מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון חלון ממ"ד

כולנו מכירים את זה – חלון הממ"ד כבר לא נפתח ונסגר כמו פעם, אבל התיקון נראה חסר משמעות ומתעכב עוד ועוד. הבעיה היא שתיקון חלון ממ"ד הוא לא משהו שכדאי לדחות, כי כשאנחנו צריכים את הממ"ד בזמני חירום - בעיה קלה בחלון יכולה לגרום לחדר להיות פחות מוגן.  כאן נסביר מהן הסיבות העיקריות לתיקון חלון ממ"ד, איך נטפל בהן וכמה כל זה הולך לעלות לנו. שיהיה בהצלחה, ושלא נצטרך ;) 


תיקון חלון ממ"ד לעומת תיקון חלון רגיל

תיקון חלון ממ"ד שונה מתיקון של כל חלון אחר בבית. ראשית, חלון ממ"ד צריך להיות אטום וחזק הרבה יותר מחלון רגיל, וזאת כדי למנוע חדירת טילים, גזים מסוכנים ודברים משמחים אחרים... חשוב לדעת ששום חלון, גם לא חלון ממ"ד, לא יכול למנוע כניסת גזים במאה אחוז, אבל כל עוד החלון תקין הוא יעשה את העבודה בצורה טובה. חלון ממ"ד נאטם על ידי גומיות שמורכבות על מסגרת החלון בעת התקנתו. כאשר סוגרים את כנף החלון (החלק שנפתח ונסגר), היא נצמדת לגומיות ואוטמת היטב את החדר.

מה שכן, זכרו לאוורר את החדר בשגרה, כדי שגז ראדון שנמצא בקיר הבטון לא יעלה על ריכוזים גבוהים מדי.

בנוסף, הזכוכית ממנה עשוי חלון הממ"ד צריכה להיות חזקה יותר מזכוכית רגילה כדי שלא תישבר במקרה והחלון יפגע על ידי דבר מה. כתוצאה מכך, חלון ממ"ד הוא כבד פי כמה מכל חלון אחר – בעוד חלון רגיל שוקל כ-4 קילו, חלון ממ"ד שוקל 20 קילו ויותר. הכובד והמאסיביות של החלון הם הגורמים העיקריים לתקלות שלו, שכן הם מאיצים את הבלאי של חלקי החלון השונים שצריכים לשאת במשקל הכבד.

בניגוד לחלון רגיל שאת חלקיו אפשר למצוא בכל מקום, להשיג חלקים חדשים לחלון ממ"ד זה  קצת יותר קשה. אם לא ידעתם, רוב חלונות הממ"ד בישראל מיובאים דווקא מחו"ל, וישנם עשרות דגמים שונים. לכן במקרה שיש צורך בהחלפת חלקים בחלון ממ"ד, לפעמים יהיה קשה לבעל המקצוע להשיג בדיוק את החלק המבוקש.

 תיקון חלון ממ"ד

 

 

 


תיקון חלון ממ"ד רגיל ותיקון חלון ממ"ד דריי קיפ

ישנם שני סוגים של חלונות ממ"ד – חלון ממ"ד רגיל וחלון ממ"ד דריי קיפ. שני החלונות דומים מאוד אחד לשני, אך ההבדל ביניהם טמון במנגנון פתיחת החלון. בעוד שחלון ממ"ד רגיל יכול להיפתח בצורה אופקית בלבד, חלון דריי קיפ יכול להיפתח גם אופקית וגם מהחלק העליון של החלון כלפי מטה. כלומר, בחלון רגיל אנחנו במצב של "או הכל או כלום" – או שהחלון פתוח או שהוא סגור. לעומת זאת, חלון דריי קיפ נוח יותר לשימוש כיוון שניתן לפתוח אותו בצורה חלקית, מה שתורם גם לחיסכון במקום בחדר. בדיוק מסיבה זו, יותר ויותר אנשים נוטים לעבור להתקנת חלונות דריי קיפ בחדרי ממ"ד.

למרות השוני בין החלונות, גם בחלונות ממ"ד רגילים וגם בחלונות דריי קיפ סוגי התקלות ותהליך תיקון החלון יהיה, למעט מקרים ספציפיים, כמעט זהה.

 חלון דריי קיפ

 


תיקון חלון ממ"ד – תקלות נפוצות

תיקון ידית בחלון ממ"ד

אחת התקלות הנפוצות בחלונות ממ"ד היא ידית חלון שבורה. למה זה קורה בכלל? התשובה היא, כמו ברוב התקלות אותן נפרט, היא כובד חלון הממ"ד. כדי לפתוח ולסגור את החלון, הידית צריכה להזיז את כל משקל החלון – עסק לא כל כך פשוט בשביל ידית קטנה... כתוצאה מכך, הבלאי של הידיות גבוה יחסית והן נשברות בקצב מהיר.

סיבה נוספת שיכולה לגרום לידיות להישבר, היא סגירה לא נכונה של החלון. כאשר סוגרים ונועלים את החלון, הידית צריכה להיות מופנית כלפי מטה וכאשר פותחים את החלון יש להעביר אותה למצב מאוזן. הרבה פעמים מנסים לפתוח את החלון כאשר הידית לא ישרה לגמרי, וזה פוגע במנגנון הנעילה של החלון ושובר את הידית.

בכל מקרה, אם הידית בחלון הממ"ד שלכם נשברה כנראה ואין ברירה אלא להחליף אותה באחת חדשה. לפעמים אפשר להחליף רק את החלק הבעייתי שנהרס בתוך הידית, אבל כמעט בכל המקרים יהיה פשוט וזול יותר להחליף לידית חדשה לגמרי

תיקון צירים שבורים בחלון ממ"ד

בכל חלון יש שני צירים -  עליון ותחתון, שמחברים אותו למסגרת ואחראיים על התנועה של החלון. הצירים הם החלקים העדינים ביותר בחלון, שכן על אף שהם קטנים וצדדיים, הם נדרשים לשאת משקל של 20 ק"ג בממוצע לחלון. בדומה לידיות, גם כאן משקל חלון הממ"ד הוא הגורם העיקרי לתקלות בצירים, והבלאי שלהם מהיר מאוד. למעשה, בדך כלל צירים בחלון ממ"ד שורדים פחות מעשר שנים ובחלון דריי קיפ הצירים אפילו עדינים יותר ונהרסים במהירות רבה יותר.

גם בחלון ממ"ד רגיל וגם בחלון ממ"ד דריי קיפ, כאשר ישנה תקלה בצירים לא ניתן לתקן אותם ויש להחליף אותם בחדשים. בחלון ממ"ד רגיל מומלץ להחליף את שני הצירים, העליון והתחתון, ואילו בחלון דריי קיפ לעיתים ניתן יהיה להסתפק בהחלפת הציר התחתון בלבד, שכן העליון בדרך כלל פחות בשימוש. 

 תיקון צירים בחלון ממ"ד

תיקון חלון ממ"ד תקוע

כמו שכבר בטח ניחשתם, אם חלון הממ"ד שלכם נתקע הסיבה לכך היא כנראה משקלו הרב של החלון. היות וחלון הממ"ד כבד כל כך, לפעמים הוא שוקע בתוך המסגרת שלו ופשוט נתקע. במקרה כזה תיקון החלון עלול להיות מורכב, שכן כדי לחלץ את החלון צריך לפרוץ אותו ולדאוג לא להרוס שום דבר אחר בדרך... שימו לב כי פעולה זו דורשת מיומנות רבה, ולכן לא כל בעלי המקצוע מבצעים תיקון זה. 

תיקון זכוכית שבורה בחלון ממ"ד

זכוכית בחלון ממ"ד צריכה להיות חזקה ועמידה במיוחד וככל הנראה תישבר רק אם החלון כולו ייפול. לכן, תיקון של זכוכית בחלון ממ"ד יהיה דבר נדיר מאוד, שגם אותו לא כל בעלי המקצוע עושים. אם זכוכית חלון הממ"ד שלכם נשברה, המלצת בעלי המקצוע היא להחליף את החלון כולו, וכאן כבר מדובר על עסק לא זול - החלפת חלון ממ"ד תעלה כ-2,000 ₪ ומעלה, תלוי בגודל החלון ומורכבות העבודה. 


מחיר תיקון חלון ממ"ד

מלבד החלפה של החלון, שיכולה להיעשות רק על ידי מתקין מורשה, כל תיקון בחלון ממ"ד נמצא בטווח המחירים של 600-300 ש"ח, כפי שתוכלו לראות במאמר מפורט אחר שכתבנו.


מתקני חלונות ממ"ד מומלצים

תיקון חלון ממ"ד הוא עסק מורכב ולא כל כך זול, ולפעמים עלול להיות קשה למצוא בעל מקצוע איכותי ואמין שיעשה את העבודה לשביעות רצונכם. בדיוק בשביל זה, הכנו עבורכם רשימה של מתקני חלונות ממ"ד מומלצים, עם חוות דעת וציונים מלקוחות קודמים. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

איך לשחרר חלון ממ"ד תקוע?

אם חלון הממ"ד שלכם נתקע לא מומלץ להיעזר בכוח כדי לפתור את הבעיה. כדי לשחרר את החלון צריך לפרוץ בעדינות את מנגנון הנעילה שלו, לא משהו שכל אחד מאיתנו יודע לעשות :)  לכן, כדאי מאוד להיעזר במתקן חלונות ממ"ד מומלץ ואמין כדי שיציל לכם את החלון.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק