מוקד טלפוני: 1-700-707-233

סורגים מעוצבים

הסורגים בבית שלכם ממש לא חייבים להיות אפורים בקו ישר וחלק, שנראים כאילו נלקחו היישר מ"כתום זה השחור החדש". סורגים יכולים להיות מעוצבים בשלל עיטורים, גוונים, אלמנטים, צורות ועוביים, והכל תלוי רק ביצירתיות שלכם. אז איך אפשר לעצב סורגים, איזה סורגים יתאימו לחדר ילדים, אילו יגנו עליכם מפני פריצה וכמה כל זה יעלה לכם?

 סורגים מעוצבים

סורגים מעוצבים

בין אם אתם רוצים להגן על הבית מפני פריצות ובין אם להגן על הילדים מנפילות, אתם לא חייבים להתקין סורגים שישעממו אתכם או יתנו תחושת מחנק. סורגים עשויים מברזל, וברזל הוא חומר גמיש שניתן לעצב. בדיוק כמו במעקה למרפסת או מעקה למדרגות בבית, גם בעיצוב סורגים השמיים הם הגבול, וכאן זה המקום שלכם להיות יצירתיים ולעצב סורגים שיתנו מראה נעים יותר לחלון שלכם.

אז איפה מתחילים? כדי להבין מה הן האפשרויות העיצוביות עליכם להתחיל מהשאלה לאיזו מטרה נועד הסורג שלכם. לסורגים לחלונות יש בדרך כלל אחת משתי מטרות: או בטיחות מפני פריצות או מניעת נפילה של ילדים. ולמה זה רק אחת משתיים? כי כל ייעוד של הסורג משפיע באופן ישיר על העיצוב שלו (וגם על המחיר, אבל לזה עוד נגיע בהמשך). אתם יכולים כמובן לשלב בין השניים, ולהתקין סורגים מעוצבים נגד נפילה של פורצים. סתם, הכוונה היא להתקנה של סורג בעובי שיגן מפני פריצה, לצד עיצוב שיתאים לבטיחות של ילדים. תמשיכו לקרוא ותבינו הכל. 

 סורגים מעוצבים לחלון

עיצוב סורגים לפי מטרת ההתקנה

עיצוב סורגים לבטיחות מפני פריצות

סורגים שיגנו מפריצות צריכים להיות סורגים חזקים ועמידים שיהיה קשה לנסר או לחתוך אותם. לכן, סורגים כאילו יצטרכו להיות עשויים מברזל בעובי של 12 או 14 מ"מ, כשהמומלץ הוא 12 מ"מ, כך שהוא גם יהיה מספיק חזק אבל גם בעל מראה עדין ונקי שפחות יפריע לכם בעין. מבחינת הצורה שלו, ניתן לעצב סורגי בטן, וסורגים ישרים עם צורות מאונכות, לצד אלמנטים נוספים שתבחרו (על הכל נסביר יותר בהמשך).

עיצוב סורגים לילדים

עיצוב סורגים לילדים ידרוש מעט ברזל, ולכן גם יקשה יותר על משחק עם הצורה של הברזל. ככל שיש יותר חומר, כך יש יותר אפשרויות עיצוב וריתוך של הברזל. עם זאת, ככל שהברזל יותר עבה הוא יותר מפריע בעין. סורגים למניעת נפילה של ילדים לא צריכים להיות מאוד חזקים ועבים, אלא פשוט למנוע מהילדים את המעבר החוצה, ולכן מספיק גם עובי של 5 מ"מ ברזל לסורג כזה.

מבחינת צורת הסורגים, לילדים לא מומלץ להתקין סורג בטן, שכן הם יכולים להיכנס לתוכו. 

מסגר מסביר על סורגים מעוצבים


אפשרויות עיצוב לסורגים לחלון

עיצוב הסורגים מתחלק לשלושה אלמנטים: צורת הפרופיל של הסורגים, האלמנטים על הסורגים עצמם, וצביעת הסורגים.

עיצוב פרופיל הסורגים

מבחינת צורת הפרופיל של הסורגים, קיימות שלוש צורות: סורגים ישרים, סורגי בטן וסורגים נפתחים או מתקפלים.

סורגים ישרים

הסורגים הישרים הם הסורגים הרגילים והסטנדרטיים שאתם מכירים. הם מורכבים בצורה אנכית, מגנים בפני פריצה, אבל, איך נאמר, לא הכי אסתטיים. עם זאת, ניתן להוסיף על הסורגים הישרים או ביניהם אלמנטים וצורות שונות שיהפכו אותם ליותר נעימים לעין, ויתנו להם תחושה נעימה ולא כזאת שסוגרת את החלל.

 סורגים ישרים מעוצבים

 

 עיטורים בסורג ישר

 

 עיצוב סורגים ישרים

 

סורגי בטן

סורגי בטן הם סורגים שהחלק התחתון שלהם מתרחב בצורה מעוגלת כלפי חוץ, דבר שמדמה מראה של בטן (של אישה בהריון או סתם כרס). סורגים כאלה הם גם אסתטיים, כי הם מרוחקים מהקיר, הם מייצרים מרווח ונותנים תחושת אוורור, אבל גם פרקטיים, כי ניתן להניח בהם אקססוריז כמו אדניות למשל.

 סורג עם בטן

 

 סורגי בטן מעוצבים
 סורגים מעוצבים עם בטן
 סורג בטן מעוצב עם אדנית

 

סורגים נפתחים

סוגרים נפתחים, או מתקפלים, אלו סורגים שעשויים בקו אנכי ישר, ומאפשרים פתיחה שלהם הצידה בהזזה או כמו דלת. ברמה העיצובית הם מגיעים כסורגים ישרים שאותם ניתן לעטר באלמנטים שונים, כמו מעוינים, פרחים או צורה המזכירה מפתח סול, אך ברמה הפרקטית הם לא תמיד יהיו עמידים מספיק בפני פריצה. עם זאת, הם מאפשרים לפתוח את החלון בשעת חירום, או כשסתם בא לכם לאוורר מדי פעם.  

 
 סורגים נפתחים מעוצבים
 

עיצוב אלמנטים לסורגים

כפי שציינו, לכל סורג יש גם אפשרות להוסיף עיטורים וצורות שונות. לרוב יש את העיטורים הסטנדרטיים, צורות מעוגלות ומעויינות למיניהן. אבל זה לא צריך למנוע מכם לעוף על הדמיון ולהיות יצירתיים, אחרי הכל ברזל הוא חומר גמיש לחלוטין, והמסגר יכול לעצב עבורכם כל צורה שתרצו. כן, כל צורה. רק תבקשו – מלבבות, דרך גלים ועד עלים.

מבחינת מחירים, ככל שיש יותר עיטורים בסורגים וככל שהעיטורים יהיו מורכבים יותר, כך תשלמו יותר עבור עיצוב הסורגים.

 עיצוב סורגים
 עיטורים לסורגים 
 צורות בסורג מעוצב

 

 סורגים מעוצבים עם עיטורים
 עיטורים בסורגים מעוצבים

 

 סורגים מעוצבים בצורות

 

 סורגים מעוצבים עם עיטורי פרחים

 

צבע הסורגים

נכון שאתם רגילים לראות סורגים אפורים בחלונות, אבל זה לא אומר שלא ניתן להפיח בהם צבע וחיים. כחלק מעיצוב הסורגים תוכלו לצבוע אותם בכל צבע שתרצו. למסגרים יש מניפת צבעים שלמה שממנה תוכלו לבחור כל צבע וגוון, וזה יכול להיות תוספת נחמדה ואסתטית במיוחד כשמדובר בחדרי ילדים. הצביעה נעשית באחת משתי דרכים- צבע בתנור או צביעה ידנית בהתזה, כאשר צביעה בתנור תהיה מהירה יותר, ועמידה יותר למזג אויר לאורך זמן, ובהתאם לכך גם יקרה יותר.

שימו לב שצביעת הסורגים תייקר עבורכם את מחיר ההתקנה.

 סורגים מעוצבים צבועים
 סורגים צבועים מעוצבים

 

 סורג מעוצב בצבע

 


מחיר סורגים מעוצבים

סורגים מעוצבים יעלו יותר מסורגים בקו ישר ללא עיטורים, וסורגים בצבע יעלו יותר מסורגים בצבע האפור של הברזל. אז מה משפיע על מחיר סורגים מעוצבים? 

סורגים לחלוןצורת הפרופיל של הסורגים – סורגים ישרים יהיו הזולים ביותר, סורגים עם בטן יהיו יקרים יותר והסורגים היקרים ביותר יהיו הסורגים המתקפלים.

מחיר סורגים ישרים נע בין 450-600 ש"ח לחלון. 

מחיר סורגי בטן נע בין 500-650 ש"ח לחלון.

מחיר סורגים נפתחים נע בין 800-1,200 ש"ח לחלון

סורגים לחלוןכמות העיטורים – ככל שתוסיפו יותר עיטורים ואלמנטים מעוצבים לסורגים, כך המחיר של הסורג יעלה.

סורגים לחלוןמורכבות העיטורים – ככלל, ניתן להוסיף כל עיטור שתרצו, בכל צורה, גודל ועיצוב, אבל יש לכך מחיר. ככל שהעיטור יהיה מורכב יותר וידרוש יותר עבודה של המסגר, כך מחיר הסורגים יעלה. עיטור פשוט אחד ייקר את המחיר בכ-20% ואלמנטים מורכבים לעיצוב יכולים לייקר את מחיר הסורג בכ-40%-50%. כך למשל, סורגי בטן עם עיטור אחד פשוט יעלה בין 600-780 ש"ח. 

סורגים לחלוןצבע הסורגים – אם תבחרו לצבוע את הסורגים בצבע, זה כמובן יהיה מרענן ואסתטי, אבל גם יעלה יותר.

סורגים לחלוןעובי הסורג - ככל שבסורג שלכם יהיה יותר ברזל, כך הוא יעלה יותר. לכן, ככל שתבחרו סורג עבה יותר כך הסורג יהיה יקר יותר.

יש דברים נוספים שמשפיעים על המחיר וקשורים להתקנה: הגישה לבית שלכם, תהליך הגלוון של הברזל שמייקר הסורגים, וגודל המפתח שבו תרצו להתקין את הסורגים.

הסורגים מתומחרים לפי חלון, כאשר גודל חלון סטנדרטי  הוא 100 ס"מ רוחב על 120 ס"מ אורך. כל גודל שחורג מכך יעלה יותר. 

מחיר סורגים מעוצבים נע בין 500-1,200 ₪ לחלון


מסגרים מומלצים בהתקנת סורגים מעוצבים

עיצוב בברזל הוא אמנות של ממש, ואם תמצאו את המסגר הנכון לסורגים שלכם, תוכלו לקבל סורגים מעוצבים אסתטיים, יפים ושופעי מחמאות, אבל גם פרקטיים ועונים על הדרישות שלכם. בדיוק בגלל זה צירפנו לכם רשימה של מסגרים מומלצים שיש עליהם המלצות מלקוחות קודמים. כי מה יותר טוב מחוכמת ההמונים?


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק