מוקד טלפוני: 1-700-707-233

כתרי חרסינה

אם הגעתם לפה כנראה שעברתם טיפול שורש, או שאתם רוצים חיוך כמו של המפורסמים. מה שבטוח – לפני שאתם עושים כתר חרסינה יש כמה דברים שממש חשוב שתדעו, כמו למשל שיש סוגים שונים של כתרי חרסינה והם נבדלים זה מזה באיכות, באסתטיקה ובמחיר. אל תדאגו, אחרי שתקראו את המדריך המלכותי לכתר חרסינה שהכנו עבורכם, לא יהיו שום חורים (בידע, כן? שיניים זה כבר באחריותכם 😊) .


כתרים לשיניים

באופן גס ניתן לחלק את השן לשני חלקים: החלק שנמצא מעל לחניכיים (כלומר החלק שאנו רואים) ונקרא כותרת, והחלק הפנימי שנמצא מתחת לחניכיים. כאשר החלק החיצוני של השן, כלומר הכותרת, חלש מאוד, פגום או שבור, שמים על אותה שן כתר שמדמה את השן הטבעית ואמור לאפשר תפקוד מלא שלא השן. הכתר עוטף את השן מכל הכיוונים ובכך מונע ממנה להישבר או להתפורר.

כתרים לשיניים יכולים להיות מורכבים מחומרים שונים, ובטיפ הזה נתמקד בחומר הנפוץ ביותר – החרסינה.

 כתר חרסינה

מתי צריך כתר חרסינה

באופן כללי יש מספר טיפולי שיניים שברוב המקרים יצריכו כתר אחריהם:

בנוסף, מקובל לעשות כתר חרסינה לצרכים אסתטיים כמו סגירת רווח בין השיניים, הלבנת שיניים או שיפור מראה החיוך באופן כללי. אם תמיד חלמתם על חיוך כמו של המפורסמים – כתר חרסינה זו אחת הדרכים היעילות להשיג זאת (אגב, זה לא שהם נולדו ככה.. רובם גם עשו כתר חרסינה או טיפול אחר).


סוגי כתרי חרסינה

עכשיו הגענו לחלק המבלבל – ואנחנו כמובן פה בשביל לעשות בו סדר. יש סוגים שונים של כתרי חרסינה, ובהתאם, המחירים שלהם שונים, ואפילו מאוד שונים. חשוב מאוד שפגישה הראשונה עם הרופא תבינו בדיוק על איזה סוג של כתר חרסינה מדובר, או כמו שאומר השיר "כשאת אומרת כתר חרסינה, למה את מתכוונת?"

קיימים שלושה סוגים עיקריים של כתרי חרסינה:

אחד כתר חרסינה מאוחה למתכת – נחשב לכתר יחסית פשוט שמתאים בעיקר לשיניים אחוריות שלא רואים. הוא זול יותר משמעותית מכתרי החרסינה האחרים, אבל גם נראה פחות טוב מהם. אם מדובר בשיניים אחוריות שלא רואים כשאתם מחייכים, זו בהחלט יכולה להיות אפשרות טובה.

מספר שתיים כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה – הזירקוניה מעניקה לכתר חוזק רב יותר כך שכתרים אלו גם עמידים וגם נראים טוב, ומתאימים לכל השיניים בחלל הפה. מבחינת מחיר הם יקרים יותר מכתרי החרסינה מאוחה למתכת וזולים יותר מכתרי החרסינה הטהורים.

שלוש  כתר חרסינה טהור – 100% חרסינה. הדובדבן שבקצפת, הקרם דה-לקרם, האבוקדו הכי בשל על העץ והעיפרון הכי חד בקלמר. בקיצור, הבנתם. אין ספק, כתר חרסינה טהור יספק את התוצאה הטובה מבחינה ויזואלית. נכון, כתר חרסינה טהורה ייראה מושלם אם ייעשה על ידי רופא מיומן ומנוסה, אבל לפני שאתם ממהרים להחליט שזה הכתר הנבחר, כדאי שתקראו גם את החסרונות שלו מיד בפסקה הבאה. נעשה טיזר קטן ונאמר שבאופן לא מפתיע הוא הכתר היקר ביותר.

סימן קריאהמלבד שיקולי נראות וחוזק החומר יש שיקולים נוספים בבחירת סוג הכתר כמו מצב החניכיים, גובה החיוך (כמה מהחניכיים רואים כשאתם מחייכים), מצב וצבע השיניים, רקע טיפולי השיניים שלכם ועוד. לכן, חשוב שתבואו אל רופא השיניים לאחר שעשיתם מחקר קצר על סוגי הכתרים, אבל אל תהיו נעולים על אפשרות אחת בלבד, כי ייתכן שהרופא יבדוק ויחליט שהיא דווקא לא המתאימה לכם ביותר.


חסרונות של כתר חרסינה טהורה

אז אחרי שהללנו ושבחנו את כתר החרסינה הטהורה נציג גם את החסרונות שלו, שכדי שתוכלו להחליט האם הוא שווה את ההשקעה. באופן מאוד גס, נגיד שכתר החרסינה הטהורה מתאים בעיקר לשיניים האמצעיות בלסת העליונה, אלו שהכי רואים בחיוך. 

איקס החיוך מיליון דולר, וכך גם המחיר -  טוב, אולי קצת נסחפנו... כמובן שלא תשלמו מיליון דולר על כתר חרסינה טהור, אבל הוא בהחלט עולה לא מעט (בהמשך נפרט כמה) ונחשב לכתר היקר ביותר.

איקס מה שטוב מבחוץ לא בהכרח טוב מבפנים – חרסינה היא חומר עמיד, אך כתר חרסינה טהור פחות חזק מכתר חרסינה מאוחה (גם לזירקוניה וגם למתכת), ככה שאם לא מדובר באחת מארבעת השיניים באמצע הלסת העליונה (אלו שרואים הכי הרבה כשאתם מחייכים), לא בטוח שזו הבחירה הכי משתלמת.

איקס כן טוב היות הכתר לבדו – כתר חרסינה טהורה הוא קצת סנוב, והכי טוב לו כשהוא לבד. אם מדובר בשן בודדת הוא פתרון מעולה, אבל אם מדובר במספר שיניים שצמודות אחת לשנייה וצריכות כתר – לא מומלץ להשתמש בכתר חרסינה טהורה. כשיש כמה כתרי חרסינה טהורים זה לצד זה האיכות שלהם נפגעת והסיכויים שהם ייפגעו או יישברו עולים.


תהליך התאמת כתר חרסינה

תהליך התאמת כתר חרסינה ייקח בין 2-5 פגישות ויצריך מכם סבלנות ומשמעת עצמית. תתפלאו, אבל גם לכם יש חלק משמעותי בכך שהכתר ייצא טוב ומדויק, מיד נסביר למה ואיך.

שןבפגישה הראשונה הרופא ישחיז את השן עליה רוצים לעשות את כתר החרסינה על מנת לפנות לו מקום. לאחר ההשחזה הרופא ישים לכם כתר זמני, עד שהכתר שייוצר במיוחד עבורכם יהיה מוכן וייקח את המידות עבור הכנת כתר החרסינה הקבוע. עם הכתר הזמני תצטרכו להיות עד לפגישה הבאה שתהיה בין שבוע לחודש לאחר מכן, תלוי במורכבות העבודה ובלוח הזמנים של הרופא שבחרתם. הסירו דאגה מלבכם, הוא לא אמור להפריע לכם ואתם יכולים להתנהל איתו כרגיל.

שימו לב! אם הכתר נופל עליכם להחזיר אותו מיד וליצור קשר עם רופא השיניים שלכם. הכתר הזמני לא שם רק בשביל הנוחות שלכם – תפקידו לדאוג לכך ששאר השיניים לא יזוזו ולא יווצרו שינויים במבנה הלסת. נסביר: השיניים מטבען הן, איך נגיד, קצת סוררות. הדרך היחידה שגורמת לשן לא לזוז היא כליאה שלה באמצעות השיניים הצמודות אליה. ברגע שמשחיזים את השן נוצר רווח בין השיניים, ואם הכתר לא שם כדי לכסות על אותו רווח השיניים יכולות לבקוע והמידות שנלקחו לא יתאימו, וחבל.

שןחלק מהרופאים יקיימו פגישה נוספת בה הם ימדדו את השלד של כתר החרסינה. הכנה של כתר חרסינה זה תהליך יחסית ארוך שדורש דיוק רב, וטעות הכי קטנה במדידה או בייצור ייגרמו לכך שהכתר לא יתאים לכם, וכל העבודה הזו הייתה לשווא. כדי לוודא שזה לא יקרה חלק מהרופאים ייקראו לכם למדידה כשהשלד של כתר החרסינה מוכן (לפני שלבים מתקדמים יותר כמו צביעה והדבקה) וכך יוודאו שהוא באמת מתאים.

שןלאחר שכל הבדיקות נעשו תגיע הפגישה המיוחלת בה רופא השיניים ידביק את כתר החרסינה. תהליך ההדבקה דורש מיומנות ודיוק של הרופא ויכול לקחת זמן, אבל נרגיע ונאמר שלפחות הוא לא כואב. כתר החרסינה אמור להרגיש ממש כמו שן טבעית בפה ולא אמור לכאוב או להציק.

 לפני ואחרי כתר חרסינה

התנהלות עם כתר חרסינה

אז נכון שכתר חרסינה אמור להיות ממש כמו שן רגילה, אבל בכל זאת יש כמה דברים שכדאי להקפיד עליהם כדי לשמור עליו:

זיתים הכתר עשוי מחרסינה, לא מבטון. אל תאתגרו אותו ותאכלו דברים קשים במיוחד (זה נכון לגבי כל השיניים, אגב). אם למשל אתם אוהבים להשאיר את הגרעין של הזית בפה ולשחק איתו  - הגיע הזמן להפסיק עם ההרגל הזה. 

צחצוח שיניים בהמשך לסעיף הקודם, הכתר מדמה שן אמיתית, ולכן הוא דורש ניקוי ותחזוקה בדיוק כמו שן רגילה. זה אומר צחצוח לפחות פעמיים ביום ושיננית לפחות פעם בחצי שנה. מומלץ מאוד גם להשתמש בחוט דנטלי.

פיצוחים אם כתר החרסינה הוא על השיניים העליונות הקדמיות עדיף להיות אקסטרה זהירים. המנעו מכסיסת ציפורניים (גם באופן כללי עדיף להימנע מזה..) ומפיצוח גרעינים.


מחיר כתר חרסינה

אז הכתר לא סתם נקרא ככה, הוא גם עולה די קרוב לאחד כזה. (סתם, הוא נקרא ככה בגלל שהוא יושב על כותרת השן, ואת זה אתם כבר בטח יודעים אם הגעתם עד לפה). כתרים לשיניים באופן כללי זה עסק יקר, וכתרי חרסינה אפילו עוד יותר. 

כסף כתר חרסינה מאוחה למתכת יעלה בממוצע 1,500 – 2,500 ₪ לשן.

כסף כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה יעלה בממוצע 3,000 – 4,500 ₪ לשן.

כסף כתר חרסינה טהורה יעלה בממוצע 3,500 - 5,500 ₪ לשן.

טווחי המחירים מאוד גדולים מכיוון שמדובר ברפואה פרטית, וכל רופא מתמחר באופן שונה לפי הניסיון שלו, איכות העבודה והביקוש. ברוב המקרים אצל אותו רופא כתר החרסינה הטהורה יהיה היקר ביותר, אחריו כתר החרסינה מאוחה למתכת וכתר החרסינה הזול ביותר יהיה כתר חרסינה מאוחה למתכת. 

בטיפ שלנו על מחיר כתר חרסינה תוכלו לראות מה בדיוק משפיע על המחיר, מה ההבדל בין מחירים של קופות החולים לרופאים פרטיים וגם לראות הצעות מחיר לדוגמא. 


רופאי שיניים מומלצים לכתר חרסינה

כמו שכבר בטח הבנתם, כתרי חרסינה הם עסק די רציני שעולה לא מעט, וכדי לקבל תוצאה שגם תראה יפה, גם תשמר לאורך זמן וגם תפגע בשן המקורית כמה שפחות חשוב ללכת לרופא מנוסה ומדוייק, כזה שיש לו המלצות. כדי שחס וחרסינה (סליחה על זה, היינו חייבים) לא תפלו על רופא לא מיומן, רכזנו עבורכם רשימה של רופאי שיניים מומלצים לכתרי חרסינה לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. מקווים שתצאו מחוייכים! 😊


שאלות נפוצות לדף זה

מה מחיר כתר חרסינה טהורה?

טווח המחירים הממוצע עבור כתר חרסינה טהורה נע בין 3,00- 5,000 ש"ח לשן. 

מה מחיר כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה?

טווח המחירים הממוצע עבור כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה נע בין 1,500 - 2,500 ש"ח לשן. 

מה מחיר כתר חרסינה מאוחה למתכת?

טווח המחירים הממוצע עבור כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה נע בין 3,000- 4,500 ש"ח לשן. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק