מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון תריס גלילה חשמלי

תריס הגלילה החשמלי נתקע לכם באמצע? תיקון תריס גלילה חשמלי זה עולם ומלואו: במקרה הטוב הוא יסתכם בהחלפת רצועה ובמקרה הרע תחליפו את המנוע. אבל אל חשש, כאן ריכזנו עבורכם את כל הפרטים על תיקון תריס גלילה חשמלי, איך מתקנים וכמה זה עולה - כדי שלא תצטרכו לעשות לימבו כל פעם לפני שאתם יוצאים למרפסת  קריצה


תיקון תריס גלילה חשמלי - תקלות במנוע

תריס הגלילה החשמלי הפך לסוג של סטנדרט בבתים חדשים בישראל וכמו כל מוצר חשמלי, גם תריס הגלילה יכול להביא איתו תקלות. אם למשל המנוע שלכם הלך, חשוב שתדעו שזה ממש נפוץ – מנוע תריס גלילה חשמלי הוא מוצר שלא מחזיק יותר מעשר שנים, ולפעמים גם לא חמש. כאן אספנו עבורכם את התקלות הנפוצות ביותר בתריס גלילה חשמלי שקשורות במנוע. בשלב הזה, אנחנו נכתוב את מחירי תיקון התקלות שאינן קשורות במנוע. המחירים לתקלות במנוע ממש בסוף העמוד, מוזמנים להציץ מחייך 

יאללה, תחממו מנועים, אנחנו מתחילים: 

 

תיקון תריס גלילה חשמלי שמקצר

תיקון טוחן אשפה  אם אתם לוחצים על מתג התריס או על כפתור ההפעלה בשלט והוא לא מציית לכם,יכול להיות שהתריס מקצר. זה קורה בגלל ששלב אחד זז מהמקום והתחכך עם הכבל החשמלי של המנוע. 

וי בחלק מהמנועים (סומפי למשל) אפשר להחליף את החוט עצמו* אולם ברוב המנועים לא תהיה ברירה אלא להחליף את המנוע כולו. אם קרה שהמנוע בסדר גמור והבעיה היא במתג או בחיבור לחשמל, תצטרכו לפנות לחשמלאי.

כוכבית הדבר תלוי גם איפה בדיוק הכבל נחתך – אם מדובר במקום רחוק יחסית מהמנוע, איש מקצוע מנוסה יוכל לחתוך את החלק החשוף ולגלף מחדש את החוט, ובכך לחסוך את החלפת הכבל או המנוע.

מחיר מחירים

מחיר החלפת חוט פנימי במנוע תריס גלילה חשמלי נע בין כ- 600-500 ₪. 

תריס גלילה חשמלי מקצר

 

 

תיקון תריס גלילה חשמלי שיורד לבד

תיקון טוחן אשפה  התריס החשמלי כאילו קיבל חיים משלו – אתם לוחצים על "עצירה" אבל הוא פשוט מחליק מטה בלי שום הודעה מראש. התריס לא מציית כי גלגלי השיניים של המנוע שתפקידם להוריד את התריס באיטיות כבר שחוקים, והוא פשוט נופל. 

וי לצערנו אי אפשר להחליף רק את גלגלי השיניים, ותצטרכו להחליף את המנוע כולו.

תריס אור משוך

 

תיקון תריס גלילה חשמלי שלא עוצר או נתקע

תיקון טוחן אשפה  אם אתם לוחצים על כפתור ההורדה או העלייה ולוחצים עצור אבל התריס מסרב לעצור וממשיך כאילו אתם ממשיכים ללחוץ (ולא נופל כמו בתקלה הקודמת). לחלופין התריס פשוט נתקע באמצע הדרך בלי שאמרתם לו. במקרה הזה, המנוע יצא מכיוון, כלומר לא קרא נכון את האותות שאתם שולחים לו מהמתג או מהשלט ולכן הוא מתנהג ככה.

וי כיוון המנוע מחדש בעזרת טכנאי תריסים. אם במקרה התריס שלכם עובד על שלט, תוכלו לבקש מטכנאי התריסים לנסות ולהדריך אתכם בטלפון כיצד לכוון את המנוע בעצמכם.

ראו את אלימלך טכנאי תריסים מומלץ, מסביר איך לכוון תריס מחדש:

מחיר מחירים

מחיר כיוון תריס גלילה חשמלי נע בין כ- 350-250 ₪.

 

תיקון תריס גלילה חשמלי שמרעיש

תיקון טוחן אשפה  במקרה שתריס גלילה חשמלי מרעיש - יש שני סוגי רעשים שתשמעו:

אחד התריס מרעיש בזמזום כל פעם שמפעילים אותו. במצב כזה, המנוע "משתעל" ובעצם מראה לנו שהוא הולך למות לא עלינו. סוג הרעש הזה קורה בדרך כלל כי יש בעיה חשמלית במתג התריס או בחיבורים ללוח החשמל.

מספר שתיים  התריס חורק בעת עלייה או ירידה וזה קורה בגלל שאחד משלבי התריס יצא מהמקום ושורט את המסגרת. סיבה נוספת בגללה התריס חורק היא, שהתריס מתחכך בתקרת הארגז או שהלאגר - אחד מגלגלי השיניים החיצוניים, נשבר.

וי איך תתקנו?

אחד במקרה של תריס מזמזם, מומלץ להחליף את מנוע התריס. אם הבעיה היא אכן בעיית חשמל יש להזמין חשמלאי שיאתר את מקור הבעיה ויטפל בה.

מספר שתיים  במקרה של תריס חורק יש כמה פתרונות. אם מדובר באחד השלבים, טכנאי התריסים פשוט יוציא אותו (אל תדאגו, יש כמה שלבים ספייר בכל תריס). אם זה עניין של חיכוך הוא יכוון מחדש את המנוע ואם זה הלאגר הוא יחליף את הלאגר.

מחיר מחירים

מחיר החלפת מתג לתריס או טיפול בבעיית חשמל נע בין כ- 400-300 ₪

 

תיקון תריס גלילה שעובד לאט

תיקון טוחן אשפה  במקרה הזה, אתם שמים לב שהתריס לא מתפקד כרגיל והוא יורד ועולה באיטיות משהו. זה קורה, כי מנוע התריס הולך ונשחק. זה גם יכול להיות בגלל מנוע שהותקן ולא היה מספיק חזק לשאת את התריס כמו שצריך. ראו כאן על התאמת מנוע לתריס חשמלי.

וי כאן לא תוכלו לברוח מהחלפת המנוע.


תיקון תריס גלילה חשמלי - תקלות אחרות

תריס גלילה חשמלי לא מפסיק לעבוד רק בגלל תקלות במנוע. יש עוד תקלות שבגללן הוא יגרום לנו לעשות לימבו למרפסת. כאן ריכזנו לכם את סוגי התקלות הנפוצות שאינן קשורות במנוע. 

 

תיקון תריס גלילה חשמלי שתקוע למעלה או למטה

תיקון טוחן אשפה  במקרה הזה יש שני מצבים:

אחד התריס תקוע אבל המנוע משמיע רעש של פעילות. במקרה הזה, רצועת התריס נקרעה - עניין של בלאי טבעי של כל כמה שנים, או שהואל תקול או שהגליל שעליו יושב התריס, התנתק ויצא מהמקום.

מספר שתיים התריס לא עולה או יורד והמנוע דומם. במקרה הזה, המנוע שבק חיים וזה קורה בגלל שיש תקלת חשמל כלשהי במתג או בחיבורים ללוח החשמל.

וי איך תתקנו? 

אחד  במקרה שהמנוע תקוע ומשמיע רעש, צריך להחליף את רצועת התריס. אם הבעיה היא בואל יש להחליף אותו.

מספר שתיים  במקרה שהתריס תקוע והמנוע דומם, כנראה שתצטרכו להחליף את מנוע התריס. אם הטכנאי בדק וגילה שהמנוע בסדר ומדובר בבעיית חשמל, תצטרכו לקרוא לחשמלאי לצורך החלפת המתג או תיקון החיבורים.

מחיר  מחירים 

מחיר החלפת רצועה בתריס גלילה חשמלי נע בין כ- 300-250 ₪.

מחיר החלפת ואל בתריס גלילה חשמלי נע בין כ- 800-600 ₪.

רצועה קרועה בתריס גלילה חשמלי

 

תיקון תריס גלילה חשמלי עם שלבים שבורים

תיקון טוחן אשפה  שלבים שבורים, זו תקלה שבעיקר מתרחשת בתריסים מפלסטיק שנחשבים עדינים יחסית, אבל לא רק. כנראה שמישהו (ולא נפתח פה בסבב האשמות) המשיך ללחוץ על הכפתור למרות שהיה חפץ בדרך לתריס, ולכן השלבים נשברו או התעקמו.

וי במקרה כזה צריך להחליף את השלבים השבורים. בדרך כלל בתריסים יש כמה שלבים ספייר בדיוק בשביל המקרה הזה. אם אין מספיק שלבים טכנאי התריסים יצטרך לחתוך לכם שלבים חדשים (בהתאם לאורך התריס שלכם) מה שגם קצת ייקר את כל הסיפור.

מחיר  מחירים

מחיר החלפת שלושה שלבים או פחות בתריס גלילה חשמלי הוא 350-250 ₪, במקרה שלא צריך לפרק את התריס. אם יש צורך בשלבים נוספים או שצריך לפרק את התריס המחיר יהיה 500 ₪ וגם יותר, תלוי במספר השלבים, בסוג התריס ובגודלו.

תריס גלילה עם שלבים שבורים

 

תיקון תריס גלילה חשמלי שיצא מהמקום

תיקון טוחן אשפה חלק מהתריס או כולו יצא מהמסילה. כנראה שהתריס התעקם כי משהו חסם את דרכו של התריס והוא המשיך לרדת, או שאחד מהחלקים הפנימיים שמקבעים את התריס למסילה התנתק.

וי קודם כל, חשוב שתדעו סימן קריאה  לא מומלץ לגעת בתריס או לנסות לפתור את הבעיה לבד – דבר כזה עלול לגרום נזק נוסף לתריס או לגרום לו להשתחרר לגמרי מהמסילה. טכנאי התריסים יגיע ויחזיר את התריס למקום, ואם נשברו או התעקמו שלבים הוא יחליף אותם.

מחיר  מחירים

מחיר תיקון תריס גלילה חשמלי שיצא מהמקום מתחיל ב600-500 ₪ ועולה ככל שהתריס גדול יותר ודורש עוד עובדים וזמן.

תריס גלילה חשמלי - שלבים שבורים
 

תיקון תריס גלילה חשמלי - מחירי תקלות מנוע

שימו  -  מחיר החלפת מנוע לתריס חשמלי כולל את מחיר התריס ומשתנה לפני שני גורמים עיקריים: גודל המנוע, שאותו כדאי להתאים לגודל התריס בעזרת איש תריסים, ויצרנית המנוע.

מחיר מחיר החלפת מנוע לתריס גלילה חשמלי 40 ק"ג הוא 900-800 ₪

מחיר מחיר החלפת מנוע לתריס גלילה חשמלי 80 ק"ג הוא ₪1,400-1,200

מחיר מחיר החלפת מנוע לתריס גלילה חשמלי 160 ק"ג הוא 1,800-1,600 ₪

גם המותג משפיע על המחיר. לדוגמא מנוע של חברת סומפי, הנחשבת האמינה ביותר בשוק, יעלה לכם 500-400 ₪ יותר מהמחיר שציינו.

כוכבית מחיר בסיסי של ביקור טכנאי תריסים הוא 300-250 ₪, חלק מהטכנאים יגבו את התשלום הזה על עצם ההגעה (זמן, דלק, חנייה) גם אם לא נעשתה בפועל עבודה.


אנשי מקצוע מומלצים לתיקון תריס גלילה חשמלי

בדרך כלל אומרים שהכרת הבעיה היא השלב הראשון של הפתרון - מקווים שעשינו זאת בהצלחה, גם בתיקון תריס הגלילה החשמלי שלכם. אם אתם מחפשים בעל מקצוע שיעזור לכם לסיים גם את השלב הבא, אספנו עבורכם רשימה של בעלי מקצוע מומלצים לתיקון תריס גלילה חשמלי. כולם מומלצים ומדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמתיים. שיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה תיקון תריס גלילה חשמלי?

תלוי בתקלה, תיקון תקלה פשוטה בתריס גלילה חשמלי (החלפת רצועה, החלפת לאגר, החלפת מתג הפעלה, החלפת שלבים בודדים) יעלה 400-300 ש"ח, ואילו תיקון תקלה רצינית כמו החלפת ואל או מנוע יכול לעלות 800 ש"ח ולהגיע גם ל1,600 ש"ח, תלוי בגודל התריס. 

כמה עולה החלפת מנוע לתריס גלילה חשמלי?

מחיר החלפת מנוע לתריס גלילה חשמלי נקבע בהתאם לגודל התריס, ככל שהתריס גדול יותר, ככה יהיה צורך במנוע גדול וחזק יותר. לדוגמא התקנת מנוע לתריס גלילה חשמלי במשקל 40 ק"ג תעלה 900-800 ש"ח, ואילו למשקל 80 ק"ג המחיר יקפוץ ויגיע ל1,400-1,200 ש"ח, וכן הלאה. כמו כן, אם תרצו לקנות מנוע של חברת יוקרה, דוגמת סומפי, המחיר יעלה בעוד כמה מאות שקלים.

תריס גלילה חשמלי תקוע למעלה - מה אפשר לעשות?

כאשר תריס גלילה חשמלי לא יורד למרות שלוחצים על כפתור הירידה יכולות להיות כמה סיבות לכך. אם המנוע משמיע רעש פעילות, זה סימן טוב - המנוע עובד וכנראה רצועת התריס פשוט התנתקה. אם לא יכול להיות שהמנוע כבר עשה את שלו, או לחלופין שפשוט יש בעית חשמל במתג ההפעלה או בחיבורים שלו ללוח. כאשר מזמינים טכנאי חשוב שיוודא את כל האופציות האלה לפני שהוא גוזר עליכם החלפת מנוע.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק