מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחיר כתר חרסינה
הידעתם? כתר חרסינה לא סתם נקרא כתר, הוא גם עולה בערך כמו אחד כזה. מחיר כתר חרסינה הוא לא זול בכלל, ואם כבר הולכים להוציא את הסכום הזה –כדאי להבין טוב על מה. ממה מושפע מחיר כתר חרסינה, ומה ההבדל בין המחירים של קופות החולים למחירים של רופאי השיניים הפרטיים? שמחים ששאלתם, כי כל התשובות ממש כאן.


הצעות מחיר לדוגמא – כתר חרסינה

כדי שיהיה לכם מושג כמה הכתר שלכם הולך לעלות, ריכזנו עבורכם כמה דוגמאות למחירים של רופאי שיניים פרטיים. חשוב להדגיש שוב שמכיוון ומדובר ברפואה פרטית, המחירים כאן מהווים דוגמא בלבד וכל רופא יכול לקבוע את המחיר לפי רצונו.

מחיר כתרי חרסינה - דוגמא ראשונה

כתר חרסינה מאוחה למתכת – 1,800 ₪

כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה – 3,000 ₪

כתר חרסינה טהורה – 3,500 ₪

המחיר כולל: שיוף השן, התאמת כתר זמני, מדידה של שלד הכתר והרכבת הכתר הסופי.

מחיר כתר חרסינה - דוגמא שנייה

כתר חרסינה מאוחה למתכת – 2,000 ₪

כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה – 3,500 ₪

כתר חרסינה טהורה – 4,000 ₪.

המחיר כולל: שיוף השן, התאמת כתר זמני והרכבת הכתר הסופי.

מחיר כתר חרסינה – דוגמא שלישית

כתר חרסינה מאוחה למתכת – 1,800 ₪

כתר חרסינה מאוחה למתכת חצי אצילה – 3,000 ₪

כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה – 4,000 ₪

כתר חרסינה טהורה – 4,500 ₪

המחיר כולל: שיוף השן, התאמת כתר זמני, בדיקת שלד הכתר הקבוע והדבקה של הכתר הקבוע.

 לפני ואחרי כתר חרסינה

מה כולל מחיר כתר חרסינה

אין ספק שכתר חרסינה עולה לא מעט בכלל, אבל החדשות הטובות הן שאין תוספות – המחיר שתקבלו מרופא שיניים פרטי הוא המחיר הסופי, והוא כולל את כל הבדיקות וההתאמות הנדרשות.

התאמת כתר חרסינה היא תהליך שלוקח בין 2-5 טיפולים ואורך בדרך כלל בין שבועיים לחודש, תלוי בתורים אצל רופא השיניים ובעבודה הנדרשת. בפגישה הראשונה רופא השיניים ישחיז את השן עליה יהיה הכתר וישים עליה כתר זמני שכלול גם הוא במחיר. חשוב מאוד שאם הכתר הזמני נופל לכם תודיעו על כך מיד לרופא, אחרת השיניים עלולות לזוז והכתר שהרופא יכין עבורכם כבר לא יתאים. אין מה לדאוג, גם אם תצטרכו להגיע לרופא כדי להדביק מחדש את הכתר הזמני לא תשלמו על כך, אך לעומת זאת אם לא תגיעו, והכתר שהרופא הכין לא יתאים – העלות של הכתר החדש תהיה עליכם.

 כתר חרסינה

מה משפיע על מחיר כתר חרסינה

טווח המחירים של כתר חרסינה הוא גדול מאוד, והוא מושפע מכמה גורמים:

שן סוג הכתר – יש סוגים שונים של כתרי חרסינה ותוכלו לקרוא פירוט עליהם בטיפ שלנו על כתר חרסינה. באופן כללי כתר חרסינה יכול להיות מאוחה עם חומר אחר, או טהור. במילים אחרות, הכתר יכול להיות עשוי כולו מחרסינה או משילוב של חרסינה עם חומר אחר (זירקוניה או מתכת). בחלוקה גסה יש שלושה סוגים של כתרי חרסינה:

  1. כתר חרסינה טהורה שהוא היקר ביותר ונותן את התוצאה היפה ביותר מבחינה אסתטית.
  2. כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה, שנחשב לחומר מאוד עמיד וגם נותן תוצאה יפה. מבחינת מחיר הוא זול יותר מכתר החרסינה הטהורה ויקר יותר מכתר חרסינה מאוחה למתכת.
  3. כתר חרסינה מאוחה למתכת – כתר החרסינה הזול ביותר, אך בהתאם גם הכי פחות אסתטי. גם כאן יש כמה סוגי מתכות והמחיר מושפע מסוג המתכת בה הרופא משתמש, ולכן אם בחרתם בכתר הזה חשוב להשוות תפוחים לתפוחים – שאלו את הרופא באיזו מתכת מדובר. הסוגים הנפוצים הם (מהזול ליקר):  מתכת רגילה (כרום), מתכת חצי אצילה ומתכת אצילה. בדרך כלל, כשאומרים כתר חרסינה מאוחה למתכת הכוונה היא למתכת הפשוטה ביותר.

שן ניסיון ומומחיות הרופא – כשמדובר ברפואה פרטית, אין מה לעשות – כל רופא יכול לקבוע כל מחיר שירצה, וככל שהרופא מנוסה ומבוקש יותר כך סביר שהוא יגבה מחיר גבוה יותר. בכל מקרה, לא כל רופא מנוסה הוא בהכרח בעל ניסיון בכתרי חרסינה, ולכן אנו ממליצים לא רק לשאול כמה שנות וותק יש לרופא, אלא גם מה מידת המומחיות שלו בתחום הזה.

שן מיקום המרפאה – השכירות והארנונה גבוהות יותר במרכז ביחס לפריפריה, ולכן, בממוצע, מרפאות שיניים במרכז הארץ יקרות יותר מאלו שבפריפריה.

ומה לא משפיע על המחיר?

נכון שהרבה פעמים ככל שקונים יותר כל יחידה עולה פחות, אבל לצערנו בכתרי חרסינה זה לא עובד, והמחיר יהיה זהה גם אם תעשו כתר חרסינה אחד וגם אם תעשו ארבעה. הסיבה היא שכתרי החרסינה דורשים עבודה רבה, וזה שאתם "כבר אצל הרופא" לא מקצר את התהליך.


מחיר כתר חרסינה בקופות החולים

בקופות החולים המחירים בדרך כלל זולים יותר בהשוואה לרופאי השיניים הפרטיים, אבל שימו לב שבחלק מהמחירונים של קופות החולים המחיר מתייחס למחיר הכתר בלבד, ולא כולל את מחיר השחזת השן, הכתר הזמני והדבקת הכתר הקבוע שמתומחרים בנפרד. אם בחרתם ללכת על כתר בקופה – וודאו מראש כמה זה יוצא בחישוב הכללי, ייתכן בהחלט שהסכום יהיה יחסית קרוב למחיר שיגבה רופא שיניים פרטי.

גם אם מצאתם רופא מעולה שעובד דרך קופת החולים, עדיין יש כמה חסרונות שכדאי לקחת בחשבון. החיסרון הראשון הוא שלא בטוח שהקופה מציעה את כל האפשרויות עבור כתר חרסינה, למשל, לא כל קופה מציעה כתר חרסינה טהורה. חיסרון נוסף הוא זמן ההמתנה – בגלל התורים הארוכים בקופות כל התהליך נמשך זמן רב יותר, וכאן זה כבר תלוי בסבלנות שלכם.

 

מחירי כתר חרסינה - קופת חולים כללית

סוג כתר החרסינה

ביטוח רגיל או זהב

ביטוח פלטינום

כתר חרסינה מאוחה למתכת (כרום)

1,539 ₪

770 ₪

כתר חרסינה מאוחה למתכת חצי אצילה

1,907 ₪

1,024 ₪

כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה

2,971 ₪

1,822 ₪

*נלקח מהמחירון המפורסם באינטרנט. מעודכן לפברואר 2019.

 

מחירי כתר חרסינה - קופת חולים מכבי

סוג כתר החרסינה

מכבי כסף

מכבי זהב

מכבי שלי

כתר חרסינה על מתכת חצי אצילה

1,448 ₪

1,086 ₪

724 ₪

כתר חרסינה מאוחה למתכת אצילה

2,056

1,542

1,028

כתר חרסינה ללא מתכת (זירקוניה)

3,892 ₪

2,919 ₪

1,946 ₪

כתר חרסינה מלאה

4,671 ₪

3,503 ₪

2,335 ₪

*נלקח מהמחירון המפורסם באינטרנט.

 

מחירי כתר חרסינה - קופת חולים מאוחדת

סוג כתר החרסינה

כללי

מבוטחי מאוחדת

ביטוח "עדיף"

ביטוח "שיא"

כתר חרסינה מאוחה למתכת בסיס

1,535 ₪

1,382 ₪

1,244 ₪

691 ₪

כתר חרסינה מאוחה למתכת חצי אצילה

1,781 ₪

1,603 ₪

1,443 ₪

802 ₪

*נלקח מהמחירון המפורסם באינטרנט.

רופאי שיניים מומלצים לכתר חרסינה

כשמדובר בשיניים שלכם חשוב לבחור רופא שיניים אמין ומנוסה, כזה שיוציא אתכם מחיוכים, ולא סתם מחוייכים – אלא עם חיוך מושלם! בדיוק בשביל זה רכזנו עבורכם רשימה של רופאי שיניים מומלצים לכתר חרסינה. כל חוות הדעת מאומתות והציונים מתעדכנים לאחר כל עבודה, כך שכל מה שנשאר לכם הוא לקרוא את חוות הדעת ולהכתיר את הרופא הנבחר שלכם. בהצלחה!
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק