מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת שלבים בתריס

אז אחד השלבים בתריס שלכם החליט להתעקם ולצאת מהמקום. מעצבן, נכון? רגע לפני שאתם מחליטים לקנות תריס חדש, שווה לבדוק אם אפשר לצמצם את הנזק ולהחליף רק את השלב הסורר. אז מה עושים כשצריך להחליף שלב בתריס? מה זה שלות (shalot) בכלל? וכמה כל זה הולך לעלות לנו? כל התשובות בהמשך.

 החלפת שלבים בתריס

 


החלפת שלבים בתריס – מה צריך לדעת?

קודם כל, חשוב לדעת כי אופן החלפת שלב התריס ומחיר התיקון תלויים בסוג התריס שלכם ובסוג השלב עצמו. בכל מקרה בטח תשמחו לדעת שלא משנה איזה סוג תריס או שלב יש לכם, התיקון לרוב יהיה פשוט יחסית ומחירו לא יקר. בהמשך נסביר על אופן התיקון בכל אחד מסוגי התריסים הנפוצים – תריס חשמלי, תריס הזזה ותריס גלילה (ואם אתם כבר סקרנים ורוצים לדעת מה זה שלות – מוזמנים לקפוץ לפסקה 2 על תריסי הזזה).


החלפת שלבים בתריס חשמלי

בבמידה ויש לכם תריס חשמלי בבית, כנראה שתאלצו לשלם קצת יותר עבור החלפת שלבים. הצד החיובי הוא ששלבים בתריסים חשמליים נוטים להתקלקל פחות אז לא תצטרכו להתעסק יותר מדי עם תיקונים נוספים בעתיד (תקלות במנוע, לעומת זאת, זה כבר סיפור אחר...).

 החלפת שלבים בתריס חשמלי

מתי צריך להחליף שלבים בתריס חשמלי?

בתריס חשמלי השלבים העליונים הם אלו שנושאים במשקל של כל שאר השלבים הנמוכים מהם. לכן הרבה פעמים נוצר מצב בו השלב השני או השלישי נופלים מעט, בגלל בלאי טבעי הנובע מכוח המשיכה, מה שיוצר נתק בין השלבים. התוצאה - השלב מתעקם ויוצא מהמקום.

החלפת שלבים בתריס חשמלי

לרוב, כאשר מתקינים תריס חשמלי חדש מקבלים יחד איתו 2-3 שלבים עודפים. אם תהיתם למה הם מיועדים, זה בדיוק הזמן להוציא אותם, כי תפקידם הוא להחליף שלבים ישנים שנהרסו. עם זאת, חשוב לדעת שזו תקלה שלא תוכלו לתקן לבד, ועליכם לקרוא לבעל מקצוע כדי שיתקין את השלב עבורכם.

מחיר ביקור כזה, הכולל תיקון בלבד, יעלה לרוב בין 200-250 שקלים. ומה קורה אם צריך להחליף שלבים נוספים? במקרה כזה, כל שלב נוסף יעלה 100-150 ₪ נוספים. שימו לב - אם זו לא התקלה היחידה, או ששלבי התריס יצאו כבר מספר פעמים מהמקום ייתכן שתיאלצו להחליף את כל התריס. במצב כזה המחיר יכול לעלות לכמה אלפי שקלים, ותוכלו לקרוא על זה בטיפ שלנו על תיקון תריס חשמלי.


החלפת שלבים בתריס הזזה

 החלפת שלבים בתריס הזזה

מתי צריך להחליף שלבים בתריס הזזה?

תריס הזזה רגיש מאוד לפגעי מזג האוויר, יותר מאשר תריסים אחרים. הסיבה לכך היא שהתריס חשוף לשמש ולרוחות בכל רגע נתון, אשר גורמים להתבלות מהירה יחסית של התריס. חשוב לציין שבמקרה כזה, כמעט תמיד לא שלבי התריס עצמם הם שנהרסים. לאחר כ-15 שנים בממוצע, החיבורים בין שלבי התריס למסגרת, בשפה צחה - השלות, מתחילים להתבלות ולהתפורר ואין ברירה אלא להחליף אותם.

בנוסף, כמו הרבה דברים אחרים שיש לנו בבית, גם תריס הזזה עלול להיהרס כתוצאה משימוש לא נכון. למשל, הזזת התריס כאשר השלבים פתוחים יכולה להרוס את התריס ולשבור אותו.

החלפת שלבים בתריס הזזה

כפי שציינו, שלבי התריס לרוב לא אמורים להיהרס, ולכן התיקון של השלבים יהיה לרוב פשוט יחסית, וידרוש רק החלפה של השלות. במקרה כזה, מחיר של החלפת שלות בחלון בגודל מטר רבוע יעלה כ-300 ₪. אם בכל זאת יש להחליף את שלבי התריס עצמם, מחיר התיקון יהיה תלוי בכמות השלבים שיש להחליף וינוע בין 250 ₪ להחלפת שלבים בודדים ועד 600 ₪ להחלפת שלבים במטר רבוע של חלון.

 


החלפת שלבים בתריס גלילה (תריס חבל)

אם יש לכם תריס גלילה אתם אולי צריכים להתאמץ קצת ביום-יום כדי לפתוח ולסגור את התריס באמצעות החבל, אבל היתרון הוא שהשלבים בו מאוד עמידים ונהרסים רק לעיתים רחוקות.

מתי צריך להחליף שלבים בתריס גלילה?

הגורם העיקרי לתקלות בשלבים של תריסי גלילה הוא סגירה לא נכונה של התריס. למשל, כאשר בטעות סוגרים את התריס על חפץ מסוים, הדבר פוגע בשיווי המשקל של התריס והורס את השלבים שלו.

כמו כן, בדומה לתריסים האחרים, גם במקרה של תריס גלילה, מזג האוויר משפיע על התבלות התריס: השמש מייבשת את התריס, ובשלב מסוים השלבים בתריס נהרסים ונשברים. יחד עם זאת בניגוד לחבריו התריסים, תריס הגלילה יחסית מוגן מפני רוח או גשם, שכן כאשר התריס אינו בשימוש הוא מוגן בתוך ארגז התריס.

החלפת שלבים בתריס גלילה

במקרה של בעיה בתריס גלילה, לרוב אין אפשרות להחלפת שלב אחד בלבד. אם התקלה בשלבים ספורים, ההמלצה היא להחליף גם את הסמוכים אליהם, ליתר ביטחון. אם רבים מהשלבים נהרסו, תאלצו להחליף את התריס כולו כדי למנוע תקלות חוזרות. לרוב, מחיר החלפת שלבים בתריס גלילה יהיה כ-250 ₪ לשלבים בודדים, ויכול להגיע גם ל-600 ₪ לחלון בגודל מטר רבוע.

 החלפת שלבים בתריס גלילה

 

 


סוגי שלבי תריס שונים

עקרונית, סוג השלבים בתריס לא משפיע באופן מהותי על אופן התיקון, אבל יכול להשפיע על המחיר. אם אתם לא בטוחים איזה סוג שלב תריס יש לכם, אתם מוזמנים לקרוא כאן כדי לוודא:

שלב מוקצף: זהו שלב עשוי אלומיניום מבחוץ, וממולא פוליאוריטן מוקצף. היתרון של שלב זה הוא שהפוליאוריטן הינו חומר מבודד, ולכן התריס מבודד חום וקור. מצד שני, כאשר צריך להחליף שלב הקצף בתוך השלב מקשה על הכנסת השלות ועל חיבור השלב החדש לתריס. מחיר החלפה של שלב מוקצף יהיה בדרך כלל כ-600 ₪ למ"ר.

שלב עשוי פלסטיק: שלב עמיד יחסית ומבודד תרמית. בדומה לשלב מוקצף, המחיר להחלפת שלב יהיה בין 300 ל-400 ₪ למ"ר.

שלב עשוי אלומיניום: שלב עמיד וחזק מאוד. החיסרון שלו הוא חוסר בידוד, שכן האלומיניום מעביר חום. המחיר כאן יכול להגיע גם ל-750 ₪.

שלב אור: שלב זה עשוי אלומיניום גם כן, אך הפתחים בין שלב לשלב גדולים יחסית, דבר התורם לכניסת אור לבית. החלפת שלבים בתריס זה תהיה מעט יקרה יותר, ותעלה כ-800 ₪ למ"ר.


בעלי מקצוע לתיקון תריסים

אם החלטתם להיעזר בבעל מקצוע כדי להחליף שלב בתריס, הכנו עבורכם רשימה של מתקני תריסים מומלצים. ברשימה תוכלו למצוא בעלי מקצוע קרובים לביתכם ולראות חוות דעת ודירוגים מלקוחות קודמים.


שאלות נפוצות לדף זה

איך מחליפים שלבים בתריס חשמלי?

לא מומלץ לנסות ולתקן את הבעיה לבד, שכן בתריס יש מנגנונים עדינים שעלולים לפגוע בהם בטעות. לכן כדאי לקרוא למתקן תריסים מוסמך.

איך מחליפים שלב בתריס גלילה ידני?

ניתן לקנות ולהרכיב לבד במקרים מסוימים, אם יש לכם חוש טכני מפותח, אבל שימו לב שהחלפת שלב יחיד לרוב לא יספיק. לרוב יש צורך להחליף גם את השלבים הסמוכים, ולעיתים גם את התריס כולו.

כמה עולה החלפת שלבים בתריס?

מחירי החלפת שלבים בתריס הזזה ובתריס גלילה יהיו דומים וינועו בין 250 ₪ להחלפת מספר מועט של שלבים ועד 600 ₪ להחלפת שלבים במ"ר תריס.

לעומת זאת, בתריס חשמלי מחיר החלפת שלבים בודדים יהיה כ-250 ₪ ועבור כל שלב נוסף המחיר יעלה בכ-100 ₪.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק