מוקד טלפוני: 1-700-707-233

כלי גינון מומלצים

הבטחתם לעצמכם שאתם הולכים לטפל בגינה שלכם בעצמכם, אבל בפועל כבר גדל לכם ג'ונגל מחוץ לבית וכמות המזיקים לא תבייש את יערות הגשם. אין דחיפה יותר טובה לפעולה מאשר רכישה של כלי גינון לגינה, אבל איך בוחרים את הכלים? איזה כלים צריך בכל גינה? ומה כלי הגינון שהכי מתאים לגינה שלכם? כל התשובות לפניכם 


אין תרפיה גדולה יותר מאשר עבודה בגינה, קצת חפירה באדמה, שתילה של צמחים והשקיה עושה טוב לנשמה. בחירה של כלי גינון מתאימים הוא השלב הראשון בהתחלת הטיפול. בעזרת הגננים המדורגים באתר ריכזנו את ההמלצות עבור כלי הגינה החשובים, וגם אלו שפחות. בהצלחה 


איך בוחרים כלי גינון?

דבר ראשון שכדאי לעשות זה לצאת לגינה שלכם, לראות מה מצבה ולחלק אותה: מה מצב הדשא? האם הוא דורש כיסוח או רק גירוף של עלים? האם צריך לגזום עלים מהעצים? לדאוג לגדר החיה? האם הזבובים אכלו את כל הפירות של עץ התפוחים שלכם? האם תוכלו לעשות לבד, או שאתם מעוניינים בטיפול יסודי מקצועי? 

 אחזקת גינות

אחרי שעניתם לעצמכם מה נקודות החולשה בגינה שלכם והכנתם רשימה של מקומות לשיפור, הביטו ברשימת כלי הגינון המומלצת והחליטו לאילו כלים אתם זקוקים בגינה שלכם:

כלי גינון מומלצים מגרפה - כמובן שכלי הגינון הראשון שאתם צריכים בגינה שלכם הוא המגרפה. בכל יום נופלים עלים ופרחים וצריך פעם בשבוע או שבועיים (תלוי בגודל הגינה והמורכבות שלה) לנקות אותם. את מגרפת העלים שלכם אתם צריכים לבחור בקפידה שכן מוצר זול ישבר אחרי פעמים או שלוש, וחבל. כמו כן יש משמעות לרווחים בין השיניים – מגרפה קלה עם רווחים גדולים בין השיניים מתאימה יותר לגריפת עלים, ומגרפה כבדה עם רווחים קטנים מתאימה לעבודות אדמה.

כלי גינון מומלציםמקלטרת - כלי נוסף שהוא חשוב מאוד לתחזוקה של גינה הוא המקלטרת. מקלטרת רגילה מגיעה עם שלושה סכינים שחודרים את האדמה בפעולת משיכה וכך אתם מרעננים את האדמה, הופכים אותה ומכניסים אוויר וחמצן לתוכה. גם את זה רצוי לעשות פעם בשבועיים-שלושה. מקלטרת איכותית היא זו המגיעה ביציקה אחת (כלומר, ראש המקלטרת לא מתפרק) שכן היא חזקה ועמידה יותר.

כלי גינון מומלצים מזמרה - מזמרה נראית כמו מספריים קטנים ואיתה אפשר לקטוף ענפים קטנים או פרחים שנבלו כדי לעודד צמיחה. מתי עושים בה שימוש? הגננים ממליצים לעבור על הצמחייה בגינה שלכם אחת לחודש ולבדוק אם יש פרחים או ענפים נבולים.

כלי גינון מומלצים מכסחת דשא - מדובר בכלי החשוב ביותר בגינה עם דשא, וחשוב לדאוג לרכוש מכסחה עוד בשלב תכנון הגינה, מכיוון שכבר אחרי שבועיים-שלושה חייבים להתחיל לכסח את הדשא. לא כדאי לתת לדשא לצמוח מעבר לתקופה של שלושה שבועות כיוון שברגע שאתם מכסחים דשא גבוה מידי אתם עלולים להרוג אותו וייקח לו כמה חודשים להתאושש, אם בכלל יצליח. נראות הדשא משמעותית מאוד לנראות הגינה וגם אם לא תתחזקו את הגינה באופן קבוע, הגננים מציעים לא להתפשר בנקודה זו. 

כלי גינון מומלצים את חפירה - הכלי הזה משמש לחפירת בורות, שתילת שיחים ועצים וסילוק עשבים שוטים. בכל הזה ניתן גם להשתמש על מנת להוציא אדמה ופסולת אחרת.

כלי גינון מומלצים מעדר - מדובר באחד הכלים העתיקים ביותר בתחום הגננות. הכלי משמש לחפירה והפיכת האדמה. הוא בעיקר מיועד בגינה שלכם לניקוי שטח החצר מעשבים שוטים או צמחים אחרים. אם אתם רוצים לבצע עבודה קטנה יחסית בגינה עדיף לרכוש מעדר קטן כדי לא לגדוע צמחים חיים אחרים מסביב לעשב הרצוי.

טיפ של גנן: "מאוד חשוב לקנות את כלי הגינון המתאימים לגינה שלך. אם יש לך גינה של 200 מטר דשא, כדאי מאוד לקנות מכסחת דשא חזקה עדיף כזו הפועלת על בנזין. במידה יש לכם דשא עד 40 מ"ר אפשר לקנות מכסחת דשא חשמלית. אותו הדבר תקף גם לכלי הגינון האחרים" אומר אימרי, גנן המדורג בציון 9.53 במידרג.

את הכלים ניתן לרכוש בכל חנות גינון או חנות לכלי עבודה. מה שכן חשוב זה לעשות סקר שוק לפני שאתם קונים כלי גינון מכל סוג שהוא.

אחת השיטות לבדוק את איכותו של כלי הגינון הוא המשקל שלו ונוחות האחיזה של הידיים שלכם בכלי. העדיפות היא תמיד לבחור בכלים העשויים יציקה אחת שכן הסיכוי לסדקים ולשברים פוחת.

בנוסף, כלים מאיכות טובה מגיעים עם אחריות עליהם, לכן אם אתם רוצים במשך שנים לדאוג לגינה שלכם כדאי להשקיע ברכישת כלים שיחזיקו מעמד.


האם כלי גינון מספיקים לאחזקת גינה?

גינות ממוצעות לרוב קשה לתחזק לבד ללא עזרה וטיפים של גנן מקצועי. יש צורך בריסוס הגינה, דישון מתאים, התאמת ממטרות והשקיה וכל אותם דברים שגם אחרי קריאה בפורום באינטרנט לא תצליחו להבין איך עושים זאת לבד.

אם עייפתם והבנתם שטיפוח יומיומי של הגינה הוא לא מנת חלקכם, במידרג תוכלו למצוא גננים מומלצים לאחזקת גינה.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק