מוקד טלפוני: 1-700-707-233

סד לילה מחיר
סד לילה הוא פתרון לא רע למגוון בעיות כמו חריקת שיניים, כאבים במפרקי הלסת ואפילו נחירות. אם כבר ישנתם על זה לילה והחלטתם שאתם רוצים ללכת על זה, כדאי שתדעו שמחיר סד לילה מתחיל מ-1,000-2,000 ₪ ומטפס ל5,000-6,000 ₪ כשמדובר בסד למניעת נחירות (אותו מבצעים רק רופאי שיניים בודדים). מה משפיע על מחיר סד לילה וכמה עולה סד לילה בקופות החולים וברשתות הפארם? אין צורך לחרוק שיניים, כל התשובות בפנים.

 


סד לילה – נעים להכיר

לפני שנפרט על כל המחירים של סד לילה, בואו נעשה שניה עצירה בצד ונדבר על הסד. סד לילה הוא התקן דנטלי נשלף, בדומה לפלטה ליישור שיניים. את הסד מרכיבים על הלסתות בזמן השינה, כדי להתגבר בראש ובראשונה על חריקת שיניים (ברוקסיזם) שיכולה לגרום לשחיקה של השן ואף לשיניים שבורות. הסד משמש גם למניעת כאבים במפרקי הלסת, הלבנת שיניים ומניעת נחירות (אם כי כאן מדובר בהתקן שונה לחלוטין, שנפרט עליו בהמשך). אגב, הוא גם פופולרי בקרב ספורטאים שרוצים לשמור על הלסת במהלך פעילות ספורטיבית. 

תהליך התאמת סד לילה הוא יחסית קצר ואורך כשתי פגישות. בפגישה הראשונה, רופא השיניים יקח מידות של הלסת ויצוק אותן בתבנית גבס. התבנית תעבור לטכנאי להכנת סד לילה שמותאם אישית למבנה הלסת של המטופל. בפגישה השנייה, רופא השיניים יוודא שהסד יושב כמו שצריך בפה המטופל ובמידת הצורך יבצע שינויים. הסד עצמו מיוצר מסיליקון רך או קשיח, בהתאם להמלצת הרופא והעדפת המטופל.

 

סד לילה

מחיר סד לילה

רופאי שיניים מתמחרים סד לילה באופן שונה, אולם בממוצע תשלמו על סד לילה סטנדרטי בין 1,000-2,000 ₪. שימו לב שברוב המקרים הייעוד של הסד לא צפוי להשפיע על המחיר - כל עוד אתם זקוקים לסד סטנדרטי, כלומר סד למניעת חריקת שיניים, הגנה על שיניים משחיקה, הלבנת שיניים או הקלה על כאבים במפרקי לסת - המחיר שתשלמו יהיה אחיד. כשמדובר בסד לילה למניעת נחירות, מדובר בעניין קצת אחר.

 

מחיר סד לילה למניעת נחירות

סד לילה למניעת נחירות הוא סיפור לגמרי שונה מיתר סדי הלילה והוא מיוצר בתהליך מורכב שמתבצע רק במספר בודד של מעבדות שיניים בארץ. הסד עצמו הוא כפול ומולבש על שתי הלסתות (בשונה מהסד הפשוט שמולבש על לסת אחת) במטרה לקדם את הלסת התחתונה, ובכך לפנות מקום בקנה הנשימה. מכיוון שעלויות ההכנה של סד זה גבוהות במיוחד, וגם נדרשים יותר מפגשים לצורך התאמת הסד, מחירו יהיה גבוה בהרבה ממחיר סד לילה סטנדרטי.

מחיר סד לילה למניעת נחירות נע בין 5,000-6,000 ₪, ובמקרים מסויימים יכול לטפס אף ל-7,000 ₪.

 

סד לילה לנחירות

 


מה משפיע על מחיר סד לילה?

חוץ מההבדלים בין סד רגיל לסד למניעת נחירות, יש עוד כמה מרכיבים שצפויים להשפיע על מחיר סד לילה:

שן סד לילה קשיח או רך: בעוד שחלק מרופאי השיניים לא יבדילו בין מחיר סד לילה קשיח לרך, חלקם יגבו מחיר מעט גבוה יותר עבור סד לילה קשיח, שיסתכם בכמה מאות שקלים. הסיבה לפער במחיר היא עלויות הייצור הגבוהות יותר של הסד הקשיח וכן מורכבות ההכנה שלו. 

שן מעבדת השיניים: רופאי שיניים עובדים עם מעבדות שיניים שונות, שגובות מחירים משתנים עבור הכנת סד הלילה. זאת גם הסיבה שתמחור סד לילה שונה בין רופא שיניים אחד לשני.

שן מיקום הקליניקה: זה אולי יפתיע אתכם לשמוע שגם למיקום הגיאוגרפי של רופא השיניים יש השפעה על מחיר סד לילה. כך רופא שיניים שעובד בקליניקה במרכז תל אביב צפוי לגבות מחיר גבוה יותר מרופא שיניים שעובד בבאר שבע. מה הסיבה לכך שאלתם? דמי השכירות הגבוהים במרכז.

 

סד לילה

מחיר סד לילה ברשתות הפארם

רשתות הפארם השונות מציעות גם הן סדי לילה לקנייה. מדובר בסדי לילה אוניברסליים שאינם מותאמים אישית ללקוחות ויעלו הרבה פחות מסדי הלילה שתמצאו אצל רופאי השיניים. כמה שאלתם? כ-50-150 ₪ עבור סד לילה פשוט. לפני שתתפתו למחיר הנמוך, כדאי לדעת שרופאי השיניים מזהירים כי בהתאמה למחיר הנמוך, האפקטיביות של סדי לילה אוניברסליים מוטלת בספק, ובמקרים מסויימים הם יכולים אפילו לגרום לנזק.


מחירי סד לילה בקופות חולים

הפערים במחירי סדי לילה בין קופות החולים לרופאי השיניים הפרטיים הם זניחים יחסית ועומדים על כמה מאות שקלים. יוצאי הדופן הם מסלולי הביטוח המתקדמים, שם תוכלו למצוא מחירים זולים יותר. שימו לב שהמחיר מתייחס לסד לילה סטדנרטי בלבד ולא לסד לילה למניעת נחירות:

 

מחיר סד לילה – קופת חולים מכבי

סוג הסד

מכבי כסף

מכבי זהב

מכבי שלי

סד לילה

1,077 ₪

807 ₪

538 ₪

 
 

מחיר סד לילה – קופת חולים מאוחדת

סוג הסד

מחירון חבר

מחירון "עדיף"

מחירון "שיא"

סד לילה

1,447 ₪

1,302 ₪

724 ₪

 
 

מחיר סד לילה – קופת חולים לאומית

סוג הסד

מחירון לאומית

מחירון כסף

מחירון זהב

סד לילה

1,920 ₪

1,044 ₪

691 ₪

 

 

מחיר סד לילה – קופת חולים כללית

סוג הסד

מחיר ללקוח מושלם זהב

מחיר ללקוח מושלם פלטינום

סד לילה קשיח

1,519 ₪

760 ₪

סד לילה חצי קשיח

1,219 ₪

610 ₪

סד לילה רך

721 ₪

361 ₪

 
כוכבית המידע נלקח מהמחירונים המפורסמים באתרי קופות החולים המעודכנים נכון ל-2020.
 
 
סד לילה לחריקת שיניים

רופאי שיניים להתאמת סד לילה

סד לילה הוא אומנם לא סיפור מאוד זול, אבל אחרי ההשקעה הראשונית תגלו שהוא אביזר די צנוע שלא מצריך תחזוקה גבוהה (טוב, למעט צחצוח ושמירה במתקן ייעודי). רק לפני, חשוב שתבחרו ברופא שיניים עם ניסיון בהתאמת סד לילה, כזה שיתאים לכם את הסד כמו כפפה ליד מחייך כאן תוכלו למצוא רשימה של רופאי שיניים מומלצים להתאמת סד לילה, שמדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמיתיים. חלומות פז!
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק