מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון תריס גלילה

תריס גלילה היא מההמצאות שמפליאות בפשטותן – מושכים לצד אחד וזה עולה, מושכים לצד השני וזה יורד. לפני המצאת תריס הגלילה החשמלי, תריסי הגלילה הידניים היו ברירת המחדל והם עדיין מצויים בבתים רבים. תיקון תריס גלילה הוא לפעמים עניין פשוט כמו החלפה של רצועה שתוכלו לעשות בעצמכם, ולפעמים מסובך יותר כמו החלפת קפיץ או שלבים. לפניכם כל המידע החשוב על תיקון תריס גלילה - מוזמנים לגלול למטה מחייך


תיקון תריס גלילה

נפתח בהיכרות קצרה עם דרך הפעולה של התריס. כאשר התריס משוך למעלה עד הסוף, הוא למעשה מגולגל סביב גליל מתכת גדול, שמותקן בתוך ארגז התריס שלכם. הרצועה של התריס מחוברת אל גלגלת, "אַפַּרָט" בלשון המקצועית, וכאשר אתם מושכים ברצועה הגלגלת זזה ומזיזה איתה את גליל התריס, וזה מה שגורם לתריס לרדת או לעלות. כמו בכל אביזר מכאני גם החלקים של תריס הגלילה נשחקים לבסוף ומתעוררות תקלות שונות, חלקן תוכלו לתקן לבד ולחלקן תצטרכו להזמין מתקין.

 תריס גלילה בזמן תיקון

החלפת רצועה או גלגלת קפיץ

התקלה הנפוצה ביותר בתריסי הגלילה היא רצועת תריס שנקרעת, והרבה פעמים היא בכלל מעידה על בעיה נוספת - גלגלת קפיץ שבורה.  

למה זה קורה?

באופן פשוט למדי – הרצועה נקרעת בגלל בלאי טבעי. בנוסף, לפעמים הקפיץ לא עובד בצורה תקינה כך שהרצועה לא יושבת בדיוק על הגלגלת, ובכל משיכה של התריס הרצועה נשרטת קצת עד שלבסוף נקרעת. אם זה המצב, תצטרכו להזמין איש תריסים שיחליף את גלגלת הקפיץ.

הסיבה העיקרית לשבירה של הגלגלת גם היא בלאי טבעי. יכול להיות שבגלל רטיבות בקירות שתגרום לקפיץ להחליד, הבלאי יקרה מהר הרבה יותר. סיבה אחרת היא שבעת ההתקנה של הקפיץ המתקין מתח את הרצועה יותר מדי ויש לחץ יתר על הקפיץ.

איך מתקנים?

החלפת רצועה בתריס גלילה היא עבודה פשוטה יחסית, ואם אתם בעלי ידיים טובות תוכלו לבצע אותה בעצמכם. קנו רצועה מתאימה בחנות כלי עבודה ב15 ₪ בערך ועקבו אחרי המדריך שלנו. אם אין לכם את הרצון או היכולת לתיקון תריס גלילה נוסח עשה זאת בעצמך, אל דאגה, מדובר בעבודה פשוטה וזולה שכל איש תריסים יודע לעשות. 

בעיה שיכולה להתגלות בעת החלפה של רצועה היא גלגלת קפיץ שבורה. אם איש תריסים מחליף את הרצועה, הוא יעלה על זה בעצמו. אם אתם עושים זאת בעצמכם, תסתכלו על גלגלת הקפיץ וסובבו אותה. אם נראה שהיא יצאה מהמקום או שהיא מסתובבת "על ריק", אתם זקוקים להחלפת גלגלת, ומומלץ לפנות את הדרך לאיש תריסים מקצועי.

כמה זה עולה?

החלפת רצועה בתריס גלילה עולה 200 ₪ - 250 ₪ בממוצע. לחלון נוסף המחיר אמור לעלות בממוצע 100 ₪. אם הגישה לתריס בעייתית, או שמדובר בחלון גדול מהרגיל, המחירים של תיקון תריס הגלילה יכולים להגיע ל350 ₪ ואף ל-450 ₪, תלוי ברמת המורכבות או בגודל.

תיקון גלגלת קפיץ שבורה עולה בממוצע בין 350 ₪ ל-400 ₪.

 רצועת תריס גלילה

תיקון שלבים שבורים בתריס גלילה

תקלה נפוצה אחרת בתריסי הגלילה היא שבירה של שלבי התריס.

למה זה קורה?

בדרך כלל, החוליה החלשה תהיה השלב שבראש התריס, זאת בגלל העומס שיש לו בהחזקת כל השלבים האחרים. בנוסף, בגלל שהתריסים עשויים פלסטיק הם מתייבשים לאורך השנים עד כדי שבירה.

איך מתקנים?

החלפת שלבים בתריס גלילה היא עבודה יחסית מורכבת שכדאי לתת לבעל מקצוע לעשות. איש התריסים יצטרך לפתוח את מנגנון התריס, לנתק את התריס ולהוציא את השלב השבור ולהתקין שלב חדש במקומו.

כמה זה עולה?

החלפה של שלב אחד בתריס בגודל סטנדרטי צריכה לעלות 300 – 400 ₪. במקרה שהגישה בעייתית או שהחלון גדול, המחיר של תיקון תריס הגלילה יכול להגיע גם ל-500 ₪.

לפני שמזמינים בעל מקצוע לתיקון תריס גלילה, מומלץ למדוד את הרוחב של השלבים ולשלוח אותו לבעל המקצוע יחד עם תמונה של התריס לפני שהוא מגיע לבצע את תיקון התריס, כך שיוכל להכין את השלבים החדשים מראש ולא תצטרכו לשלם על שני ביקורים.

 תריס גלילה עם שלבים שבורים

החלפת תריס גלילה

אם נשברו לכם כמה שלבים, זה סימן שהתריס הנוכחי עשה את שלו, וגם שאר השלבים ישברו בקרוב. לכן ההמלצה שלנו היא כבר להחליף את התריס כולו. חוץ מזה, אם אתם גרים בדירה ישנה, יש סיכוי שהתריס שלכם ישן במיוחד והשלבים שלו כבר לא מיוצרים, ואפילו רק אם שלב אחד נשבר איש התריסים יבשר שאין ברירה אלא להחליף את התריס כולו.

כמה זה עולה?

החלפת תריס גלילה היא עסק מסובך יותר ועולה בהתאם - כ700 ₪ לחלון סטנדרטי של מ"ר. נוסף לכך, יש כמה דברים נוספים שיכולים לגרום לעלייה במחיר של תיקון תריס הגלילה – תריס גדול מהרגיל, גישה בעייתית לתריס או טיפול בארגז התריס על מנת למנוע תקלות עתידיות. כל אחד מאלה יכול לגרור איתו תוספת של 400-300 ₪ במחיר, כך שמחיר סופי של החלפת תריס במקרים כאלה נע בין 1,200 ₪ ל-1,800 ₪, תלוי בכמות הבעיות ובקושי העבודה.

כוכב חשוב לדעת

חלק מהתריסים מגיעים עם שלבים עודפים, מה שאומר שגם אם השלב העליון נשבר לא תצטרכו להתעסק עם החלפה או תיקון של תריס הגלילה.


תיקון תריס גלילה תקוע

התריס נתקע באמצע הדרך למטה ומסרב להמשיך, לא למטה ולא למעלה.

למה זה קורה?

אפשרות סבירה שאחד השלבים יצא מתוך המסילה שלו. בדרך כלל במקרה הזה אפשר לראות שהתריס עצמו עקום.

איך מתקנים?

מה שצריך לעשות זה פשוט לנסות להרים בעצמכם את התריס מהחלק הגבוה יותר של האלכסון, לדחוף אותו כלפי מעלה ולנסות להחזיר את השלבים לתוך המסילה. לא הצלחתם? אפשר לקרוא לבעל מקצוע שיעשה זאת, ואולי יעלה על בעיה יסודית יותר.

 תריס גלילה שיצא מהמסילה

תיקון תריס גלילה שלא יורד

אתם מושכים ברצועה וקוראים ברל'ה ברל'ה אבל התריס הביישן מסרב לצאת מתוך הארגז.

למה זה קורה?

אפשרות סבירה היא שהמעצורים ("סטופרים", העיגולים הקטנים שנמצאים באחד השלבים התחתונים של התריס), שתפקידם למנוע מהתריס להיבלע בתוך ארגז התריס, נשחקו.

איך מתקנים?

במקרה כזה כדאי להזמין איש תריסים. איש התריסים צריך לשחרר את הרצועה כדי לתת לתריס לרדת ולצאת מתוך הארגז, ואז הוא יחליף את המעצורים.

כמה זה עולה?

250-200 ₪.

 מעצורים של תריס גלילה

תיקון תריס גלילה שלא עולה

למה זה קורה?

בדרך כלל הבעיה נובעת מרצועה קרועה או גלגלת קפיץ שבורה. בנוסף, יכול להיות שהרצועות הפנימיות של התריס, שאחראיות על גלגול התריס, קרועות. בכל אופן, כדאי לקרוא לאיש תריסים שיטפל בגורם הסורר.


איך נמנע תקלות בתריס גלילה?

אחת שימון – כדי שתריס ירד בצורה חלקה בתוך המסילה, מומלץ לשמן בעדינות את החלק העליון של המסילה בעזרת ספריי שמן. שימו לב לא להגזים עם הכמות, כי יותר מדי שמן יספוח אליו לכלוך שיביא לתקלות לא רצויות.

שתיים משיכה – כאשר מרימים את התריס, לקראת הסוף כדאי למשוך יותר בעדינות כדי לא לשבור את המעצורים. 


אנשי תריסים מומלצים לתיקון תריס גלילה

אז אחרי שהרמנו את התריס מעל תיקון תריס גלילה, אפשר לשוב ולהנות מאור השמש. כדי להבטיח שתיקון תריס הגלילה ייעשה כמו שצריך, כדאי להזמין איש תריסים אמין ואיכותי. בדיוק לשם כך יצרנו לכם במידרג רשימה של אנשי תריסים מומלצים לתיקון תריס גלילה, כולם מדורגים על פי חוות דעת אמתיות של לקוחות.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה להחליף תריס גלילה?

החלפה של תריס גלילה תתחיל בסביבות ה700 ש"ח, ויכולה גם להגיע לסביבות 1,200 ועד 1,800 ש"ח, תלוי בגודל החלון, בגישה אל ארגז התריס, ובטיפול שצריך לעשות בארגז התריס. 

כמה עולה החלפת קפיץ לתריס גלילה?

החלפת גלגלת קפיץ לתריס גלילה עולה בסביבות 350 ש"ח - 450 ש"ח. 

למה תריס הגלילה שלי לא יורד?

סביר להניח שמעצורים נשחקו, והתריס נתקע בתוך ארגז התריס. כדאי לקרוא לאיש תריסים מומלץ שיתקן לכם את תריס הגלילה.

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק