מוקד טלפוני: 1-700-707-233

גננים

רבים מאיתנו דוחים את הצורך להתקשר אל גנן. למה? כי הגינה היא בדרך כלל הדבר האחרון, ברשימת העדיפויות שלנו. לפניכן נעדיף להחליף את התריסים, לצבוע את הבית או להחליף את המרצפות. חוץ מזה, שהגינה כבר הגיעה למצב כל כך רע, שנדמה לנו שאף גנן לא יוכל להציל אותה... אבל אנו שוכחים שהגינה היא הדבר הראשון שרואים כשמגיעים הביתה ולכן, גינה מטופחת יכולה לשנות לטובה את מראה הבית כולו. בטיפ הבא נסביר על סוגי גננים שונים, מחירים, תחזוקת גינה, גננים מומלצים ועוד...

הנה מבחר ציטוטים מתוך חוות דעת של לקוחות בתחום הגינון שמדגימים כיצד חלקנו בוחרים להזניח את הגינה 

לפני שהזמנו את הגנן, הגינה הייתה ג'ונגל. עשר שנים שהצטברו בגינה רק עשבים ואבק... (תמר ב. ר"ג)

הגינה שלנו הייתה פרא עד שהחלטנו שצריך לייפות אותה מחדש... (שני ב. הרצליה)

הגינה הייתה ממש מוזנחת, עד שבסוף הזמנו גנן... (עליזה ג. כפר סבא)


למה צריך גנן?

בשביל מה להזמין גנן? בסך הכל לשתול כמה שתילים, לגזום קצת עשבים, לפזר אבני טוף ויש לנו גינה לתפארת.... אז למה לא לטפל בגינה באופן עצמאי?

הטיפול בגינה, ללא ידע מקצועי, יכול לגרום להרבה נזק מכיוון, שקשה לדעת איך הצמחייה תגדל בהמשך. הנה כמה דוגמאות:

 • שתלנו עץ פרי לצד הבית, ולאחר כמה שנים, שורשי העץ חדרו אל תוך הבית והרימו את הבלטות.

 • בזבנו המון כסף על פרחים אקזוטיים ומיוחדים. בהתחלה הכל פרח אבל כעבור כמה ימים הפרחים נבלו.

 • זרענו בגינה צמחי תבלין וצמחי נוי. מאז עברו שלושה חודשים ושום דבר לא נבט.

למעשה בכך, שחסכנו את הזמנת הגנן, גרמנו לנזק בלתי הפיך – מאותו עץ סורר, לא יהיה כל כך פשוט להיפטר ולעיתים זה אף יהיה בלתי אפשרי ואת הכסף שבזבזנו על אדמת הטרשים לא יהיה ניתן להחזיר. לכן, טיפול בגינה מצריך ניסיון וידע: גנן מקצועי יידע להכין תשתית מתאימה לגינה שלכם, ייבחר צמחייה נכונה שלא תנבל אחרי יומיים ולא תגדל פרא עם הזמן ואפילו יחזור פעם – פעמיים בחודש, כדי לדאוג שהגינה לא תגיע שוב למצב של ג'ונגל.

 גננים

סוגי גננים

לפני, שרצים להזמין גנן, חשוב לשאול– מה בדיוק צריך לעשות בגינה? כי לא כל גנן יתאים לצרכים שלנו. לדוגמא: גנן, שמתמחה רק בתחזוקה של הגינה, יידע להוציא עשבים שוטים ולנקות את הגינה שלנו, אך הוא לא יידע להכין לנו תשתית עבור שתילה של עצים או צמחים חדשים בגינה.

חשוב לדעת, שישנם 3 סוגים עיקריים של גננים:

 • גננים לעיצוב / תכנון גינה

 • גננים להקמת גינה

 • גננים לתחזוקת גינה

יכול להיות, שהגנן שייעצב או יתכנן את הגינה שלכם, הוא גם זה שבסופו של דבר יבצע את ההקמה של הגינה בפועל, אך הוא לא בהכרח יבצע גם את התחזוקה של הגינה. לכן, כשתפנו לגנן, שאלו אותו מה סוג ההתמחות שלו בגינון ובחרו לבסוף גנן, שיתאים בדיוק לצרכי הגינה שלכם.

בהמשך נפרט בהרחבה על כל אחד משלושת סוגי הגננים האלה.

איך בוחרים גנן מקצועי ואיך ניזהר מגנן חאפר?


גננים לעיצוב גינה

התפקיד של גנן מסוג זה דומה לתפקיד של אדריכל – כמו שלא ניתן לקחת לבנים ולבנות בית ללא שרטוט מוקדם של התשתית, כך לא ניתן לבנות גינה, ללא הכנה מוקדמת.

עיצוב הגינה, מצריך תכנון מחושב וקפדני. על הגנן להביא בחשבון ולשרטט על הנייר: את גודל הגינה והבית, סוג האדמה, האקלים, שינויי העונות, אזורי השמש והצל בגינה שלכם, מערכת ההשקיה, את הצמחייה ואביזרי הנוי, שמתאימים לתוואי השטח...

והכי חשוב עליו להביא בחשבון את הפנטזיות שלכם וכמובן את התקציב שלכם. חשוב להבין, שניתן לתכנן גינה, שעולה חמישים אלף ₪ וניתן לעצב גינה, שעולה חמשת אלפים ₪.

4 שאלות מנחות כשפונים לגנן עבור עיצוב גינה

לפני שמזמינים את הגנן לעיצוב הגינה, חשוב לתאם איתו ציפיות מראש כבר בשיחת הטלפון. השאלות הבאות, יעזרו לנו ולגנן להבין, כיצד תראה הגינה העתידית שלנו:

 • מה גודל הגינה? גינה קטנה, בינונית או גדולה?

 • מה התקציב, שנרצה להוציא על הגינה?

 • מה הייעוד של הגינה? האם הגינה תהייה מיועדת בעיקר לנוי? למשחק עם הילדים? או לגידולי ירק ופרי?

 • מה כמות הזמן שנרצה להשקיע בטיפול בגינה שלנו? - אפשר לתכנן גינה, שתדרוש את מלוא תשומת הלב שלנו ואפשר לעצב גינה, שלא תדרוש כמעט מגע יד אדם. בסרטון הבא, גנן מסביר איך לעצב גינה לפי הצרכים שלנו, וכמות הזמן שנרצה להשקיע בגינה:

עיצוב גינה - התאמת הגינה לצרכים שלנו

העיצוב הסופי

לאחר, שהגנן לקח את כל השיקולים בחשבון, הוא אמור להציג לכם שרטוט מפורט של הגינה, שלדעתו מייצג בצורה הטובה ביותר את הרצונות שלכם. בהמשך, תוכלו להוסיף ולשנות את העיצוב כראות עיניכם בתיאום עם דעתו המקצועית של הגנן. שלב תכנון הגינה יכול לקחת יומיים ויכול לקחת גם חודש, תלוי במורכבות של הגינה.


גננים להקמת גינה

לאחר שמתכננים ומעצבים את הגינה, צריך מישהו שייקח את השרטוט היבש של הגינה ויעניק לו חיים – צריך גנן, שמתמחה בהקמת גינה. ברוב המקרים, הגנן שיעצב עבורכם את הגינה גם יוכל לבצע עבורכם את הקמתה. יש אפילו גננים שמתנים את עיצוב הגינה, בכך שיבצעו את ההקמה בהמשך ולעיתים זה עדיף, כי זה כבר גנן שמכיר את השטח.

לעיתים מתכנן הגינות יפנה אתכם לחברו הגנן ואז כדאי לבדוק לעומק את הרקורד שלו בבניית גינות.

איך מקימים גינה?

הקמת גינה היא לא עבודה פשוטה, והיא כוללת 5 שלבים:

 1. בניית תשתית - השלב הראשון בהקמת הגינה הוא הכנת השטח. אם לדוגמא יש גינה קיימת, יצטרך הגנן לגזום ולדלל את הצמחים. אם יש אדמה ריקה, יצטרך הגנן להפוך את האדמה / להביא משאית אדמה, לזבל ולדשן אותה, כדי לוודא, שהשתילים והעצים באמת יגדלו בהמשך. בשלב הזה, ידאג גם הגנן ליישר את שטח הגינה או לדאוג לשיפועים במידת הצורך.

 2. מערכת השקיה - בשלב השני, ימקם הגנן את הטפטפות במקומות שנקבעו מראש.

 3. נטיעת עצים ושתילים –לאחר שהקרקע מוכנה ופורייה, מגיע שלב השתילה והנטיעה. בדרך כלל, מתחילים עם העצים, לאחר מכן שותלים את השיחים, הפרחים והדשא.

 4. חיפוי לגינה – בשלב האחרון מוסיף הגנן את כל מוצרי הנוי לגינה כגון: עציצים, כדים, חלוקי נחל, אבני טוף, אבני מדרך סלעים, אדניות, בריכות נוי ועוד.

 5. תוספות – כגון: תאורת גינה, התקנת דק ועוד

מחירי גננים להקמת גינה

המחיר הסופי, שנשלם עבור הקמת הגינה יהיה מורכב מעיקר מהגורמים הבאים: עלות החומרים היבשים (אבני טוף וכדו') + עלות מערכת ההשקיה + עלות הצמחייה + עלות העבודה עצמה + תקופת האחריות.

עם זאת, קיימים מספר גורמים נוספים, שעלולים להשפיע על המחיר כגון:

 • מהירות ביצוע - על אותה גינה יכול לעבוד פועל אחד או 5 פועלים, הכל תלוי, ברצון שלכם לסיים את הקמת הגינה כמה שיותר מהר. רק חשוב שתדעו, שדרישה לביצוע עבודה מהיר תדרוש מהגנן להעסיק פועלים נוספים – מה שייקר את עלות העבודה עבורכם.

 • בעיית גישה – גינה שהתוואי שלה מקשה על ביצוע העבודה, תעלה לנו יותר בכ- 15 עד 20 אחוזים, מגינה שאין לה בעיית גישה.

 • איכות החומרים / סוג הצמחייה - כמו כל דבר בשוק, יש חומרים מאיכות ירודה, יש חומרים מאיכות טובה ויש חומרים מאיכות מצוינת. אותו דבר לגבי סוג הצמחייה – יש עצים שיעלו לנו 50 ₪ ויש עצים נדירים שיעלו לנו כ – 1500 ₪ לעץ. הכל תלוי בתקציב, שנהייה מוכנים להשקיע עבור הגינה ובצרכים שלנו. אם לדוגמא הגינה מיועדת בעיקר למשחק עם הילדים, נמליץ לא להשקיע בעץ נדיר של 1500 ₪. חבל שיהרס בגלל כדור טועה.

 • מנוף / טרקטור – הבאת כלי עבודה מיוחדים לגינה, יכולה לעלות לא מעט. כל יום עבודה של טרקטור עולה לגנן לדוגמא כ – 1000 ₪. לכם זה עלול לעלות יותר.

בכל מקרה, דרשו מהגנן הצעת מחיר ברורה ומפורטת, שתכלול את כל עלויות העבודה, החומרים, הצמחייה וכדומה, כולל מע"מ. באופן זה, לא יהיה שום מקום להפתעות ותוספות בסגנון "המחיר הראשוני, שהצעתי לך היה רק עבור העבודה ולא עבור החומרים עצמם". כך צריכה להיראות הצעת מחיר לדוגמא עבור הקמת גינה.

אחריות

תתפלאו אבל גם הגינה מגיעה עם תקופת אחריות. ברוב המקרים, הגנן אשר ביצע את הקמת הגינה, ייתן אחריות של חודש ימים עבור הצמחייה ואחריות של שנה עבור מערכת ההשקיה.


גננים לתחזוקת גינה

גינה היא גוף חי ונושם, שמצריך טיפול מתמיד. לכן, אם אנו לא רוצים, שכעבור מספר חודשים מזמן הקמת הגינה, הגינה תחזור להיות פרא, עלינו לדאוג לגנן שיבצע תחזוקה שוטפת של הגינה פעם – פעמיים בחודש.

אם הבעיה של הגינה הפוכה ואין אף צמח או פרח שצומח בה, נוכל לטפל בה בעצמנו על ידי פיזור דשן. בסרטון הבא, גנן מומחה מסביר על סוגים שונים של דשן עבור תחזוקת גינה ושיטות דישון:

גנן מסביר על דשן מומלץ

ברוב הפעמים, הגנן שהקים את הגינה יתחזק אותה עבורנו במשך החודש הראשון, אך בהמשך נצטרך למצוא גנן אחר, שמתמחה בעיקר בתחזוקת הגינה.

מה התפקיד של גנן לתחזוקת גינה?

התפקיד העיקרי של גנן מסוג זה יהיה לדאוג, שהגינה תישאר באותו מצב ראשוני, שקיבלנו אותה. כלומר, עליו לדאוג להוציא את העשבים השוטים, לכסח את הדשא, לגזום את השיחים או הענפים במידת הצורך, לטפל בפרחים חולים ונבולים ולשתול במקומם אחרים, לרסס נגד חרקים ועוד.

שאלות שכדאי לשאול כשפונים לגנן לאחזקת גינה

חשוב לתאם מראש ציפיות עם הגנן לפני שמזמינים אותו לתחזוקת הגינה. הנה מספר שאלות שכדאי לנו להפנות לגנן, על מנת שנוכל לדעת בדיוק עבור מה אנו משלמים:

 • מה כוללת תחזוקת הגינה? האם רק את כיסוח הדשא לדוגמא או גם את שתילת הפרחים והוצאת הפסולת?

 • כל כמה זמן תגיע בשביל לבצע את התחזוקה? פעם או פעמיים בחודש? האם התזמון שונה בקיץ ובחורף?

 • אילו פעולות תבצע בכל ביקור ואילו רק לעיתים? לדוגמא, האם בכל ביקור תשתול פרחים חדשים או רק לעיתים? אם כן, באיזה תדירות?

 • איך אתה מתמחר את תחזוקת הגינה? האם תחייב אותי באופן דומה עבור כל הגעה או באופן שונה, במידה ותבצע מעט / יותר עבודה?

כמה פעמים בחודש נזמין גנן לתחזוקת גינה?

כמות הפעמים, שיגיע הגנן לבצע את אחזקת הגינה תלויה בדרישות הגינה, ולא ברצון שלנו. גינה גדולה לדוגמא, שיש בה הרבה פרחים וצמחים, דורשת רמת תחזוקה גבוהה של פעמיים בחודש, מאשר גינה שיש בעיקר אבני טוף ודשא, שדורשת רמת תחזוקה נמוכה של פעם בחודש.

עונות השנה משפיעות אף הן על תדירות האחזקה. בחורף למשל יש צורך בפחות ביקורים לעומת האביב והקיץ.

מחירי גננים עבור תחזוקת גינה

טווח המחירים בדרך כלל עבור הגעה אחת של גנן לתחזוקת גינה, נע בממוצע בין 200 ל – 400 ₪, תלוי במורכבות הטיפול בגינה. למשל: גינה, שיש בה עצי פרי וגדר חיה, תדרוש יותר מאמץ, מאשר גינה שיש בה רק כדים ופרחים.

לא רק הגודל קובע. אכן, באופן כללי, ניתן לומר שגינה גדולה יותר – דורשת עבודה רבה יותר אך ישנן גינות קטנות אשר מורכבותן יוצרת צורך בעבודת תחזוקה רבה. קחו לדוגמא גינה גדולה המורכבת בעיקר מדשא סינטטי ומעט פרחים בכדים לעומת גינה קטנה אשר עמוסה בעצי פרי, גדר חיה ועוד...

כדי לתת הצעת מחיר, הגנן, בשלב הראשון ייבחן את הגינה וייקבע מראש את כמות הפעמים, שיגיע במהלך כל חודש. המחיר החודשי שנקבע עבור תחזוקת הגינה, יחושב מראש עבור כל שנת הטיפול. לדוגמא, אם הגנן יבצע 2 ביקורים בחודש לתחזוקת הגינה, וייגבה עבור כל ביקור 250 ₪, המחיר הסופי שנשלם לגנן יהיה: 12X2X250= 6000 עבור שנה שלמה של תחזוקת הגינה.


גננים מקצועיים מול גננים חאפרים

כל אחד יכול לקחת מעדר ולהכריז על עצמו כ"גנן". הנה 2 דוגמאות, שיעזרו להפריד בין גנן מקצועי אמיתי לסתם חאפר:

 1. הצעת מחיר ראשונית, ללא בחינה של השטח - גנן מקצועי, ייקבע איתכם פגישה ראשונית, כדי לתאם ציפיות. הוא יסביר לכם על כל סוגי הפרחים, הצמחים שונים ואביזרי הנוי, ויישאל אתכם שאלות מכוונות כמו: מה מטרת הגינה? מה התקציב שלך? וכן הלאה, על מנת לגבש הצעת מחיר מתאימה, שמכסה את כל העלויות! גנן חאפר יזרוק הצעת מחיר נמוכה בטלפון, כדי שתזמינו אותו אליכם ואחר יעלה את המחיר, מסיבות שונות כמו: "הצעת המחיר בטלפון, הייתה רק עבור פגישת הייעוץ".

 2. "כמה שיותר, יותר טוב?" בשלבים הראשונים של הקמת הגינה, אנו עדיין לא יכולים לדעת איך הגינה תראה. יכול להיות שכעת היא נראית דלילה וצחיחה, אך כשיגדלו הצמחים בהמשך הם יתפרשו לאורך כל הגינה בצורה הרמונית ויפה. גנן מקצועי, שמבין זאת יבחן את תוואי השטח, ויידע איפה למקם כל צמח, שתיל ועץ בהתאם לתנאי הגדילה העתידיים שלו. גנן חאפר, ידחוף לכם עוד ועוד צמחים בגינה, במטרה להרוויח על גבכם עוד ועוד כסף. בהתחלה הגינה תראה נהדר, אך כשהצמחים יגדלו, תהייה צפיפות כל כך גדולה בגינה, שהצמחים פשוט ינבלו, ואיתם הכסף שלנו, שירד לטמיון.


עצות יד ראשונה מגנן

אז נכון, עדיף שהטיפול בגינה ינוהל על ידי גנן מקצועי אבל זה לא אומר, שאנו לא יכולים לטפל בכלל בגינה. בהמשך, ניתן מספר עצות, שיעזרו לנו לטפל באופן עצמאי בגינה שלנו.

דישון, דישון ושוב דישון

הרבה אנשים לא מבינים למה לוקח כל כך הרבה זמן לגינה להתפתח. המחשבה הראשונית: לצמחים חסר מים, אז מה עושים? שמים מלא מים. ברוב המקרים, מים לא יעזרו, להיפך, הם רק יגרמו ליותר נזק ויציפו את הצמחים.

סביר להניח שהצמחים זקוקים לדישון. יש כל מיני שיטות לדישון, יש דשן שמגיע בצורת אבקה, שאותה מוהלים במים ויש דשן שמגיע בצורת גרגירים קטנים. גננים עובדים בדרך כלל עם דשן, שמשתחרר באופן איטי. ניתן למצוא חומרי דישון כאלה, במשתלות ואפילו בהום סנטר. לאחר, שרכשתם את חומר הדישון, יש לפזר אותו באופן אחיד בגינה ולהטמיע עם האצבעות. פעולה זו, תעורר את הגינה, ותהפוך אותה לפורייה יותר. מי שרוצה לחסוך ולהשתמש בשיטות יותר אקולוגיות, יכול להשתמש בספח של הגינה בתור חומר דישון. 

בחירת טפטפות לגינה

באופן כללי מומלץ לעבוד עם מערכת השקיה אוטומטית ולא להשקות באופן ידני את הגינה. כי כמו שציינו קודם, יותר מדי מים יכולים לגרום להצפת הגינה ולנזק בלתי הפיך.

בחירת צמחיה לגינה

בשלב תכנון הגינה, עומדת בפנינו הבחירה הקשה בין סוגים רבים של צמחים. הגנן, שאיתו נעבוד על הקמת הגינה, כמובן ימליץ לנו על סוגי צמחים שונים, שלדעתו יתאימו לגינה שלנו. בכל זאת, מומלץ להגיע לפגישה הראשונה עם הגנן עם קצת ידע מקדים לגבי סוגי צמחיה שונים. בדיוק בשביל זה, שאלנו את הגננים המומחים המדורגים באתר איזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה? איזה פרחים כדאי לשתול בקיץ? ואיזה צמח טוב לגדר חיה? מוזמנים לקפוץ בין הקישורים כדי לקרוא את התשובות שלהם. 


המלצות על גננים

כשהיינו ילדים קטנים חלמנו על אותה "גינה חביבה" מהשיר. כשגדלנו גילינו, שהקמה ותחזוקה של גינה, דורשת השקעה לא קטנה. גנן מקצועי, יידע להפיק את המרב מפיסת האדמה שלנו, אך אם בטעות נפלנו על חאפר, נשלם הרבה כסף ובסוף נמצא, אדמת טרשים. כדי להבטיח, שניפול על גנן טוב, נבקש המלצות מאחרים. אך ברוב המקרים, לא נמצא הרבה אנשים, שמוכנים להמליץ על הגנן שלהם. בעיקר נשמע: "הוא בסדר אבל לא מושלם" או "הוא בסדר אבל תמיד מאחר"...

אבל למה לשחק רולטה רוסית ולהסתפק בגנן שהוא "רק בסדר"? באתר מידרג, ריכזנו לכם, רשימה של גננים מומלצים – לפי חוות דעת של מאות לקוחות קודמים. לאחר כל עבודת גינון אנו מתקשים ללקוח, שביצע עבודה עם הגנן, ומבקשים ממנו לתת ציון וחוות דעת אודות הגנן. באתר נמצאים רק גננים עם דירוג הגבוה מ – 8. אז שוב, למה להסתפק ב- "רק בסדר", שאפשר גם מצוין?


שאלות נפוצות לדף זה

איך להשקות גינה?

כיום קיימות שתי  אופציות עיקריות להשקיית גינה: השקיה ידנית ובאמצעות מחשב השקיה. גננים ממליצים על מחשב השקיה שמפעיל את ברז ההשקייה לזמן קצוב. מחשב השקיה הוא פתרון נוח במיוחד למי מכם שמתקשה לזכור להשקות את הגינה באופן קבוע, חוסך זמן השקיה במיוחד כשמדובר בגינה שמתפרשת על שטח גדול, ומאפשר חסכון במים שכן הוא עובד לפי זמן קצוב.


 

איך לבחור דשא סינטטי?

ישנ מספר פרמטרים שמצביעים על האיכות של דשא סינטטי (מלבד המחיר כמובן) והם: צפיפות, גובה, רכות ואחריות. ישנם שלושה סוגי דשא סינתטי נפוצים בשוק והבחירה ביניהם נובעת משיקולים אישיים של הלקוח. גננים ממליצים במיוחד על דשא סינתטי מסוג TOP40 שמגיע עם 4-5 גוונים לסוג הדשא, רך במיוחד, נעים לדריכה והאחריות שלו היא 8 שנים. 
 

מה עדיף דשא סינטטי או רגיל?

למתלבטים בין דשא סיתנטי לדשא חי יש שלושה גורמים עיקריים שצריכים להילקח בחשבון: תחושה, מחיר ותחזוקה שוטפת. מחיר - בדשא הסיתנטי יש השקעה ראשונית הרבה יותר גדולה ומשמעותית, שמשתווה אחרי שנתיים או שלוש לדשא רגיל. תחושה - צריך לקחת בחשבון שדשא סיתנטי (כשמו כן הוא) הוא סינתטי, דבר שבא לידי ביטוי במראה ובמגע שלו. מצד שני, דשא סינתטי נראה תמיד ירוק ומטופח. כשמדובר בתחושה של דשא חי, אי אפשר להתחרות בדבר האמיתי, מצד שני הדשא החי דורש גם יותר תשומת לב והשקעה מדשא סיתנטי, כך במצבים של מחלות או טיפול לקוי, יכולים להוביל בקלות למראה של דשא מצהיב או מוזנח. 

איך לבחור עצים לגינה?

עצי נוי או עצי פרי, עץ להצללה או עץ להסתרה? יש מגוון רחב של עצים לגינה, אבל לפני שנחליט איזה עץ נבחר לגינה, חשוב גם לדעת איזה עצים לא מתאימים לגינה שלנו, לכן מומלץ להתייעץ עם הגנן טרם העבודה על מנת ליצור תיאום ציפיות שיחסוך אכזבה בהמשך.

 

איך כורתים או גוזמים עצים? צירפנו תשובה בוידיאו!

  

 

איך נזהה דשא סינטטי איכותי? צירפנו תשובה בווידאו!

המטרה העיקרית של דשא סינטטי היא לתת לנו תחושה של דשא- בלי הצורך בתחזוקה שוטפת וניקיון. אז איך בוחרים דשא סיננטי ואיך נזהה שהוא איכותי? צירפנו לכם תשובה בווידאו!


 

איזה צמח מטפס הכי מהיר? המומחים עונים!

שאלנו עשרות גננים מומלצים איזה צמח מטפס הכי מהר, בקישור תוכלו לקרוא את התשובות שלהם.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק