מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ציפוי חרסינה לשיניים

פיגמנטציה בשיניים? רווחים או צפיפות? ציפוי חרסינה לשיניים הוא הפתרון המוביל כיום בכל מה שקשור לפגמים אסתטיים בשיניים. ובגלל שלא הכל נוצץ מאחורי החיוך המושלם, כדאי לדעת שציפוי חרסינה לשיניים הוא עסק לא זול שעולה פי 2 או 3 בהשוואה לשיטות הלבנת השיניים האחרות. בואו לשמוע למי ציפוי חרסינה לשיניים מתאים, מה היתרונות והחסרונות של ציפוי חרסינה לשיניים וכמה זה הולך לעלות לכם. טיפ מעל המצופה 


ציפוי חרסינה לשיניים

אם הסתכלתם בקנאה על השיניים הבוהקות של הכוכבים ההוליוודים, אולי תרצו לדעת שזאת לא הגנטיקה וברוב המקרים גם לא הלבנת שיניים סטנדרטית, אלא ציפוי חרסינה. כיום, יש מספר שיטות לביצוע ציפוי חרסינה שמכונות בשם הכללי למינייט, כשהנפוצה בהן היא EMAX. בשיטה הזו מדביקים על פני שטח השן עלה חרסינה בעובי 0.3 מילימטר עד מילימטר, לאחר שבוצע שיוף קל בקדמת השן. תהליך ציפוי החרסינה הוא יחסית מהיר, ולוקח כ-2-3 פגישות שבסופן תצאו עם חיוך מאוזן לאוזן.

 

ציפוי חרסינה לשיניים לפני ואחרי

 

איך זה עובד?

שן במפגש הראשון, רופא השיניים יבצע בדיקה קלינית מקיפה של חלל הפה שלכם ויקח מטבע (תבנית) של השיניים והפה אותם ישלח לטכנאי ליצירת מודל של ציפוי החרסינה. לעיתים רופא השיניים ישייף קלות את זגוגית השן כדי לפנות מקום לעלי החרסינה - אל דאגה, זה לא כואב ובדרך כלל גם לא מצריך הרדמה.

שן בפגישה השנייה, הרופא ידביק ציפוי חרסינה זמני שמאפשר לדמות את ציפוי החרסינה הקבוע. זה גם הזמן לבחון היטב את הציפוי על השיניים שלכם ולראות שאתם מרוצים מהתוצאה. במידה ולא תהיו מרוצים מהגוון או מהצורה, ניתן לבצע תיקון של הציפוי הקבוע כל עוד הוא לא הודבק בפה. אם צריך לבצע התאמות או שינויים, ייתכן שתאלצו להגיע לביקור נוסף אצל הרופא.

שן לאחר שתתנו אור ירוק לרופא השיניים שלכם, הוא יבצע הדבקה של ציפוי השן באמצעות דבק מיוחד (צמנט) וישלח אתכם להשוויץ בחיוך המסנוור שלכם.

 


למי מתאים ציפוי חרסינה לשיניים?

אומנם ציפוי החרסינה מזוהה כשיטה אפקטיבית לטיפול בשיניים צהובות או כתמים, אבל הוא משמש גם לטיפול בפגמים אסתטיים נוספים כמו סגירת רווחים בין השיניים, שיניים צפופות או השלמת חלקים משיניים שבורות. 

ציפוי החרסינה הוא לא בררן גדול ומתאים למרבית האוכלוסייה. יוצאי הדופן הם חורקי השיניים, שלהם ציפוי חרסינה פחות יתאים. למרות שהחרסינה עמידה למדי, חריקות השיניים מגדילות את הסיכון לסדק בחרסינה. בנוסף, אנשים בעלי שיניים תותבות, כתרים או בעיות חניכיים ספציפיות נחשבים גם הם מועמדים פחות מתאימים ליישום ציפוי חרסינה. בכל מקרה, לאחר בדיקה קלינית אצל רופא השיניים תוכלו לדעת האם ציפוי חרסינה מתאים לכם או לא.

שימו לב את ציפוי החרסינה נהוג ליישם על  קשת שיניים שלמה (או מינימום 4 שיניים קדמיות). למרות שניתן להשתמש בציפוי חרסינה גם להשלמת שן שבורה בודדת, כדאי לקחת בחשבון שבשל הבדלי הצבעים בין החרסינה לשיניים הטבעיות (ובגלל המחיר הלא זול), מומלץ לבחור בחלופה אחרת כמו קומפוזיט שהוא החומר בו משתמשים לסתימות לבנות. 


יתרונות של ציפוי חרסינה לשיניים

שן מחזיק לאורך זמן: הלבנת שיניים על סוגיה השונים צפויה להחזיק לכל היותר כ-6-7 שנים. לעומת זאת, ציפוי חרסינה רגיש פחות למשני צבע כמו קפאין או קולה, ולכן הצבע שלו יחזיק שנים ארוכות. בנוסף, החרסינה עמידה וצפויה להחזיק שנים ארוכות. יחד עם זאת, צריך לזכור שהיא עדיין ובכן... עשויה מחרסינה, לכן כדאי להימנע מנגיסה ישירה של תפוחים ושאר ירקות קשים.

שן יש לבן, ויש ציפוי חרסינה: אם אתם מתלבטים בין הלבנת שיניים לציפוי חרסינה וחשוב לכם שהתוצאה הסופית שתתקבל תהיה כמו בפרסומות למשחות שיניים - ציפוי החרסינה הוא המענה בשבילכם. החרסינה מודבקת על השן הטבעית ולכן לא תלויה למעשה בצבע השן המקורי. לעומת זאת, הלבנת שיניים, טובה ככל שתהיה תבהיר את השיניים בכמה דרגות, אבל לא תעניק לשניים צבע לבן מושלם ובוהק.

שן זה לא יכאב: אם כל דבר שמערב את המילה "רופא" ו-"שיניים" גורם לכם לחרדה, הרשו לנו להסיר דאגה מליבכם. ציפוי החרסינה הוא טיפול לא פולשני, ולא דורש הרדמות או השחזות למיניהן. מלבד שיוף קל של השן, שיכול לגרום לכל היותר לאי נעימות חלקית, התהליך ממש לא כואב.

 

ציפוי חרסינה לשיניים

 


חסרונות של ציפוי חרסינה לשיניים

שן לא לכל כיס: ציפוי חרסינה הוא כנראה השיטה היקרה ביותר להלבנת שיניים. בעוד שהלבנות שיניים על סוגיהן השונים –LED, סד לילה או לייזר עולות כ-1,000-1,500 ₪, ציפוי חרסינה הוא כבר סיפור יקר בהרבה שנע בין 3,000-6,000 ₪ עבור שן בודדת. אם תרצו להתחדש בלסת שלמה המחיר יסתכם בכמה עשרות אלפי שקלים, ולרוב ההנחה שתקבלו על העבודה תהיה די זעומה (אם בכלל)

שן הדבקת, נסעת: לפני שרופא השיניים ידביק את ציפוי החרסינה הוא יציג לכם הדמייה של השיניים החדשות שלכם כדי שתוכלו לבחון אם התוצאה הסופית לשביעות רצונכם. חשוב לדעת שבשלב הזה ניתן לבצע תיקוני צבע או צורה, אבל ברגע שההדבקה בוצעה לא ניתן להסיר את הציפוי וכדי לבצע תיקונים יש לשייף את הציפוי או לבנות עליו.

שן השחזה של השן: כדי לבצע ציפוי חרסינה לשיניים יש לבצע השחזה קלה של זגוגית השן. אומנם רופא שיניים מיומן יעשה השחזה קלה, אבל צריך לקחת בחשבון שהפעולה הזאת יכולה להחליש את השן ולהפוך אותה לפגיעה יותר.

 

ציפוי חרסינה לשיניים לפני ואחרי

מחיר ציפוי חרסינה לשיניים

טווח המחירים של ציפוי חרסינה לשיניים רחב מאוד ונע בין 3,000-4,000 ₪ לשן בודדת, ויכול גם להגיע עד ל-6,000 ₪ ומעלה. אם תהיתם ממה נובע הפער במחיר, נספר לכם שמאינספור גורמים ובראשם הטכנאי מולו עובד רופא השיניים. בנוסף, מיקום הקליניקה, המומחיות של הרופא והחומרים בהם משתמש הרופא צפויים להשפיע גם הם על המחיר.

חשוב לציין שכשמדובר בציפוי חרסינה לשיניים הכמות לא ממש משפיעה על המחיר, ולרוב גם אם תעשו ציפוי ל-10 שיניים המחיר שתשלמו עבור כל שן יהיה זהה או נמוך רק במעט מהמחיר שתשלמו לו הייתם עושים ציפוי לשן בודדת. 


מחיר ציפוי חרסינה לשיניים בקופות החולים

 

ציפוי חרסינה לשיניים – מחירון מכבי

סוג הטיפול

מגן כסף 2020

מזגן זהב 2020

מכבי שלי 2020

ציפוי חזיתית חרסינה

₪2,310 

1,733

1,155

 

ציפוי חרסינה לשיניים – מחירון לאומית

סוג הטיפול

מחירון כללי

מחירון חבר

מחירון "עדיף"

ציפוי שן מחרסינה

₪2,704

₪2,080

₪1,150

 

ציפוי חרסינה לשיניים – מחירון מאוחדת

סוג הטיפול

מחירון כללי

מחירון חבר

מחירון "עדיף"

מחירון "שיא"

ציפוי חזיתית חרסינה (לימינייט)

₪4,838 

₪4,353 

₪3,918

₪2,177 

 
 
כוכבית כל המחירונים נלקחו מאתרי קופות החולים, ומעודכנים נכון ל-2020. המחיר המצויין עבור שן בודדת.

לא נמצא מידע במחירון כללית הנוגע לציפוי חרסינה בשיניים


רופאי שיניים מומלצים לציפוי חרסינה לשיניים

ציפוי חרסינה לשיניים הוא המענה הטוב ביותר למי שמחפש שיניים ללא רבב, אבל כמו שכבר הבנתם היא גם סיפור לא זול בכלל. לכן, חשוב שתבחרו ברופא שיניים שיוציא אתכם מהמרפאה עם חיוך שיסנוור את העוברים והשבים. כאן תוכלו למצוא רשימה של רופאי שיניים מומלצים שמתמחים בציפוי חרסינה לשיניים, לפי חוות דעת של לקוחות קודמים.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של ציפוי חרסינה לשיניים?

ברוב המקרים, תשלמו בין 3,000-6,000 ₪ עבור ציפוי חרסינה לשן בודדת. הסיבה לטווח המחירים הרחב הוא הפרמטרים הרבים שמשפיעים על המחיר, ביניהם הטכנאי איתו עובד רופא השיניים, המומחיות של הרופא ומיקום הקליניקה.

מה החסרונות של ציפוי חרסינה לשיניים?

החסרון העיקרי של ציפוי חרסינה לשיניים הוא מחירו הגבוה שנע בין 3,000-6,000 ₪ לשן בודדת. לצורך ההשוואה, אם תבחרו בהלבנת שיניים (על סוגיה השונים) תשלמו כ-1,000-1,500 ₪. מעבר למחיר, כדי ליישם ציפוי חרסינה לשיניים יש להוריד שכבה דקה מאמייל השן (הזגוגית), מה שיכול להחליש את השן. בנוסף, ברגע שהתקנתם את ציפוי החרסינה לא ניתן להסיר את הציפוי, כך שאם מסיבה כלשהי תרצו לבצע שינויים בשן, יש לשייף את הציפוי או לבנות עליו.

 

כמה זמן מחזיק ציפוי חרסינה לשיניים?

בהנחה שתגנו על ציפוי החרסינה שלכם מפני חבלות או נגיסה ישירה של מאכלים קשים ותקפידו על שמירה של היגיינת הפה, כולל ביקורים תכופים אצל שיננית, ציפוי החרסינה צפוי להחזיק מעמד לאורך 10-15 שנים ואף יותר.

 

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק