מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הלבנת שיניים בסד

הלבנת שיניים בסד היא שיטת הלבנה בטוחה יחסית אל מול שיטות הלבנה אחרות. לצד זאת, היא לא תיתן לכם אשליה של שיניים לבנות מיד, אלא תדרוש טיפול מתמיד מצידכם. לכן, הלבנת שיניים בסד מומלצת לאנשים שמוכנים להאריך קצת את טקס צחצוח השיניים שלהם. קראו כאן על איך עובדת הלבנת שיניים בסד, יתרונות ומחירים - והחיוך שלכם יהיה מליון דולר!


איך עובד חומר להלבנת שיניים?

השיניים שלנו מצופות בחומר שקוף שנקרא אמייל. מתחת לאמייל נמצא חומר הדנטין שהוא זה שעושה את הצרות ומקבל גוון צהבהב. לכן, בגלל שהאמייל השקוף נמצא מעל הדנטין, לא משנה כמה תצחצחו יפה לא תוכלו לשנות את צבע השיניים. בשביל זה,יש את החומר להלבנת שיניים שיחדור דרך שכבת האמייל השקופה ויבהיר מבפנים את צבע הדנטין.

מרכיבי השן

 

החומר במסגרת הלבנת שיניים בסד מורכב ממי חמצן פעיל בריכוזים נמוכים של 10%-20%. החומר לא מחליש את השן אבל כן עלול ליצור רגישויות מסוימות או כתמים לבנים, לכן חשוב להיות בביקורת אצל הרופא לאחר ההלבנה. 

שימו   – חומר להבהרת שיניים לקנייה עצמאית בסופר פארם ודומיו, חייב להכיל מי חמצן פעיל בריכוזים נמוכים מאוד, גג עד 6%. מעבר לריכוז הזה, החומר אסור לשימוש ביתי ומוגדר כציוד רפואי.


דגשים לפני הלבנת שיניים בסד

אז החלטתם שהגיע הזמן לחיוך לבן של השמחות. אם אתם נשים בהריון, אנשים שרגישים למי חמצן, או נוער מתחת לגיל 18 – מומלץ לא לעשות הלבנת שיניים מכל סוג שהיא, ולחכות קצת עם החיוך הלבן.

לשאר האנשים בעולם שרוצים לעשות הלבנת שיניים, כדאי לעשות קודם ניקוי אבנית ולבדוק שאין לכם בעיות חניכיים, עששת או חורים חלילה. אם יש חורים, החומר המלבין עלול לחדור לשם וליצור נמק בשן, ראו הוזהרתם קריצה

הלבנת שיניים

תהליך הלבנת שיניים בסד

אם אתם רוצים טיפול הדרגתי ובטוח – הלבנת שיניים בסד היא התשובה בשבילכם. כשתגיעו לרופא השיניים הוא יעביר אתכם את השלבים הבאים:

אחד לקיחת מידות שיניים כדי שתבנית הסד תשב כמו שצריך.

שתיים הרופא ישלח את המידות למעבדה שם יכינו את הסד, שהוא תבנית אישית שמותאמת במיוחד לשיניים שלכם ועשויה מסיליקון.

שלוש לאחר שהסד מוכן, תגיעו שוב למרפאה כדי שהרופא יוודא שהסד מונח על השיניים שלכם כמו שצריך וייתן לכם מזרקים עם חומר להלבנת שיניים. החומר הזה מכיל חמצן פעיל בריכוז של 10%-20% והרופא יראה לכם איך להכניס אותו לסד.

חומר להלבנת שיניים

 

כדי לקבל תוצאה מעולה, עליכם לשים את הסד יחד עם החומר להלבנת שיניים למשך 5-6 שעות רצוף, בין 5 ימים לשבועיים, תלוי במצב השיניים שלכם ובהמלצת הרופא. במסגרת הזמן בו אתם עם הסד, אסור לשתות או לאכול כדי שהחומר ייתפס טוב לשיניים. לכן, מומלץ לשים את הסד לפני שאתם הולכים לישון.

כשאתם קמים בבוקר, מומלץ לשטוף את הסד ואז תוכלו לאכול ולשתות כרגיל (לאחר שצחצחתם שיניים כמובן מחייך).

הלבנת שיניים בסד

 

שימו  - 

אחד כדאי לשטוף את הסד במים קרים. מים חמים עלולים להמיס את הסיליקון ממנו הסד עשוי.

מספר שתיים  ההלבנה מחזיקה עד שנה אבל לרוב בשל אכילת מזונות ומשקאות מכתימים כמו קפה ושוקולד, ההלבנה מחזיקה פחות זמן.

שלוש יש רופאים שיבקשו מכם להגיע באמצע התהליך לבדוק שאין כתמים לבנים או רגישות מיוחדת. במידה ומתעוררת רגישות או כתמים לבנים שהורסים את החיוך היפה, מומלץ להתייעץ עם רופא השיניים שלכם ולהפסיק את התהליך לפחות לכמה ימים.


הלבנת שיניים בסד - יתרונות

היתרון הגדול של הסד הוא שבזכות העבודה היסודית וההדרגתית – התהליך לא פוגע בצורת השיניים, בניגוד להלבנת שיניים בלייזר שמחממת את השיניים ובכך משנה את הצורה שלהן (סימן קריאה).

הלבנת שיניים בלייזר

 

בנימה זאת נאמר שיותר ויותר רופאי שיניים נמנעים מלעשות הלבנת שיניים בלייזר דווקא בגלל זה. מעבר לזה, להלבנת שיניים בסד יש את היתרונות הבאים:

צחצוח שיניים  אחרי שני מפגשים עם הרופא ובתקווה שהכל עובר חלק – אתם עצמאיים בשטח.

צחצוח שיניים  אם תרצו לחדש את התהליך לאחר שנה, לא תצטרכו לחזור לרופא אלא תוכלו לקנות מזרק עם חומר מלבין מכל בית מרקחת ולחזור על כל התהליך בעצמכם.

צחצוח שיניים כמות ריכוז מי החמצן הפעיל נמוכה יחסית להלבנת שיניים ב-LED או בלייזר, ולכן נחשבת בטוחה יותר. בשיטות ה-LED והלייזר משתמשים בריכוז של בין 30%-35%. ריכוז כזה נחשב גבוה מאוד ועלול לשרוף את השיניים ולגרום לרגישויות יתר.

כוכבית כדי להבין עד הסוף את ההבדלים בין שיטות ההלבנה השונות וללמוד על שיטות הלבנה טבעיות, קראו על הלבנת שיניים.


הלבנת שיניים בסד – חסרונות

החיסרון הגדול של הסד הוא התהליך הארוך שמצריך משמעת עצמית גבוהה מצידכם כמו לישון עם הסד בלילה למשך 5 ימים עד שבועיים, ולעיתים בקרה נוספת אצל הרופא.

חיסרון נוסף הוא, שבשיטה הזו משתמשים בחומר להלבנה בעל ריכוז נמוך של מי חמצן פעיל יחסית לשיטות הלבנה אחרות. לכן, השיניים שלכם לא יהיו נוצצות אחרי לילה אחד של שינה עם הסד, אלא רק לאחר התקופה שהרופא הקציב לכם לישון עם הסד. 

הלבנת שיניים בסד

הלבנת שיניים בסד מחיר

מחיר מחיר הלבנת שיניים בסד נע בין כ- 1,500-1,800 ₪ כולל סד, מזרקים עם חומר להלבנה וביקורים אצל רופא השיניים.


איך תשמרו על הלבנת השיניים?

כמו שהבנתם כבר, כדי לשמור על אורך חיי ההלבנה מומלץ להימנע מעישון, שתיית יין, תה, קפה, קולה ואכילת שוקולד או כל מאכל מכתים אחר.

רק קחו בחשבון שלא מומלץ לשים את הסד מיד לאחר האוכל המכתים, אלא רק לאחר תקופה שאתם מבינים שהשיניים הפכו צהובות יותר. וכמובן, כדאי להתייעץ עם הרופא ולראות למשך כמה זמן כדאי לחזור על התהליך.


רופאי שיניים מומלצים להלבנת שיניים בסד

כמו כל דבר טוב בחיים שנקנה במאמץ - כך גם הלבנת שיניים בסד קריצה היא רק נשמעת קשוחה, אבל בסוף, עם קצת משמעת אפשר להנות משיניים לבנות לאורך זמן ובצורה בטוחה. בשביל שתקבלו תוצאה של חיוך מסנוור, ריכזנו לכם כאן רופאי שיניים מומלצים להלבנת שיניים בסד


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה הלבנת שיניים בסד?

הלבנת שיניים בה אתם אדונים לעצמכם!

בקצרה - במסגרת הלבנת שיניים בסד תגיעו לרופא השיניים שייקח את מידות השיניים שלכם, יכין סד וייתן לכם מזרקים עם חומר להלבנה לשים בתוך הסד. לאחר מכן, תשנו עם הסד בלילה למשך תקופה שהרופא המליץ עליה. בהרחבה - קראו כאן למעלה את כל הפרטים על מה זה הלבנת שיניים בסד. 

חומר להלבנת שיניים בסד - איפה משיגים?

במסגרת הלבנת שיניים בסד, תקבלו מרופא השיניים שלכם מזרקים עם חומר להלבנה ואת הסד.

אם בחרתם להמשיך את התהליך עצמאית כשאתם רואים שהשיניים הפכו צהובות יותר (לרוב ההלבנה מחזיקה עד שנה), ניתן לקנות חומר להלבנת שיניים בסד בכל בית מרקחת או סופר פארם. 

 

כמה עולה הלבנת שיניים בסד?

המחירים להלבנת שיניים בסד נעים בין כ-1,500-1,800 ש"ח, כולל הסד, מזרקים עם חומר להלבנת שיניים וביקורים אצל הרופא. 

האם יש סיכון בהלבנת שיניים בסד?

הלבנת שיניים בסד נחשבת הבטוחה ביותר מבין כל שיטות ההלבנה האחרות כמו הלבנת שיניים בלייזר או ב-LED, בגלל השימוש בחומר הלבנה שמכיל ריכוז נמוך של מי חמצן הפעיל. 

לפעמים, יש אנשים שיוכלו להיות רגישים לחומר לכן מומלץ ללכת לביקור נוסף אצל רופא השיניים, לוודא שאין רגישות מיוחדת לאחר כמה ימים של שינה עם הסד. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק