מוקד טלפוני: 1-700-707-233

רשת נגד יתושים

הקיץ הגיע ואיתו היתושים, וזה בדיוק הזמן להתקין רשתות נגדם, או להחליף את הרשתות שהתבלו. הרשת מלאה במידע על סוגי רשתות, יעילות יותר ופחות, חלקן בעייתיות להתקנה וחלקן להתקנה עצמית. אנחנו כאן כדאי לעשות לכם סדר: פנינו למתקיני הרשתות המומלצים באתר והכנו לכם מדריך מקיף: הנה כל מה שצריך לדעת על התקנת רשתות נגד יתושים בבית.

 רשת נגד יתושים

 


רשת נגד יתושים

רשת נגד יתושים היא כבר מזמן פיתרון יעיל לכל מי שרוצה להרחיק את היתושים והעקיצות מחדר השינה שלו, אבל רוצה להשאיר את האוויר היות והרשת עשויה חורים קטנטנים שמונעים כניסה של היתושים פנימה.

בשוק קיימות מספר סוגי רשתות  נגד יתושים. ישנם לא מעט מתקינים שמבטיחים סוגים נוספים של רשתות אך אלה לרוב לא יעילות, לא אמינות וחלקן אף לא קיימות בכלל, ונרחיב עליהן בהמשך.

שלושת סוגי הרשתות היעילות שמתקינים היום הם אלו:

רשת אלומיניום סטנדרטית  

זוהי הרשת הנפוצה ביותר ואלו שאתם רגילים לראות לרוב בבתים. רשת האלומיניום היא רשת עמידה והיא הזולה מבין סוגי הרשתות. היא פשוטה להתקנה והעובדה שהיא נשלפת הופכת אותה לפשוטה לתיקון ולא פחות פשוטה לניקוי. החיסרון שלה הוא שבמגע רב היא נוטה להיקרע, ולכן בבית עם ילדים היא פחות מומלצת.

מה אומרים קבלני האלומיניום?

"רשת נגד יתושים מאלומיניום פחות מומלצת כי היא נקרעת יחסית מהר", אומר אחד מקבלני האלומיניום, "אין לה גמישות, ולכן כל נגיעה בה בידיים יכולה לקרוע אותה. בבית עם ילדים זה חיסרון."

 רשת נגד יתושים לבית

רשת פיברגלס שקופה נגד יתושים

זוהי רשת שצברה פופולריות רבה בשנים האחרונות וכיום היא המומלצת ביותר. היתרונות הגדולים שלה הם החוזק והעמידות שלה ובעיקר היתרון האסתטי שלה - היא שקופה ומאפשרת לראות את הנוף מהחלון או הדלת ללא הפרעה.

מה אומרים קבלני האלומיניום?

"כולם מתקינים עכשיו את הרשת השקופה", אומר זפר, קבלן אלומיניום בציון 9.9. "זה נותן יותר נוף כי כמעט ולא רואים את הרשת. היה לי לקוח לא מזמן שהתקנתי לו רשתות בכל חלונות ובסוף  ההתקנה הלקוח שאל אותי מה קורה עם הרשתות ומתי אני מתחיל להתקין. הוא היה ממש מופתע לגלות שהן כבר מותקנות כי הוא פשוט לא ראה אותן."

"רשת פיברגלס היא רשת מצוינת ברמת שקיפות טובה", מוסיף קבלן אלומיניום אחר. "היא עמידה מאוד וגמישה מאוד, כך  שלא בכל נגיעה שלה ישר נהיה חור. גם הכי נוח לתקן אותה, כל בעלי מקצוע מסתובבים איתה, וגם אם מישהו רוצה לתקן אותה בעצמו הוא יכול להשיג אותו בחנויות של כלים לבית. היא מצוינת."

אז איזו רשמת נגד יתושים כדאי להתקין? בקישור תוכלו לראות את תשובות המומחים ששאלנו.

רשת גרמנית

הרשת הגרמנית נגד יתושים היא הרשת האיכותית ביותר מבין הרשתות. היא חזקה, עמידה ולא נקרעת בקלות, ובנוסף לכך שקופה. עם זאת, היא הרשת היקרה ביותר, וכמעט שאינה נפוצה בשוק בגלל מחירה.

מה אומרים קבלני האלומיניום?

"הרשת הגרמנית השקופה היא הכי חזקה והכי טובה, כל השאר כמה רמות מתחתיה. היא למעשה שחורה אבל הפסים שלה דקים יותר משל רשת רגילה אז נוצר מראה שקוף, כך שנכנס יותר אור ופחות רואים אותה. אבל היא מאוד יקרה ומהסיבה הזאת לא הרבה מתקינים אותה." אומר תומר, קבלן אלומיניום בציון 9.4 באתר.

" הרשת הגרמנית משמעותית יותר טובה מהאחרות", אומר משה, קבלן אלומיניום המדורג בציון 9.7, "אבל היא גם הכי יקרה ולכן לא הרבה מהלקוחות מתקינים אותה."

מעבר לשלוש הרשתות העיקריות, קיימים בשוק סוגים נוספים של רשתות נגד יתושים, חלקם יעילים וחלקם פחות:

רשת עמידה לבעלי חיים

אלו מביניכם שמחזיקים בבית חיית מחמד וסובלים מקרעים חוזרים ונשנים של הרשת נגד יתושים,  ישמחו לשמוע כי קיימת רשת עמידה לבעלי חיים. זוהי רשת עבה פי כמה מרשת רגילה והסיכוי לקרוע אותה הוא קלוש. אבל עם העמידות והחוזק בא החיסרון – בגלל עובי הסיבים, המראה של הרשת כהה מאוד והיא מחשיכה את הבית.

עם זאת, במקרים מסוימים ניתן להתקין את הרשת רק בחלק התחתון של דלת ההזזה, ובכך גם  למנוע מחיות המחמד לקרוע אותה, וגם ליהנות מאור ואוויר בבית.

מה אומרים קבלני האלומיניום?

"זו רשת נגד יתושים ממש ממש חזקה, הסיבים שלה ממש עבים והיא לא נקרעת אלא אם כן חותכים אותה עם סכין, אבל היא מאוד מחשיכה את הבית", אומר אחד הקבלנים. "רק מי שממש חייב מתקין אותה כי רוב האנשים נרתעים מזה. העלות שלה היא פי 4 מרשת פיברגלס, היא מאוד יקרה, מאוד עבה ומגיעה בהזמנות מיוחדות, לוקח שבועיים וחצי להזמין אותה. מהניסיון שלי, 85% מבעלי המקצוע לא מכירים את זה בכלל."

"זו רשת שעשויה מחוטי אלומיניום ממש עבים, כמו ברזל, ובגלל זה גם קשה ליישר אותה על חלון האלומיניום. זה עושה את העבודה אבל לא יושב טוב ונראה על הפנים – היא ממש שחורה. אם בנאדם מתעקש שיש לו חיות בבית והוא רוצה רשת יותר עמידה אני מציע לו את הגרמנית", מסביר משה.

 רשת נגד יתושים עמידה לבעלי חיים

 

רשת גלילה

רשת גלילה נגד יתושים היא רשת שלרוב מותקנת בחלון ממ"ד. בחלונות אלו ישנו קושי להתקין רשת קבועה או הזזה, ולכן רשת הגלילה היא פיתרון: היא מגיעה עם קופסה בחלק העליון, והיא נגללת מלמעלה ללמטה באמצעות קפיץ. עם זאת, רשת גלילה היא רשת שאיננה מומלצת על פי קבלני האלומיניום – היא נוטה להיקרע, להישבר והבעיה הגדולה ביותר היא שגם התיקון שלה מורכב ולוקח זמן רב, בניגוד לרשת רגילה נגד יתושים, שההחלפה והתיקון שלה מתבצעים במקום. מעבר לכך, היא יקרה יותר מרשתות רגילות.

לצערנו ולצערכם, בחלון ממ"ד אין לכם אופציה אחרת, מלבד התקנת רשת גלילה נגד יתושים.

מה אומרים קבלני האלומיניום?

"רשת הגלילה לא אמינה, היא מתקלקלת מהר והיא לא מחזיקה מעמד לאורך זמן", אומר תומר, קבלן אלומיניום המדורג בציון 9.4.

"רשת גלילה עושים רק בחלונות ממד שבהם אין גישה לרשתות הזזה או פתיחה. רשת הגלילה מגיעה בכמה חלקים, אז בניגוד לרשת הרגילה שמרכיבים אותה בחתיכה אחת, כאן ההתקנה מורכבת יותר", מסביר משה.

"רשתות גלילה גם יקרות יותר וגם בעייתיות בתיקון - אי אפשר לתקן אותן במקום, צריך לפרק את כל המסגרת ואת כל המכלול וזו עבודה שלוקחת זמן רק לפרק ולהרכיב, לפחות שעה. ברשת הזזה רגילה, באים, מפרקים ומתקנים במקום. עלות תיקון של רשת גלילה הוא פי שלושה מהתיקון של רשת הזזה רגילה," מוסיף קבלן אחר.

רשת אקורדיון נגד יתושים

רשת אקורדיון מיועדת למי שאין לו מקום על המסילה לרשת רגילה או שאין לו מקום להתקין מסילה רחבה. זו רשת שיושבת על מסילה תחתונה ועליונה והיא נפתחת ונסגרת בדיוק כמו דלתות אקורדיון. יש לה בעיקר חסרונות – היא לא עמידה, מתקלקלת מהר, ולא ניתן לתקן אותה אלא להחליף אותה בלבד.

מה אומרים קבלני האלומיניום?

"אני לא ממליץ על רשת אקורדיון", אומר משה. " היא מתקלקלת מהר מאוד והיא נוטה להיתקע הרבה. אם היא נקרעת אי אפשר להוציא ולהחליף אותה כמו ברשת הזזה כי זה בא חתיכה אחת. במידה והיא מתקלקלת או נקרעת צריך להחליף אותה."

רשת נגד יתושים להתקנה עצמית

קיימים סוגים שונים של רשתות נגד יתושים שנמכרים להתקנה עצמית, כמו למשל הרשתות המגנטיות – רשתות וילון המותקנות באמצעות דבק או סקוצ'ים, ונסגרות באמצעות מגנט שיושב בין פתחי הוילון. או רשתות הדבקה נגד יתושים – רשתות המגיעות עם פס הדבקה שניתן להדביק מעל החלון. בנוסף, יש אנשים שמכירים את השכן, הדוד או הגיס של הבן דוד שמתעסק באלומיניום ויכול להשיג להם רשתות, והם מעוניינים להתקין את הרשתות בעצמם כי זה נראה עניין פשוט.

קבלני האלומיניום הסבירו לנו שהם צודקים. התקנה של רשתות נגד יתושים זה באמת עניין פשוט, וכל מי שיש לו זוג ידיים טובות יכול להתקין אותן בעצמו. הקושי הגדול הוא בלקיחת המדידות – מדידת הגודל לרשתות צריך דיוק ומיומנות, ולכל חלון צריך להתאים את סוג וגודל הרשת באופן אישי.

ולגבי הרשתות הנמכרות בחנויות, אלו אמנם רשתות צפופות שמונעות כניסת יתושים, אך הן לא אטומות, הן לא צמודות לחלון או לדלת, והן לא מחזיקות מעמד לאורך זמן, כך שיתכן שהן לא שוות את הכסף.   

מה אומרים קבלני האלומיניום?

"הידע המקצועי הוא בעיקר לקחת את המידות של הרשת ולבצע הכנה מתאימה", מסביר קבלן אלומיניום המדורג באתר. "כשלקוח מדבר איתי אני מנסה לתחקר אותו ולדעת כמה שיותר על הבית, למשל אם הוא יודע אם יש לו הכנות לרשת, יש כאלה שהיו להם בעבר ויש כאלה שזו דירה חדשה מקבלן וצריך לעשות הכנה. רוב האנשים בכלל לא יודעים להגיד אם קיימת הכנה לרשת. הרשת עצמה, ברגע שיש מסילה והכנה זה רק לקחת ולהתקין, לא צריך הרבה ידע. אני אישית מסביר ללקוחות גם איך לפרק ולשטוף. אנשים פשוט לא יודעים איך לקחת את המידה, מאיזה חלק של המשקוף, איך למדוד את הגובה ומאיזה כיוון."

משה מוסיף: "צריך לדעת מאיפה למדוד וצריך גם לייצר את הרשתות, זה לא פשוט להשיג לבד. גם אם לוקחים מידות נכונות, אי אפשר לייצר לבד את האלומיניום, צריך לדעת איזה סוג אלומיניום, האם לקחת קליל או לא, ואם כן איזה פרופיל? מי שהוא לא בעל מקצוע יהיה לו קשה. אני לא יודע אם הדברים שמוכרים באמת אפקטיביים, כי רשת חייבת להיות מתוחה ואטומה, אחרת היא לא באמת יעילה."

 רשת נגד יתושים להתקנה עצמית

 


מחירי רשתות נגד יתושים

התמחור של רשתות נגד יתושים נעשה לפי יחידה - כלומר לפי חלון סטנדרטי של מטר על מטר,וכל גודל מעבר לכך יעלה את המחיר. בנוסף, ככל שתתקינו רשתות ביותר חלונות עלות ההתקנה תהיה זולה יותר.

חשוב לדעת שמסגרת לרשת בצבע לבן היא הזולה ביותר, וכל צבע אחר שתבחרו ייקר את מחיר הרשת.

מחיר רשת אלומיניום נגד יתושים – 250-350 ש"ח ליחידה

מחיר רשת פיברגלס שקופה נגד יתושים – בין 450-650 ש"ח ליחידה

מחיר רשת גרמנית נגד יתושים – 600-650 ש"ח ליחידה

מחיר רשת עמידה לבעלי חיים – 550-600 ש"ח ליחידה

מחיר רשת גלילה נגד יתושים (לחדרי ממ"ד) – 500-650 ש"ח ליחידה

מחיר רשת אקורדיון נגד יתושים -  900-1200 ש"ח ליחידה


רשת נגד יתושים- תמונות מלקוחות מידרג

פירוק תריסים וחלונות ישנים כולל התקנה של תריסים ...
צילום: אביב חגשי, תל אביב.
התקנת והחלפת רשת ותיקונים בתריסי שלבים שבורים.
צילום: אנדריי אריזקו, כפר סבא.
תיקון של רשת יתושים בוויטרינת מרפסת, תיקון ...
צילום: מורן ט. פרדס חנה-כרכור.
פירוק רשת ישנה והתקנת רשת חדשה, בדיקת תריסים ...
צילום: יונתן בר יהודה, קדימה-צורן.
תיקון מסילה והתקנת רשת הזזה.
צילום: אלונה ס. תל אביב.
התקנת רשת לחלון ממד, תיקון תריס חשמלי כולל ...
צילום: אסנת א. חיפה.
תיקון ידית בחלון דריי קיפ והחלפת רשת.
צילום: יעל ראובני, גבעת ישעיהו.
התקנת רשתות בחלונות בכל הבית ותיקון תריסים ...
צילום: ולדי קרסנוב, קרית אונו.
תיקון 6 רשתות ושלבים של תריסים רגילים.
צילום: דני ברדיצבסקי, קרית אתא.
התקנת שמונה רשתות בחלונות ותיקון תריס ידני ...
צילום: נועה לב, חיפה.

מתקיני רשתות מומלצים

יחד עם הקיץ הגיע גם הזמן להחליף את הרשתות הישנות נגד היתושים או להתקין חדשות, אבל אם כבר, אז כדאי שזה ייעשה עם מתקין רשתות מומלץ, שיש עליו חוות דעת מלקוחות קודמים. אתם לא צריכים לשאול את הלקוחות הקודמים איך הוא היה, אנחנו כבר שאלנו בשבילכם. לכם נשאר לבחור את המתקין הכי מומלץ. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה רשת שקופה?

רשת שקופה היא רשת נגד יתושים, שהסיבים שלה דקים מאוד כך שהיא כמעט בלתי נראית ולכן נקראת שקופה. למרות עובי הסיבים, היא עמידה וחזקה, ומונעת כניסת יתושים כמו כל רשת אחרת. 

 

איך מתקינים רשת נגד יתושים?

כדי להתקין רשת נגד יתושים יש צורך במתקין מקצועי שיקח את המידות של החלונות, יבצע הזמנה לרשתות ולאחר מכן יגיע להתקנה, שאורכת מספר שעות בלבד. 

כמה עולה התקנת רשת נגד יתושים?

מחיר ההתקנת רשת נגד יתושים משתנה בהתאם כמות החלונות או הדלתות שבהם תבחרו לבצע התקנה, בסוג הרשת שתבחרו להתקין ובגודל המפתחים. 

רשת אלומיניום – המחיר נע בין 250-350 ש"ח לרשת

רשת פיברגלס שקופה – המחיר נע בין 450-650 ש"ח לרשת

רשת גלילה– המחיר נע בין 500-650 ש"ח לרשת

רשת גרמנית  – המחיר נע בין 600-650 ש"ח לרשת

רשת אקורדיון - המחיר נע בין  900-1200 ש"ח לרשת

רשת עמידה לבעלי חיים – המחיר נע בין 550-600 ש"ח לרשת

כמה עולה רשת לממד?

לממ"ד ישנה רשת מיוחדת שנקראת רשת גלילה. בחלק העליון שלה מותקנת קופסה, והרשת נגללת אליה מעלה ומטה.

מחיר רשת גלידה לממ"ד נע בין 500-650 ש"ח. 

כמה עולה רשת שקופה?

מחיר התקנת רשת שקופה נגד יתושים נע בין 450-650 ש"ח

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק