור על אורך חיים טוב יותר של המעקה. תוכלו לקרוא וללמוד עוד על גלוון מתכת כאןאין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק