מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון תריסים

הוא נמצא שם מולנו רוב היום ואנחנו בכלל לא שמים לב אליו, כמובן עד שהעניינים מתחילים לקרטע. תיקון תריסים הוא עבודה יחסית פשוטה שתאפשר לכם לחזור ליהנות מהחלון שטוף השמש שלכם תוך זמן קצר. אבל מה קורה כשהמנוע בתריס החשמלי הלך? טוב, כאן מדובר בסיפור ארוך יותר וגם יקר יותר. באנו לפתוח לכם צוהר לכל מה שצריך לדעת על תיקון תריסים – מה התקלות הנפוצות בתריס חשמלי, תריס הזזה ותריס גלילה וכמה כל זה הולך לעלות לכם (אל דאגה, כל עוד המנוע לא הלך זה עניין של 200-350 ). 


תיקון תריס חשמלי

אם יש לכם תריס גלילה חשמלי, קחו בחשבון שאם וכשיתעוררו בו תקלות, מחיר תיקון תריסים חשמליים יהיה גבוה יותר בהשוואה לתריסים פשוטים. החדשות הטובות הן שתקלות בתריסים חשמליים (ובתריסים בכלל), אף פעם לא ממציאות את הגלגל מחדש, ולמעשה מדובר בבעיות די קבועות:

 

תיקון מנוע חשמלי

תיקון מנוע בתריס חשמלי הוא סיפור יקר. אומנם, יצרני המנועים נותנים בדרך כלל אחריות של 5 שנים על המנוע, אבל בחלוף התקופה אנחנו צריכים לשלם על תיקון המנוע מכיסינו (וזה, ממש לא זול). איך נדע לחשוד שהמנוע שלנו הלך? האמת שזה קצת מסובך. באופן כללי, אם המנוע מראה סימני קירטוע - סוחב בקושי את התריס או יורד למטה בזמן ההעלאה למרות שעצרנו אותו בכלל, כנראה שהוא מקולקל. שימו לב שגם בהנחה שהמנוע שלנו משמיע רעשי עבודה אבל התריס לא עוצר או מגיב, ייתכן שזמנו עבר.

כמו כל מוצר, ישנם מנועים טובים וכאלה שאיך נאמר - פחות. מנוע של חברה איכותית כמו סומפי או סימו (חברת בת של סומפי) אומנם צפוי להחזיק לאורך זמן, אבל כשתצטרכו להחליף אותו - המחיר יהיה בהתאם.

כוכבית עלות החלפת מנוע בתריס חשמלי של חברה איכותית ומוכרת כמו סומפי בתריס חשמלי קטן, לדוגמה 2*2, תעלה לכם לא פחות מ-1,100 ₪ כולל מע"מ. המחיר כולל את המנוע, העבודה ואחריות לחמש שנים.

החלפת מנוע בתריס חשמלי גדול יותר תעלה, כמובן, יותר. זאת מכיוון שגודל המנוע תלוי במשקל התריס. באופן דומה, אם שלבי התריס שלכם עשויים מאלומיניום (כלומר, כבדים יותר מהשלבים הממולאים בפוליאוריתן מוקצף) המנוע שידרש יהיה חזק יותר, ובהתאם גם יעלה יותר.

 

 

תיקון רצועה בתריס חשמלי

אחת התקלות הנפוצות ביותר בתריסים חשמליים נגרמת כאשר הרצועה עליה מתגלגל התריס נקרעת או נשחקת. לפעמים הרצועה נשחקת כתוצאה מבלאי טבעי, ולפעמים בגלל שימוש לא נכון בתריס (לא שאנחנו מאשימים מישהו חלילה). שימו לב שחפצים שנמצאים בקרבת התריס כמו כיסא או שולחן יכולים להפריע לתריס בירידה ולשחוק את הרצועה. 

כוכבית עלות החלפת רצועה בתריס חשמלי נעה בין 300-350 ₪. שימו לב שהמחיר לא משתנה משמעותית בין תריס גדול לתריס קטן, מאחר וחלקי החילוף לא משחקים תפקיד.

 

תיקון שלב בתריס חשמלי

עוד תקלה נפוצה בתריסים חשמליים היא נתק בין שלבי התריס שקורה לרוב בין השלב הראשון לשני. למה שאלתם? השלבים הראשונים בתריסים הם הטובי לב בחבורה, ונושאים בנטל בשביל כולם. כך, השלב ראשון נושא במשקל של כל השלבים שמתחתיו (השלב השני ואלו שאחריו), השלב השני נושא בכל המשקל של השלבים שמתחתיו, וכן הלאה. לכן, יש סבירות גבוהה יותר לנתק בין השלב הראשון לשני.

ניתוק שלב בתריס חשמלי נפוץ בעיקר בתריסים שעשויים מפולאוריתן מוקצף, עם מסגרת של פח מבחוץ, ופחות נפוצה בשלבים שעשויים מאלומיניום. השלב המוקצף חלש יותר ונוטה להתעקם ולצאת ממקומו. על מנת לתקן שלב בתריס, יש להוציא את השלב העקום ולחברו לשלב הבא. אל חשש, ברוב התריסים יש עודף של 2-3 שלבים בדיוק בשביל מטרה זו.

כוכבית עלות תיקון שלב בתריס נעה בין 300-350 ₪. שימו לב שגם במקרה הזה, גודל התריס לא צפוי להשפיע על המחיר. 

לאחר התיקון חובה לכייל מחדש את המנוע. בתקלה זו המנוע 'יוצא מאיפוס' ולכן צריך לכוון אותו מחדש שידע לעצור את פעולתו במקום הנכון. כמובן שפעולה זו אינה כרוכה בתשלום נוסף.


תיקון תריס הזזה

אז אחרי שכיסינו את התקלות הנפוצות בתריסים חשמליים הגיע הזמן לגלול את עצמנו אל עבר תריס הזזה. תריס הזזה הוא התריס הפשוט ביותר, שתוכלו למצוא אותו לרוב בבתים ישנים:

התפוררות תושבת בתריס הזזה

התקלה הנפוצה ביותר בתיקון תריסי הזזה היא התפוררות התושבות (השלות), שמחזיקות את שלבי התריס. תקלה זו נגרמת כתוצאה מהשמש החזקה שגורמת לייבוש השלות ולהתפוררותן. אבל אל תדאגו, התיקון הוא פשוט ומצריך בסך הכל להחליף את התושבות של השלבים.

כוכבית עלות החלפת זוג שלות נע בין 20-10 ₪ (לא כולל מחיר ביקור טכנאי)

שימו לב שהתזמון בו תחליפו את השלות בתריס תלוי לא מעט באיכות המוצר. בעוד שתושבות מאיכות גרועה שלא יחזיקו מעמד יותר משלוש שנים בשמש חזקה, תושבות מאיכות טובה צפויות להחזיק 20 שנה ויותר. איך מבדילים בין תושבות איכותיות לגרועות שאלתם? ישנה שיטה פשוטה ובדוקה: השליכו את התושבות לדלי מים אם התושבות שוקעות במים אז הן איכותיות. הסיבה לכך היא שהתושבות האיכותיות כבדות יותר.

 

תיקון גלגלים בתריס הזזה

תקלה נפוצה נוספת בתריסי הזזה, קשורה לגלגלי התריס שאחראים על התנועה בתריס. לעיתים הגלגלים נשברים או שהם נתקעים במקום ואז אי אפשר להזיז את התריס.

כוכביתעלות מחיר החלפת גלגלים בתריס הזזה נעה בין 250-300 ₪.

אם יש לכם תושייה, זמן ואנרגיות תוכלו לחסוך את עלות התיקון ולהחליף את הגלגלים לבד, פשוט עקבו אחרי הסרטון שלב אחר שלב:


תיקון תריס גלילה

אם יש לכם תקלה בתריס גלילה בדירה, ברוב המקרים כדאי לכם לחשוד באחד מהגורמים הבאים - רצועה קרועה, שלב שבור או שלב שיצא ממקומו:

תיקון רצועה קרועה בתריס גלילה

בואו נודה על האמת - אנחנו לא ממש מרחמים על הרצועה בתריס שלנו. לכן, זה רק טבעי שעם הזמן היא תקרע בגלל בלאי טבעי. אם הרצועה נקרעה או נשחקה, יש להחליף אותה. אבל היי, תתעודדו מדובר בעבודה יחסית פשוטה, שגם תעלה בהתאם.

כוכביתעלות החלפת רצועה בתריס גלילה נעה בין 200-250 ₪.

אם יש לכם קצת זמן פנוי תוכלו להחליף את הרצועה ממש בעצמכם, פשוט הצטיידו ברצועה מבעוד מועד ועקבו אחרי המדריך המצורף:

 

 

תיקון שלב שיצא מהמקום בתריס גלילה

תריס גלילה מחובר לציר עליו הוא מתגלגל באמצעות שתי רצועות. כאשר אחת הרצועות מתוחה יותר מהשנייה או שהציר עליו מתגלגל התריס אינו מאוזן - צפויות לנו תקלות בעתיד. אחת התקלות הנפוצות היא יציאה של שלבים מהמסילה, שמאופיינים בדרך כלל בתריס עקום. 

כוכבית עלות תיקון שלב בתריס גלילה נעה בין 300-350 ₪.

 

תיקון שלב שבור בתריס גלילה

הקיץ החם אומנם מספק לנו ימים שטופי שמש מול החלון שלנו, אבל כמו שהספקתם להבין הוא גם מייבש את התריס שלנו, מה שגורם לעיתים לשלבים בתריס להישבר. 

כוכבית עלות החלפת שלב אחד בתריס גלילה סטנדרטי נעה בין 300-400 ₪. אם הגישה לחלון שלכם בעייתית, או שיש לכם חלון גדול במיוחד, המחיר צפוי לטפס בכמה מאות שקלים.

שימו לב קצת לפני שהטכנאי יגיע לתקן את תריס הגלילה שלכם, כדאי לשלוח לו תמונה של התריס ומידות של התריס. כך הטכנאי יוכל להביא מראש את השלבים מראש, מה שיחסוך לכם ביקור נוסף.

 


אנשי תריסים מומלצים לתיקון תריסים

כולם יודעים להגיד לנו שכדאי לקחת רק בעלי מקצוע עם המלצות ולא ליפול על חאפרים. להגיד זה נורא קל. הבעיה היא שלא קל למצוא לקוחות שמוכנים להמליץ בחום על מי שתיקן את התריס שלהם. לרוב הלקוחות יש דווקא סיפורים לא נעימים על בעלי מקצוע שגבו מחיר מופקע על דברים פעוטים או על בעלי מקצוע שאמרו שחייבים להחליף את כל התריס ובדיעבד התברר שזה לא נכון. לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על מתקני תריסים אמינים לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מבעלי המקצוע שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה אני מוצא מתקן תריסים מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של טכנאי תריסים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל תיקון של תריס, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת מתקני התריסים המומלצים באזורכם.

תריס חשמלי לא עובד, מה הסיבה?

אם התריס החשמלי בבית לא עובד, יכול להיות שמדובר ברצועה קרועה. במקרה זה עלות החלפת רצועת התריס לא תעלה בדך כלל יותר מ-300 ₪.

סיבה נוספת, שעלולה לגרום לתריס חשמלי לא לעבוד היא בעיה במנוע. במידה ויהיה צורך להחליף את המנוע, העלות תהייה גבוהה בהרבה. כ- 1,200 ₪ לכל הפחות, תלוי בסוג המנוע.

תריס חשמלי לא עוצר, מה הסיבה?

תריס חשמלי, שלא עוצר ברוב הפעמים מבשר שיש בעיה במנוע. ייתכן וכיוון קל של מנוע התריס יפתור את הבעיה. אך אם לרוע מזלנו, המנוע הלך פייפן, יהיה עלינו להחליפו והעלות תצא די גבוהה - לכל הפחות 1,200 ₪.

איך לבחור מנוע לתריס חשמלי?

שלושה שיקולים עיקריים מנחים אותנו בבחירת מנוע לתריס חשמלי:

1. המחיר - יש מנועים זולים ויש מנועים יקרים, וכמובן כמו בכל דבר - מחיר יקר יותר שווה איכות גבוהה יותר.

2. המותג - יש מותגים מוכרים וידועים, כמו למשל מנועי התריסים של חברת סומפי ויש מותגים של חברות סיניות למיניהן שאינן מוכרות כלל. נמליץ לא להסתכן ולבחור במותג לא מוכר, אלא לקנות רק מותג מוכר, שיש לו אבא ואמא מאחוריו, שידאגו לטפל בנו במקרה של תקלה.

3. התאמה למשקל התריס - חשוב להתאים את המנוע למשקל התריס. אם יש לנו תריס ששוקל 50 ק"ג למשל, רצוי לשים מנוע שיהיה מסוגל להרים עד 70 ק"ג ולא לשים מנוע, שמסוגל להרים בדיוק 50 ק"ג, כיוון שכך המנוע ישחק מהר יותר.
 

החלפת רצועה בתריס - כמה זה עולה?

התקלה הנפוצה ביותר בתריסים היא רצועה קרועה. מחיר סביר להחלפת רצועה קרועה הוא 200-250 ₪. אם יש לכם צורך בהחלפת רצועה במספר תריסים, החלפת חבל בתריס שני תעלה כ- 80 ₪ נוספים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק