מוקד טלפוני: 1-700-707-233

דלתות עץ

יש סוגים שונים של דלתות עץ, חלקן מתאימות לחדרים רטובים, ולחלקן אסור לגעת במים בכלל, יש דלתות עץ מבודדות רעש, ודלתות עץ שאפשר לשמוע את כל הריכולים שלכם דרכן. אז מה ההבדלים בין כל סוגי הדלתות, מה משפיע על זה, ואיזו דלת עץ מתאימה לכם? מתחילים


דלתות עץ – יתרונות וחסרונות

דלתות פנים לבית מתחלקות לשני סוגים – דלתות פנים מעץ, עליהן נרחיב במאמר זה, ודלתות פולימר, שעשויות מחומר פלסטי עמיד למים. הנה היתרונות והחסרונות של דלת עץ בהשוואה לדלת פולימר.

 

דלת פנים מעץ – יתרונות

✔️דלת עץ ניתנת לתיקון - בניגוד לדלתות פולימר, דלתות עץ אפשר לתקן במקרה של מכה או חור, ואין צורך להחליף אותן. במקרים יותר מורכבים, כמו דלת עץ שלא נפתחת לדוגמה, כדאי יהיה להיעזר בבעל מקצוע.

✔️ דלת עץ עמידה למכות ולטריקות – דלתות עץ חזקות ועמידות יותר מדלתות פולימר. מכירים את זה שיש דלת בבית שמישהו לא סגר עד הסוף ועכשיו נטרקת במרווחים רנדומאליים ומשגעת אתכם לחלוטין? בדלת עץ זה סתם גורם לכם לתלוש שיערות, בדלתות פולימר זה יפגע בדלת.

✔️ דלת עץ זולה יחסית – דלתות פנים מעץ זולות יותר מדלתות פולימר בדרך כלל. עם זאת, דלת עץ בציפוי פורמייקה תעלה יותר מדלת פולימר.

 

דלת פנים מעץ - חסרונות

דלת עץ לא עמידה למים – דלת עץ יכולה להתנפח ולהינזק במגע עם מים. יש דלתות מעץ עם תחתית פולימר, שנועדה להגן על הדלת מפני מי שטיפת רצפה, אבל בכל מקרה לא מומלץ להתקין דלת עץ בחדרים רטובים. אמנם אפשר להתקין דלת מצופה בפורמייקה בחדרי אמבטיה, אך לעיתים ציפוי הפורמייקה מתקלף והדלת מתנפחת.

דלת עץ לא עמידה למזיקים – טרמיטים אוהבים לאכול עץ, לכן אם אתם מתקינים דלתות עץ קחו בחשבון שיכול להיות שיכרסמו לכם את הדלת.

דלת עץ לבנה

 

 מתקין דלתות מסביר על נזקי מים למשקוף עץ


דלת כניסה מעץ

רוב מתקיני הדלתות לא מתעסקים בדלתות כניסה מעץ. מדובר בעבודה מורכבת למדי שבדרך כלל דווקא נגרים יעשו.

היתרון המרכזי של דלת כניסה מעץ הוא שאתם יכולים לעצב אותה כאוות נפשכם - דלתות כניסה מעץ תמיד יהיו מעוצבות לפי הזמנה אישית שלכם, והן  מאפשרות לכם להעניק לכניסה לבית טאץ' אישי ומראה כפרי. לרוב מוסיפים גם חיפוי מעץ לאזור שסביב הדלת. אבל חוץ מהעיצוב האישי והמראה המרשים, כדאי לדעת שלדלת כניסה מעץ יש לא מעט חסרונות - דלתות עץ עדינות משמעותית יותר מדלתות פלדלת: הן עלולות להתעקם בשמש, והן רגישות יותר לחבטות וטריקות.

דלת כניסה מעץ גם תהיה יקרה יותר מדלת פלדלת. עץ מלא הוא חומר יקר,  והמחיר של דלת כניסה יכול להגיע אפילו ל-30,000 ש"ח.

דלת כניסה מעץ

סוגי דלתות עץ

דלת עץ מורכבת מכמה שכבות, כמו בצל – במרכז נמצא מילוי, עליו יש חזית, ועל החזית מודבק ציפוי. החומרים מהם מורכבת כל שכבה משפיעים על יכולת הבידוד שלה, על משקל הדלת, על העמידות שלה למים ועל המחיר שלה. הנה פירוט של המרכיבים השונים של דלתות פנים מעץ, ולאיזה חדרים תתאים כל דלת:  

 

סוגי מילוי בדלתות פנים מעץ

תפקידו של מילוי הדלת הוא לבודד מרעשים, חום וקור. יש שני סוגים נפוצים של מילויים בדלת עץ:

דלת עץ  מילוי כוורת– מילוי קרטון, כשרוב המילוי הזה הוא למעשה אוויר. מקור השם מגיע מצורת המשושים של המילוי.

דלתות עץ עם מילוי כוורת הן הדלתות הזולות ביותר. בנוסף, המשקל של המילוי אפסי, מה שהופך את הדלת לקלה מאוד. עם זאת, יכולת הבידוד של דלתות עץ עם מילוי כוורת היא נמוכה. חוץ מזה הדלת רגישה למכות ולטריקות יותר מאשר דלת במילוי פלקסבורד, ובנוסף, אף פעם אין שם דבורים וזה מאכזב אנשים שציפו.

דלת עץ במילוי כוורת מתאימה לחדרים שלא ממש חשוב לכם שיהיה בהם בידוד אקוסטי, ואם אין לכם מה להסתיר זה בעצם כל חדר.

דלת עץ מילוי פלקסבורד– לוחות עץ צפופים הדבוקים זה לזה. דלת עץ במילוי פלקסבורד מבודדת רעשים, קור וחום, והיא עמידה למכות ולטריקות. בנוסף, רק בדלת עץ במילוי פלקסבורד ניתן להוסיף חזית פורמייקה עמידה למים. מצד שני - דלת במילוי פלקסבורד עולה יותר מדלת במילוי כוורת, והיא כבדה יותר משמעותית.

דלת במילוי פלקסבורד מתאימה לחדרים בהם חשוב לכם שיהיה בידוד, או לחדרים רטובים, אם מדובר בדלת עץ עם חזית פורמייקה.

דלת עץ פנימית

 

סוגי חזיתות בדלתות פנים מעץ

החזית היא מה שמודבק על מילוי הדלת, וניתן לצבוע אותה או להדביק עליה ציפוי. שתי החזיתות הנפוצות לדלת עץ הן חזית MDF וחזית פורמייקה.

דלת עץ דלת עץ עם חזיתMDF  - זו דלת עץ עם חזית שעשויה סיבי עץ מעובד. ה-MDF הוא חומר זול ונוח לצביעה ולעיצוב ולכן לדלת יהיה גימור חלק. למרבה הצער, ה-MDF מתנפח במגע עם מים, ולא מומלץ לשים אותו בסביבה רטובה.

דלת עץ דלת עץ עם חזית פורמייקה – זו דלת עץ עם לוח פורמייקה שמודבק ישירות על לוחות הפלקסבורד. הפורמייקה עמידה למים ומגינה על הדלת מנזקי שטיפה או אדי מים, מה שהופך את הדלת למתאימה לחדרים רטובים, כמו חדרי אמבטיה, החדר בו אתם מגדלים תנין מחמד, או סתם חדרים ששוטפים בהם רצפה מדי פעם.

❗ שימו לב: חזית פורמייקה לדלת עץ תייקר את העבודה ב-250 עד 500 ₪.

דלת פנים מעץ

ציפוי וצבע בדלתות פנים מעץ

זהו השלב האחרון בדלת, מה שתראו כשתסכלו עליה. יש כמה סוגי עיצוב לדלת פנים מעץ, אבל שני העיקריים הם דלת עץ בציפוי למינטו ודלת עץ בצביעה בתנור:

 

ציפוי למיניטו

 שכבה קשיחה מנייר מעורב בדבק שמדביקים על חזית הדלת, בדרך כלל על לוח דק של MDF. אפשר לבחור מגוון צבעים ועיצובים לדלת עץ בציפוי למינטו, והוא עמיד יחסית למכות (אם כי אף פעם לא מומלץ להרביץ לדלתות, תפסיקי עם זה מורן). דלת עץ בציפוי למיניטו עולה פחות מדלת עץ בציפוי פורניר או דלת צבועה בתנור. מצד שני, ציפוי למינטו רגיש יחסית למים ולא מתאים לחדרים רטובים. ציפוי למינטו הוא ברירת המחדל בציפוי דלת עץ פשוטה, ולא יוסיף למחיר הדלת.

כדאי לדעת: לא כולם מתכוונים לאותו דבר כשהם אומרים דלתות למינטו. כשאתם מזמינים דלת למינטו, בררו מה אתם מקבלים בדיוק, יכול להיות שמוכרים לכם למינציה באיכות ירודה.

 

צביעה בתנור

 צביעה מקצועית של דלת העץ במצבעה. צביעה בתנור מאפשרת מגוון רחב של צבעים - אתם יכולים לצבוע את הדלת בכל צבע שאתם רוצים ולהוסיף חריטות. אבל צביעה בתנור היא דבר יקר – צביעת דלת עץ במצבעה תעלה בין 1,000-1,200 ₪ לצביעת דלת אחת, ו-700-900 ₪ לדלת בצביעת 4 דלתות ומעלה. בנוסף הצבע רגיש יחסית למכות.

דלת עץ פשוטה

דלתות עץ – מחירים

הגורמים שמשפיעים על עלות ההתקנה הם היקף העבודה – מספר גדול של דלתות יוריד את המחיר לדלת, מורכבות ההובלה, סוג הדלת, ומורכבות ההתקנה – למשל משקוף שמצריך חיתוכים רבים, או קיר ישן. כדאי לדעת – לא חייבים לקנות את הדלת מהמתקין. רבים מהמתקינים יגיעו להתקין גם דלתות שקניתם בנפרד.

אז כמה זה יעלה בתכלס -

 סוג הדלת/המילוי

מחיר לדלת עץ אחת

מחיר ל-4 דלתות עץ

כוורת

1,500-1,650 ₪

1,300-1,500 ₪ לכל דלת  

פלקסבורד

1,600-1,800 ₪

1,400-1,600 לדלת

מחיר התקנת דלת עץ ללא אספקה

450-900 ₪

 

250-350 ₪ לדלת.

מחיר ציפוי פורמייקה

400-500 ₪ תוספת למחיר הדלת

250-400 ₪ תוספת למחיר הדלת

צביעת דלת עץ במצבעה

1,000-1,200 ₪

700-900 ₪

 

המחירים לא כוללים מע"מ.

 

תוספת מחיר לדלתות עץ

מחיר פירוק משקוף קודם נע בין 50-150 ₪

מחיר הובלת דלתות לקומה שנייה ומעלה ללא מעלית נע בין 300-1,000 ₪, ככל שההובלה קשה ומורכבת יותר המחיר יעלה.

כמו שהבנתם, יש מגוון פרמטרים שמשפיעים על מחיר דלתות עץ, ולכן רוב המתקינים יעדיפו להגיע אל הבית לפני שהם נותנים הצעת מחיר. לאחר המדידות בעל המקצוע יתאים את אורך הדלתות אצלו בבית המלאכה ויגיע אליכם עם דלתות עץ מוכנות להתקנה. זמן אספקת דלת עץ נע בין יום לשבוע, במידה והדלת נמצאת במלאי, ושבועיים עד חודש במידה ויש צורך בהזמנה מיוחדת.

 

דלת עץ – אחריות

רוב מתקיני הדלתות יתנו אחריות של שנה על העבודה עצמה – כלומר על  בעיות שקשורות  להתקנה, ובין 5-7 שנים על גוף הדלת.מתקיני דלתות עץ מומלצים

ההבדל בין דלת עץ יציבה וחביבה לבין דלת עץ עקומה עם ידיות מתפרקות הוא בעיקר מי התקין אותה. כאן תוכלו למצוא מתקיני דלתות פנים מעץ עם המלצות של אלפי לקוחות קודמים. בתום השירות יתקשרו אליכם מצוות המוקד ויבקשו מכם לדרג את המתקין.


שאלות נפוצות לדף זה

מה עדיף - דלתות עץ או פולימר?

בחדרים רטובים המומחים של מידרג ממליצים על דלת פולימר, בחדרים יבשים דווקא דלת עץ תהיה עמידה יותר וברוב המקרים גם זולה יותר.

כמה עולה דלת עץ פשוטה?

מחיר התקנת דלת עץ כוורת אחת נע בין 1,500-1,650 ₪ + מע"מ.

מחיר התקנת 4 דלתות כוורת נע בין 1,300-1,500 ₪ לכל דלת + מע"מ.

מחיר התקנת דלת עץ פלקסבורד אחת נע בין 1,600-1,800 ₪ + מע"מ.

מחיר התקנת 4 דלתות עץ פלקסבורד נע בין 1,400-1,600 לכל דלת + מע"מ.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק