מוקד טלפוני: 1-700-707-233

כתר זירקוניה

כתר זירקוניה הוא היהלום שבכתרי השיניים מחייך. הוא גם חזק ועמיד מאוד וגם מספק מראה אסתטי במיוחד. אבל מצד שני, כמו שאתם בטח יודעים, טיפולי שיניים הם עסק לא זול וכתר זירקוניה יקר עוד יותר. אז מתי כדאי לעשות כתר זירקוניה? מה תהליך ההרכבה והכי חשוב – כמה כל זה הולך לעלות? בהמשך תמצאו את כל התשובות.


מתי צריך כתר זירקוניה?

בניגוד להרבה טיפולי שיניים אחרים, כתרים לשיניים נעשים בדרך כלל מסיבות אסתטיות ופחות מסיבות בריאותיות. באופן כללי, נצטרך כתרים לשיניים במקרים בהם נגרם נזק כלשהו למבנה השן. זה יכול לקרות כתוצאה מטיפול שורש, סתימות רבות בשן מסוימת או כאשר השן נשברה וצריך לשחזר אותה.

ואם כתרים נעשים בדרך כלל מסיבות אסתטיות, כתר זירקוניה עוד יותר. כתר זירקוניה נחשב לאחד מסוגי הכתרים האיכותיים ביותר הקיימים בשוק והוא התפרסם בעיקר בזכות התוצאות היפות והטבעיות שהוא מספק. בניגוד לכתרים אחרים כתר זירקוניה אפשר לייצר בצבע כמעט זהה לשן המקורית, וגם לאחר שנים הוא שומר על צבעו המקורי. כמו כן, כתר זירקוניה עשוי מחומר הנקרא זירקוניום, שהוא חומר חזק ועמיד מאוד ולכן כתרי זירקוניה לא נהרסים ולא נשחקים לאורך השנים.

 


סוגי כתר זירקוניה

ישנם שני סוגים עיקריים של כתר זירקוניה: כתר זירקוניה מלא (נקרא גם כתר מונוליטי) וכתר חרסינה מאוחה לזירקוניה. אל תיבהלו מהמונחים כי אנחנו מסבירים הכל:

כתר זירקוניה מלא, כשמו כן הוא, עשוי כולו ממקשה אחת של זירקוניה ובדרך כלל שמים אותו בחלק האחורי של הפה. הסיבה לכך היא שבחלק הזה של הפה עומס הלעיסה גדול הרבה יותר, וכתרים העשויים רק מזירקוניה יכולים לעמוד בעומס הזה בצורה מיטבית. כמו כן, כתר זירקוניה מלא יכול להיות פתרון טוב במקרים של שחיקת שיניים שכן הוא לא יתפורר וישחק.

כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה עשוי משני חלקים: החלק הפנימי עשוי מזירקוניה, והציפוי החיצוני שלו נעשה מחרסינה. כתר כזה בעצם מאפשר לנו ליהנות משני העולמות ולקבל גם את החוזק של הזירקוניה מבלי להתפשר על המראה.


כתר זירקוניה - יתרונות

כמו שכבר הזכרנו קודם, לכתר זירקוניה לא מעט יתרונות:

שן הצבע הטבעי של הזירקוניה שקוף יחסית ולכן ניתן לייצר ממנו כתרים בצבע זהה כמעט לצבע השן. למעשה, אם יש לכם כתר זירקוניה או כתר חרסינה אין סיבה שידעו שיש לכם כתר מחייך.

 

שן יתרון נוסף הוא חוזקו ועמידותו של כתר הזירקוניה. זירקוניה הוא חומר חזק מאוד וגם לאחר שנים הוא לא נפגם ולא מתבלה. אם אתם תוהים למה בעצם אכפת לנו מכך שהכתר יהיה עשוי מחומר חזק, הסיבה לכך היא שעל השיניים שלנו מופעלים לחצים ועומס רב בזמן הלעיסה, למרות שזה אולי לא תמיד מרגיש ככה. לכן חשוב לבחור בכתר שיהיה חזק מספיק כדי לעמוד בעומס הזה ושלא יתבלה לאחר כמה שנים.


כתר זירקוניה - חסרונות

שן קודם כל, המחיר. תמיד אמרו לנו שעל איכות צריך לשלם ובמקרה כתר זירקוניה זה אכן המצב, שכן מחירו של כתר זירקוניה גבוה יחסית והוא אחד מסוגי הכתרים היקרים ביותר בשוק. כמה בדיוק עולה כתר זירקוניה? תכף נרחיב על זה.

 

שן זירקוניה פחות עמידה כשצריך מספר כתרים ברצף: זה אולי לא מרגיש ככה, אבל לשן הטבעית שלנו יש גמישות מסוימת וזה אחד הדברים שמונעים ממנה להישבר. לעומת זאת, כתר זירקוניה לא גמיש בכלל, ולכן במקרה בו צריך לעשות הרבה כתרים ברצף (מה שנקרא בשפה המקצועית: גשר) החומר עלול להיחלש ולהישבר. לכן, במקרה בו אתם יודעים שמדובר בטיפול מורכב הכולל מספר כתרים אנחנו ממליצים מאוד להתייעץ עם רופא השיניים לפני שאתם מחליטים על סוג הכתר, כי יכול להיות שכתר זירקוניה פחות יתאים.


תהליך ההרכבה של כתר זירקוניה

תהליך ההרכבה של כתר זירקוניה נמשך בדרך כלל בין שבועיים לשלושה שבועות וכולל שני מפגשים:

במפגש הראשון רופא השיניים ישחיז מעט את השן הבעייתית וימדוד אותה בצורה מדויקת. לאחר מכן הוא ישלח את הנתונים למעבדה מיוחדת (הנקראת גם "מחרטה") ובה ייצרו את הכתר עצמו באמצעות חריטה ממוחשבת. מדובר בתהליך מורכב ומדויק, שכן כתר זירקוניה חייב להתאים בצורה מושלמת למבנה השן כדי שלא יהיו בעיות בהמשך. במידה והכתר לא יושב במדויק על השן עלולים להצטבר חיידקים ושאריות מזון במרווח בין השן לכתר, וזה יגרור טיפולי שיניים נוספים.

בפעם הבאה שתגיעו לרופא השיניים כתר הזירקוניה כבר מוכן וכל מה שצריך לעשות הוא להרכיב אותו על השן, דבר שלוקח רק כמה דקות. זהו, תתחדשו!


מה קורה אחר כך?

האמת היא, שאם כתר הזירקוניה יוצר בצורה איכותית והורכב על השיניים שלכם כמו שצריך – הוא לא דורש טיפול מיוחד, מעבר לצחצוח שיניים רגיל ולשימוש בחוט דנטלי (שאתם מקפידים עליו באופן קבוע, אנחנו יודעים מחייך).

כמו כן, מהרגע שהרכבתם כתר זירקוניה אין סיבה שתצטרכו להחליף או לתקן אותו. כמו לכל חומר בטבע, גם לזירקוניה יש בלאי טבעי, אבל הוא כל כך איטי ולא אמור להשפיע עליכם עד 120.

 כתר זירקוניה | מברשות שיניים

 


כתר זירקוניה - מחיר

לרוב, מחיר כתר זירקוניה נע בין 3,000-4,500 ₪ והוא כולל גם את מחיר הכתר עצמו וגם את מפגשי ההתאמה. טווח מחירי הכתרים מושפע משני גורמים עיקריים – מעמד רופא השיניים ואיכות המעבדה בה מיוצר הכתר:

רופא השיניים משלם למעבדה כדי לייצר אצלה את הכתר, ולכן ככל שהמעבדה עצמה תהיה יקרה יותר כך גם המחיר הכולל של כתר הזירקוניה יעלה. כמו כן, במידה והלכת לרופא שיניים מומחה, כנראה תקבלו טיפול איכותי במיוחד, אבל כל הטיפולים שהוא מבצע יהיו יקרים יותר.

באופן כללי, טיפולי שיניים הם עסק לא זול בכלל אבל גם לא משהו שאנחנו רוצים לחסוך בו. טיפול שיניים לא איכותי עלול ליותר נזק מתועלת שכן הוא גם יגרור טיפולים נוספים בהמשך וגם עלול לעלות לנו בכמה אלפי שקלים נוספים... לכן, אם הציעו לכם כתר זירקוניה במחיר נמוך מ-2,500 ₪, כדאי שזה ידליק לכם נורה אדומה. שימו לב שאנחנו לא מדברים פה על מחיר כתר זירקוניה בקופות החולים השונות, שכן המחירים שלהן מסובסדים, ונעים בדרך כלל בין 1,500-4,500 ₪, בהתאם לביטוח הרפואי שיש לכם.

טיפ טיפ מאיתנו: כמו בהרבה תחומים אחרים, גם לפני הרכבת כתר זירקוניה כדאי לכם להשוות בין כמה רופאי שיניים לפני שאתם מגיעים להחלטה. אם יש משהו שלא כדאי לשחק איתו זה הבריאות שלנו, ולכן אל תקפצו על הצעת המחיר הראשונה שאתם מקבלים. תשאלו את רופא השיניים באיזו מעבדה הוא משתמש ליצירת כתר הזירקוניה, וודאו איתו שמדובר במעבדה איכותית. בנוסף, תשוו בין המחירים שאתם מקבלים מרופאי השיניים, הסתכלו על תמונות של עבודות קודמות שלהם ורק אז תבחרו את רופא השיניים המתאים לכם.


רופאי שיניים מומלצים

אם הגעתם עד לפה אתם בטח רוצים לבחור רופא שיניים שירכיב לכם כתר זירקוניה. כדי שתוכלו לבחור רופא שיניים שיתקין את הכתר בצורה הטובה והאיכותית ביותר, ריכזנו בשבילכם רשימה של רופאי שיניים מומלצים, עם חוות דעת וציונים שהתקבלו מלקוחות קודמים. אחרי כל טיפול שיניים אנחנו מתקשרים ללקוח כדי לקבל חוות דעת על רופא השיניים ומעדכנים את הדירוג באתר!


שאלות נפוצות לדף זה

כתר זירקוניה או חרסינה?

שאלת מיליון הדולר שכן גם כתר זירקוניה וגם כתר חרסינה מספקים תוצאות אסתטיות מאוד.

מצד אחד, כתר זירקוניה יקר יותר מאשר כתר חרסינה, אבל מצד שני הוא גם חזק ועמיד יותר.

לכן, האמת היא שאם אין לכם מגבלות תקציב, כתר זירקוניה היא הבחירה האולטימטיבית, אבל גם כתר חרסינה יכול לתת תוצאות מצוינות.

ובכל מקרה, הדבר הכי חשוב הוא להתייעץ עם רופא שיניים (אחד או יותר) כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

מה החסרונות של כתר זירקוניה?

החיסרון העיקרי של כתר הזירקוניה הוא מחירו הגבוה, שכן כתר זירקוניה יקר יותר מרוב הכתרים בשוק.

כמו כן, חיסרון נוסף הוא שלא מומלץ לבנות מספר כתרי זירקוניה בסמוך אחד לשני, שכן הזירקוניה עלולה להישבר.

כמה עולה כתר זירקוניה?

לרוב, מחירו של כתר זירקוניה נע בין 3,000-4,500 ש"ח.

כמה זמן מחזיק כתר זירקוניה?

כתר זירקוניה עמיד במיוחד ולא אמור להישבר או להיהרס לאורך השנים.

למעשה, במידה ורופא השיניים שלכם הרכיב את כתר הזירקוניה בצורה טובה ואיכותית, הכתר אמור להחזיק עד 120 :)

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק