מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון תריסים

לחלק מהקבלנים יש נטיה לשים לנו תריסים מסוג ג'. תריסים אלו נראים טוב בכניסה לדירה אך לא חולפות שנתיים וכבר צריך לתקן אותם. במקרה הטוב נצטרך להחליף את החבל של התריס במקרה הגרוע – את המנוע. מהם התקלות הנפוצות ביותר? כמה עולה לתקן אותן?


תיקון תריס חשמלי

תיקון תריס חשמלי יקר יותר בהשוואה לתיקון תריס שאינו חשמלי עבור כל תקלה. ישנן שלוש תקלות נפוצות בתריסים חשמליים.

 

  • המנוע לא עובד

  • החבל נקרע

  • נתק בין שלבי התריס

תריס חשמלי – המנוע לא עובד

תיקון מנוע בתריס חשמלי זה סיפור יקר. אומנם, יצרני המנועים נותנים בדרך כלל אחריות של 5 שנים על המנוע אך לאחר מכן אנו צריכים לשלם מכיסינו. מידע נוסף על מנוע לתריס חשמלי, תמצאו בסרטון הבא:

מנוע לתריס חשמלי

המנוע עלול להיות מקולקל גם אם הוא עדיין 'עושה קולות כאילו הוא עובד'. אם לא ניתן לכייל את המנוע של התריס ולכוון אותו לעצור במקום הנכון – אז הוא מקולקל.

כמו בכל מוצר אחר, ישנם מנועים טובים וישנם מנועים גרועים. מנוע טוב יעלה יותר ויחזיק יותר זמן מעמד. דוגמא למנוע איכותי הוא המנוע של יצרנית המנועים הצרפתית סומפי. מנוע נוסף ברמה גבוהה הנו המנוע של חברת סימו (שהיא, למעשה, חברת בת של סומפי). האם יש צורך להגיד שהמנועים הסיניים פחות טובים? ובכן, למעט יוצאים מן הכלל, הם פחות טובים.

אז כמה עולה להחליף מנוע בתריס חשמלי? ובכן, החלפת מנוע מסוג סומפי בתריס חשמלי קטן, לדוגמא 2*2, תעלה לכם לא פחות מאלף ומאה שקלים כולל מע"מ. כמובן, שמחיר זה כולל את המנוע, העבודה ואחריות לחמש שנים. החלפת מנוע בתריס חשמלי גדול יותר תעלה, כמובן, יותר. זאת מכיוון שגודל המנוע תלוי במשקל התריס. באופן דומה, אם שלבי התריס שלכם עשויים מאלומיניום (כלומר, כבדים יותר מהשלבים הממולאים בפוליאוריתן מוקצף) אזי המנוע הדרוש הוא חזק יותר ובהתאם גם המחיר.

מתקין מקצועי מסביר על אחריות למנוע תריס חשמלי

צפו בטיפ, שמסביר כיצד ניתן לשמור על מנוע התריס החשמלי:

איך לשמור על תריס חשמלי

תריס חשמלי – החבל נקרע

אחת התקלות הנפוצות ביותר בתריסים חשמליים היא חבל קרוע. החבל נקרע בחיבור בין המוט שעליו מתגלגל התריס ובין התריס עצמו.

חבל זה נקרע, בד"כ בגלל שימוש לא נכון בתריס. למשל: לא שמים לב והתריס יורד על כסא שמפריע לו בדרכו למטה.

טווח מחיר סביר לתיקון החבל הוא 300-350 שקלים. מחיר זה לא יהיה שונה משמעותית בין תריס גדול לעומת תריס קטן כי אין פה עניין של חלקי חילוף. המחיר לתיקון הוא יקר יחסית, בהשוואה לזמן העבודה הקצר (פלוס מינוס חצי שעה), מכיוון שבעל המקצוע (אמין) נותן אחריות על תקלות עתידיות והוא צריך להביא את זה בחשבון. כלומר, אם חצי שנה לאחר התיקון חבל התריס יקרע שוב אתם תצפו (ובצדק...) שבעל המקצוע יבוא, ללא תשלום נוסף.

תריס חשמלי – נתק בין שלבי התריס

התקלה השלישית מבין התקלות הנפוצות בתריסים חשמליים היא נתק בין שלבי התריס. הנתק מתרחש, על-פי רוב, בין השלב הראשון לשני. למעשה, השלב הראשון נושא במשקל של כל השלבים שמתחתיו וכן הלאה: השלב השני נושא בכל המשקל של השלבים שמתחתיו. לכן, יש סבירות גבוהה יותר לנתק בין השלב הראשון לשני.

תקלה זו נפוצה יותר בשלבים שעשויים מפולאוריתן מוקצף, עם מסגרת של פח מבחוץ, ופחות נפוצה בשלבים שעשויים מאלומיניום. השלב המוקצף הוא חלש יותר ונוטה להתעקם. כאשר הוא מתעקם הוא יוצא מהמקום.

הפתרון הוא פשוט יש להוציא את השלב העקום ולחבר לשלב הבא. ברוב התריסים יש עודף של 2-3 שלבים בדיוק בשביל מטרה זו.

טווח מחיר סביר לתיקון תקלה זו דומה לטווח המחיר עבור התקלה הוקדמת 300-350 שקלים. גם במקרה זה העבודה הכרוכה בתיקון תריס קטן דומה לעבודה בתריס גדול ולכן לא צפוי פער מחירים בין תריס קטן ותריס גדול. אם בעל המקצוע יאמר לכם שהתריס שלכם גדול ולכן תשלמו מחיר יקר יותר באופן משמעותי – כנראה שהוא עובד עליכם...

טווח מחיר סביר לתיקון תקלה זו דומה לטווח המחיר עבור התקלה הוקדמת 300-350 שקלים. גם במקרה זה העבודה הכרוכה בתיקון תריס קטן דומה לעבודה בתריס גדול ולכן לא צפוי פער מחירים בין תריס קטן ותריס גדול. אם בעל המקצוע יאמר לכם שהתריס שלכם גדול ולכן תשלמו מחיר יקר יותר באופן משמעותי – כנראה שהוא עובד עליכם...

לאחר התיקון חובה לכייל מחדש את המנוע. בתקלה זו המנוע 'יוצא מאיפוס' ולכן צריך לכוון אותו מחדש שידע לעצור את פעולתו במקום הנכון. כמובן שפעולה זו אינה כרוכה בתשלום נוסף.

בסרטון הבא, תוכלו לראות סיכום של תקלות נפוצות בתריסים חשמליים ודרכי התיקון שלהן:

תיקון תריס חשמלי


תיקון תריס הזזה

התקלה הנפוצה ביותר בתיקון תריסי הזזה היא התפוררות התושבות, שמחזיקות את שלבי התריס. תקלה זו נגרמת כתוצאה מהשמש החזקה בשילוב תושבות מאיכות גרועה.

התיקון הוא פשוט – צריך להחליף את התושבות של השלבים. כדאי רק לדעת שישנן תושבות מאיכות גרועה שלא יחזיקו מעמד יותר משלוש שנים בשמש חזקה וישנן תושבות מאיכות טובה אשר ישרדו 20 שנה ואף יותר.

תקלה נפוצה נוספת בתריסי הזזה, קשורה לגלגלי התריס. לעיתים הגלגלים נשברים או שהם נתקעים במקום ואז אי אפשר להזיז את התריס. מחיר החלפת גלגלים בתריס הזזה, עולה בממוצע כ- 250-300 ₪. נוכל לחסוך את עלות התיקון ולהחליף את הגלגלים בעצמנו, תמצאו הסבר בסרטון הבא:

תיקון תריס הזזה - החלפת גלגלים

מתקן תריסים חאפר יחסוך על חשבונכם. הוא ירכוש שק של תושבות מאיכות גרועה בפחות מ- 50% מהמחיר של תושבות איכותיות. ייתכן גם שהוא חושב על הפעם הבאה (בעוד שלוש שנים) שתזמינו אותו...

איך מבדילים בין תושבות איכותיות לגרועות? ישנה שיטה פשוטה ובדוקה: השליכו את התושבות לדלי מים אם התושבות שוקעות במים אז הן איכותיות. הסיבה לכך היא שהתושבות האיכותיות כבדות יותר.


תיקון תריס חבל

ישנן שלוש בעיות, אשר מהוות את הרוב המוחלט של התקלות בתריסי חבל. מחיר סביר לתיקון שלושת תקלות אלו הנו 150-180 שקלים בלבד.

  • רצועה קרועה

  • שלב פלסטיק אשר יוצא ממקומו

  • שלב שבור

תיקון תריס חבל – רצועה קרועה

התקלה הנפוצה ביותר בתריס חבל היא רצועה קרועה. למרבה הפלא, יש כאלו שחוסכים על חשבונינו אפילו באיכות של הרצועה. ההבדל במחיר בין חבל איכותי לחבל גרוע הוא זניח ובכל זאת, לעיתים, הקבלן שבנה את הבניין העדיף לחסוף כמה שקלים ולהשתמש בחבל מאיכות גרועה.

מחיר סביר להחלפת החבל הוא 150-180 שקלים. אם יש לכם צורך בהחלפת חבל במספר תריסים אז כמובן שהעלות היא לא מכפלה של סכום זה במספר התריסים. החלפת חבל בתריס שני אמורה להוסיף על המחיר כ- 80 שקלים.

דוגמא: יש לכם בבית 3 תריסים בהם צריך להחליף את החבל. מחיר סביר יהיה 180 + 2*80 = 340 שקלים.

כנאי מקצועי מסביר על תיקון חבל בתריס גלילה

תיקון תריס חבל – שלבים שיוצאים מהמקום

כאשר שלבים יוצאים ממקומם הסיבה היא בד"כ התקנה לקויה. התריס מחובר לציר, עליו הוא מתגלגל באמצעות שתי רצועות. כאשר אחת הרצועות מתוחה יותר מהשנייה או שהציר עליו מתגלגל התריס אינו מאוזן - צפויות לנו תקלות בעתיד.

מחיר סביר לתיקון תקלות אלו הנו כ- 150-180 שקלים, כולל הכל.

טכנאי תריסים מסביר על גלגלים לתריסי הזזה

תיקון תריס חבל – שלב שבור

תקלה שלישית, אשר נפוצה אף היא, הנה שלב שבור. הקיץ החם מייבש את התריס ולאחר מספר שנים רב הוא פשוט נשבר. בעת התיקון מומלץ להחליף לא רק את השלב שנשבר, אלא גם את השלבים הסמוכים לו (בפרט אם זה בחלקו העליון של התריס).

מחיר סביר לתיקון תקלה זו הנו כ- 150-180 שקלים, כולל מחיר השלבים עצמם.

הנה טיפ נחמד, שיעזור לכם להבדיל בין שלות (מחזיקי תריסים) איכותיות מניילון לבין שלות פשוטות מפלסטיק:

 

איך בודקים שלות (מחזיקי שלבים) איכותיות


המלצות על מתקני תריסים

כולם יודעים להגיד לנו שכדאי לקחת רק בעלי מקצוע עם המלצות ולא ליפול על חאפרים. להגיד זה נורא קל. הבעיה היא שלא קל למצוא לקוחות שמוכנים להמליץ בחום על מי שתיקן את התריס שלהם. לרוב הלקוחות יש דווקא סיפורים לא נעימים על בעלי מקצוע שגבו מחיר מופקע על דברים פעוטים או על בעלי מקצוע שאמרו שחייבים להחליף את כל התריס ובדיעבד התברר שזה לא נכון... לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על מתקני תריסים אמינים לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מבעלי המקצוע שברשימה.


איך לא ליפול על מתקן תריסים חאפר?

כאשר פניתם לאדם, אשר מפרסם כי הוא מבצע תיקון תריסים בעלות נמוכה ביותר כגון: 40 שקלים, נצלו את ההזמנות ותקנו בעלות זו, תוך שאתם מוודאים כי, אכן, בסיום השרות, הנכם מוציאים 40 שקלים בלבד, ללא תוספות למינם. כדאי לעקוב מקרוב אחר תהליך התיקון. אל תאמינו אם יאמר לכם כי יש צורך להחליף את כל התריס. אם גילו של התריס נמוך מ - 15 שנה, ניתן לתקן אותו!

השיטה הקלאסית של מתקני תריסים חאפרים היא גרימת נזק במטרה להעלות את מחיר התיקון. מקרה אמיתי: ה"חאפר" הגיע לתקן רצועה קרועה. במקום לתקן את הרצועה בעלות סבירה, הוא גרם נזק בכוונה - הוא סובב את הציר לכיוון הנגדי ובכך שבר את הקפיץ, אשר מושך את הרצועה פנימה. לאחר-מכן הראה ללקוח כי הקפיץ שבור ויש לתקנו. על תיקון הקפיץ הוא גבה 250 שקלים. לידיעתכם, מחיר הקפיץ עצמו הוא כ- 25 שקלים בלבד!


שאלות נפוצות לדף זה

איפה אני מוצא מתקן תריסים מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של טכנאי תריסים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל תיקון של תריס, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת מתקני התריסים המומלצים באזורכם.

תריס חשמלי לא עובד, מה הסיבה?

אם התריס החשמלי בבית לא עובד, יכול להיות שמדובר ברצועה קרועה. במקרה זה עלות החלפת רצועת התריס לא תעלה בדך כלל יותר מ 250 ₪.

סיבה נוספת, שעלולה לגרום לתריס חשמלי לא לעבוד היא בעיה במנוע. במידה ויהיה צורך להחליף את המנוע, העלות תהייה גבוהה בהרבה. כ- 1200 ₪ לכל הפחות, תלוי בסוג המנוע.

תריס חשמלי לא עוצר, מה הסיבה?

תריס חשמלי, שלא עוצר ברוב הפעמים מבשר שיש בעיה במנוע. ייתכן וכיוון קל של מנוע התריס יפתור את הבעיה. אך אם לרוע מזלנו, המנוע הלך פייפן, יהיה עלינו להחליפו והעלות תצא די גבוהה - לכל הפחות 1200 ₪.

איך לבחור מנוע לתריס חשמלי?

שלושה שיקולים עיקריים מנחים אותנו בבחירת מנוע לתריס חשמלי:

1. המחיר - יש מנועים זולים ויש מנועים יקרים, וכמובן כמו בכל דבר - מחיר יקר יותר שווה איכות גבוהה יותר.

2. המותג - יש מותגים מוכרים וידועים, כמו למשל מנועי התריסים של חברת סומפי ויש מותגים של חברות סיניות למיניהן שאינן מוכרות כלל. נמליץ לא להסתכן ולבחור במותג לא מוכר, אלא לקנות רק מותג מוכר, שיש לו אבא ואמא מאחוריו, שידאגו לטפל בנו במקרה של תקלה.

3. התאמה למשקל התריס - חשוב להתאים את המנוע למשקל התריס. אם יש לנו תריס ששוקל 50 ק"ג למשל, רצוי לשים מנוע שיהיה מסוגל להרים עד 70 ק"ג ולא לשים מנוע, שמסוגל להרים בדיוק 50 ק"ג, כיוון שכך המנוע ישחק מהר יותר.
 

החלפת רצועה בתריס - כמה זה עולה?

התקלה הנפוצה ביותר בתריסים היא רצועה קרועה. מחיר סביר להחלפת רצועה קרועה הוא 150- 180 שקלים. אם יש לכם צורך בהחלפת רצועה במספר תריסים, החלפת חבל בתריס שני תעלה כ- 80 שקלים נוספים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק